» »

Energetika...

Energetika...

Toxic ::

Lp! Jaz bi rabil nekaj odgovorv na nekatera vprašanja, in ker nočem kar tak po svoje in samo približno napisat bi vas prosil za pomoč, ker v razredu rabimo odgovore za maturo. Hvala =)

Kaj je prehod toplote? Skiciraj prehod toplote skozi steno?
Kaj so prenosniki toplote in kako jih delimo?
Kaj je temperaturni primanjkljaj in kaj opredeljuje razmernik zraka?
Kaj je razlika med lokalnim in centralnim ogrevanjem? Kaj pomeni pravilna nastavitev zgorevanja?

mihapc123 ::

Zdravo. Prosil bi, če mi kdo lahko pomaga pri tej nalogi. Zanima me kaj pomeni predtlak in kako ga naj uporabim v nalogi in z katero enačbo izračunati, koliko litrov lahko sprejme ekspanzijska posoda. Hvala že vnaprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihapc123 ()

venson ::

Predtlak, da je v posodi 12 litrov zraka s tlakom 0,3 bara v ustaljenem stanju. Izračunaš pa iz enačbe P*V=n*R*T. V prvem koraku izračunaš n zraka, nato pa greš v drugi del naloge, kjer imaš isto enačbo in kjer je n konstanten, T se poveča, P se poveča, pa izpostaviš ven V. Nato pa od 12L odšteješ V, in dobiš prostornino katero sprejme ekspanzijska posoda.

mihapc123 ::

venson je izjavil:

Predtlak, da je v posodi 12 litrov zraka s tlakom 0,3 bara v ustaljenem stanju. Izračunaš pa iz enačbe P*V=n*R*T. V prvem koraku izračunaš n zraka, nato pa greš v drugi del naloge, kjer imaš isto enačbo in kjer je n konstanten, T se poveča, P se poveča, pa izpostaviš ven V. Nato pa od 12L odšteješ V, in dobiš prostornino katero sprejme ekspanzijska posoda.

Najlepša hvala!

mihapc123 ::

Zanima me še samo kateri tlak naj vzamem pred tlak 0,3 bar ali tlak, ki ga kaže manometer 1,5 bar in katero temperaturo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihapc123 ()

venson ::

Najprej vzameš enačbo P*V=n*R*T, vzameš tlak 0,3bar, 15L, 20°C, R je poznan in ga vstavi glede na ostale enote, ki jih vstavljaš. Nato ko maš n izračunan vzameš znova P*V=n*R*T, in greš računati V, tukaj v tej vrstici pa vzameš 90°C, in 1,5bar.

mihapc123 ::

Aha ok, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921088 (8684) floyd1
»

Črpalka za črpanje vode iz vrtine

Oddelek: Loža
2910254 (4614) marjan_h
»

Polnjenje kolesarskih pnevmatik na Petrolovih avtomatskih tlačilkah

Oddelek: Šport
1812446 (11711) jype
»

Projekt: "Šankomat" in fog mašina

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193769 (2770) SaXsIm
»

Zakaj ima formula 1 tako visoko presečne gume?

Oddelek: Znanost in tehnologija
354567 (3351) OwcA

Več podobnih tem