» »

Izšel Firefox 13

1 2
3
»

Ales ::

Na Fedori isto, ampak hkrati najmanj obremenjuje CPU. Vsaj individualen občutek je tak, sodeč po temperaturi CPU... Bi bilo treba narediti graf obremenitve skozi trajanje testov.

peacekeeper.futuremark.com
Chromium 17.0.963.79: 2755 (HTML5 Capabilities 2/7)
Opera 11.64: 2139 (HTML5 Capabilities 5/7)
Firefox 13: 1649 (HTML5 Capabilities 6/7).

technolog ::

No, chromium je že 19ka uzun, ne vem kaj še čakaš, ma 7/7 HTML5.

Jaz sem ravno za firefox dobil občutek da največ obremenjuje, takrat mi je najtopleje pihalo in ventilatorji so se vrteli pri višjih obratih.

Ales ::

Eh, ne mudi se mi toliko. Chromium uporabljam samo za testiranje strani, pri katerih mi zankrat podpora codecom ni pogoj (tukaj pri html5 pogrne, zato ta rezultat). Prav tako mi ni pomembno, da je prav zadnja različica...

V Fedori Chromiuma uradno ni, ga pa je eden od članov projekta (pravzaprav dela za Red Hat) občasno očisti od forkanih knjižnic in izda rpm. Ker je s tem kar nekaj dela in mu je to zgleda bolj hobi, verzije občasno zaostajajo. Malo sumim, da so tudi html5 codeci žrtev prilagajanja na Fedoro.

Težava v očeh Fedore oz. Red Hat-a je razložena na tem blogu...

Tale del mi je bil všeč:
Google is forking existing FOSS code bits for Chromium like a rabbit makes babies: frequently, and usually, without much thought. Rather than leverage the existing APIs from upstream projects like icu, libjingle, and sqlite (just to name a few), they simply fork a point in time of that code and hack their API to shreds for chromium to use.

Icematxyz ::

Na Ubuntu pa bolj ali manj uporabljamo FireFox. Upravljanik posodobitev pa skrbi, da smo vedno posodobljeni.

Spletnim programerjem torej zaenkrat dela ne otežujemo in nam lahko vedno servirajo najnovejše finte!

Icematxyz ::

mikko je izjavil:

Jst je izjavil:

Sej je tudi cel Android en sam Spyware!!


Saj bo kmalu Lumia 900 v Slo... :)


How Microsoft and Yahoo are selling politicians access to you

HighBane ::

Rabim pomoč:

Zadnje čase mi gre na živce, ker če imam odprt FF z več zavihki in se mi računalnik resetira ter ob ponovnem zagonu obnovim prejšnjo sejo. Se mi zavihki lepo "naložijo", samo da se mi zares naložijo moram vsakega posebej kliknit. Kje moram spremeniti, da se mi vsi naložijo takoj. V možnostih nisem nič našel.

stb ::

HighBane je izjavil:

Rabim pomoč:

Zadnje čase mi gre na živce, ker če imam odprt FF z več zavihki in se mi računalnik resetira ter ob ponovnem zagonu obnovim prejšnjo sejo. Se mi zavihki lepo "naložijo", samo da se mi zares naložijo moram vsakega posebej kliknit. Kje moram spremeniti, da se mi vsi naložijo takoj. V možnostih nisem nič našel.

meni Tools> Options > zavihek General > Odstrani kljukico pri "Don't load tabs until selected".

HighBane ::

Hvala, nisem opazil ker je bilo "grayed out"

amigo_no1 ::

Glede na v12 in prejšnje opažam, da sedaj ob zagonu vedno znova loada samo zadnji aktiven zavitek, ostale šele, ko se postaviš vanj.

Primer: imaš odprtih 5 zavitkov: slotech, najdi.si, bbc, xbitlabs in anandtech.Zapreš browser pri odprtem slotech zavitku.Ponovno zaženeš browser, pričaka te slotech zavitek (stran se naloži), ostale 4 še ne !

Se da to kje izklopiti ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Wox ::

Za zavitke vpraši mamo. Bo vedla kaj več povedat o tem.

Po default nastavitvah maš lahko odprtih 100 zavihkov pa ko browser zapreš in potem ponovno zaženeš se odpre samo home page. Kar je edino pravilno, ker potem FF postane glupa Opera.
Commodore 64

amigo_no1 ::

Ti sploh razumeš moje vprašanje ? Očitno ne, ker pišeš o nečem čisto drugem http://support.mozilla.org/sl/questions... .
zavitek = tab

Jst ::

ZaviHek = Tab.

Ne zavitek, zvitek, zvit.


---

Sicer ne uporabljam FFja, ampak se mi zdi to stvar okusa. Sigurno se pa da nastaviti v drobovju Firefox-a; "about:config", če se ne motim. Jaz uporabljam Opero in ima opera:*.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

amigo_no1 je izjavil:

Glede na v12 in prejšnje opažam, da sedaj ob zagonu vedno znova loada samo zadnji aktiven zavitek, ostale šele, ko se postaviš vanj.

Primer: imaš odprtih 5 zavitkov: slotech, najdi.si, bbc, xbitlabs in anandtech.Zapreš browser pri odprtem slotech zavitku.Ponovno zaženeš browser, pričaka te slotech zavitek (stran se naloži), ostale 4 še ne !

Se da to kje izklopiti ?


Tukaj nastaviš to področje: Urejanje - Nastavitve -> Splošno -> Ne nalagaj zavihkov, dokler niso izbrani

amigo_no1 ::

Hvala, to je to.

Icematxyz ::

amigo_no1 je izjavil:

Hvala, to je to.


You're welcome.

Jst ::

Vprašanje: Moja mati uporablja Firefox že kar nekaj časa. Pomeni, da se je skozi recimo 4 leta posodabljal, nikoli ni bil clean install. Danes sem pa videl, da nima tistega nativnega izgleda, kot če Firefox na novo inštaliraš. Še vedno se vidi File, View, Tools,...

Ker nisem uporabnik Firefoxa, nimam pojma, kje se to nastavi.

Mi pomagate?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PARTyZAN ::

View > Toolbars > Menu Bar

Jst ::



Kako se nastavi, da so tabi zgoraj - Opera style (in mislim, da tudi FF default style)?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Aja, FF je v slovenščini. (Ker vsepovsod vedno uporabljam ENG, bi prosil, če je možno, da mi pomagate v SI.)

Hvala...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PARTyZAN ::

Desni klik na vmesnik > Zavihki na vrhu (Ne vem če je pravi prevod, Tabs on top je opcija v angleščini)

Jst ::

Zavihki na vrhu?

To je omogočeno.

Si to mislil:




Sistem je XP. Kaj je treba kaj sistemskega nastaviti? Kolikor vem, Opera in Chrome na XPjih izgedata enako kot na Sedmici...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PARTyZAN ::

Drugače ne morejo bit. V maksimiranem načinu jih zrine do roba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Jst ::

Ja meni ne (oz. moji mami). Vidiš na sliki.

Clean install ji pa ne bom naredil, si ne upam:), ker fura svoje knjigovodstvo in tekom let plačuje, izpolnjuje na ajpesu, kaj_jaz_vem_kje_še,... in ji full prav pride tista avtomatika, ko začneš pisati in ti ponudi, kar si že pisal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Icematxyz ::

V prejšnjih temah o FireFox smo se pogosto spraševali, kako se bodo razvijalci dodatkov in uporabniki odzvali na nekatere spremembe na tem področju.

Kaj ugotavlja Wladimir Palant (Adblock Plus):

For me, the advantages clearly outweigh the disadvantages.


Why you should make your next add-on restartless
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTTP/2 dokončan

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
96725 (3829) Looooooka
»

SPDY na dobri poti, da postane naslednji HTTP standard (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5714443 (10780) Jst
»

Google predstavlja programski jezik in spletni protokol

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
205230 (3315) kihc
»

Google pripravil svoj DNS strežnik

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
227357 (5368) hokuto

Več podobnih tem