» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
158 / 183
»»

Tomson ::

Saj ima vsaka platforma svoj krog kupcev. Kakšen kupec ne bo nikoli kupil iPada zaradi iOS sistema, ne glede na ceno, po drugi strani pa zvesti Apple feni nikoli ne bodo prešli na Android. Tisti vmes pa malo prehajamo iz enega sistema na drugega, sam imam doma tako Android kot iOS tablico in kot rečeno imata vsaka svoje prednosti in slabosti, uporabljam obe, pa lahko rečem da kljub izjemno nizkim cenam nekaterih Android tablic le te popolnoma dostojno služijo namenu. Ima lahko pa tovrstno nižanje cen Apple naprav tudi negativne posledice na prodajo (pa ne nujno v smislu manjših dobičkov ampak določen procent razočaranih privržencev, ki izgubijo simpatijo do znamke zaradi statusnega simbola, kar je zelo zelo razširjeno na azijskih trgih, sploh Kitajski, kjer z Apple napravami kažejo svoj status v družbi in na splošno velja, da je Apple "the one to have" če si le lahko privoščiš in zanimivo, svojega Xiaomija npr. prav nič ne cenijo in se požvižgajo na razmerje med ceno/zmogljivostjo/kvaliteto), saj najbolj zvesti Apple feni, ki prisegajo na znamko pravzaprav pričakujejo visoke cene naprav, saj jih ta filozofija postavlja v precej ožji krog lastnikov Apple naprav kot bistveno bolj razširjen Android, ki si ga lahko privošči skoraj vsak. Ok, malo sem zafilozofiral, lol, skratka, ne verjamem da lahko Apple resnično ogrozi segment budget tablic in mislim da si tega niti ne želi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Tomson je izjavil:

in zanimivo, svojega Xiaomija npr. prav nič ne cenijo in se požvižgajo na razmerje med ceno/zmogljivostjo/kvaliteto

Je to razmerje boljše? Lahko primer?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

Mislil sem na Xiaomi naprave na splošno (ne tablice), ki imajo na zahodu omenjen status (bestbuy razmerje) in veljajo za kitajski Apple...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Mare2 ::

Tole je ratalo precej filozofsko. En normalen človek pač kupi eno normarno tablico. Eden vzame to znamko, drugi drugo. Pač, ki mu je všeč. :)

Jaz imam tablico samo kot tehično sredstvo za opravljanje določenih funkcij.

kanarin ::

@Mare2 Seveda, ampak veliko ljudi pa nima toliko izkušenj z različnimi napravami in znamkami in sprašuje za mnenje kakšno tablico izbrati - tiste, ki te izkušnje ima(jo)mo. Mislim da je poanta te teme ravno deliti te izkušnje (poleg spremljanja aktualnih ponudb in novosti ter raznih review člankov). Mislim, da je veliko kupcev dejansko v dilemi kaj vzeti - tipična dilema je (cenejša) android tablica vs iPad. Odgovor seveda ni enoličen (kot v svojih prispevkih lepo razloži Tomson). Meni osebno so take "filozofske" debate všeč, ker predstavljajo neko dodano vrednot - ni namreč vse samo v nekih cifrah oz. tehničnih specifikacijah. Predvsem pa seveda velja "sto ljudi sto čudi" - vsak ima malo drugačne želje, potrebe in pričakovanja.

lopov ::

Mi je jasno, ja. Zato pa tudi računam na novi iPad.

kanarin je izjavil:

lopov je izjavil:

Imam Galaxy Tab S2 8.0" in je pri običajni rabi občutno počasnejši kot (sicer telefon, a novejša naprava) Xiaomi Note 4. Že samo posodabljanje iz appstora je kot noč in dan. Tablco mam za na vlak in potovanja, za branje ebookov, ogled filmov in da stankam slike z SD kartice fotoaparata. Je vseeno toliko večji zaslon, da je boljše za gledanje. Varnostne posodobitve sicer dobiva, a je 7.0 zadnje, kar uradno dobi.

Kot kaže bom letos menjal tablico in če ne dobim zelo dobro ohranjenega Galaxy Tab S3 za okoli 300 EUR, vzamem letošnji iPad. Tu ni dileme, kje dobim več za denar :)


Kot sem na hitro preletel Bolho in Letgo boš rabljen Tab S3 zelo težko dobil, sploh pa za to ceno... rabljenih Ipadov pa je seveda na voljo kar nekaj ...

kanarin ::

Če kdo išče solidno ultrabudget tablico se jo trenutno da dobiti za res smešno ceno 43 € - link

RED_line ::

gearbest je sranje!

Tsunamii ::

RED_line je izjavil:

gearbest je sranje!


In zakaj bi bil sranje..?

kanarin ::

Za GB obstaja druga tema, tukaj se govori o tablicah (ampak očitno ni nekega zanimanja zanje)

Mare2 ::

kanarin je izjavil:

Za GB obstaja druga tema, tukaj se govori o tablicah (ampak očitno ni nekega zanimanja zanje)


Jaz sem jo že kupil in to preko Gearbesta. Pri zadnjem nakupu ni bilo problema, pri prejšnjem pred kakim letom pa mi je Gearbest skušal pokazati zobe. :) Rešil me je dispute preko Paypala (Gearbest sploh ni reagiral). Torej, vedno uporabite Papal, če kupujete preko Gearbesta. :)

Mislim, da je dotični človek upravičeno vspostavil lopovski odnos Gearbesta do kupcev. :)

RED_line ::

tnx mare za potrditev. lahko se pa tudi pogoogla in vidi da dotična stran ni pridna, tako kot vsi kitajci ki imajo že v defaltu to da ljudi nategujejo.

da se vrnemo na temo. nekakor sem se odločil da bi vzel samsung tab s2 lte za malo več kot 300€. huawai je tudi tam tam kot ta s2, sam meni ta kitajec ... gledal sem tudi asus iconio tab 10, pa nima lte. no, vsaj jaz ga nisem zasledil. i pad bi tudi imel, saj ima dobro razmerje cene kakovost, sam meni uni plačljivi programi so mi too much!

MrStein ::

Kot da na androidu ni plačljivih programov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RED_line ::

so, ma te vsaj ne silijo da jih moraš kupit. ne vem, tak občutek sem dobil pri ipadu

Tomson ::

Ni prav nobene razlike med iOS/Android kar se plačljivih aplikacij tiče. Tako na eni kot na drugi strani imaš dovolj opcij brezplačnih/plačljivih aplikacij, povsod pa imaš tudi InAppPurchase ... Ne vem na kakšen način te sicer silijo k nakupu, sam uporabljam redno Android in iOS tablico, pa ne zaznam kakšne razlike na tem področju ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

RED_line ::

i pad nima usb-ja. to je razlika

Mare2 ::

RED_line je izjavil:

i pad nima usb-ja. to je razlika


Kaj pa ima?

RED_line ::

kakor se spomnim nima nič

MrStein ::

Lightning priklop (ki ima na prostem koncu USB priključek).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

RED_line je izjavil:

so, ma te vsaj ne silijo da jih moraš kupit. ne vem, tak občutek sem dobil pri ipadu


Ja pizda, dat 5€ za app, za katerega se je nekdo namucu in ti koristi je res hudo, ane ;((

RED_line ::

ni, i padi mi niso všeč. ne moreš dat niti sd kartice not. to je zame nesprejmljivo.

če moram plačevat za nekaj kar je običajno zastojn, mi ni vseeno dajat denar.

Tomson ::

RED_line je izjavil:

iPad bi tudi imel, saj ima dobro razmerje cene kakovost, sam meni uni plačljivi programi so mi too much!


Dejansko kupuješ tablico ali samo vlečemo debato?! ;)

Zapisal si, da si se odločil, da boš vzel Samsung Galaxy Tab S2 LTE za 300€. To je odlična opcija, dobra tablica overall, ne boš zgrešil z nakupom. Ima tudi SD kartico in brezplačne aplikacije. Kaj češ več! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

RED_line ::

Seveda jo kupujem. Ravno danes sem našel točno to kar iščem za tak denar kot sem si zamislil :) in ja, bo nova S2 LTE z 5 letno garancijo za neki manj kot 400€.

Ergo ::

Kot kaže so Android tablice mrtve. Google je uradno izbrisal segment tablice iz Androida na njihovi spletni strani. Long live chrome os lol.

Tomson ::

Dvomim da bodo Android tablice v kraktem izginile, predvsem nižji cenovni segment je v zadnjem letu precej živahen, sicer precej manj uveljavljenih znamk, ki pa so realno gledano tudi pripomogle k težavam pri prodaji dražjih modelov bolj zvenečih znamk, saj so cenejši modeli dovolj zmogljivi za dobro uporabniško izkušnjo, overall kvaliteta je povsem zadovoljiva, zato kupci težko upravičijo nakup 2-3x dražjega modela. Po drugi strani pa imamo na telefonih vedno večje zaslone, ki brišejo mejo uporabnosti med napravama in jasno, vedno bolj aktualne prenosnike manjših dimenzij, segment 12/13" je tudi precej živahen zadnje čase. Ker proizvajalci Android tabličnih računalnikov ne vidijo številk v prodaji, kot bi jih želeli, jasno, ne vlagajo v marketing in promocijo, ne razvijajo novih modelov, kar pa je začaran krog, a vse se vrti okoli številk, kakšen je vložek, kakšen bo dobiček in na tem mestu nastane težava, ker kupci več niso pripravljeni investirat v drage tablične računalnike. Apple po drugi strani lepo enakomerno promovira vse svoje naprave, niža ceno iPadom in tako počasi in vztrajno povečuje svoj delež na svetovnem trgu. Časi Android tablic za 800€ se sigurno zaključujejo, oz. so že mimo, segment do 250€ pa bo še kar nekaj časa precej zanimiv, sploh pri azijskih proizvajalcih, ki že zadnje leto lepo izkoriščajo razmere na trgu.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Ne razumem, kaj naj bi bilo narobe z androidnimi tablicami? Če je android dober za telefone, kaj bi drugega rabil na tablici? Tablico imaš takrat, ko ti je ni težko okoli nositi, ali pa kar samo doma, da bolj udobno delaš stvari, ki jih sicer počneš na telefonu.

Kot prenosni računalnik v tablični obliki pa tudi iPad ni dober, tu pride v poštev samo nekaj z Windowsi in dodatno tipkovnico.

Jaz recimo imam 5" telefon (Xiaomi), 8" tablico (Huawei) in 12" Surface Pro tablico/prenosnik. Se mi zdi, da idealno pokrijejo vse moje potrebe, ko ne uporabljam "pravega" računalnika.

Tomson ::

Se čisto strinjam, ampak zaradi večanja zaslonov na telefonih in manjšanja zaslonov na prenosnikih se pač segment naprav na sredini krči. Navade uporabnikov so jasno različne, a zanimanje za tablice zadnje čase upada, medtem ko za telefone in prenosnike spet počasi narašča. Sam imam tudi 6" telefon, dve 10" tablici, 14" in 15.6" in 17.3" prenosnik in stacionarni 24" računalnik. Dnevno uporabljam v največji meri telefon, potem stacionarca, če sem zdoma 15.6" prenosnik, ostalo pa le po potrebi ... Tablici sta mi iOS/Android enakovredni, ampak enostavno ju vedno manj potrebujem, še najbolj prav prideta, ko z otroci kakšno multiplayer igro zaženemo. V osnovi sam ne vidim težav z Androidom na tablicah temveč v dejstvu, da so proizvajalci nekako obupali nad Android tablicami, jih več ne razvijajo, ni dosti novih modelov, ni marketinga in posledično prodaja upada, kar dolgoročno pelje v drugo smer, ali bo to ChromeOS ali kakšna nova pogrutavščina pa bomo kmalu videli ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Mene precej bolj kot slabša izbira 7-10" tablic z androidom (kjer se še vedno brez prehudih problemov najde primerne zadeve) moti čedalje slabša izbira 4-5" telefonov (kjer je ponudba skrajno kilava).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RED_line ::

no, sam imam nokio za klice in sms, ostalo pa bo pokrila tablica. telefon je zame telefon :)

flameir ::

O telefonih vem veliko, o tablicah pa praktično nič. Rabil bi solidno zadevo, na kateri bi lahko sem pa tja se mal igral v Adobe programih. Pa da ima micro SD, da bodo šle lahko slike prek microUSBja na zunanji disk. Budget je cca 200, mogoče 250,300EUR..hvala za pomoč :)

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Mene precej bolj kot slabša izbira 7-10" tablic z androidom (kjer se še vedno brez prehudih problemov najde primerne zadeve) moti čedalje slabša izbira 4-5" telefonov (kjer je ponudba skrajno kilava).

Mislim, da so prenehali s proizvodnjo ekranov, manjših od 4".

Par mesecev nazaja je bila o tem novica...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

flameir ::

flameir je izjavil:

O telefonih vem veliko, o tablicah pa praktično nič. Rabil bi solidno zadevo, na kateri bi lahko sem pa tja se mal igral v Adobe programih. Pa da ima micro SD, da bodo šle lahko slike prek microUSBja na zunanji disk. Budget je cca 200, mogoče 250,300EUR..hvala za pomoč :)


Anyone pls?

Nikonja ::

Ne zamerit ampak mi se res ne ljubi brat 158 strani - zanimajo me windows tablice kot npr microsoft surface pro, a je kdo lasti, a je kaj primerljivega pri konkurenci ker MS-ova ni glih poceni. Aja po pogoj je da je windows tablica, ker bo kot zamenjava za prenosni računalnik + vse prednosti tablice.

Mare2 ::

Nikonja, jaz imam tole.
Dela odlično, najpomembnejše komponente za Win 10 so (če boš kupoval kaj drugega vsaj):
- CPU Intel Apollo lake Celeron N3450 Quad Core 1.1GHZ
- WIFI 802.11a/ac/b/g/n wireless internet Dual Band 2.4GHz / 5.0GHz

https://www.banggood.com/CHUWI-Surbook-...

Tomson ::

@flameir:
Iščeš torej Windows tablico ali Android? ... kjer so sicer manj zmogljivi in bolj omejeni Adobe programi, sicer, za Win tablice tudi spodnje opcije ...

@Nikonja:
Poleg omenjenega Chuwi Surbook Mini, ki ga dobiš tudi iz GeekBuying EU skladišča za 266€, na BangGood ni zaloge, so alternative še Jumper EZpad 6 Pro za 215€ (+ tipkovnica 60€), Teclast X3 Plus (+ tipkovnica za 33€) meni osebno najboljša opcija pa mogoče AlldoCube KNote 5 za 260€ s tipkovnico (novejši N4100 procesor, več spomina, malo večji 11.6" zaslon, dober dizajn, kvaliteta izdelave, ALU ohišje, touch zaslon), skratka super zadevca za ceno ... Dobra alternativa še občutno zmogljivejši, a z manjšim zaslonom AlldoCube Mix Plus 2 za 287€ (+ tipkovnica za 56€)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

flameir ::

@Tomson
Ma kr bi boljše delal, sej za full preformance mam doma kisto, tablica bo za na pot, ko bo treba kej na hitro nardit pa fotke prenest iz fotkica na disk.z navadno SD kartico ni sploh nobene ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Tomson ::

Kot rečeno, sam bi izbiral med zadnjima opcijama ker Android ima bolj omejene Adobe programe v primerjavi z Windows platformo, če je to prioriteta. Tudi glede prenašanja iz fotoaparata na disk/kartico je Windows sistem bolj praktičen ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kanarin ::

Kako se vam zdi ta nov klon iPada Mini ?



V Banggood se jo dobi za 146 €.

V ponedeljek bo sicer Xiaomi predstavil svojo nov tablico Xiaomi Mi Tablet 4.

Tomson ::

Bo treba še na kakšen review počakat, na papirju pa izgleda precej solidno, škoda le za Android 7 OS. Navedena cena je za "Alert Me On Arrival", na Geekbuying je npr. za 145€ za "pre-order", na GB pa je že možno naročilo, a za 180€. Sčasoma bo cena padla, verjetno na kakšnih 120€, potem pa bo sigurno zanimiva tablica, nekako polovico cenejša alternativa Xiaomi Mi Tabletu 4, ki bo sigurno odličen, a (pre)drag. Opažam pa, da so 8" tablice v zadnjih letih postale nasplošno precej drage. Predvsem tiste malo boljše so cenovno skoraj na nivoju 10" modelov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

robndi ::

Probal sem razne vrste tablic ampak najbolj zadovoljen sem z microsoftovo tablico nuvision in sistemom windows 10.Zadeva deluje gladko bolj od kakršnegakoli androida.Narejena je vrhunsko.Steklo lahko drajsaš kolikor hočeš vedno je brez mikroprask ohišje iz aluminija dizajn več kot lep.Ni ke pa kupit v eu.Jaz sem jo dobil iz usa amazona cena 53 u
sd Z dajatvami in poštnino me je prišla na koncu 81eur dostavljena domov.Ima win 10 64bitna verzija.Skratka dela komplet enako kot pc z istim sistemom.
 nuvision

nuvision

MrStein ::

Atom, 2GB RAM-a, 32GB eMMC, win10 in tekoče delovanje?

Dvomim. Imam namreč zelo podobno napravo in steka precej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

Intel Atom Z3735F dela že, he he. Twin televizijo ne more gledat, samo z zamikom. :)

robndi ::

Tablica nuvision ki jo imam jaz ima intel x5 procesor z8300 deluje brez enega samega štekanja.Dlna brezžični prenos na tv je brezprekoren.Pri odpiranju česarkoli dela popolnoma gladko.Siol tvin brez težav ne vem od kje si to pobral da ne dela.Rekla kazala jaz jo imam in vem kako dela.Lahko se skrijejo vsi ipad in samsung tab šrot,ki sem jih že imel.Najslabši so samsungovi tableti od pregrevanja do zanič baterije in plastičnega cenenega ohišja.Tisti link sem napačen dal tam ni procesor x5 z8300,
 nuvision tab 8

nuvision tab 8

amacar ::

Daj ne seri trol.

Lonsarg ::

Atom je že mal v letih kar se tiče kakega kodiranja sodobnih videov in podobno. Ampak sam CPU power je recimo še zadosti za tekoče odpiranje večjega dela spletnih strani. Kljub vsemu je čas za nadgradnjo, ker je Intel zaspal bodo to zdaj očitno ARMji.

Mare2 ::

Lonsarg je izjavil:

Atom je že mal v letih kar se tiče kakega kodiranja sodobnih videov in podobno. Ampak sam CPU power je recimo še zadosti za tekoče odpiranje večjega dela spletnih strani. Kljub vsemu je čas za nadgradnjo, ker je Intel zaspal bodo to zdaj očitno ARMji.


Vse OK, ampak beseda "tekoče" je zelo širok pojem.

Aramis ::

katero tablico priporočate tam do 150EUR? Gre pa za res nezahtevnega uporabnika.. mama ima željo po tej zadevi...recepti, kak youtube...
obstaja kaj? 10col?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

Aramis ::

Tomson ::

V tem cenovnem rangu, do 150€ so najboljše opcije:

Teclast A10S za 110€
Onda V10 za 102€
Teclast Master T10 za 172€
Chuwi Hi10 Air9 za 175€

Za omenjeni namen bo Teclast A10S povsem na mestu, je malo cenejšja varianta modela T10, tudi Onda je dobra za 100€, a za malo več bi osebno vzel Teclasta (je overall boljša tablica), če pa želiš še boljšo tablico, pa sta tako Chuwi Hi9 kot Teclast T10 najboljša v svojem cenovnem razredu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Aramis ::

kako dolgo se čaka, če naročim iz china warehause?
««
158 / 183
»»