» »

PLC in SCADA razvoj?

PLC in SCADA razvoj?

sdgfsdfas ::

Ojla trenutno sem tik pred diplomo (elektro) tako da imam še status študenta, zanima pa me če kdo pozna podjetje ki se ukvarja z programiranjem PLC-jev in SCADA sistemov, nekaj izkušenj imam že iz fakultete, ampak me to področje zelo zanima tako da bi rad delal v tem tudi v prihodnje. Tako da če ima kdo kakšne predloge oziroma linke kar na plan.

MajorM ::

Robotina d.o.o.

sdgfsdfas ::

Mhm tnx, sem pa še pozabu oment da tud Labview me zlo zanima :)

metalc ::

Po mojem bo še najbolje kakšen osvežitveni tečaj nemščine in Arbeitsmarktservice ali Bundesagentur für Arbeit.

sdgfsdfas ::

Ja sem tud sam opazu da je takih šihtov največ v tujini, še posebej nemčiji :/

ssokec ::

Metronik d.o.o.

Scada: iFix http://www.ge-ip.com/products/family/pr...
PLC-ji: GE, Siemens, OPTO, Honeywell

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

gmi80 ::

sdgfsdfas je izjavil:

Ojla trenutno sem tik pred diplomo (elektro) tako da imam še status študenta, zanima pa me če kdo pozna podjetje ki se ukvarja z programiranjem PLC-jev in SCADA sistemov, nekaj izkušenj imam že iz fakultete, ampak me to področje zelo zanima tako da bi rad delal v tem tudi v prihodnje. Tako da če ima kdo kakšne predloge oziroma linke kar na plan.


Ko sem prebral tole, sem se najprej malo zamislil... A je res tako težko poiskati firme, ki se ukvarjajo z avtomatizacijo? Pa sem ugotovil, da google vrne na avtomatizacija eno žalost. Poleg štacun dobiš na prvi strani zgolj Elcon. Na drugi strani je potem še Robotina in Metronik. Pa sem iskal še procesna avtomatizacija in dobiš na prvih dveh straneh zgolj Inea.
Dejansko smo v panogi, ki se ne oglašuje na jumbo plakatih :).

Če si iz Ljubljane imaš kar nekaj izbire:
Metronik
Inea
Solvera Lynx
Korona
Elcon
Siemens
Inomatika (Vrhnika)
Robotina sicer ima PE v Ljubljani samo mislim, da je avtomatika samo v Kozini (lahko se tudi motim).

Več se jih trenutno ne spomnim.

neo ::

Če so dobre, potem se take firme ne rabijo oglaševat na jumbotih, posebej zato ker je to specifika, imajo redne stranke, največkrat v tujini, ki tudi redno plačujejo, zato so tudi njihove bilance fajn za pogledat. Tudi plače so relativno na nivoju kaj se SLO tiče. V MB recimo SMM d.o.o. 99,9% ljudi za te firme nikoli ne sliši, čeprav se recimo marsikateri masovni produkt dela na njihovih mašinah.
Neo's

gmi80 ::

Včasih smo na faxu dobili seznam podjetij za prakso v avtomatiki in je bil vmes LIKO PRIS. Tam sem že prej delal preko študenta (sestavljal pc-je), pa sploh nisem vedel, da se ukvarjajo z avtomatiko. Potem pa izvem, da so eni vodilnih na področju avtomatike v slo.

Ko si enkrat v poslu hitro spoznaš vso "konkurenco", prej pa imaš (vsaj v mojem primeru) firmo pred nosom, pa ne veš, da se ukvarjajo z avtomatiko.

Z jumbo plakati sem mislil na to, da splošna javnost pač ni ciljna skupina oglaševanja in zaradi tega tudi ni primeren oglas. Dejansko se avtomatika promovira le na sejmih in konferencah. Vse ostalo je brez pomena.

neo ::

Ja saj, gmi80 se strinjam, ljudje kupijo recimo nek izdelek, pa sploh ne vejo recimo da je narejen na mašini slovenske izdelave in slovenske pameti.
Neo's


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sql data poll remote local

Oddelek: Programiranje
8642 (510) betilly
»

Študij na fakulteti za elektrotehniko

Oddelek: Šola
177112 (3509) Siddh
»

Prvi izpad električne energije zaradi hekerjev

Oddelek: Novice / Varnost
157751 (5369) Invictus
»

podiplomski študij - izpit na FRI

Oddelek: Šola
61307 (737) mango
»

štajerska podjetja, ki se ukvarjajo z mehatroniko

Oddelek: Loža
5996 (642) s1m0n

Več podobnih tem