» »

wi-fi extenderjem (problem)

wi-fi extenderjem (problem)

pobalinka2 ::

Zdravo.
O težavah z wifi-jem po hiši sem že pisala (slab signal v višjem nadstropju).
Sedaj pa mi bo skorajda prekipelo. Danes sem v BB v Ljubljani kupla Extender. Nameravala sem kupiti močnejši router, ki bi pač dosegel mojo sobo, pa sta me tam 2 prodajalca prepričala, da je boljši nakup Extenderja - Lynksys RE1000 (cisco). Zadeva naj bi bla luštna za inštalirat in brezhibna v delovanju.
Upoštevala sem vse 3 korake inštalacije in zalomi se pri povezavi extenderja z wi-fijem.. enostavno ne 'steče' in mi javi napako. Poizkušala sem priklicati svetovalca na tel. št. 080 080 567 (ki je priložena extenderju), pa je linija zadnji 2 uri zasedena.

Če extender vključim v sobi, kjer ga želim uporabljati mi ga prenosnik zazna, vendar povezave ne vzpostavi.
Če ga vključim nadstropje nižje, ga pa sploh ne najde med zadetki. Kaj sploh lahko naredim?
ne malo, zelo neumno mi je, da sem dala 80€ za zadevo, ki nikakor ne izboljša situacije.. (ja, ok lahko jo odnesem nazaj.. ampak interneta v sobi še vedno ne bom imela :/)
Vlečt omrežni kabel tako daleč pa enostavno ne pride v upoštev.
Lahko karkoli naredim?
Res, pripravljena sem plačat, če mi kdo zna kakorkoli uredit to.. Zadevo želim urediti že nekaj let, študirati brez interneta v sobi pa enostavno ne morem :/

Daedalus ::

Kak error javi?

Drugače pa se splača pred večjo investicijo poskusiti s s čim takim. Ponavadi majo te kartice boljši sprejem, kot v laptop vgrajene zadeve, pa z nekaj usb podaljška se da najti primerno točko, kjer je signal vsaj približno ok.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pobalinka2 ::

Hja.. nikakršen error. Napiše naj preverim, če je zadeva vključena, povezana z internetom in ponovim... In ja, je v internetnem dostopu in je vključena.. Tako, da res ne vem..

An takšn okartico sem kupila, pa ni bilo efekta :/

pobalinka2 ::

pobalinka2 je izjavil:

Hja.. nikakršen error. Napiše naj preverim, če je zadeva vključena, povezana z internetom in ponovim... In ja, je v internetnem dostopu in je vključena.. Tako, da res ne vem..

An takšn okartico sem kupila, pa ni bilo efekta :/


Sicer ne vem kaj se je zgodilo, ampak internet dela. Na računalniku mi sicer ni sprejelo extenderja (med inštaliranjem), vendar, če ga izključim mi tud internet v sobi ne dela več. Ko je vključen, dela BP.

amigo_no1 ::

Kaj točno si kupila (našel) in kaj od omrežne opreme že imaš (wifi router) ?
Imaš mogoče skrit ssid ?

80 v BB ? Mv ga ima za 60 http://www.mimovrste.com/artikel/250000... .

Zgodovina sprememb…

pobalinka2 ::

amigo_no1 je izjavil:

Kaj točno si kupila (našel) in kaj od omrežne opreme že imaš (wifi router) ?
Imaš mogoče skrit ssid ?

80 v BB ? Mv ga ima za 60 http://www.mimovrste.com/artikel/250000... .


ufja.. ja, wifi router imam TP-Link TL-WR1043ND ... inv pritličju, kjer je router internet dela SUPER, in to tudi na 50m oddaljenem vrtu. V sobi, ki je nadstropje in 2 sobi v desno nad routerjem pa signal sicer pride, vendar piše, da ni internetne povezave..
Oziroma odkar sem v dnevni sobi direktno pod mojo sobo in prav tako 2 sobi stran od routerja) vključila extender, mi internet v sobi deluje BP. (vendar gonilnikov za extender računalnik ni inštaliral - prav tako povezave z njim ne.. kot rečeno pa internet zadnji 2 uri dela, kar prej nikoli ni dlje kot 5min)

o stvareh, ki jih pa sprašuješ spodaj (ssid?) pa ne vem kaj je..
bil je 75€ in cen drugje nisem gledala. (glede na to kolk sm že zdevala € v to, da bi mi internet v sobi deloval, mi 15€ ne predstavlja bistvene razlike... jezilo me je, da zadeve nisem morala inštalirati, kot je po korakih pisalo, da moram... še manj pa mi je jasno kako to da stvar zdaj deluje (in če lahko pričakujem, da bo prav tako kot je hitro začelo delovati, tudi nehalo ... kot se mi je to že zgodilo v tej frdamani sobi, ki je očitno sestavljena iz svinca, bakra, železa in še česa :S

Daedalus ::

Gonilnikov za extender ne rabiš. Zadeva pač kot ena papiga "ponavlja signal" (zelo laično rečeno vsaj). Poglej malo nivo signala v sobi... če je kaj več kot kaka črtica, je to to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pobalinka2 ::

Daedalus je izjavil:

Gonilnikov za extender ne rabiš. Zadeva pač kot ena papiga "ponavlja signal" (zelo laično rečeno vsaj). Poglej malo nivo signala v sobi... če je kaj več kot kaka črtica, je to to.



ahaaaa :D men je posebej poudaru naj inštaliram gonilnike na priloženem cd-jčku.. in jih ni in ni hotlo.. ja, signal je konstantno 4 črtice (prej je bil max 2)

Daedalus ::

Ma gonilnike rabiš samo za wifi kartico (in to očitno že maš:)). Tale extender pa ma verjetno kak http vmesnik za konfiguracijo... sam včasih je malo tricky (vsaj za laike) priti do tja. Pol pa talajo poleg bloatware, ki bolj ne deluje, kot ja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pobalinka2 ::

Kar se tiče laičnosti pri računalnikih, sem jaz laik z velikimi tiskanimi črkami :)

Saj zato pa mi ni bilo jasno, kako lahko zdaj stvar dela, če pa je pisalo, da se zadeva ne more povezati.
Kakorkoli, izredno sem vesela, saj lahko po 20 letih v miru iz postelje odgovarjam na maile,pišem smeinarske,... kar je veliko prijetnejše kot v dnevni sobi :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6034310 (4149) 135063
»

Wifi Range extender - Pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
51568 (1519) Furbo
»

Slab signal v zgornjem nadstropju- kaj kupiti?

Oddelek: Omrežja in internet
102464 (2174) Bakunin
»

TP Link range extender

Oddelek: Omrežja in internet
82178 (2078) ZeRo_X
»

Postavitev domačega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
156015 (5660) SeMiNeSanja

Več podobnih tem