» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
170 / 183
»»

katimm ::

Evo tablica ze prispela, hitro glede na to da sem placal v sredo zvecer. Zaenkrat super, edini minus je 32gb prostora od tega je 17gb na voljo po updatu :/ zalostno da ima telefon vec prostora kot tablica iz leta 2020. Ampak 100€ vec se mi zdi pa veliko za 128gb verzijo, upam samo da mi cez par let ne bo zal in bom obzaloval zaradi prostora :D

Han ::

Japka pač. V androidne tablice lahko porineš poceni SD kartico...

kanarin ::

Han je izjavil:

Japka pač. V androidne tablice lahko porineš poceni SD kartico...


ja, lahko porineš in... dobiš tudi (mnogokrat) poceni uporabniško izkušnjo.

Jaz imam že vrsto let iPada s samo 16 GB pa mi vseeno odlično služi. Vse odvisno od tega kako uporabljaš zadevo oz kaj ti je prioriteta.

MrStein ::

Če misli dajati gor zalogo filmov, potem bo tesno. Sicer pa je 32 GB čez glavo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

katimm je izjavil:

Evo tablica ze prispela, hitro glede na to da sem placal v sredo zvecer. Zaenkrat super, edini minus je 32gb prostora od tega je 17gb na voljo po updatu :/ zalostno da ima telefon vec prostora kot tablica iz leta 2020. Ampak 100€ vec se mi zdi pa veliko za 128gb verzijo, upam samo da mi cez par let ne bo zal in bom obzaloval zaradi prostora :D

Kaj si kupil? Daš link?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

katimm ::

Mare2 je izjavil:

katimm je izjavil:

Evo tablica ze prispela, hitro glede na to da sem placal v sredo zvecer. Zaenkrat super, edini minus je 32gb prostora od tega je 17gb na voljo po updatu :/ zalostno da ima telefon vec prostora kot tablica iz leta 2020. Ampak 100€ vec se mi zdi pa veliko za 128gb verzijo, upam samo da mi cez par let ne bo zal in bom obzaloval zaradi prostora :D

Kaj si kupil? Daš link?


https://www.amazon.de/dp/B08J74FLJ1 Tole sem vzel. Ne morem ti dat direkt linka iz trgovine, kjer sem vzel ker ni vec na zalogi :D

Bwaze6 ::

Jaz sem ob koncu 2012 kupil iPad 4 in ga še vedno mučim, a bo počasi treba kupiti nekaj novega. Vedno več težav ima tako s spletnimi stranmi kot z elektronskimi knjigami, in 16 GB je res malo prostora, čeprav ga predvsem uporabljam kot bralnik. Najbolj mu zamerim ultra počasno polnjenje, in pa nalaganje vsebin le preko iTunes in nezmožnost uporabe na tujih računalnikih. Tole zadnje je zdaj bojda možno z nekimi aplikacijami, ne?

Ipad 8. generacije je izšel tik pred kratkim, tako da USB-C na osnovnem iPadu ni pričakovati še eno leto, ne?

katimm ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz sem ob koncu 2012 kupil iPad 4 in ga še vedno mučim, a bo počasi treba kupiti nekaj novega. Vedno več težav ima tako s spletnimi stranmi kot z elektronskimi knjigami, in 16 GB je res malo prostora, čeprav ga predvsem uporabljam kot bralnik. Najbolj mu zamerim ultra počasno polnjenje, in pa nalaganje vsebin le preko iTunes in nezmožnost uporabe na tujih računalnikih. Tole zadnje je zdaj bojda možno z nekimi aplikacijami, ne?

Ipad 8. generacije je izšel tik pred kratkim, tako da USB-C na osnovnem iPadu ni pričakovati še eno leto, ne?


Tale 10.2 ipad 8 generacije ima usb c polnilec in kabel od lightninga.. sicer so pa 20W polnilci ze sedaj in tole se kar hitro napolne, ni tako kot pri prejsnih kjer je bil polnilec 10W.

Bwaze6 ::

4. generacija iPada je imela celo 12W polnilec, samo se je vedno polnil izjemno počasi - ob prižganem iPadu in dovolj zahtevni aplikaciji si ga lahko praznil kljub priklopu na polnilec.

Kako je pa s prenosom podatkov preko lightninga? Predvidevam, da ni primerljiv z USB 3.1 gen 2?

MrStein ::

Na večini modelov gre z USB 2.0 hitrostjo.

Mislim, da je en iPad Pro imel USB3, ampak eni trdijo, da Lightning sploh nima dovolj pinov za to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

Fantje, kje bi se dalo najceneje dobit iPad Air 2019 ? Sicer za silo bi vzel tudi klasični iPad, samo ko primerjaš oba v živo je Air precej mamljivejši (racionalno gledano verjetno ni vredno dati toliko več za Air, ampak ne odloča vedno le razum ;))

amacar ::

Js sem ga vzel tule ene pol leta nazaj, ker je bil najcenejsi (je se 10€ newsletter kupon): https://www.eglobalcentraleu.com/apple-...
Dostava sicer cca 3 tedne, ostalo pa bp, prilozen polnilec je US/CN, dodajo adapter.

MrStein ::

Taki adapter je muka za uporabljat. Razen če je res kompakten in se dobro drži. (da skoz ne pada dol)

Nekateri polnilci za iPad imajo sicer izmenljivi del za 230 V, mogoče lahko zamenjaš, če najdeš kje za naše vtičnice.

Sicer pa napajalnik stane 10-20 EUR... najbolje potem enega univerzalnega kupit, pa imaš mir za nekaj let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

Glede na applovo politiko itak čudež, da adapter še dobiš zraven. :))

kanarin ::

amacar je izjavil:

Js sem ga vzel tule ene pol leta nazaj, ker je bil najcenejsi (je se 10€ newsletter kupon): https://www.eglobalcentraleu.com/apple-...
Dostava sicer cca 3 tedne, ostalo pa bp, prilozen polnilec je US/CN, dodajo adapter.


Hvala za ta link, te spletne trgovine nisem poznal, so pa nekatere cene res zanimive - sploh ta cena 426 € (škoda le za barvno kombinacijo). Kaj za shipping se splača dodat 8 EUR za "Insured Economy Express Shipping" (ali zadostuje plačilo oz zaščita preko PayPal) ?

amacar ::

Js sem vzel space gray, pa free shipping. Sicer pa obvezno plačaj s paypalom, trgovina vseeno ne daje preveč zaupanja, ampak apple izdelek sem upal vzeti tu, ker garancija velja po celem svetu, če pa ne bi prišel oz. bi bilo kaj narobe bi pa na paypalu odprl dispute.

Bwaze6 ::

kanarin je izjavil:

Fantje, kje bi se dalo najceneje dobit iPad Air 2019 ? Sicer za silo bi vzel tudi klasični iPad, samo ko primerjaš oba v živo je Air precej mamljivejši (racionalno gledano verjetno ni vredno dati toliko več za Air, ampak ne odloča vedno le razum ;))


Do konca oktobra naj bi bil na voljo iPad Air 4 (2020). Se splača počakati, tudi če boš kupil 2019 model, ker staremu običajno s prihodom novega v trgovine pade cena. Se pa vse malce zamika, in ne vem, kako hitro nove modele dobijo te grey import trgovine.

nonamer123 ::

Kaj se trenutno splača nabavit za okrog 200€? Osnovna uporaba.

lp

Han ::

BorutK-73 ::

Tole ok? Edino baterija bi naj bila slaba. Za kamere na tablicah mi je vseeno.
https://www.mimovrste.com/tablice/lenov...

MrStein ::

Počasnela.
Raje Samsung Tab A7, čeprav ima manj memorije (3GB/32GB).
Raje primakni kaki desetak, ker je škoda živcev, ko ti bo čez čas vse štekalo.

En test:

https://www.laptopmag.com/reviews/lenov...
On the Geekbench 5.0 overall performance benchmark, the Lenovo Smart Tab M10 Plus achieved a score of 966. Despite being cheaper, the Amazon Fire HD 8 smoked the Lenovo tablet with a score of 2,437. The Samsung Galaxy Tab S6 Lite also outpaced the Lenovo slate (1,291).



Snapdragon 662 (kot v zgornjem Samsungu) je nekje dvakrat hitrejši. Ne 2%, ampak dvakrat.

primerjava hitrosti (notebookcheck.com)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zstiller ::

Kdo ve za kakšno solidno 8 inch tablico?

chort ::

Zstiller je izjavil:

Kdo ve za kakšno solidno 8 inch tablico?

Huawei Mediapad M6 8.4 Turbo. Če te ne moti zaklenjen bootloader in skakanje čez ovire za nameščanje google services je vrhunska.
Prej sem imel oba Nexusa 7, ki ju še vedno pogrešam, ampak M6 je po vsemu (razen možnosti prilagajanja) svetlobna leta spredaj.

kanarin ::

Sam sem pred letom in pol nabavil Xiaomi Mi Pad 4 - takrat za ugodnih 190 €. Zdaj kot gledam so cene kar občutno višje..

Han ::

Galaxy A7 za 213 eur + razlika v ddv + poštnina.

https://www.amazon.de/dp/B08FMWY2QZ

Ali pa za 215 eur + poštnina.

https://www.amazon.es/dp/B08FMWY2QZ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kanarin ::

Slaba opcija pri cenejših tablicah ni niti Galaxy Tab A (2019):

https://edigital.si/wifi-tablice/samsun...

MrStein ::

Samo 2gb ram?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

Hja, to je res (pre)malo za današnje standarde, se strinjam. Lahko pa da je kljub temu to dovolj za kakšne res nezahtevne uporabnike. Pri Samsungu je pač to to za tako ceno.

rusalex12 ::

Han je izjavil:

Galaxy A7 za 213 eur + razlika v ddv + poštnina.

https://www.amazon.de/dp/B08FMWY2QZ

Ali pa za 215 eur + poštnina.

https://www.amazon.es/dp/B08FMWY2QZ


Če Samsung ni pogoj, je alternativa za (enako ceno) Huawei T5 z 4GB + 64GB. https://www.bigbang.si/mediapad-t5-10-4...

Zgodovina sprememb…

Han ::

Huawei T5 je solidna tablica, vendar ima v primerjavi s Samsungom A7 četrtino slabšo baterijo, slabši procesor, slabšo kamero, micro USB in opuščeno podporo (Android 9).

rusalex12 ::

Han je izjavil:

Huawei T5 je solidna tablica, vendar ima v primerjavi s Samsungom A7 četrtino slabšo baterijo, slabši procesor, slabšo kamero, micro USB in opuščeno podporo (Android 9).


Gledal sem bolj cenovno primerljivost, če so prioriteta specifikacije potem je tole boljša izbira: https://www.bigbang.si/m5-lite-10-wifi-...

Ne vem kako je z android podporo pri Samsungu, Huawei se je ustavil na Android 9.0?

rusalex12 ::

kanarin je izjavil:

Hja, to je res (pre)malo za današnje standarde, se strinjam. Lahko pa da je kljub temu to dovolj za kakšne res nezahtevne uporabnike. Pri Samsungu je pač to to za tako ceno.


Kaj v tem razredu tablic podaljša njihovo življenjsko dobo (dovolj dobra uporabniška izkušnja čez 1 ali 2 leti)? Dober CPU ali zadosten RAM?

Han ::

Podpora za Huawei T5 in M5 (to so letnik 2018 tablice) se je ustavila na Androidu 9.

Lanski MediaPad M6 in letošnji MatePad modeli imajo Android 10, vendar so brez Google Play podpore.

Androidnim tablicam podaljšajo življenjsko dobo leto splavitve, CPU, GPU, RAM in baterija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

The Wiber ::

rusalex12 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Hja, to je res (pre)malo za današnje standarde, se strinjam. Lahko pa da je kljub temu to dovolj za kakšne res nezahtevne uporabnike. Pri Samsungu je pač to to za tako ceno.


Kaj v tem razredu tablic podaljša njihovo življenjsko dobo (dovolj dobra uporabniška izkušnja čez 1 ali 2 leti)? Dober CPU ali zadosten RAM?

Predvsem CPU. Z boljšim procesorjem bo tudi avtomatsko več rama (razen če je proizvajalec totalen nesposobnež). OS bo pa isti, ne glede na zmogljivost tablice.

kanarin ::

rusalex12 je izjavil:


Kaj v tem razredu tablic podaljša njihovo življenjsko dobo (dovolj dobra uporabniška izkušnja čez 1 ali 2 leti)? Dober CPU ali zadosten RAM?


Malo nenavadno vprašanje. Če si ob nakupu zadovoljen z uporabniško izkušnjo ne vem kaj bi se v leto ali dveh dramatičnega spremenilo - pa ne glede na CPU/RAM. Če pa govorimo goorimo o življenski dobi 3, 4, 5 (ali celo več let) pa je najboljša izbira definitvno iPad. Drugače pa kakšna dražja Android tablica, recimo Samsung serija S. Seveda pa je marsikaj odvisno o namembnosti tablice in zahtevnosti uporabnika. Saj to je itak podobno kot pri telefonih - recimo tam mislim da veliki večini uporabnikov lahko povsem dobro služi kakšen Xiaomi Redmi 9s (za manj kot 200 €) - pa ne samo 1 do 2 leti. Vsak zase pa ve koliko se je pripravljen skeširati za določeno zadevo, koliko mu pomeni brand, top performanse, dolgoletna podpora, garancija,...

Zstiller ::

Trenutno je tole najboljše kar sem našel v rangu 8 inch https://www.gsmarena.com/tcl_10_tabmid-... prednost je e-paper zaslon pa snapdragon in android 10 tako, da bo dost romov za njo.

rusalex12 ::

kanarin je izjavil:

rusalex12 je izjavil:


Kaj v tem razredu tablic podaljša njihovo življenjsko dobo (dovolj dobra uporabniška izkušnja čez 1 ali 2 leti)? Dober CPU ali zadosten RAM?


Malo nenavadno vprašanje. Če si ob nakupu zadovoljen z uporabniško izkušnjo ne vem kaj bi se v leto ali dveh dramatičnega spremenilo - pa ne glede na CPU/RAM. Če pa govorimo goorimo o življenski dobi 3, 4, 5 (ali celo več let) pa je najboljša izbira definitvno iPad. Drugače pa kakšna dražja Android tablica, recimo Samsung serija S. Seveda pa je marsikaj odvisno o namembnosti tablice in zahtevnosti uporabnika. Saj to je itak podobno kot pri telefonih - recimo tam mislim da veliki večini uporabnikov lahko povsem dobro služi kakšen Xiaomi Redmi 9s (za manj kot 200 €) - pa ne samo 1 do 2 leti. Vsak zase pa ve koliko se je pripravljen skeširati za določeno zadevo, koliko mu pomeni brand, top performanse, dolgoletna podpora, garancija,...


Zapisal sem prekratek časovni okvir, da bi bilo vprašanje bolj smiselno. Mišljeno je bilo kot vpliv specifikacij na performance po dveh letih (ali več) uporabe?

Primer: Mediapad M5, starost dve leti; ob nakupu zelo zadovoljen, po dveh letih malenkost manj; ni podpore za Android 10, delovanje določenih aplikacij manj tekoče (verjetno je vzrok v aplikacijah, ki so že optimirane za Android 10; strojna oprema bi še morala biti dovolj dobra).

Vprašanje: Razmišljam o nakupu Galaxy tab s6 (620 €) ali Galaxy tab s7 (700 €) obe z tipkovnico? Kaj izbrati in zakaj?

Han ::

Definitivno S7 - hitrejši Snapdragon, malce večji 120 Hz ekran s HDR10+, v štartu Android 10, ki bo zelo verjetno nadgrajen še dvakrat.

Na starih napravah včasih pomaga popoln reset.

WaterBoy ::

Je mogoče že kdo dobil tole v roke:
Lenovo Chromebook Duet
Operating System Chrome OS
Display 10.1" FHD (1920 x 1200) IPS, glossy, touchscreen, 400 nits

Memory 4 GB LPDDR4X
Storage 64 GB eMMC

V US of A se ga da dobiti za okoli 200$, če je na zalogi sploh kje

https://www.lenovo.com/us/en/laptops/le...

Zstiller ::

Kdo ve kje bi se najceneje dobilo xiaomi mi pad4 ali pa lenovo tab4 8 plus. Trenutno se bolj nagibam k mi pad4 vendar nevem kje ga dobiti ne da bi dal 300-400€.

Yossarian ::

Počasi bo treba zamenjat tablico (Lenovo Tab4 10 Plus), pa tudi prenosnik je že star 6 let. Malce sem razmišljal, če bi kupil kakšno Microsoftovo Surface Pro, predvsem zaradi 12" zaslona. Kaj mi priporočate? Uporabljena bo predvsem za surfanje po internetu, EON, Bank@net, Facebook... Zanima me tudi, ali bi šlo zripat kakšen film: npr. da bi ga iz kakšnih 10 Gb s Hanbrakeom zmanjšal na kakšnih 3 GB? V x65 HEVC kodiranju? V redu bi bilo, če bi se jo dalo priklopiti na TV (preko HDMI?). Spomina je dovolj kakšnih 128 GB, če bi se ga dalo razširit s kakšno microSD kartico, pa ne bo nič narobe. Pomembno je, da je 12 ", Apple ne pride v poštev.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Galaxy Tab S7+ ima 12,4" Super AMOLED, 120Hz, HDR10+. Ker lahko spomin razširiš na 1 TB, ne vidim razloga po stiskanju filmov.

Yossarian ::

Han, to pa je zelo zanimivo, nisem vedel, da obstaja kaj takega.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ncnevem ::

Ima mogoče kdo katero od teh dveh kitajskih tablic: p20hd (Teclast) ali iplay20 (Alldocube)?

Gledam, da so za ta denar (cca. 100EUR) specifikacije kar solidne. Za neko osnovno uporabo (otroci) se mi zdi vrh glave. Na videoposnetkih (youtube) zgledajo zadeve kar tekoče.

Izkušnje (lahko tudi kak drug model od teh dveh znamk)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ncnevem ()

Badwolff ::

Sam predlagam s5e. Ima vse kar imajo veliki, pa je relativno poceni.
Zdej edin za COD ne vem...

SlimDeluxe ::

Lihkar naročil S5e za 300 € z DDV na amazon.de
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Han ::

Po tej ceni bo le še do polnoči.

sulaco ::

Jaz sem tudi že imel s5e v košarici, potem sem pa bral drobni tisk in ti na tablico naložijo cel kup amazon prime bloatvare-a, kot je to običajno pri "subvencioniranih" gadgetih...hvala ne!

Han ::

Nekateri imate res bujno domišljijo. Pa tudi če je kaj od tega res, narediš reset na tovarniške nastavitve, ki odplakne vso solato.

The Wiber ::

Han je izjavil:

Nekateri imate res bujno domišljijo. Pa tudi če je kaj od tega res, narediš reset na tovarniške nastavitve, ki odplakne vso solato.

Te aplikacije (bloatware) so kar vgrajene v ROM in tudi ob factory resetu pridejo nazaj, tako da je ena izmed rešitev disablanje, mogoče kakšen adb uninstall ali pa root.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: The Wiber ()
««
170 / 183
»»