» »

Menjava ventilatorjev na ohišju

Menjava ventilatorjev na ohišju

Tomaž ::

Odločil sem se da bom menjal sprednji in zadnji ventilator na ohišju ker sem danes slučajno opazil, da je na dotik bil računalnik res zelo vroč. Ventilatorja( 120mm) sta že bila vgrajena ko sem kupil ohišje. Zanima me če se bo sploh poznala kaj razlika in katere priporočate.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

amigo_no1 ::

Imaš kablovje urejeno, da ne ovira tok zraka ? Kateri cpu ?
Spredaj naj bo ventilator spodaj (piha not), zadaj na vrhu, piha ven.

Zgodovina sprememb…

Tomaž ::

amigo_no1 je izjavil:

Imaš kablovje urejeno, da ne ovira tok zraka ? Kateri cpu ?
Spredaj naj bo ventilator spodaj (piha not), zadaj na vrhu, piha ven.

V
se je urejeno, i7-2600k, ventilatorji so postavljeni tako.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

amigo_no1 ::

sem danes slučajno opazil, da je na dotik bil računalnik res zelo vroč.

O kakih temperaturah cpu, mb, hdd, vga je govora (tvoje meritve "čez palec" so lahko zelo subjektivne) ?

Katero ohišje imaš ? Sobne temperature ?
Iluzorno je pričakovati, da bo ventilator, ki samo vleče/meša (topel) zrak iz okolice kaj občutno ohladil kišto.

Zgodovina sprememb…

Tomaž ::

amigo_no1 je izjavil:

sem danes slučajno opazil, da je na dotik bil računalnik res zelo vroč.

O kakih temperaturah cpu, mb, hdd, vga je govora (tvoje meritve "čez palec" so lahko zelo subjektivne) ?

Katero ohišje imaš ? Sobne temperature ?
Iluzorno je pričakovati, da bo ventilator, ki samo vleče/meša (topel) zrak iz okolice kaj občutno ohladil kišto.


Grafična nekje do 77, cpu sem imel nastavljen da opozori če temperatura preseže čez 80 in je kar hitro začel piskat. Sobna je nekje 23 Ohišje je Maxcube Vortex 3620 Black.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Janac ::

ja katera grafa?

Tomaž ::

geforce gtx 570 twin frozr III
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Janac ::

grafa temperatura je ok, glede cpuja pa prevec...

s temo 120mm fani nic ne bos naredil

Tomaž ::

Janac je izjavil:

grafa temperatura je ok, glede cpuja pa prevec...

s temo 120mm fani nic ne bos naredil


Te se bolj splača menjat na cpu hlajenje
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Janac ::

exactly

Xserces ::

niti proc niti grafa nebi smela biti tako vroča (twin frozr) ... al je ohišje res tok fucked up in ni pretoka zraka al pa je nek drge problem...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

solatko ::

Prilepi sliko odprtega računalnika. Če imaš diske postavljene počez, ti sprednji ventilator hladi samo nosilec diskov. Kako je s termalno pasto na procu. Imaš sistem navit. Cel kup razlogov je lahko, za vroče ohišje in posledično visoke temperature CPU in GPU.
Kupi ohišje, ki ima napajalnik spodaj, boš pridobil vsaj 20 stopinj hladnejšo notranjost.
Teh ohišij imaš v cenovnem razredu okoli 60-70EUR kolikor hočeš - Cooler master, Antech.......
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

_IKE_ ::

Crap ohišje, grafična in proc po 300 eur ohišje za 50 ....

kuglvinkl ::

_IKE_ je izjavil:

Crap ohišje, grafična in proc po 300 eur ohišje za 50 ....


Ja, tega nikol ne bom mogu razumet. To je the very same idiotizem kot super zoom kompakt :)

Ampak OK...

Dej sliko, da ti povemo, kako boš rešil dan.

Tomaž ::

_IKE_ je izjavil:

Crap ohišje, grafična in proc po 300 eur ohišje za 50 ....


Sam sem sestavljal računalni, nekje je bilo treba malo prihranit za tak procesor :). Drugače pa mislim da mi ga je celo nekdo na slo-tech priporočal, ko sem gledal kaj bi kupil.

Slika 1

|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Seveda, sej maš tut tukaj idijote, ki priporočajo za srednje močno mašino kanto za 30 evrov.

Hja, precej bo treba predelat. Za začetek skrit kable za MB tray. Lahko to narediš?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

tole ni twin frozr grafa

Tomaž ::

Janac je izjavil:

tole ni twin frozr grafa


Točno pradon ne vem od kot sem vzel da je twin frozer. Ta grafična je.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

_IKE_ ::

570 z 3 venti se ne bi smela tako greti, procesor z tudi samo z box hladlnikom ne ...


Kakšne pa so temperature diska(-ov) ?


Osebno bi zamenjal ohišje, in dokupil cpu hladilnik. Žal pa bo to prineslo lep dodaten strošek .....

Tomaž ::

kuglvinkl je izjavil:

Seveda, sej maš tut tukaj idijote, ki priporočajo za srednje močno mašino kanto za 30 evrov.

Hja, precej bo treba predelat. Za začetek skrit kable za MB tray. Lahko to narediš?


Kabli od grafične in matično gredo lahko dam bolj desno. Imel sem zalepljene na vrh ohišja in je bilo lepo vse mimo speljano ampak je tisto popustil in je nastalo tak kot je.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

freesty ::

A imaš procesor navit?
Če je, potem je to problem in rabiš boljši cpu cooler.
Graficna je v mejah normale. Mogoce si naredi samo custom fan profile, da zbijes par stopinj ampak na racun glasnosti.

Tomaž ::

Za grafično mam MSI Afterburner da mi sam regulira hitrost ventilatorja glede na temparaturo. Procesor je navit z programom, ki je zraven procesorja to prve stopnje. To pomeni za 0,08Ghz
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

solatko ::

Poglej, največji problem je temperatura okoli napajalnika, ker se vroč zrak dviga, ti pa imaš na kupu CPU, RAM-e in DVD pekač, v območju grafike pa še diske in nič zračenja.
Rešitev vseh teh problemov je najcenejše ohišje z napajalnikom spodaj ali da na tem ohišju, na vrh narediš luknjo in ga urediš za en ventilator, ki bo vroč zrak vlekel iz tega vročega gnezda zgoraj.
Poglej na Funtech-u, dobiš tako ohišje za nekaj več kot 40€.
Delo krepa človeka

Anney ::

Mislim da kibla ni tolk problem, sam imam tut neko lc power kiblo (cca40€), pa malo bolj delam na compu kot on, pa so normalne temperature.

Kako si pa kaj namestil procesor, si vredi pritisnil vtiče hladilnika na plato, poskusi odstranit hladilnik, pa na novo namesti termalno pasto in hladilnik nazaj, mislim da bo večji problem v stiku, kot pa ohišje, vsaj kar se te temperature procesorja tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

echoman ::

Kaj bi sam naredil na tvojem mestu?

Najbrž bi se odločil za nakup ohišja Cooler Master Elite 430, hladilnika Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 in pa neke dokaj vredu termalne paste. Če te ne moti glasnost ventilatorjev bi iz starega ohišja vzel oba ventilatorja in dal enega na stranico, drugega pa na zadnjo stran ohišja. V primeru pa, da sta kar precej slišna pa bi namesto teh dveh vzel 2x akasa AK-191-BL 120 mm. Vse skupaj bi pred samo vgradnjo komponent malo načrtoval - kako in kam bom skril kable, kaj bom hladil in, če česa ne potrebujem (kakšne dodatne kartice), da tega ne bom dajal v ohišje in motil pretok zraka. Nato bi vse skupaj vgradil, predvsem bi pazil na postavitev kablov (naj omenim, da bi bil 4/8 pin kabel v Elite 430 malo moteč, vendar ne tako, da bi res motil pretok zraka). Po sestavi bi potestiral kakšne so temperature in v primeru, da bi me motila glasnost ventilatorjev, temperature pa bi bile dokaj vredu, dokupil še kak regulator obratov.

Res je, da je moj predlog bolj poceni možnost, vendar mislim, da dovolj da bi temperature na komponentah bile precej manjše. Sicer pa, kot so ti povedali že ostali, glej predvsem na postavitev kablov in pa to, da če boš kaj kupoval, da se prepričaš, da bo to res rešilo problem (poglej kakšne teste, seveda pa še vprašaš tukaj, če ti lahko o tem pove kdo kaj iz prve roke).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

solatko ::

echoman - Za 4/8 pin, je pri nekaterih ohišjih podaljšek, sicer pa ga lahko kupiš za cca 3-5€, tako da ga lepo spelješ zadaj in na najbližji odprtini na ploščo.
Tako ohišje imam sam, le da je cel kovinski. Temperature na navit 1366 (i950/4,0) sistem, 5770 grafiko in 4-i diske, nikoli ne presega 70 stopinj, z ventilatorjem spredaj in zadaj, ter nekim cenenim TT 6HP hladilnikom na CPU.
Delo krepa človeka

stock ::

Ah kaj komplicirate, kolikor jaz vidim rabiš vezice in eventuelno še en ventilator, ker imsš sedaj 1not ter 2 ven in imaš v ohišju podtlak, ki je tudi razlog za slabše hlajenje. Tako da le spni z vezicami kable na ohišje pa na stranico še en ventilator da vleče not.

amigo_no1 ::

solatko > Kupi ohišje, ki ima napajalnik spodaj, boš pridobil vsaj 20 stopinj hladnejšo notranjost.
Zanimiva teorija, lahko kdo potrdi ?

Hmm, če imaš napajalnik zgoraj, ima 1 ventilator na spodnji strani ter drugega na zadnji strani, potem le ta odpihuje topel zrak od cpu-ja ven.

stock ::

Točno tako. S tem ne pridobiš nič, razen tega, da bo napajalnik dlje živel, ker nebo tako topel zaradi vročega zraka iz CPUja.

Pureforce ::

Pred kratkim sem kupil to ohišje http://www.mimovrste.com/artikel/241007... , res da je malce dražje, ampak hladi res dobro. Imam i7 2700k in gtx 570, pa grafa pri polni obremenitvi ne preseže 65 stopinj, procesor pa 55.
Aja ima tudi nastavek za napajalnik spodaj. Ohišje pa ima že vgrajene 4 velike ventilatorje (spredaj, zadaj, pri strani, zgoraj).

Če ti je ta cena preveč, mislim da obstajata še malce manjša modela tega ohišja, ki sta prav tako zelo dobra pomoje.

solatko ::

amigo, stock - tam kjer se pri navadnih ohišjih ustvarja vroč žep na mestu napajalnika, procesorja, ramov in pekača ali dveh. Ni važno koliko ventilatorjev daš, ker od pekača, čez rame nimaš pretoka zraka. Procesorski hladilniki praktično zaprejo pretok zraka in ogromna pomoč je, če odpreš ohišje zgoraj, da vročina uide ven.
Kadar je napajalnik spodaj, je zgoraj prazen prostor, pa še odprtine za ventilatorje so zgoraj, tako da je pretok zraka omogočen, tudi če nebi bilo nobenga ventilatorja.

Sam sem imel v klasičnem ohišju prescota 3,2 na podnožju 478, 4x 1GB ram-a, TT hladilnik in dva pekača. Temperature v ohišju so bile okoli 60 stopinj, prescot je normalno delal na 70-80 stopinjah.

Ko sem to zamenjal z antech 300, je pri popolnoma enakem HW, padla temperatura procesorja na 50-70 stopinj, ohišje pa ni bilo nikoli topleje kot 45, hladnejši so bili tudi trdi diski.

Prescot-i so bili eni od najtoplejših procesorjev, vendar se je temperatura kompletnega računalnika krepko znižala.

Na eni od testnih strani, so bile tudi primerjave ohišij, takrat, ko so ohišja z napajalnikom spodaj prišla na trg.
Če nebi bilo tako, nebi danes skoraj vsi proizvajalci imeli pri dražjih modelih napajalnika spodaj.
Delo krepa človeka

Architect ::

problem je da se je pred napajalnikom nabiral vroč zrak, zato imajo danes vsa boljša ohišja zgoraj vsaj 2 ventilatorja, ki vroč zrak vlečeta navpično, tako kot tudi mora biti. Zadnji ventilator pa le še pomaga pri hlajenju procesorja.

Seveda moramo obvezno poskrbeti tudi za ustrezen dovod hladnega zraka, drugače bodo temperature v ohišju še vedno visoke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617184 (5593) solatko
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432073 (1741) solatko
»

Temperatura grafične med igranjem

Oddelek: Strojna oprema
494751 (3986) Sssaga
»

Gamer računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
413141 (2599) klinker
»

Postavitev napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131805 (1296) solatko

Več podobnih tem