» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
169 / 183
»»

Badwolff ::

Za branje so ebralniki bistveno bolj primerni.

Han ::

MediaPad M5 Lite ima boljšo baterijo, kameri in USB-C.

https://www.amazon.de/dp/B086HGDK25

Takšna (klasična) tablica je za branje e-knjig le pogojno uporabna.

vofra ::

Hvala za odgovore!
Uporabljam Nexus 7 od leta 2013 dalje, sedaj pa pocasi izpusca duso. Odkar imam pametni telefon je tablica vec ali manj samo za branje, vcasih kak pdf. Sem se navadil, pred tem imel Kindla, pa mi tablica ustreza. Ker sem vedno bolj čorav, bi vzel 10-colsko.

Han ::

Boljša in lažja tablica je Samsung Galaxy Tab S5e, ki ima višjo ločljivost (2560×1600), ampak je cena okrog 400 eur.

Badwolff ::

S5e je vsekakor tablica ob kateri se vprašaš, kaj sploh imajo veliki. Ampak overkill za branje knjig.
Če si navajen brat na FHD zaslonu, bo najbrž katerakoli med 100 in 200 € čist ok. V bistvu bi za te namene gledal kar po spodnjem robu cenovnega razpona.

Sam sem dolgo bral na telefonu. Potem pa sem enkrat fasal v bistvu snežno slepoto na plaži in od takrat striktno kobo/Kindle.

Sam sem dolgo bral na telefonu. Potem pa sem enkrat fasal v bistvu snežno slepoto na plaži in od takrat striktno kobo/Kindle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Badwolff ::

Sam sem dolgo bral na telefonu. Potem pa sem enkrat fasal v bistvu snežno slepoto na plaži in od takrat striktno kobo/Kindle.

vofra ::

Nikoli ne berem na plazi (mi je prevroce:D )

Kaj pa Fire HD 10 Tablet , je to primerljivo oz uporabno?

kiFni ::

Pa kako na plaži berete... to bejbe delajo. Jaz mam ful druzga dela na plaži... vrtam po nosu...:D

ne ampak seriously...
mal se opazuje bejbe... zadnja leta odkar su supi in, mi je zabavno gledat noobe kako se lomijo....

MrStein ::

Badwolff je izjavil:

S5e je vsekakor tablica ob kateri se vprašaš, kaj sploh imajo veliki.

No, s svojo ceno ni ravno "mali".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sfaljk ::

Kaj pa menite o iPad (2019) 128GB za 450€ na enaa.com?

Meni se zdi to zelo dobra cena. Popravite me če se motim. LTE ne potrebujem, mi je wifi popolnoma dovolj.

Težave bi imel samo s tem, da sem do sedaj popolnoma navlečen na androidni tabor in z iOS nimam nobenih izkušenj. Znalo bi me motiti, da si ne moreš nastaviti privzetih aplikacij (npr. Opera za odpiranje povezav, itd.). Pa ne vem kako je to s snemanjem filmov in serij s pašnikov. Pri androdu si vrgel na SD kartico in nato predvajal z VLC playerjem. Tu moraš verjetno kaj sinhronizirati preko kabla, ali ti sploh pusti ustvarjati svoje mape in kopirati fajle na tablico?

jocoj ::

Na eglobal central imaš ipad 2019 32GB za 270-300 EUR odvisno od dneva. Za 450 dobiš že Air 3.
Ipadi imajo sedaj svoj prirejen IpadOS, kjer imaš file manager in enostavno premetavaš datoteke. Sicer pa kdo še snema filme na kartice in ključe, če imaš bolj enostavne metode? Privzete aplikacije boš pa lahko menjal s prihajajočo nadgradnjo ipadOS 14, ki pride jeseni.

Badwolff ::

sfaljk je izjavil:

Kaj pa menite o iPad (2019) 128GB za 450€ na enaa.com?

Meni se zdi to zelo dobra cena. Popravite me če se motim. LTE ne potrebujem, mi je wifi popolnoma dovolj.

Težave bi imel samo s tem, da sem do sedaj popolnoma navlečen na androidni tabor in z iOS nimam nobenih izkušenj. Znalo bi me motiti, da si ne moreš nastaviti privzetih aplikacij (npr. Opera za odpiranje povezav, itd.). Pa ne vem kako je to s snemanjem filmov in serij s pašnikov. Pri androdu si vrgel na SD kartico in nato predvajal z VLC playerjem. Tu moraš verjetno kaj sinhronizirati preko kabla, ali ti sploh pusti ustvarjati svoje mape in kopirati fajle na tablico?


Tkole ko vidim tvoje potrebe, je zate bistveno boljša izbira za ta denar s5e. Boljši zaslon, razširljivost, pa brez problemov pri vsem, kar te muči.

sfaljk ::

Hvala obema.

Malo je tudi želje po preizkusu česa drugega.

Kdo še snema na fizične nosilce. Tisti, ki smo že stari in smo še iz časov eMule, Napsterja itd. Navada je železna srajca. Vem, da obstajajo alternative in sem jih tudi že poizkusil. Ampak zaenkrat se še ne premaknem drugam.

Lp

PromeuZ ::

@vofra
MediaPad T5 10,1, WiFi, 3GB/32GB je dovolj enostaven za uporabo in hiter, da naš 60letnik nima (zaenkrat) nobenih pripomb glede brskanja po spletu in ogledovanju YT videov.

Za daljše branje besedil je neprimerno boljši namenski bralnik. Primerjam z Kindle 5ko, katera je uporabi za prebiranje čtiva.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

MrStein ::

Filme v VLC komot mečeš preko wifi.
Ima VLC vgrajen en mini mrežni modul za to.
Gre tudi z drugimi tipi fajlov.

Sem ti mislil predlagati 100 EUR cenejši model z 32GB, ampak če boš filme gor tovoril...

Brez filmov imam jaz po dobrih dveh letih zasedeno 18GB.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

Je kdo zasledil kje kakšno tablico približne diagonale 8 inč (nekje 7"-8.4"), po možnosti resolucija vsaj FullHD?
Chuwi je očitno prodal vse HI9 Pro in ni videti, da bi jih še kaj naštancal (ali naredil novo verzijo). Opazil sem še Teclast P80x, ki ima sicer nižjo resolucijo, ampak glede na ceno se še kar splača. Pa oba omenjena imata še podporo za mobilna omrežja. Je še kaj takega kje?

Raindancer ::

Da si še jaz sposodim to temo.

Ata bi rabil tablico, predvsem je pogoj dobra slika in kakovosten zvok (verjetno bodo zraven slušalke, v kolikor bo želel) pa povezljivost z internetom. Dovolj velik spomin je še dodaten plus. Preprosto, pa da je baterija dobra. Pogoj je, da je dobavljivo v SLO do torka naslednji teden.

Je kje kakšen dober deal na te zadeve?

Hvala in lep pozdrav,

Raindancer

Reaper ::

Do koliko denarja?

Jaz vsakomur, ki išče tablico, ki ima odlično baterijo, dolgo podporo s posodobitvami in brezhibni delovanje, priporočam iPada, trenutno iPad 10.2. Sam sem na Android telefonih, iOS na telefonu mi ni všeč med tem ko za tablico uporabljam iPad (5. generacija, 128GB + 4G). Dela tako kot prvi dan, super baterija, redne posodobitve. Ima glup princip nalaganja datotek preko iTunes, nima nekih posebnih možnosti za prenašanje datotek ampak kot bralnik oz. prikazovalnik pretočnih vsebin je pa super. Pred tem sem imel Android tablice ampam tam za enako ceno dobiš manj, žal, ker je Android meni osebno bolje pri srcu.

Lahko pogledaš še za kakšnim Samsung Galaxy Tab S5e, načeloma ok P/P, s posodobitvami se pa ve kako je.

CyberPunk ::

Reaper je izjavil:

Ima glup princip nalaganja datotek preko iTunes, nima nekih posebnih možnosti za prenašanje datotek ampak kot bralnik oz. prikazovalnik pretočnih vsebin je pa super.

Omisli si tale app:
https://www.stratospherix.com/filebrows...
To je edini, ki sem ga kupil, in si ne predstavljam uporabe iOS-a brez njega. Fajn je tudi, ker lahko obkljukas, da vsebine ne uposteva v backupu, kar pomeni, da lahko na iPhone/iPad nalozis cel kup datotek (tudi multimedijskih, npr. filme za gledat, ko cakas na kaksnem letaliscu), ki ti ne bodo obremenjevale backupa.

kanarin ::

Se popolnoma strinjam s predhodnikom. Tudi sam pri telefofonih prisegam na Android, za tablice pa ne pomišljam več na kaj drugega kot iPad (sem imel pred tem dve kitajski tablici in eno od Samsunga). Sam si lastim danes že kar precej datiran iPad Mini 2 - ampak zanimivo, sploh nimam še nobene želje in potrebe da bi jo zamenjal z novejšim modelom - pač vse deluje kot prvi dan, baterija je še vedno odlična, še vedno prihajajo posodobitve, pač to je Apple in to je Tablica z veliko začetnico. Vse te omejitve oz "glupe" zadeve, ki jih že omenja Reaper tudi mene osebno pri uporabi tablice ne motijo oz ne omejujejo. Bistveno bolj me omejuje količina storage-a (samo 16 GB, pač dobil sem jo v eni ugodni akciji za 260 €).

Če se komu zatakne pri ceni novega iPada pa bi sam svetoval prej nabavo rabjeneega iPada kot neke nove Android tablice za primerljivo ceno. Seveda pa se zavedam, da so potrebe, želje in pričakovanja različni pri vsakem posamezniku , nekomu mogoče soldino služi že tablica za 100 € , samo dvomim da tudi na dolgi rok.

Sam bi tukaj izpostavil vsaj zame še eno ključno prednost iPad-a. Mogoče se v letu 2020 to komu zdi čudno oz nenavadno, ampak zame je razmerje zaslona 4:3 pri tablici bistveno bolj uporabno in udobno kot 16:10(9?) pri praktično vseh Android tablicah. Pač tablica zame ni velik telefon. Seveda , če je primarni namen uporabe tablice gledanje TV oz filmov potem je široki format tablice razumljiva izbira - za praktično vse ostale namene pa je razmerje zaslona 4:3 (še vedno) zakon - mogoče ne boste verjeli ampak tudi za gledanje YT - to je moja primarna uporaba tablice (če v praksi veliko časa šaltaš med videi in kanali, bereš tudi komentarje -torej da ne gledaš dolgotrajno v full screen načinu). Kaj menite ostali o tem ?

Badwolff ::

Sam sem cincal med airpad air in s5e, pa sem se na koncu odločil za sammyja. Ne obžalujem.

kanarin ::

Ko je oboje novo (iOS in Android) deluje ponavadi vse super, samo veš kako je lahko potem v praksi na dolgi rok - če naveden fantanzijsko analogijo iz "krvi in mesa". Dva fanta poročita dve mladi in prelestno mladenki (ena je Apple-ove , druga pa Android rodbine), na začetku je vse najlepše in idealno samo..kaj pa čez 10,20,30 let ? Ker že precej fantov je namreč poročalo, da iz lepe in prijazne "android mladenke" čez čas žal dobiš tako,hmm, zanemarjeno, debelo in sitno baburino. Po drugi strani pa še več fantov javlja, da Applove-ova mladenka pa se kar nekako ne postara , ostane torej lepa, fit in privlačna tudi na srednja/stara leta. In fantje (no, zdaj že možje) so tako še vedno srečni s svojo izbranko in niti ne pomišljajo na druge ženske...

Reaper ::

@CyberPunk, hvala za predlog, bom preveril.

@Kanarin, dobra primerjava, se popolnoma strinjam. Ipad se "boljše" stara kot ostale tablice, nisem Apple fan ampak je to žal dejstvo.

@Badwolff, S5e je daleč od slabe tablice, vprašanje je samo dolgoročnost podpore in delovanje po 2 ali 3 letih. Samsung Note 10 je bila takrat, ko sem jo kupil, top tablica, je pa obstala na Android 4, in je po okvirno 2 letih uporabna samo še za predvajanje risank otrokom, brskati z njo po spletu je mora, ker je počasna.

kanarin ::

Moja konkretna izkušnja oz primerjava. Leta 2014 sem nabavil Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 (ki je takrat spadala v segment high-end modelov). Na začetku je delovala odlično in sem bil zelo zadovoljen. Potem pa so se začeli problemi - predvsem s pregrevanjem in pogostimi somodejnimi rebooti. In tudi kar je težko razumljivo oz spremeljivo - Android verzija je ostala na prastari Kitkat (4.4) verziji ?!?

Predvsem zaradi težav z rebooti in zaradi ugodne cene sem potem nabavil (primerljiv) iPad Mini 2 (mi pač ustreza majhen format tablice) - čeprav tudi sam nikakor nisem noben Apple fan (celo kontra) in do tistega trenutka nisem niti pomislil na nabavo njihovih naprav (čeprav tehnično odlične so me motile številne omejitve, neprilagodljivost iOS,..).

Suma sumarum - če po toliko letih naredimi povzetek za ti dve primerljivi (tako cenovno, glede datuma izida, kot performančno) tablici - enostavno no primerjave - Samsung danes zgleda zelo bogo in samo delno uporabno, primerljive aplikacije zgledajo slabo na zaslonu oz slabše kot na iPAd, na splošno je uporabniška izkušnja dosti slabša kot na iPad. Slednji je resda za današnje standarde že kar počasen, ampak mene ne moti preveč če se recimo YT o odpira kakšno sekundo ali 2 več kot na najnovejših napravah. Igric (še posebej zahtevnih) se na tej tablici tudi ne igra, tako da so mi performanse manj pommebne. Res bistveni parametri so zame predvsem tile (pozor - po cca 5 letih uporabe):

1. Stabilno in odzivno delovanje
2. Odlična baterija
3. Redne nadgradnje iOS

Zurbum ::

Kako kaj deluje slide over feature na iPad-ih? Na Androidu to veliko uporabljam, glede na vse napisano v prejšnjih postih se odločam o nakupu iPad-a.

mailer ::

Mogoče obstaja že kakšna tablica z Android one Androidom. Glede podpore se splača pogledat, da po dveh letih ne ostaneš brez posodobitev.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MrStein ::

Zurbum je izjavil:

Kako kaj deluje slide over feature na iPad-ih? Na Androidu to veliko uporabljam, glede na vse napisano v prejšnjih postih se odločam o nakupu iPad-a.

Tole?
https://www.imore.com/how-use-slide-ove...
pa tu je tudi dobro opisano:
https://support.apple.com/en-us/HT207582

Kaj pa te konkretno zanima? Dela OK, sam sicer ne uporabljam pogosto. Kot vem, mora vsaka aplikacija to podpirati, sicer ne gre.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zurbum ::

Vkolikor kalkulator, telegram in skype to podpirajo, je to vse, kar rabim. :)

MrStein ::

Kateri kalkulator? Defaultnega ni.

Skype podpira, telegram-a pa nimam gor, da bi preveril.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zurbum ::

Hvala za info glede Skype-a, google pravi, da je Telegram tudi podprt. Ni default kalkulatorja? Potem bom pogledati in najti enega, ki to podpira.

Reaper ::

Ja, Apple ne da kalkulatorja, vsaj na iPad ne. Sem tudi jaz čudno gledal in potem potegnil nekega zastonjskega.

MrStein ::

Lahko v lokalnem iskalniku vpišeš formule in izračuna. Je pa res bedno, da ni app-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Reaper ::

E to pa nisem vedel, koristna informacija, hvala.

YuriY ::

Kje se trenutno dobi najbolj ugodno iPad? Čim cenejša osnovna verzija, bi pa rad da je zadnji model, da bo nekaj časa mir potem. Hvala!

Han ::

Najcenejši je iPad 10.2 (2020) za 370 eur. Ta žal ne bo za dolgo.

https://www.computeruniverse.net/de/app...

Kmalu (oktobra) izide precej boljši Air 2020, ki bo stal okrog 650 eur.

Zurbum ::

Na eGlobal je 305€.

Han ::

YuriY ::

Aha, tale za 340€ bo verjetno res najcenejši. Ali je ta trgovina zanesljiva?

Zurbum ::

Zdaj je sicer 305€, prej je bila 304€

https://www.eglobalcentraleu.com/apple-...

YuriY ::

Tole je 2019, kupujem pa 2020.

katimm ::

Tudi sam sem pred nakupom novega Ipad-a.. me pa zanima kako je s trgovino globalcentral? Po spletu sm prebral veliko negativnih komentarjev, da nimajo zaloge in celo cakajo 1 mesec da zadeva pride do tebe? Computeruniverse se mi zdi bolj legit za tistih 30€ vec? Pri nas pa jo pod 426€ ne dobis kolikor sem gledal...

Han ::

Še najbolj zanesljiv je Amazon.

https://www.amazon.de/dp/B08J74FLJ1

YuriY ::

Hmm, pa ravno sem mislil na globalcentral naročiti, sem mislil, da je OK trgovina, glede na to, da je bila tule predlagana. Hvala za opozorilo. Iščem naprej.

amacar ::

Js sem narocil ipada air iz globalcentral. Prisel v cca 2-3 tednih, vakuumsko zapakiran, polnilec je bil US, dodan adapter. Itak sem placal s paypalom, tako da sem tvegal za 70€ nizjo ceno kot v nemciji in 120€ napram sloveniji.

YuriY ::

Carina ni bila problem?

amacar ::

Ne, uredijo da pride kot iz EU.

YuriY ::

Aha. Sem naročil kar pri Majdiču (electronic4you), ker razlika ni tako velika (40€), je pa vseeno "naš" polnilec zraven ter bolj zaupanja vredna trgovina. Hvala vseeno.

katimm ::

Vidim da Amazon dobi šele 13-ega zalogo, Amazon uk ima zalogo, vendar se mi ne da zejbavat z adapterjem na polnilcu... na koncu se odločim da kupim pri Electronic4you, grem na plačilo in piše da je transakcija neuspešna ob plačilu. Kot kaže mi res ni usojeno :D

Han ::

PayPal dela čudeže. ;)

katimm ::

Mi je ratalo.. mastercard ni bil Credit in ni potegnilo, kar sem spregledal in je pogoj pri placilu :D zamenjal drugo kartico in je slo. Upam da hitro dostavijo :)
««
169 / 183
»»