» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
157 / 183
»»

thetech ::

NikolormousB je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj je tablica drugega kot malo večji telefon? A misliš, da je android na 6" dober, na 8" pa kar naenkrat ne več?


Ja, točno tako je.

Večji ekran in drugačni načini uporabe zahtevajo drugačen UI.


Že četrti potrjujem, da si res en biser..

NikolormousB ::

Hvala, tvoje priznanje mi veliko pomeni :)

Zdaj pa veselo na branje:
https://www.cognitiveclouds.com/insight...

https://medium.com/@Appseecom/tablet-vs...

MrStein ::

Mimogrede iPadi iz leta 2013* to ta teden dobili update OS.

* iPad Air ter iPad Mini 2 ; ter tudi iPhone 5S iz istega časa
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

r3dkv1c4 ::

GrX je izjavil:

kanarin je izjavil:

Žal pri tablicah očitno ni tako, tu je zgleda Android OS precej zaostal za iOS, kar potrjujejo tako sami uporabniki tablic kot strokovna javnost. Povej mi samo koliko novih android tablic lahko nabaviš z zadnjo verzijo OS - in da imaš hkrati garantirano podporo za recimo naslednjih vsaj 5 let, da se bo Android redno ažuriral (kot to velja pri iOS napravah) ? Pomenljivo je že to, da niti sam Google ne izdeluje več svoje tablice (Nexus)....


Katera strokovna javnost pa? Ali lahko podaš kak vir? Namreč veliko prebiram tuje technološke portale in večina meni, da je Android nekoliko boljši kot iOS... Sicer pa stvar okusa in navad..

Google nikoli ni izdeloval Nexus tablic, ampak so to zanj počeli proizvajalci, kot so Huawei, LG, Motolora itd...

V tvojem postu je en kup nepreverjenega balasta..

Tip je pač en izmed milijone zadovoljnih applovcov, "edinih zadovoljnih" uporabnikov v vseh skupinah tablic......

dejstvo je, da mi moramo njihovo mnenje sprejet, našega pa oni nočejo....kje je catch?

Zanimiva skupina ljubiteljev skratka.
Recimo tip tudi ne razume, da nas androidovce nič ne motijo njihove naprave in bi tudi te uporabljali ampak je fora drugje.
Res je, iOS dolgo skrbi za support v primerjavi z Androidom ampak zakaj bi mene zanimala več kot 5 letna podpora, ko bom pa čez 5 leta uporabljal že drugo napravo....staro pa prodal in se ne bom obremenjeval, če ima prodana tablica še podporo ali ne.
Mi smo pač zadovoljni s ponujenimi androidi glede na ceno in izkušnjo, ki jo android naprave ponujajo.
Samo to.

Zanimivo mi je tudi, da nekateri slabo beremo članke, različnih virov, različnih pogledov vseh vrst operacijskih sistemov in ker imamo svoje mnenje, ki odstopa od mnenja nekaterih apple ljubiteljev, pač nimamo pojma.
I can deal with that, no problem.:D
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

kanarin ::

zakaj bi mene zanimala več kot 5 letna podpora, ko bom pa čez 5 leta uporabljal že drugo napravo....staro pa prodal in se ne bom obremenjeval, če ima prodana tablica še podporo ali ne.


"Hud" argument, ni kaj. Če podam analogno primerjavo - zakaj bi mene zanimalo, da bo avto normalno deloval še po 5 letih, če pa ga mislim zamenjati že po 2 letih. Halo ?! Tukaj ste pa eni malo zgubili kompas, tako nelogičnega razmišljanja oz argumentiranja že dolgo nisem zasledil.

Pa obrnimo zadevo malo drugače- zakaj bi mene sploh zanimal druga naprava, če po 5 letih (recimo iPad Air, ipad 2 Mini) zadeva deluje še vedno odlično (in ima najnovejši OS) ?

Mare2 ::

Jaz imam Chuwi SurBook Mini in ne menjam za nobenega Ipad

https://www.geekbuying.com/item/CHUWI-S...

NikolormousB ::


Mi smo pač zadovoljni s ponujenimi androidi glede na ceno in izkušnjo, ki jo android naprave ponujajo.


Super, če si zadovoljen. Jaz samo povem, da se za isto ceno da dobiti bistveno boljšo stvar.

Zanimivo mi je tudi, da nekateri slabo beremo članke, različnih virov, različnih pogledov vseh vrst operacijskih sistemov in ker imamo svoje mnenje, ki odstopa od mnenja nekaterih apple ljubiteljev, pač nimamo pojma.


Ja, zanimivo, da ne preberete relevantnih člankov. Primerjava iPhone 6 in android flagshipa pač nima veze z iPadom in android tablicami.

r3dkv1c4 ::

NikolormousB je izjavil:


Mi smo pač zadovoljni s ponujenimi androidi glede na ceno in izkušnjo, ki jo android naprave ponujajo.


Super, če si zadovoljen. Jaz samo povem, da se za isto ceno da dobiti bistveno boljšo stvar.

Zanimivo mi je tudi, da nekateri slabo beremo članke, različnih virov, različnih pogledov vseh vrst operacijskih sistemov in ker imamo svoje mnenje, ki odstopa od mnenja nekaterih apple ljubiteljev, pač nimamo pojma.


Ja, zanimivo, da ne preberete relevantnih člankov. Primerjava iPhone 6 in android flagshipa pač nima veze z iPadom in android tablicami.

Se vedno cakamo linke, do tvojih blodenj.
Pokazi mi applovo tablico za 160€, ki bo spodobno delovala.....je ni?

Seveda smo dezinfirmirani ljubitelji androudov....applovi fani oa ste super informirani z verodostojnimi informacijami.
What a facepalm dude😂
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

Zanimivi, kako obsodiš ljudi, ko nimaš nic konkretnega za povedat.
Ne beremi relavantnih clankov, izgubili smo kompas, .......ni da ni....kaj nas caka v naslednjem tvojem postu?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

Kdo govori o tablicah za 160€? Spet površno bereš.

Linke do testov in primerjav imaš pa v prejšnjih postih.

Seveda smo dezinfirmirani ljubitelji androudov....applovi fani oa ste super informirani z verodostojnimi informacijami.
What a facepalm dude?


Fanboyi ste vedno problem, ne znate objektivno gledat na stvari. Potem pa lepite teste iPhona 6 v temi o tablicah.

r3dkv1c4 ::

Podaj konkretne citate in nehaj mešat megle.
Tipičen bukov mamin sinček, ki nikoli ne odgovori konkretno na vprašanje ampak vedno preskoči na nekaj, da želi izpasti brihta.

Vedno si daš avtogol....slaba ninja si.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

Sicer ne podpiram lenobe, ampak samo zate:

Med 8 najboljših tablic je 5 iPadov.
https://www.techradar.com/news/mobile-c...

It's very hard to recommend an Android tablet to anyone looking for a tablet computer and my opinion isn't changed by the Huawei MediaPad M5 Pro.
https://www.zdnet.com/product/huawei-me...

iOS 11 versus Android Oreo on a tablet? It's not even close
https://www.techradar.com/news/ios-11-v...

This is a very good tablet. The best, in fact, under $500. It's too bad that nothing else comes close, because maybe that competition would have inspired Apple to make something a little better.
https://www.theverge.com/2018/4/3/17188...

We think Apple's iPad (6th generation),1 released in spring 2018, is the best tablet for most people because it offers the best combination of speed, features (including support for Apple Pencil), screen size, ecosystem, and price.
https://thewirecutter.com/reviews/the-i...

r3dkv1c4 ::

NikolormousB je izjavil:

Sicer ne podpiram lenobe, ampak samo zate:

Med 8 najboljših tablic je 5 iPadov.
https://www.techradar.com/news/mobile-c...

It's very hard to recommend an Android tablet to anyone looking for a tablet computer and my opinion isn't changed by the Huawei MediaPad M5 Pro.
https://www.zdnet.com/product/huawei-me...

iOS 11 versus Android Oreo on a tablet? It's not even close
https://www.techradar.com/news/ios-11-v...

This is a very good tablet. The best, in fact, under $500. It's too bad that nothing else comes close, because maybe that competition would have inspired Apple to make something a little better.
https://www.theverge.com/2018/4/3/17188...

We think Apple's iPad (6th generation),1 released in spring 2018, is the best tablet for most people because it offers the best combination of speed, features (including support for Apple Pencil), screen size, ecosystem, and price.
https://thewirecutter.com/reviews/the-i...

Ti pa si nepismen.....očitno tudi angleško ne razumeš.

Vse to kar piše star članek iz techradarja je njegovo mnenje.....in to mi lepiš za verodostojen neodvisen članek, če pa je jasno da je tip apple fan.
Preberi še kak njegov članek....ah sure....saj ti želiš brati ljudi, ki ti polagajo besede v usta.

Zdaj pa hitro v posteljo pa spat.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

Sori, se posipam s pepelom. Bom nehal brat tale osebna mnenja na svetovno priznanih tehničnih straneh in raje poslušal mnenje slo-techarja, ki je v življenju videl 4 tablice.

Mare2 ::

NikolormousB je izjavil:

Sori, se posipam s pepelom. Bom nehal brat tale osebna mnenja na svetovno priznanih tehničnih straneh in raje poslušal mnenje slo-techarja, ki je v življenju videl 4 tablice.


Tale razprava je postala fanatična. Lahko kdo pomaga?

MrStein ::

Pri čem?

Mimogrede, iPad 2017 in 2018 so "budget" modeli, skoraj pol cenejši kot prejšnji. Da ne bo kdo navajen na rang 600 EUR mislil, da je 350 EUR "isto".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

OK, samo v čem pa je tako bistvena razlika, oz kaj dejansko manjka tem budget modelom z vidika povprečnega uporabnika? Apple bi lahko ponovijo "vajo" tudi pri telefonih (budget model iPhone za 300-400 € - vem da obstaja SE, ampak ta naslavlja samo en nišen segment uporabnikov)

Tomson ::

Nič jim ne manjka. Kot tudi še bolj budget Android tablicam ne. Ne vem čemu 50 postov na temo iOS vs Android, ko pa smo na svetu različni ljudje, z različnimi potrebami, prioritetami, različnimi okusi, naklonjenostjo, imamo različna pričakovanja, kupujemo v različnih cenovnih segmentih za različne namene itd. A je res potrebno dokončno utemeljit katera platforma je boljša? Ker dejstvo je, da se ne da. Za nekoga bo boljša izbira iPad, za nekoga drugega pa Android tablica in vsiljevanje enega ali drugega nima smisla, ker, kot že rečeno, ljudje smo različni in sam sem vesel, da imamo alternative, da imamo možnost izbire. Ker pa ima vsaka stran svoje pluse in minuse, se glede na vsako situacijo in podane argumente vsak sam odloči za najboljšo opcijo. My two cents ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Ja, saj. Odločaš se med iOS in Android.
Potem pa je samo še "koliko denarja, toliko muzike".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Ja, saj. Odločaš se med iOS in Android.
Potem pa je samo še "koliko denarja, toliko muzike".

Obstaja še opcija Windows 10. :)

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Dromar je izjavil:


V Sloveniji se najde v tem rangu Huawei MediaPad M3 Lite LTE 32gb 10,1" za 310 eurov na mimovrste.

iPad ima 5 krat bolj zmogljiv CPU kot omenjeni Huawei.

In recimo 5-10 krat bolj zmogljivo grafiko.

Če se komu da, lahko še poišče primerjavo hitrosti flash pomnilnika, zmogljivost baterije, kamer, senzorjev, itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

meho7 ::

Ne vem no meni tale Huawei Mediapad M3 Lite deluje za en k..... glede na ceno in specifikacije.
https://www.gsmarena.com/huawei_mediapa...
Sam imam Lenovo p8 - tab3+, ki ima boljsi cpu pa sem dal zanj manj kot 100€.
https://www.gsmarena.com/lenovo_tab3_8_...
Ima pa Huwaei 1Gb vec rama, novejsi Android ter malce boljso baterijo. Za 300+€ se mi zdi totalen fail

mikhaair ::

Kolega je v NY. Pa razmišljam, da bi mu naročil kakšno tablico. iPad ali kaj drugega? Če se komu kaj sanja, kaj se splača. Ranga 200Eur oz. kaj več za iZadeve.

kanarin ::

Se še komu cedijo sline?
https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-p...


Precej bo seveda odvisno tudi ali predvsem od same cene. Mi Pad 3 (res kratek čas ko je bil sploh na voljo) namreč ni bil ravno poceni.

vonmimek ::

Lep pozdrav,

rabim vašo pomoč, kopujem novo tablico, in po pregledu kaj lahko dobiš za okoli 400 do 450 eur, sem prišel do zaključka da največ ponuja ipad (verzija 2018).

mogoče veste kje ga najcenejše dobiti ???

in ali obstaja kakšna android alternativa za podobni denar ???

hvala za vaše nasvete in lep večer

vonmimek

Tomson ::

Vedno obstaja alternativa, vprašanje pa je, če je ta boljša. Predvsem je alternativa v smislu iOS vs Android, kot verjetno že veš, so pri operacijskem sistemu precejšnje razlike, kar posledično vpliva na uporabniško izkušnjo.

Najboljša Android alternativa je pri Samsung Galaxy Tab S3, ki pa je cenovno dražji, od 519€ dalje, a to je top Android tablica, sicer iz leta 2017, a trg Android tablic je kar malo zaspal, zadnja leta v flagship segmentu ni dosti novega.

Najceneje najdeš iPad 2018 čez mejo, npr. v Electronics4You, od 329€ dalje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kanarin ::

Se strinjam s s Tomsonom. Če iščeš v tem cenovnem rangu in daš največ pomena sami uporabniški izkušnji potem po mojem ni prave dileme- iPad. Sam sem svoje zadnje tri tablice (Samsung Tab Pro 8.4 in dva iPada Mini 2) nabavil preko Electronic4You. iPad 2017 dobiš tam celo za 289 €. Če gledamo Android alternative se mi zdi bolj kot Tab S3 (ki iz cenovega vidika spada bolj v Ipad Pro kategorijo) primerno omeniti Tab S2 (za 389 €). Res pa je, da gre tukaj za že kar 3 leta star model...

Žal je res kar Tomson omenja, zgleda že res tako, kot da so proizvajalci Android tablic (z recimo izjemo Samsunga) v zadnjih letih kar nekako obupali v tem (višjem) segmentu, kjer bi konkurirali iPadu. Ne vem kdo je tukaj glavni krivec, mogoče celo sam Google (ki je še sam nekako obupal nad "svojimi" Nexusi), enostavno se je pač z leti pokazalo, da je iOS enostavno superioren z vidika uporabniške izkušnje - kar na koncu dneva šteje daleč največ. Seveda obstaja še vedno precej izbire v nižjih segmentih in marsikomu to tudi povsem zadostuje, ampak da bi govorili o primerljivo alternativi iPadu pa mislim da ni govora. Sam kot rečeno polagam eno redkih upanj v Xiaomi (če drži, da bodo še vztrajali na segmentu tablic).

vonmimek ::

hvala tomson,

kolker sem pogledal naj bi bil glede na uporabniško izkušnjo Ipad top zadeva oz bistveno boljša glede na android.

ali se splača dati 50 evrov več za Ipad 2018 ali povprečni uporabnik ne bi opazil razlike med 5 in 6 generacijo ?

vonmimek

Tomson ::

Uporabniška izkušnja se lahko razlikuje od uporabnika do uporabnika, ker ni samo vezana na izgled in izvedbo OSa, ampak v primeru iOSa prinaša tako pluse kot minuse.

V osnovi je Android precej odprt sistem, ima visoko raven prilagodljivosti uporabniškega vmesnika z uporabnimi widgeti, ima na nakaterih področjih večjo podporo raznim formatom in kodekom, povezljivost je bistveno lažja in bolj praktična ter predvsem neomejena, nekateri modeli imajo razširljiv hrambeni prostor preko SD kartic, možnost uporabe digitalnih pisal, priključki so dokaj univerzalni, vsa dodatna oprema je precej ugodna in lahko prihaja s strani različnih proizvajalcev. Po drugi strani pa so posodobitve manj pogoste in predvsem odvisne od proizvajalca, odzivnost in hitrost delovanja ponavadi sčasoma upeša, na voljo je malo morje funkcij in nastavitev, kjer se nekateri uporabniki ne znajdejo, stabilnost in kvaliteta delovanja aplikacij, zaradi manj stroge kontrole včasih niha ...

iOS po drugi strani je izjemno zaprt sistem, komunikacija in prenos podatkov potekata preko omejenih kanalov, kar je manj praktično, možnosti s povezovanjem zunanjih naprav so omejene, ne ponuja dosti prilagodljivosti uporabniškega vmesnika, ni univerzalnih kablov in dosti opreme zunanjih proizvajalcev, večina dodatne opreme je Applove in z visoko ceno, ni možnosti razširitve hrambenega prostora. Po drugi strani pa je izjemno enostaven in intuitiven za uporabo, hitrost in stabilnost delovanja sta vedno na nivoju, ne glede na vrsto modela, posodobitve so na voljo ažurno in za več generacij nazaj, vsi modeli imajo visoko kvaliteto izdelave, pri različnih napravah Apple platforme (iPhone, iPad, MacBook ...) se naprave enostavno povezujejo.

Nekdo se bo bolj videl v iOS sistemu, kdo drug pa v Android. Skratka, choose wisely! ;)

Glede na majhno razliko v ceni (50€), bi se v primeru nakupa iPada sam defenitivno odločil za zadnjo generacijo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NikolormousB ::

2018 generacija ima dodatno podporo za stylus in veliko hitrejši CPU ter GPU (40% do 50% hitrejši).

vonmimek ::

Bom kar nabavil Ipada 6 generacijo, bo to moj prvi apple produkt, tako da vidimo kako to zgleda :D

Hvala vsem za nasvete

in lp

vonmimek

kanarin ::

Se strinjam da sam pojem "uporabniška izkušnja" zajema širši aspekt in da je zaradi različnih potreb lahko tudi precej subjektivne narave. Sam sem ciljal predvsem na tekoče in stabilno delovanje (ne samo prvi dan ampak tudi po daljšem obdobju, recimo nekaj letih uporabe) pa overall kvalitete tako HW (recimo marsikdaj se premajhen pomen daje zmogljivosti oz trajanju baterije) kot SW.

@Tompson, lepo da si (ponovno) povzel vse prednosti in slabosti obeh platform, težko karkoli oporekam napisanemu. Je pa v praksi tako, da marsikaj od navedenih funkcionalnosti oz možnosti samega Androida oz na splošno Android tablic po mojem večina uporabnikov sploh ne potrebuje oz ne koristi. In tako v luči tega mnoge t.i. prednosti nekako zbledijo. Recimo sam sem pred letih tudi dajal prednost vsem teh dodatnim featurjem android tablic kot so recimo HDMI izhod, USB, Mirascreen, MicroSD slot pa že pregovorna odprtost in prilagodljivost sistema - na koncu je vsaj občasno uporabno kvečjemu MicroSD. Zanimivo je tudi to, da obstaja kar precej zapriseženih uporabnikov Android telefonov, ki pa si lastijo iPada. Nenavadno oz paradoks? Mislim da sploh ne. Po mojem velika večina uporabnikov tablic želi le čimbolj udobno in tekoče konzumirati vsebine, ne pa se igračkat z uporabniškim vmesnikom, pretakati podatke oz se povezovati na druge naprave, itd. Če pa si po duši tech frick (in si lahko privoščiš) pa je seveda najboljše imet kar oboje ;)

MrStein ::

Kaj je potem v rangu 300-400 EUR trenutno.. best buy?
Lahko je načeloma iOS, Android ali Windows, glavno da tekoče dela in ne bom čez 2 leti spet novega moral iskati.
Plus je 2-in-1 izvedba, torej z odstranljivo tipkovnico.

En je že omenil kitajsko Windows tablico, ki je zanimiva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

MrStein je izjavil:



En je že omenil kitajsko Windows tablico, ki je zanimiva.


Mene ta lepo dela, brez zatikanja. CHUWI SurBook Mini 2-in-1 Tablet PC
https://www.geekbuying.com/item/CHUWI-S...

Sem jo dobil na Gearbest EU skladišču. Je zmanjkalo.
Dva glavna elementa za dobro delovanje v Win 10, tudi gledanje Twin in T-2Togo:
- CPU: Intel Celeron N3450 Quad Core,1.1-2.2GHz
- WIFI: Dual band 2.4/5GHZ

amacar ::

Win tablice so v večini uporabne samo z dodatno tipkovnico. Če misliš primarno uporabljati kot tablico, potem vzemi android ali iOS.

Okapi ::

To sploh ni res. Za branje in gledanje so čisto uporabne brez tipkovnice. Samo če moraš več kot par stavkov napisati, je bolje uporabiti tipkovnico. Kar pa enako velja tudi za android in iOS.

Malajlo ::

Imam Kitajca Chuwija in drugo leto prav dobro dela. Za Navionic pa v androida bootam in deset let star bt gps tracker povežem. 200 € pa roka. Bt tipkovnica še dva desetaka, uporabna tudi za kodija.
Mi pa Windowsi držijo po cel teden v sleepu, android pa scuza baterijo v dveh dneh. Ne zna iti spat ali pa jaz tega OS ne štekam, kako sploh dela.

amacar ::

Seveda je res. Appi so zanič oz sploh ne obstajajo. Lahko sicer vse furaš v browserju, ampak so nekatere strani precej zahtevne (facebook...), podpora touchu je slaba (včasih se odpre tipkovnica, včasih ne, včasih se zapre, ob tipkanju ti ne prestavi appa/zaslona gor, tako da sploh ne vidiš kaj tipkaš), gumbi so majhni (razen če uporabljaš namenske appe, ki pa jih kot že omenjeno ni veliko).
Če imaš malo interakcije z zaslonom gre, torej branje, pa gledanje kakšnih videov, tu se pa veselje konča. Super je seveda, ko uporabiš scaling in aplikacije tega ne podpirajo, ter je megleno, odlična izkušnja :))

Windows se po par urah itak ugasne, zato takrat ne pije baterije. Enako lahko storiš z androidom, če ga ugasneš.

Mare2 ::

amacar je izjavil:

Seveda je res. Appi so zanič oz sploh ne obstajajo. Lahko sicer vse furaš v browserju, ampak so nekatere strani precej zahtevne (facebook...), podpora touchu je slaba (včasih se odpre tipkovnica, včasih ne, včasih se zapre, ob tipkanju ti ne prestavi appa/zaslona gor, tako da sploh ne vidiš kaj tipkaš), gumbi so majhni (razen če uporabljaš namenske appe, ki pa jih kot že omenjeno ni veliko).
Če imaš malo interakcije z zaslonom gre, torej branje, pa gledanje kakšnih videov, tu se pa veselje konča. Super je seveda, ko uporabiš scaling in aplikacije tega ne podpirajo, ter je megleno, odlična izkušnja :))

Windows se po par urah itak ugasne, zato takrat ne pije baterije. Enako lahko storiš z androidom, če ga ugasneš.


Amacar, o čem ti to govoriš?

Tomson ::

Govori o Windows tablicah ... Pač odvisno kako bo kdo uporabljal. Sam imam raje Android/iOS tablico ter Windows prenosnik, ker tablice so bolj za zabavo, multimedijo, kar na hitro prebrskat po netu, prenosnik za bolj resno delo. Zdaj kompromis in 2v1 je pa verjetno stvar navade. Če imaš in dolgo uporabljaš se verjetno navadiš, je pa odvisno kaj delaš in v kakšnem obsegu. Tudi če gre samo za tipkanje, če je tega več ur dnevno, je, vsaj meni osebno, tipkovnica na prenosniku bistveno bolj udobna, sem hitrejši, se manj matram, te tipkovnice na tablicah pač niso namenjene večurnemu tipkanju ali pa se je samo potrebno navadit ...

Tale AlldoCube KNote8 2v1 je npr. zanimiva opcija, 13.3" tablica, dobre specifikacije, tudi tipkovnica že večja in bolj udobna, a je cena tudi temu primerna ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Lonsarg ::

Sam imam 8" Windows tablico že leta in mi je izkušnja pred Androidom(pa je bil flagship Samsung Tab Pro), enostavno je vmesnik zelo tablet-focused, zapiranje aplikacij in nasploh multitasking in windows managment je touch-first. Windows 10 je skratka prej tablet OS, šele nato desktop, picture password za login je genialen, spletne strani kot je naprimer feedly pa so itak bolše kot kake mobilne aplikacije za Android. Še stari raziskovalec(sedaj file explorer) se prilagodi da je primeren za touch in mi je bolši kot katerikoli file explorer, ki sem ga kdaj na Androidu sprobal, ja moj glas za najbolši touch file manager od vseh platform dobi. Tudi tale post in vse kar počnem na internetu po 22h se zgodi v udobju postelje na tej tablici.

Tisti 11"+ hibridi so pa druga zver. Kar sem jih uporabljal so res brezkompromisni laptopi, medtem ko izpadejo kompromisni v vlogi tableta, ker so za določene situacije jasno preveliki, kljub temu pokrijejo glavnino tablet situacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

lopov ::

Imam Galaxy Tab S2 8.0" in je pri običajni rabi občutno počasnejši kot (sicer telefon, a novejša naprava) Xiaomi Note 4. Že samo posodabljanje iz appstora je kot noč in dan. Tablco mam za na vlak in potovanja, za branje ebookov, ogled filmov in da stankam slike z SD kartice fotoaparata. Je vseeno toliko večji zaslon, da je boljše za gledanje. Varnostne posodobitve sicer dobiva, a je 7.0 zadnje, kar uradno dobi.

Kot kaže bom letos menjal tablico in če ne dobim zelo dobro ohranjenega Galaxy Tab S3 za okoli 300 EUR, vzamem letošnji iPad. Tu ni dileme, kje dobim več za denar :)

Mare2 ::

amacar je izjavil:

ampak so nekatere strani precej zahtevne (facebook...), podpora touchu je slaba (včasih se odpre tipkovnica, včasih ne, včasih se zapre, ob tipkanju ti ne prestavi appa/zaslona gor, tako da sploh ne vidiš kaj tipkaš),


Na facebooku nekaterih stvari v skupini ne moreš naredit z aplikacijo Android, medtem ko v Firefoxu lahko.

Če nimaš tipkovnice je potrebno v Win 10 kliknit ali tapnit spodaj desno in vklopiti tablični način in vse lepo dela.

kanarin ::

lopov je izjavil:

Imam Galaxy Tab S2 8.0" in je pri običajni rabi občutno počasnejši kot (sicer telefon, a novejša naprava) Xiaomi Note 4. Že samo posodabljanje iz appstora je kot noč in dan. Tablco mam za na vlak in potovanja, za branje ebookov, ogled filmov in da stankam slike z SD kartice fotoaparata. Je vseeno toliko večji zaslon, da je boljše za gledanje. Varnostne posodobitve sicer dobiva, a je 7.0 zadnje, kar uradno dobi.

Kot kaže bom letos menjal tablico in če ne dobim zelo dobro ohranjenega Galaxy Tab S3 za okoli 300 EUR, vzamem letošnji iPad. Tu ni dileme, kje dobim več za denar :)


Kot sem na hitro preletel Bolho in Letgo boš rabljen Tab S3 zelo težko dobil, sploh pa za to ceno... rabljenih Ipadov pa je seveda na voljo kar nekaj ...

Company ::

Če bi koga zanimalo, prodajam Microsoft Surface Pro 4 2017 tablico, i5 procesor, 8GB RAM, disk 256 GB, s priloženo USA tipkovnico. Star en mesec, prodajam, ker ga v resnici ne rabim.

Spy ::

V Mediaworldu iPad 2017 za 250E

hotlips ::

Mediaworld pošilja k nam, al je treba jit v Gorico, al kje imajo najbližjo trgovino?

bitalinebit ::

Ne vem, če pošilja, že naročiti ni možno da bi prevzel v trgovini pri njih...treba preveriti...najbližje iz gorice se mi zdi je IKEA ViLLESSE (cca 15min iz gorice) - imaš avtocesto zastonj (mislim da je izhod villesse), pazi da ne zamudiš izhod, ker moraš potem it do palmanove, tam je pa za plačat...je dobro tudi poklicati v naprej, če imajo, ker ko je znižano velikokrat zmanjka, oni pa pustijo objavljeno. Drugače so še v trstu, udinah...je vse na spletu

bitalinebit ::

Trenutno za MW villesse piše, da je VELIKA zaloga...če sem prav razumel...

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Spy je izjavil:

V Mediaworldu iPad 2017 za 250E


S takimi cenami se Apple približuje oz resno ogroža že "budget" segment tablic ;)
««
157 / 183
»»