» »

Katero ohišje?

Katero ohišje?

1 2
3
4 5

Janac ::

kmetek kaj boš dal noter?

kmetek ::

tisto, kar dajem že mesece hehe...skoraj končano.

asrock z68 extreme 4 gen3
i5 2500k
16gb samsung ram
msi hawk gxt 460
intel ssd 320 120
itd.

Janac ::

tok časa si čakal da maš zdaj že zasatarelo :)

kmetek ::

v primerjavi kar imam/imel do zdaj preskok.

barakus ::

Katero ohišje do 100eur je dobro in ima dovod zraka pri strani (pri procesorju) in hkrati tudi zaščito za prah tam?

DrYuri ::

js mam tega http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... sicer tale je še novejši k ma usb3 spredi in sm ful zadovoln. na strani daš lahko protiprašne filtre če hočeš, so pa spodi in spredi že naštimani. Bo pa prah vedno pršu notr :)

barakus ::

Trenutno imam tega: http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Vse kar me moti je, da se pri strani, kjer noctua vleče not zrak, nabira prah. Zato iščem neko ohišje, ki ima podobno pri strani luknje ampak da ima tudi prašni filter na tem mestu.

Janac ::

Odlično ohišje do 100EUR je tudi Btfenix Raider, softouch plastika, odstranljiva kletka, fan controller, odličen cable management, 3 priloženi venti, 4xusb 3.0 etc...



Sicer pa če te moti le tisti prah, bi jaz enostavno čez namestil filter in za par eur bi rešil to težavo - zaradi tega pa res nerabiš kupovat novega ohišja, razen če imaš še druge razloge?

L.P

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

medenko ::

A je normalno, da modra lučka nonstop blinka? Gre za FRACTAL DESING DEFINE 4 ohišje.....

Janac ::

a je to lučka za HDD? Pol je normalno da utripa tako kot HDD je aktiven.

Excalibrus ::

Jaz pa kupujem Thermaltakovega Chaserja. Všeč mi je tudi tale Mod, za katerega pa poterbuješ nekaj časa in volje. Mogoče se bom v prihodnosti lotil podobnega projekta. ;)

medenko ::

sej ni, to je lučka za POWER ON....

http://www.techpowerup.com/reviews/Frac...

Janac ::

Pol ni normalno da utripa.

bluefish ::

Preveri, če je povezana z ustreznimi pini na plati.

Janac ::

bluefish je izjavil:

Preveri, če je povezana z ustreznimi pini na plati.


Ja, da ni mogoče res na HDD activity LED povezal, revček.

medenko ::

bom pogledal zjutraj hehe.

medenko ::

za ohišje iščem še 2 dodatna 140mm coolerja, katere priporočate???? dal bi še spodaj enega in zgoraj enega.

franci0 ::

Ali ima to ohišje na vrhu možnost priklopa 3.5" HDD-ja preko SATA ?
http://www.mlacom.si/ohisja/nzxt-h2-bla...

Če ja, je to izvrstna zadeva po mojem mnenju. Še ima kdo v mislih mogoče kakšno
ohišje, ki prav tako omogoča vgradno notranjega 3.5" HDD-ja, BREZ da bi mogo
pokrov dol jemat in se ubadat z kabli ipd ?

Hvala

franci0 ::

 NZXT-H2

NZXT-H2

kamuee ::

DrYuri je izjavil:

js mam tega http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... sicer tale je še novejši k ma usb3 spredi in sm ful zadovoln. na strani daš lahko protiprašne filtre če hočeš, so pa spodi in spredi že naštimani. Bo pa prah vedno pršu notr :)

Zlo dobro ohišje, kr tega si nabav, ne bo ti žal!!!
SAam imam cosmos S od CM-a, to so ti najboljša ohišja z najboljšimi hladilnimi lastnostmi, protiprašni filtri so po celi kišti.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

franci0 ::

Če se komu sanja če je tisto na zgornji sliki ki sem jo prilepil, sata priklop za diske, mi naj prosim pove

franci0 ::

Hvala za odgovor N00bhunt3r :)

To da velik + temu ohišju, vsaj kaj se mojega okusa tiče glede uporabnosti.... fajn je,
da ne rabiš razstavit cele kište, da nekomu rešiš podatke iz diska ali kaj podobnega.

Iščem nekje v rangu do 130€, rad bi pa da ima vsaj 6 slotov za 3.5", da ni problema z
cable managementom in da je tiho... velikost in teža sta mi nepomembna, čeprav mi je boljše
imet kakšno 15kg kišto kot pa 2kg plastic fantastic pa veter pihne pa se prevrže.

Mnenja upoštevam na slo-tech in na neweggu.

Mnenja o NZXT-H2 sem prebral tukaj http://www.newegg.com/Product/Product.a...
in so me skoraj prepričala.... tako da če mi noben ne namigne na kakšno podobno (ali boljše sploh obstaja? ) ohišje, se bom verjetno kar odločil za NZXT-H2.

Any comments are welcome

carota ::

Morda Bitfenix Raider, link. Ima kolega, najglasnejša reč je ventilator na box procesorju; stock ventilatorji na sredinji hitrosti.

s51as ::

Fractal design R4 je tudi fajn in tiho ohišje... jaz imam fractal design ARC, sicer ni tolko tiho je pa bol zračno in zelo prostorno (je malo širši kot je običajno).
It's just me myself and I

franci0 ::

sedaj kolebam med NZXT H2 in R4.... edina stvar zakaj se še nisem odločil za R4, je tisti hdd bay ki ga ima NZXT H2 na vrhu ohišja ... je res zelo priročno :)

Oba imasta hdd noise reduction (tiste gumjaste podložke da disk ni direkt na jeklu oz ohišju) in oba imata 8 slotov za 3.5"hdd... thats what i need

franci0 ::

sedaj pa me je od R4 odvrnilo prebiranje tega članka, kjer se vidi da skoraj ni ohišja, ki bi dosegalo višje temperature kot R4 :S ... http://www.bit-tech.net/hardware/2012/0...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

carota ::

Če želiš boljšo zvočno izolacijo, je treba včasih žrtvovat temperaturo.

s51as ::

franci R4 je zelo zaprt in izoliran zato ima višje temperature... Namenjen je pač tišini, poglej še Fractal design ARC, je veliko bolj odprt ima 3 140 mm ventilatorje in veliko prostora...
It's just me myself and I

Gregor5816 ::

Rabim eno ohišje, za ATX ploščo, da ima dobro poštimano hlajenje (oz. dovod/odvod zraka) in da je kolikor toliko lepe oblike?

mailer ::

Na internetu poišči strani glavnih proizvajalcev ohišij in poglej, kaj ti je všeč. Tisto, ki ti je vizualno všeč preglej še razna predstavitve na Youtube.

franci0 ::

Ker nisem glih izobražen na področju hlajenja, me zanima ali je lahko višja stopinja v R4 / NZXT -H2 popolnoma zanemarljiva če se odločim za vodno hlajenje? Namreč vsi testi na mojem linku post višje, so bili narejeni
na zračnem hlajenju...

Namreč verjetno si bom kupil i7-3770k in asus p8z77-v pro in se bom verjetno enkrat odločil za overclockanje...

mogoče bo to čez 1 mesec, ali pa bom OC-jal čez 5let, ne vem.... ampak ker PC kupujem za dalj časa,
hočem da je vse tako kot mora bit, pa maker se še bom 2 tedna odločal med ohišji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

s51as ::

pri vodnem hlajenju je fajn vedt kam boš dal radiator... ponavadi pod strop ohišja, precej nepraktično če ohišje potem nima luknje na stropu...
It's just me myself and I

s51as ::

najbolje da pogledaš po youtubu kake predstavitve...
tole je za H2
tole je za ARC
tole je primerjava med H2 in R3 (R3 je zelo podoben R4)
tole je za R4

Če hočeš bit temeljit potem tole poglej pa se odloči. Jaz sem izbral ARC, če bi mel takrat na voljo bi pa verjetno R4, ampak mi tudi tako ni žal.
It's just me myself and I

Halfdead987 ::

R4 je najslabši glede temperatur tako njega raje ne vzet.

franci0 ::

bom še pogledal video primerjavo med H2 in R3, vse druge sem namreč že pogledal, hvala za trud.

Sicer pa velja tako kot je Okna8 rekel, R4 je vroč, tako kot H2, isti šmorn sta. ARC ima super rezultate
glede temperature po testih.

Ampak kot si že v prejšnjem postu rekel s51as, če se odločim za vodno hlajenje in ob tem izberem ohišje, ki ima na vrhu prostor za pretok zraka ( kot ga imata in R4 in H2), potem bom dejansko dosegal iste temperature kot če bi imel toliko bolj zrakovno-prepustnejšega ARC-a, kajne?

Pri ARC-u me moti to da nima tool-less HDD bay....

imam še eno malenksot off topic vprašanje : Odločil se bom za matično ( asus p8z77-v pro ) ki ima 8 priključkov za SATA. Le kako lahko na takšno matično priklopim npr 10 sata naprav ? Al obstaja npr kako pci kartica z SATA priključkom ali kaj? Hvala

Halfdead987 ::

Vzemi Thermaltake Chaser MK-I če ti je ta HDD bay že toliko všeč

Janac ::

Poglej si se CM 690 II.

Ja, obstaja razsiritvena kartica.

s51as ::

franci ARC ima 4+3 prostore za HDDje (2.5 ali 3.5) + še 1 2.5 zgoraj, če imaš frej spodni prostor (pod dvdjem) lahko daš tja se en disk... no tistih 7 prostorov je čisto toolless... saj jaz nisem ničesar rabil... Zgornjo kletko lahko ven odstraniš spet brez uporabe orodja...

Jaz imam jaz imam malo navit i5 3570k in se v arcu super počuti ravno danes sem meril pri tamb-21°C je bil pri 100% load 48°C (prime 95). Hladilnik je mugen 3b, torej nič posebnega...

Ploščo imam to ki jo ti kupuješ p8z77-v pro in je tako kot praviš ima 8 sata priključkov od tega sta 2 sata 3 intel 2 sata 3 marwell in 4 sata 2. Če hočes več imaš razširitvene kartice ampak kolkor sem gledal dobiš gor po 4 sata 2 priklope in raid 0, 1, 5 in 10 možnosti.

EDIT... malo sem se zmotil.. arc ima 4+4 prostore za HDDje... jaz sem srednjo kletko vzel ven pa sem malo pozabil...
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

s51as ::

Fractal design je najavil prenovljeno ARC ohišje. Fractal Design ARC midi R2
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

franci0 ::

s51as na podlagi tvojih nasvetov sem se odločil za Fractal ARC. Ko ga nabavim, se pohvalim in sheram svoje mnenje :) ARC R2 pa se tak na hitro ne razlikuje kaj dosti od ARC R1, tak da se mi ne zdi vredno čakat...

malo offtopic : s51as, ''najina'' p8z77-v pro plata im 8 SATA priklopov :

2x sata 3
4x sata 2
2x ?????? - za kaj bi naj bili ti priklopi in z kakšno hitrosto delujejo ?

Halfdead987 ::

Damn, a je tako težko uporabljati google?

2 x SATA 6Gb/s port(s), gray
4 x SATA 3Gb/s port(s), blue
Support Raid 0, 1, 5, 10
Supports Intel(R) Smart Response Technology, Intel(R) Rapid Start
Technology, Intel(R) Smart Connect Technology *5
ASMedia(R) PCIe SATA controller : *6
2 x SATA 6Gb/s port(s), navy blue

s51as ::

franci mislim da ti ne bo žal meni je super ohišje.

Plata ima 8 sata 4 x sata3 intel (2) in marwell (2) in 4 x sata 2.

Slikica mojega računalnika (watch out for nude pics!!!)

It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Nummy ::

Kupu par let nazaj Chieftec ohišje. Modularna zasnova, zadaj 12cm hladilnik, pri diskih opcija 3x 8cm. Skoraj ne rabim izvijača pri popravljanju in škatla je zelo solidno narejena. Takrat sem dal s popustom zanj okoli 75€. Ta ohišje bom imel verjetno še 10 let in več.

franci0 ::

Se opravičujem za mojo nevednost, ampak kaj bi naj Marwell in Intel pomenilo pri SATA priklopih ? Ali lahko tu gor preprosto priklopim katerikoli SATA disk in bo delalo ? če bo, ali bo to z hitrostjo 3gb/s ali 6gb/s ? Toliko različnih poimenovanj me zmede.

S51as, lepo zgleda tvoja mašinca, vidim da si se kar losal kletke za hdd-je, verjetno zaradi boljšega prezračevanja ne?

Kateri giant hladilnik imaš to na tvoji i5ki ? :)

Kak bi ocenil tihost oz glasnost ohišja? Saj ima na obeh straneh soundproof peno kajne?

s51as ::

oba sta 6gb/s, kokr jaz razumem je za dva kontroler naredil intel za drugedva pa marwell... kako to funkcionira ne vem, nisem probal, menda naj bi bil intelov boljši, zato jaz nisem nič vtikal v temnomodrega :)

kletka za diske je šla ven ker je nisem rabil in je ovirala pretok zraka... prav tako sem zgornji ventilator dal spredaj tako da zdaj en piha na grafično en pa na diska... zadaj pa eden vleče ven...
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

s51as ::

hladilnik ni nič giant!? to je mugen 3b... :) lušten je :)

ne ARC nima nobene pene...
je pa takole... p8z77-v pro ima možnost kontroliranje hitrosti vrtenja ventilatorjev glede na temperaturo kar pride zelo prav. to pomeni da zdajle, ko brklam po netu vsi ventilatorji v ohišju stojijo, procesorski pa se vrti cca 600 rpm (na grafični se vrtijo z 20% ampak ti so kontrolirani preko catalysta) tako da se nič ne sliši... druga zgodba je če se hitrost ventilatorjev dvigne nekje na 50-60 % potem tišina zgine... ampak je treba vedet da je ohišje res dobro zračeno in da se temperatura tudi poleti ne dvigne več ko 10 stopin nad okolico...

no zarad tega fanmateII programa tudi ne rabiš kontrolerja ventilatorjev ki ga sicer dobiš pri ARCu zraven, in ki so ga pri ARC RII tako neumno umestili k usb priklopom... po moje je v večini primerov neizkoriščen.

aja še glede spodnje kletke za diske... te ne moreš odstranit ali obrnit tako kot to lahko pri R4 ali ARC R2, taj e fiksna, lahko jo sicer odstraniš ampak destruktivno tako da nete prevrtaš...
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Halfdead987 ::

Fan Xpert,ne FanMate.
In ta program ima tudi P5Q,ki je stara čez 5let,tako da ni nič posebnega. Tudi če ne vzameš ASUS,je tu FanSpeed in BIOS.

s51as ::

hvala za update... imam samo to plato tako da lahko samo za to govorim zap rejšnje in sorodne pa ne vem kako imajo... je pa tako kot praviš ime FAN Xpert 2.
It's just me myself and I

franci0 ::

saj se mi je zdelo too good to be true... da bi imel tak fajn pretok zraka kot ga ima, ter hkrati bil tih... doooh :/

alternative za do 150€ verjetno tak ni,ne?

Če ne, bom pač vzel tega Arca pa bo pač malo ružlo ampak mi je raje da ruži kot pa da se kadi iz mašine.

Halfdead987 ::

Seveda je,Chaser MK-I.
Če te prelep design seveda ne moti.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup ohišja

Oddelek: Kaj kupiti
322930 (563) Buggy
»

Malo ohisje za matx maticno

Oddelek: Pomoč in nasveti
191655 (1365) xandros
»

Ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
646563 (4852) Janac
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325362 (19572) kmetek
»

Najboljše midi tower gaming ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
385064 (4072) pharaon

Več podobnih tem