» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
156 / 183
»»

kanarin ::

amacar je izjavil:

kanarin je izjavil:

Bistveno cenejši je ta novi "budget" iPad , ki se ga da dobiti celo za manj kot 300 €.

Samo za info, to kar si linkal je "stara" generacija ipada, nova verzija je recimo tole za 330€: link


Vem da je "stara", samo me prav zanima koliko ljudi bi sploh opazili kakšno razliko pri dejanski uporabi. Sam sem tudi kupil (nov) "star" iPad Mini 2, pa še po skoraj 2 letih uporabe (tega več ko 4 leta starega modela) deluje še vedno ko urca in nimam prav nobene potrebe ,da bi jo zamenjal z "novim" modelom. V bistvu me čudi ta vsesplošna obsedenost z vsakoletnimi "novimi" modeli (v smislu da so potem stari kar naenkrat manj vredni oz že kar zanič). Recimo moj "stari" iPad Mini 2 je bil izdan pribiližno takrat kot PS4 - ki se mimogrede še kar (uspešno) prodaja in še ne velja za zastarelo robo. Pri telefonih je resda razvoj (precej) hitrejši, tablice pa bi po tej plati sam bolj primerjal z igralnimi konzolami. Če zadeva dela super še po 5 letih od izida me sploh ne zanima me je bilo vmes izdanih N novih iteracij.

Okapi je izjavil:

Predvsem je, kar se mene tiče, velika prednost, da imaš enak operacijski sistem na telefonu in tablici. Uporabljaš enake programe, kar je še posebej dobrodošlo pri tistih, ki jih moraš kupiti, ker jih lahko uporabljaš na več napravah.


To je sicer res, ampak samo zaradi tega pa res ne mislim nabavljati iPhona za 1.000 € in več (če si recimo že lastim iPada). Imam rajši še eno dodatno (cenejšo) android tablico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

kanarin ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Ok, dejstvo he, da tablice pred dvemi leti niso bile ne vem kaj.....v bistvu so bile sara.
Danes dobis za 200€ spodobno tablico, ki bo z gotovostjo delovala 3 leta brez problemov.
Preskok v zadnjih dveh letih je neprimerljiv z obdobjem pred 2 leti.

Apple ne ponuja nic vec, kot ostali in tisti, ki tega ne vidi, laže sam sebi.

Dejstvo je, da uporabniki nacina out of the box nic drugega ne delajo z napravo, samo polnijo jo pidatki in po 2 letih zavrzejo cisto spodobno napravo, ki zahteva malenkost dobre volje in ualaaaaa......naprava spet dela.
Vsaj moje izkušnje so take.


Kakšne tablice lahko danes dobiš danes za 200 € iz lastne prakse sicer ne vem, samo ne vem kako lahko trdiš, da bo z "gotovostjo delovala 3 leta brez problemov" . A mogoče vidiš v prihodnost ? Dosedanja dolgoletna praksa pač govori moćno v prid Applu (in poudarjam, sam nikakor nisem Apple fan), konec koncev so s tablicami obupali tako pri Googlu kot recimo (malo nepričakovano) Xiaomiju.

Sicer mene osebno pri Android tablicah še najbolj moti razmerje ekrana - velika večina jih ima 16:10 - za razliko od razmerja 4:3 pri iPadih, kar se mi zdi bistveno primernejše za tablico. Android tablice mi delujejo kot ogromni telefoni. Pač osebna preferenca.

NikolormousB ::

Apple ne ponuja nic vec, kot ostali in tisti, ki tega ne vidi, laže sam sebi.


Kako ne? Za 330 eur dobiš high end tablico, ki ima:

- zelo hiter hardware
- odličen build quality
- odlično baterijo
- odličen ekran
- ogromen ekosistem aplikacij prilagojenih za tablice.
- podporo za stylus

Kje pri konkurenci dobiš vse to? Galaxy tab s3 je vsaj 100 eur dražji s tem, da na androidu manjka tablet aplikacij, takoj, ko želiš kaj več kot browser in netflix.

Pro verzije iPada pa tako ali tako nimajo prave konkurence.

Lonsarg ::

Jaz sem pa tko zadovoljen z Dell Venue Pro 8 tablico(originačno W8, sedaj W10). Sihronizacija 100GB vsega med stacionarnim in tabletom preko Seafile(razne mobilne verzije programov so okrnjene, nobene sihronizacije nič), pač drugi PC. Updati so redni in bodo še dolgo.

Edini problem je, da je Intel zaspal in je popolna suša kar se high end windows tablic majhnega formata tiče, ker Atom pa pač mal že kaže starost... Velike pa pač niso lih več za v pojstlo na rob in take mobilne položaje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

CyberPunk ::

A tole je za kaj za "vsakdanjo uporabo"? Malo sem out glede specifikacij, pa Zenpadov 10 je cel kup, ce gledam reviewe (in vsi imajo ene druge oznake). Ce sem prav razbral, naj bi to bil model iz 2017.
Predvsem da se ne zatika v vseh ozirih (vkljucno s tem, da ko tapnes, ne cakas 5 sekund, da se nekaj zgodi, in nisi siguren, ce si tapnil ali ne :D )...

leiito ::

NikolormousB je izjavil:

Apple ne ponuja nic vec, kot ostali in tisti, ki tega ne vidi, laže sam sebi.


Kako ne? Za 330 eur dobiš high end tablico, ki ima:

- zelo hiter hardware
- odličen build quality
- odlično baterijo
- odličen ekran
- ogromen ekosistem aplikacij prilagojenih za tablice.
- podporo za stylus

Kje pri konkurenci dobiš vse to? Galaxy tab s3 je vsaj 100 eur dražji s tem, da na androidu manjka tablet aplikacij, takoj, ko želiš kaj več kot browser in netflix.

Pro verzije iPada pa tako ali tako nimajo prave konkurence.


Tudi Apple ni brez napak, meni je predlani enkrat crashnil app, Angry Birds, kar sam od sebe se je zaprl, je pa res, da sem bil na beta iOS, sicer se to najbrž ne bi zgodilo.

PRST ::

Sam uporabljam mix plus . Win 10, 128Gb SSD predvsem pa procesor ki je dejansko uporaben za delo. Baterija zdrži 6h+. Skupaj s tipkovnico me je prišlo cca 350 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PRST ()

Tomson ::

@CyberPunk:
Drži, letnik 2017, solidna tablica, v Slo za ta cenovni rang ok, ohišje ni najbolj kvalitetno, dolgo se polni, baterija zdrži do 7h, procesor iz 2016 ni neka cvetka, ni med hitrejšimi, a za vsakdanjo, nezahtevno rabo bo ok. Nekoliko boljša overall alternativa je Huawei MediaTab M3 10 Lite za 255€... Če nakup v Slo ni nuja pa dobiš na GB iz EU skladišča Onda V10 Pro za 157€, na vseh področjih boljša in cenejša tablica (skoraj 2x zmogljivejši prcesor, 2x več RAMa, 2x več ROMa, kvalitetnejši 2560x1600 višjeločljivostni zaslon, DualWiFi...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

yayo ::

Nov ovitek za Onda V10 Pro imam viška, pa če kdo rabi...

r3dkv1c4 ::

kanarin je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Ok, dejstvo he, da tablice pred dvemi leti niso bile ne vem kaj.....v bistvu so bile sara.
Danes dobis za 200€ spodobno tablico, ki bo z gotovostjo delovala 3 leta brez problemov.
Preskok v zadnjih dveh letih je neprimerljiv z obdobjem pred 2 leti.

Apple ne ponuja nic vec, kot ostali in tisti, ki tega ne vidi, laže sam sebi.

Dejstvo je, da uporabniki nacina out of the box nic drugega ne delajo z napravo, samo polnijo jo pidatki in po 2 letih zavrzejo cisto spodobno napravo, ki zahteva malenkost dobre volje in ualaaaaa......naprava spet dela.
Vsaj moje izkušnje so take.


Kakšne tablice lahko danes dobiš danes za 200 € iz lastne prakse sicer ne vem, samo ne vem kako lahko trdiš, da bo z "gotovostjo delovala 3 leta brez problemov" . A mogoče vidiš v prihodnost ? Dosedanja dolgoletna praksa pač govori moćno v prid Applu (in poudarjam, sam nikakor nisem Apple fan), konec koncev so s tablicami obupali tako pri Googlu kot recimo (malo nepričakovano) Xiaomiju.

Sicer mene osebno pri Android tablicah še najbolj moti razmerje ekrana - velika večina jih ima 16:10 - za razliko od razmerja 4:3 pri iPadih, kar se mi zdi bistveno primernejše za tablico. Android tablice mi delujejo kot ogromni telefoni. Pač osebna preferenca.

Iz izkušenj govorim.
4 leta stara samsungova tablica še vedno lepo dela, malo smo jo postimali in siba.
Dejstvo je, da je nekaj let nazaj apple res prednjačil....ampak danes ni več tako.

Če ne veš kaj dobiš....ne govori, ker očitno nimaš pojma.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

Dejstvo je, da je nekaj let nazaj apple res prednjačil....ampak danes ni več tako.


Ravno obratno je. Pred leti je imel iPad precej konkurence. Danes nima smisla kupovati druge tablice kot iPada, če nimaš kakšnih zelo specifičnih potreb.

r3dkv1c4 ::

NikolormousB je izjavil:

Dejstvo je, da je nekaj let nazaj apple res prednjačil....ampak danes ni več tako.


Ravno obratno je. Pred leti je imel iPad precej konkurence. Danes nima smisla kupovati druge tablice kot iPada, če nimaš kakšnih zelo specifičnih potreb.

Ker si ti tako rekel, drži, kot pribito.

Ne vem pa, na podlagi katerih znanstvenih ugotovitrv si prišel do tega zaključka.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

Saj sem ti zgoraj napisal. iPad za 330€ je daleč pred konkurenco kar se tiče hardvera, poleg tega pa je za iOS na voljo neprimerno več appov prilagojenih za tablice.

Tudi velika večina testov, ki jih opravijo novinarji se strinja s tem.

leiito ::

To je splošno znano dejstvo, ampak sam sem vseeno preveril in vprašal znanca, ki se intenzivno ukvarja z računalništvom in je potrdil, da Apple nima več konkurence, očitno so rivali vrgli puško v koruzo.

https://www.techradar.com/news/mobile-c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

kanarin ::

@r3dkv1c4
4 leta stara samsungova tablica še vedno lepo dela, malo smo jo postimali in siba.


Sploh ni poanta samo v tem, da tablica "lepo dela". Čeprav - jaz še nisem videl android naprave, ki vsaj občasno ne bi štekala oz da se ne bi kakšne aplikacije sesuvale. Na iPadu se mi to v skoraj dveh letih ni zgodilo NIKOLI.

Drugič - tudi če dela vse lepo in prav brez štekanja, ni primerjave v kvaliteti oz funkcionalnosti izdelanih aplikacij. Recimo sam tablico največ uporabljam za branje raznih novic in You Tube. Za branje novic pa precej uporabljam aplikaciji "RTV 4D" in NAJDI.SI novice". Design in uporabnost obeh aplikacij se na Android tablici (vsaj tisti s standardnim formatom 16:10) in iPadom se razlikuje kot dan in noč. Tudi sicer dobi človek občutek, da je na Applovi napravi vse bolj optimalno in kvalitetno narejeno, vidi se , da dajo velik poudarek na "user experience".

Seveda obstaja še vedno trg za budget segment tablic (100-200€) - in tudi mene recimo mika videt kako se obnesejo današnje Android tablice iz tega segmenta, ampak če govorimo že od 200 € naprej dejansko iPad nima prave konkurence. Eno je bilo ko je iPad stal okoli 500 €, zdaj pa ko se ga dobi za 300 € oz včasih še za manj pa je čisto druga zgodba. In da ne bo nesporazuma - meni osebno je še najbolj žal, da ni (več) prave android konkurence (recimo kakšen Samsung Galax Tab S3 je pač enostavo predrag), zanimiv se mi je recimo zdel Xiaomi Mi Pad 2/3 - ampak kot vemo že nekaj časa se teh tablic ne da več kupiti.

r3dkv1c4 ::

kanarin je izjavil:

@r3dkv1c4
4 leta stara samsungova tablica še vedno lepo dela, malo smo jo postimali in siba.


Sploh ni poanta samo v tem, da tablica "lepo dela". Čeprav - jaz še nisem videl android naprave, ki vsaj občasno ne bi štekala oz da se ne bi kakšne aplikacije sesuvale. Na iPadu se mi to v skoraj dveh letih ni zgodilo NIKOLI.

Drugič - tudi če dela vse lepo in prav brez štekanja, ni primerjave v kvaliteti oz funkcionalnosti izdelanih aplikacij. Recimo sam tablico največ uporabljam za branje raznih novic in You Tube. Za branje novic pa precej uporabljam aplikaciji "RTV 4D" in NAJDI.SI novice". Design in uporabnost obeh aplikacij se na Android tablici (vsaj tisti s standardnim formatom 16:10) in iPadom se razlikuje kot dan in noč. Tudi sicer dobi človek občutek, da je na Applovi napravi vse bolj optimalno in kvalitetno narejeno, vidi se , da dajo velik poudarek na "user experience".

Seveda obstaja še vedno trg za budget segment tablic (100-200€) - in tudi mene recimo mika videt kako se obnesejo današnje Android tablice iz tega segmenta, ampak če govorimo že od 200 € naprej dejansko iPad nima prave konkurence. Eno je bilo ko je iPad stal okoli 500 €, zdaj pa ko se ga dobi za 300 € oz včasih še za manj pa je čisto druga zgodba. In da ne bo nesporazuma - meni osebno je še najbolj žal, da ni (več) prave android konkurence (recimo kakšen Samsung Galax Tab S3 je pač enostavo predrag), zanimiv se mi je recimo zdel Xiaomi Mi Pad 2/3 - ampak kot vemo že nekaj časa se teh tablic ne da več kupiti.

Seveda je poanta v tem, da dela tekoče in brez štekanja.
Razen če si apple fan....potem nobena stvar od konkurentov nikoli ni dovolj dobra.

To, da blodiš, da apple nikoli ne štekne......te blodnje lahko prodajaš nevednežem.

Imam prijatelja, ki dela na apple servisu in ti lahko povem, da ni vse tako zlato, kot se sveti.
To, da konkurente daješ v nulo, ker je recimo drugačen format ekrana in razne blodnje od slabi kvaliteti izdelave....to rajši zadrži zase.

Povej mi.....kaj naredi tvoj ipad za 330€ več, kot recimo huawei m5?


Hitro stresi z rokava nekaj prepričljivega.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

Tale članek dobro povzame problem, ki ga imajo vsi android tableti, ne glede na kvaliteto hardvera.

https://www.zdnet.com/product/huawei-me...

Huawei makes great hardware and tries to bring a good Android tablet to the enterprise. If you must use an Android tablet for work then the MediaPad M5 Pro is a decent option. However, if you are just looking for the best tablet overall, then look at an Apple iPad.

kanarin ::

r3dkv1c4 je izjavil:

kanarin je izjavil:

@r3dkv1c4
4 leta stara samsungova tablica še vedno lepo dela, malo smo jo postimali in siba.


Sploh ni poanta samo v tem, da tablica "lepo dela". Čeprav - jaz še nisem videl android naprave, ki vsaj občasno ne bi štekala oz da se ne bi kakšne aplikacije sesuvale. Na iPadu se mi to v skoraj dveh letih ni zgodilo NIKOLI.

Drugič - tudi če dela vse lepo in prav brez štekanja, ni primerjave v kvaliteti oz funkcionalnosti izdelanih aplikacij. Recimo sam tablico največ uporabljam za branje raznih novic in You Tube. Za branje novic pa precej uporabljam aplikaciji "RTV 4D" in NAJDI.SI novice". Design in uporabnost obeh aplikacij se na Android tablici (vsaj tisti s standardnim formatom 16:10) in iPadom se razlikuje kot dan in noč. Tudi sicer dobi človek občutek, da je na Applovi napravi vse bolj optimalno in kvalitetno narejeno, vidi se , da dajo velik poudarek na "user experience".

Seveda obstaja še vedno trg za budget segment tablic (100-200€) - in tudi mene recimo mika videt kako se obnesejo današnje Android tablice iz tega segmenta, ampak če govorimo že od 200 € naprej dejansko iPad nima prave konkurence. Eno je bilo ko je iPad stal okoli 500 €, zdaj pa ko se ga dobi za 300 € oz včasih še za manj pa je čisto druga zgodba. In da ne bo nesporazuma - meni osebno je še najbolj žal, da ni (več) prave android konkurence (recimo kakšen Samsung Galax Tab S3 je pač enostavo predrag), zanimiv se mi je recimo zdel Xiaomi Mi Pad 2/3 - ampak kot vemo že nekaj časa se teh tablic ne da več kupiti.

Seveda je poanta v tem, da dela tekoče in brez štekanja.
Razen če si apple fan....potem nobena stvar od konkurentov nikoli ni dovolj dobra.

To, da blodiš, da apple nikoli ne štekne......te blodnje lahko prodajaš nevednežem.

Imam prijatelja, ki dela na apple servisu in ti lahko povem, da ni vse tako zlato, kot se sveti.
To, da konkurente daješ v nulo, ker je recimo drugačen format ekrana in razne blodnje od slabi kvaliteti izdelave....to rajši zadrži zase.

Povej mi.....kaj naredi tvoj ipad za 330€ več, kot recimo huawei m5?


Hitro stresi z rokava nekaj prepričljivega.


OK, ti potem praviš, da so milijoni (zadovoljnih) uporabnikov iPada in praktično vsa strokovna javnost samo horda nevednežev in v bistvu idiotov ? Malo morgen. Kot rečeno nisem noben apple fan, daleč od tega - in to je še en močan argument.

Ne vem zakaj te tako boli dejstvo, da je iPad pač daleč najboljša tablica. Očitno jo ti nisi nikoli uporabljal, zato tega pač ne moreš vedeti.

leiito ::

"Povej mi.....kaj naredi tvoj ipad za 330€ več, kot recimo huawei m5?"

Ne smemo pozabiti učinka Applovih izdelkov na družbeno validacijo, s tablico Huwei bi pošiljali povsem napačno sporočilo.

kanarin ::

Povej mi.....kaj naredi tvoj ipad za 330€ več, kot recimo huawei m5?


Če zanemarimo dejstvo da je ta tablica za moj okus prevelika in pretežka in ima (nepraktično) razmerje ekrana 16:10 že s samo ceno precej prekaša iPad.

In članek, ki ga omenja NinjaMig21 lepo povzema (žal) splošno problematiko android tablic:

It's very hard to recommend an Android tablet to anyone looking for a tablet computer and my opinion isn't changed by the Huawei MediaPad M5 Pro. It's a solid Android tablet ..., but it's the same old story of wonky Android software performance that kills my enthusiasm...Android on a tablet has never been a real focus for Google and it still isn't.


To je to.

MrStein ::

PRST je izjavil:

Sam uporabljam mix plus . Win 10, 128Gb SSD predvsem pa procesor ki je dejansko uporaben za delo. Baterija zdrži 6h+. Skupaj s tipkovnico me je prišlo cca 350 EUR

Lahko napišeš kaj več o temle? Ali kaki link do kakega dobrega testa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

meho7 ::

MrStein je izjavil:

PRST je izjavil:

Sam uporabljam mix plus . Win 10, 128Gb SSD predvsem pa procesor ki je dejansko uporaben za delo. Baterija zdrži 6h+. Skupaj s tipkovnico me je prišlo cca 350 EUR

Lahko napišeš kaj več o temle? Ali kaki link do kakega dobrega testa?

ameba ::

Ekipa ali koga zanima praktično nerabljena tablica:
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Th...
100gb ssd, 4gb rama, Intel Atom Z3795, licenčni W10 Pro
Garancija do Junija 2018.
Nerabljena. Poglej link, notri sta obe tipkovnici, trda in mehka.

Cena bi bila 220EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

r3dkv1c4 ::

leiito je izjavil:

"Povej mi.....kaj naredi tvoj ipad za 330€ več, kot recimo huawei m5?"

Ne smemo pozabiti učinka Applovih izdelkov na družbeno validacijo, s tablico Huwei bi pošiljali povsem napačno sporočilo.

točno to
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

kanarin je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

kanarin je izjavil:

@r3dkv1c4
4 leta stara samsungova tablica še vedno lepo dela, malo smo jo postimali in siba.


Sploh ni poanta samo v tem, da tablica "lepo dela". Čeprav - jaz še nisem videl android naprave, ki vsaj občasno ne bi štekala oz da se ne bi kakšne aplikacije sesuvale. Na iPadu se mi to v skoraj dveh letih ni zgodilo NIKOLI.

Drugič - tudi če dela vse lepo in prav brez štekanja, ni primerjave v kvaliteti oz funkcionalnosti izdelanih aplikacij. Recimo sam tablico največ uporabljam za branje raznih novic in You Tube. Za branje novic pa precej uporabljam aplikaciji "RTV 4D" in NAJDI.SI novice". Design in uporabnost obeh aplikacij se na Android tablici (vsaj tisti s standardnim formatom 16:10) in iPadom se razlikuje kot dan in noč. Tudi sicer dobi človek občutek, da je na Applovi napravi vse bolj optimalno in kvalitetno narejeno, vidi se , da dajo velik poudarek na "user experience".

Seveda obstaja še vedno trg za budget segment tablic (100-200€) - in tudi mene recimo mika videt kako se obnesejo današnje Android tablice iz tega segmenta, ampak če govorimo že od 200 € naprej dejansko iPad nima prave konkurence. Eno je bilo ko je iPad stal okoli 500 €, zdaj pa ko se ga dobi za 300 € oz včasih še za manj pa je čisto druga zgodba. In da ne bo nesporazuma - meni osebno je še najbolj žal, da ni (več) prave android konkurence (recimo kakšen Samsung Galax Tab S3 je pač enostavo predrag), zanimiv se mi je recimo zdel Xiaomi Mi Pad 2/3 - ampak kot vemo že nekaj časa se teh tablic ne da več kupiti.

Seveda je poanta v tem, da dela tekoče in brez štekanja.
Razen če si apple fan....potem nobena stvar od konkurentov nikoli ni dovolj dobra.

To, da blodiš, da apple nikoli ne štekne......te blodnje lahko prodajaš nevednežem.

Imam prijatelja, ki dela na apple servisu in ti lahko povem, da ni vse tako zlato, kot se sveti.
To, da konkurente daješ v nulo, ker je recimo drugačen format ekrana in razne blodnje od slabi kvaliteti izdelave....to rajši zadrži zase.

Povej mi.....kaj naredi tvoj ipad za 330€ več, kot recimo huawei m5?


Hitro stresi z rokava nekaj prepričljivega.


OK, ti potem praviš, da so milijoni (zadovoljnih) uporabnikov iPada in praktično vsa strokovna javnost samo horda nevednežev in v bistvu idiotov ? Malo morgen. Kot rečeno nisem noben apple fan, daleč od tega - in to je še en močan argument.

Ne vem zakaj te tako boli dejstvo, da je iPad pač daleč najboljša tablica. Očitno jo ti nisi nikoli uporabljal, zato tega pač ne moreš vedeti.

Ni ok, ker mi nisi odgovoril na bistveno vprašanje.

Obračaš moje besede.Citira, kaj sem trdil, kje sem pisal o kakšnih bolečinah?
Sem mnenja, da si nesposoben najt te citate .
Lahko pa rečem, da sam sebi lažeš, ko trdiš, da nisi apple fan, ker je več kot očitno je, da jih poveličuješ v nebo.

V vednost.Tudi ipad 2 sem uporabljal in se nekaj njihovih naprav se imel v uporabi.
Nobenega vua presežka nisem opazil
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

RED_line ::

Sovražim applove izdelke. To je že dovolj dober razlog zakaj ga ne kupit. Če bi ga imel, bi moral imet naložen windows.

NikolormousB ::

To, da jih ti sovražiš ne pove kaj dosti o dejanskem stanju :)

Ni ok, ker mi nisi odgovoril na bistveno vprašanje.


A moj odgovor ti ni všeč? Na kratko, odličen hardware za spodobno ceno podprt z daleč najboljšim ekosistemom aplikacij prilagojenih za tablete.

r3dkv1c4 ::

NikolormousB je izjavil:

To, da jih ti sovražiš ne pove kaj dosti o dejanskem stanju :)

Ni ok, ker mi nisi odgovoril na bistveno vprašanje.


A moj odgovor ti ni všeč? Na kratko, odličen hardware za spodobno ceno podprt z daleč najboljšim ekosistemom aplikacij prilagojenih za tablete.

Ti pa si biser, od kje vlečeš te idiotizme?
Si sposoben citirat kjer sem zapisal, da sovražim apple?

Seveda mi tvoj odgovor ni všeč, ker odgovora sploh nisi podal?

Najbrž si že pozabil vprašanje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Tomson ::

Back on topic everyone? :) Na srečo imamo na trgu tako Android in iOS tablice, no, tudi Windows, potem pa lahko med množico dobrih modelov, ki jih najdemo na vsaki platformi, vsakdo, glede na svoje želje, potrebe in prioritete izbere sebi najbolj primerno. Za nekoga bo to iOS, za drugega Android itd. Pomembno je, da izpostavimo prednosti in slabosti ene in druge opcije, potem pa se potencialni kupec že odloči po svoji vesti, glede na zstavljen budget in pričakovanja.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NikolormousB ::

Ti pa si biser, od kje vlečeš te idiotizme?
Si sposoben citirat kjer sem zapisal, da sovražim apple?


Če reviewe bereš tako površno kot forum, povsem razumem tvoje stališče :)

kanarin ::

@r3dkv1c4

Nobenega vua presežka nisem opazil


Ok, to je pač tvoja izkušnja oz mnenje. Povsem spoštujem. Ne moreš pa pač zamižat oz zanikat miljonov zadovoljnih uporabnikov. Tudi sam sem se dolgo časa le čudil oz pomiloval vse te fanatične Apple fane, ampak zdaj ko si tudi sam lastim njihov produkt gledam na vse skupaj malo drugače. Da pa se razumemo - sprejemnljiv cenovni rang za mobilne naprave (tako telefone kot tablice) je zame do max 300 €, več pač ne dam (pa še zdajleč ne zaradi zaradi tega ker si ne bi mogel privoščiti). Fascinantno se mi recimo zdi da je dandanes pri telefonih razvoj prišel že tako daleč, da je velika večina uporabnikov lahko povsem zadovoljna že s (seveda android) telefoni, ki staneje manj kot 200 €. Žal pri tablicah očitno ni tako, tu je zgleda Android OS precej zaostal za iOS, kar potrjujejo tako sami uporabniki tablic kot strokovna javnost. Povej mi samo koliko novih android tablic lahko nabaviš z zadnjo verzijo OS - in da imaš hkrati garantirano podporo za recimo naslednjih vsaj 5 let, da se bo Android redno ažuriral (kot to velja pri iOS napravah) ? Pomenljivo je že to, da niti sam Google ne izdeluje več svoje tablice (Nexus)....

Okapi ::

Uporabnikov androida je 5x več.

MrStein ::

Dromar je izjavil:


Oče je zelo zahteven uporabnik

V glavnem v poštev pridejo samo nove tablice, ne sme štekat praviloma nikoli tudi ob uporabi nekoliko grafično zahtevnejših programov.

Pogovarjamo se budget okrog 300 eurov.

V Sloveniji se najde v tem rangu Huawei MediaPad M3 Lite LTE 32gb 10,1" za 310 eurov na mimovrste.


Ne vem, kaj sploh glumiš.
iPad ima 5 krat bolj zmogljiv CPU kot omenjeni Huawei.
Bi rad da šteka ali ne?
Razlika v ceni je 100 EUR, bo pa zato:
- "enak" prejšnjemu (programi in UI)
- hitrejši za velikostne razrede
- uporaben vsaj dvakrat dlje

Če bi prej imel android ali pa bi zahteval, da je nov androiden, bi še razumel. Tako pa ni debate in je le mlatenje porazne slame.

Okapi je izjavil:

Uporabnikov androida je 5x več.

1.) Uporabnikov ja, kaj pa zadovoljnih uporabnikov? ;)
2.) McDonlads jih ima še več...
3.) A ste ovce, da vas bolj zanima kaj uporablja sosed, kot pa vaša lastna uporaba?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

RED_line ::

sej ravno zato ker nisem ovca appla ne maram. Oni te pa res skubijo kot krompir. ovce, ko da jo čez k € za en jeben telefon. pač glupi ljudje kupujejo glupe reči.

Invictus ::

Super...

Slo-Tech definicije...

Kupiš dragega Appla -> ovca
Kupiš drag nemški avto -> ovca
Kupiš stanovanje v centru Ljubljane -> ovca

Se pravi imajo ovce denar... Hočem biti ovca :)).

Pravi Slo-techovec...

Kupi najcenejši kitajski telefon... Saj dela...
Kupi francoza, romuna ali korejca, kao je to avto...
Živi pri mami, kjer ima celo svojo sobo, ampak je samostojen...

Ergo, pravi Slo-Techoivec nima denarja >:D in probleme sam s sabo, še bolj pa z drugimi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thetech ::

kanarin je izjavil:

Čeprav - jaz še nisem videl android naprave, ki vsaj občasno ne bi štekala oz da se ne bi kakšne aplikacije sesuvale. Na iPadu se mi to v skoraj dveh letih ni zgodilo NIKOLI.


hahah, ta je pa dobra. Dobro leto imam iPad pa se mi je že večkrat zgodilo, da se je kakšna aplikacija preprosto sesula ali pa freeznila. In ja, če si vzameš 30 sekund časa in malo pobrskaš po spletu, hitro ugotoviš, da je ta pojav kar precej pogost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

RED_line ::

veš, če imaš okus in denar si kupiš vertuja. sam tega marsikdo ne prenese. okusa namreč. če si kupiš dober avto si lahko vzameš tudi bentleya ali pa jaguarja. sam spet, slovenski okus tega ne prenese. švabo naj bo tudi če je kanta od avta (korejci so na žalost postali mnogo boljši). Kupiš stanovanje v centru ljubljane? ql. to pomeni dvoje: ali imaš dovolj denarja in si kupiš plac tam kjer si želiš, ali pa si kupil zgrešeno investicijo in boš zmeraj ovca.

tako da denar ni problem. ovca je problem bit ali ne bit. tebi pa pač paše bit. priznaj invictus. tako ne rabiš razmišljat ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RED_line ()

kanarin ::

RED_line je izjavil:

sej ravno zato ker nisem ovca appla ne maram. Oni te pa res skubijo kot krompir. ovce, ko da jo čez k € za en jeben telefon. pač glupi ljudje kupujejo glupe reči.


Glej , živimo v tržnem gospodarstvu in (kao) demokaciji - vsak se sam po lastni svobodni volji odloči kaj si bo kupil (seveda tudi glede na denarne zmožnosti). Tukaj gre tudi za stvar prioritet. Za nekoga je ovca lahko nekdo, ki si privošči drag dopust, ali nekdo ki je prehranjuje v dragih restavracijah itd. Jaz se sicer tudi strinjam, da je Apple s cenami za iPhone dosegel že absurdne cifre - samo če se mu računica še vedno izide potem lahko rečem samo svaka čast (na koncu se itak vse začne in konča pri dobičku) ...po drugi strani pa je v zadnjih letih pocenil (nižji) segment svojih tablic na dokaj sprejemnljivo raven. In v tej temi je govora o tablicah, ne o telefonih.

kanarin ::

thetech je izjavil:

kanarin je izjavil:

Čeprav - jaz še nisem videl android naprave, ki vsaj občasno ne bi štekala oz da se ne bi kakšne aplikacije sesuvale. Na iPadu se mi to v skoraj dveh letih ni zgodilo NIKOLI.


hahah, ta je pa dobra. Dobro leto imam iPad pa se mi je že večkrat zgodilo, da se je kakšna aplikacija preprosto sesula ali pa freeznila. In ja, če si vzameš 30 sekund časa in malo pobrskaš po spletu, hitro ugotoviš, da je ta pojav kar precej pogost.


To je pač moja osebna izkušnja, ne vem zakaj bi se lagal. Če preideš iz Androida in njegovih muh (od raznih preoblek naprej) na iOS je pač razlika očitna. Res pa je, da nisem uporabljal najboljših oz novejših android Tablic (npr. Samsung Tab S2/3)

NikolormousB ::

Meni Huawei telefon dela bolj stabilno kot iPad. Na iPadu ni tako redko, da kak app crashne. Ampak nič takega, kar bi omembe vredno vplivalo na uporabniško izkušnjo.

veš, če imaš okus in denar si kupiš vertuja.


Kje ti živiš. Vertu že več kot leto ne obstaja več, pred tem pa tudi že dolgo niso razvijali novih produktov. Poleg tega govorimo o tablicah, ki jih Vertu ni nikoli delal.

Oni te pa res skubijo kot krompir. ovce, ko da jo čez k € za en jeben telefon. pač glupi ljudje kupujejo glupe reči.


Še enkrat. Govorimo o tablicah, ne telefonih. Kakšno vezo ima telefon za jurja z iPadom za 330€?

Pa krompir se lupi, skubi se perutnino.

c0ck4m0u53 ::

kanarin je izjavil:

@r3dkv1c4

Nobenega vua presežka nisem opazil


Ok, to je pač tvoja izkušnja oz mnenje. Povsem spoštujem. Ne moreš pa pač zamižat oz zanikat miljonov zadovoljnih uporabnikov. Tudi sam sem se dolgo časa le čudil oz pomiloval vse te fanatične Apple fane, ampak zdaj ko si tudi sam lastim njihov produkt gledam na vse skupaj malo drugače. Da pa se razumemo - sprejemnljiv cenovni rang za mobilne naprave (tako telefone kot tablice) je zame do max 300 €, več pač ne dam (pa še zdajleč ne zaradi zaradi tega ker si ne bi mogel privoščiti). Fascinantno se mi recimo zdi da je dandanes pri telefonih razvoj prišel že tako daleč, da je velika večina uporabnikov lahko povsem zadovoljna že s (seveda android) telefoni, ki staneje manj kot 200 €. Žal pri tablicah očitno ni tako, tu je zgleda Android OS precej zaostal za iOS, kar potrjujejo tako sami uporabniki tablic kot strokovna javnost. Povej mi samo koliko novih android tablic lahko nabaviš z zadnjo verzijo OS - in da imaš hkrati garantirano podporo za recimo naslednjih vsaj 5 let, da se bo Android redno ažuriral (kot to velja pri iOS napravah) ? Pomenljivo je že to, da niti sam Google ne izdeluje več svoje tablice (Nexus)....



Z nadgradnjami operacijskega sistema je pri tablicah še večji križ, kot pri telefonih. Lani jeseni sem bil namenjen, da si privoščim tablico. Pogoji so bili velikost nekje 8" ter, da ima kar se da dobro community podporo pri nadgradnjah operacijskega sistema in vsega kar pritiče poleg. V ožji izbor sta tako prišli 2 tablici, Sony Xperia Z3 Compact tablet ter Lg G Pad (v500). Na koncu sem se odločil za Lg, katero sem dobil, rabljeno iz Nemčije za slabih 100€ in sodeč po nalepki na zadnji strani, je bila poprej last neke mednarodne šole. Fast forward na tablici sem odklenil bootloader, namestil Oreo rom ter jo rootal in zaenkrat dela povsem brez težav.

Ker je modelno leto te tablice 2013, se zna zgoditi, da bo kmalu ostala brez nadaljnih nadgradenj. Zanima me po čem poseči v prihodnje, da je novejšega letnika in ima dobro podporo za custom rome?
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

GrX ::

kanarin je izjavil:

Žal pri tablicah očitno ni tako, tu je zgleda Android OS precej zaostal za iOS, kar potrjujejo tako sami uporabniki tablic kot strokovna javnost. Povej mi samo koliko novih android tablic lahko nabaviš z zadnjo verzijo OS - in da imaš hkrati garantirano podporo za recimo naslednjih vsaj 5 let, da se bo Android redno ažuriral (kot to velja pri iOS napravah) ? Pomenljivo je že to, da niti sam Google ne izdeluje več svoje tablice (Nexus)....


Katera strokovna javnost pa? Ali lahko podaš kak vir? Namreč veliko prebiram tuje technološke portale in večina meni, da je Android nekoliko boljši kot iOS... Sicer pa stvar okusa in navad..

Google nikoli ni izdeloval Nexus tablic, ampak so to zanj počeli proizvajalci, kot so Huawei, LG, Motolora itd...

V tvojem postu je en kup nepreverjenega balasta..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

NikolormousB ::

Katera strokovna javnost pa? Ali lahko podaš kak vir? Namreč veliko prebiram tuje technološke portale in večina meni, da je Android nekoliko boljši kot iOS... Sicer pa stvar okusa in navad..


Slabo bereš. Večina testov in primerjav gre takole nekako:

https://www.techradar.com/news/ios-11-v...

iOS 11 versus Android Oreo on a tablet? It's not even close

GrX ::

NikolormousB ::

No, zdaj pa preberi še naslov teme, pa ti bo mogoče potegnilo zakaj brcaš v temo.

GrX ::

Tako kot ti....

NikolormousB ::

Ne, jaz sem prilepil par linkov, ki so relevantni za debato (iPad vs Android tablet). Ti lepiš članke o iPhonu in neke splošne primerjave med iOS in Androidom. Pa še to precej stare. Npr:

Take Samsung as an example, which introduced multi-window long ago, in which you can view multiple apps at once.


iPad ima že kar nekaj časa split screen multitasking.

kanarin ::

Res ne vem ali se eni tukaj samo hecate ali sploh ne dojamete v kateri temi se tukaj nahajamo - tu je govor o TABLICAH, ne o f***ing telefonih. Torej za vas je android na telefonih identičen (predvsem z vidika uporabniške izkušnje) kot na tablicah ? Koliko android aplikacij je dejansko res prilagojenih za tablice ? Imamo tudi Android TV box in skoraj karkoli naložim iz Google Play mi zarotira zaslon za 90 st (aplikacija je pač prirejena za zaslon telefona). Ker berem zadnje čase tudi na TV-jih Android zadnja leta bolj kot ne stagnira.

Tako da dejmo tukaj debatirat o Android izkušnjah na tablicah in primerjat z iOS prav tako na tablicah. Telefone pa pustimo za kakšne druge teme. O splošnih prednostih in slabostih Android in iOS smo mislim da da tukaj večinoma vsi kar dobro poučeni, meni je dodana vrednost teh debat da vsak izpostavi predvsem svojo lastno izkušnjo. Normalno pa je, da smo ljudje različni, vsak ima malo drugačne želje in pričakovanja, sam dnevno uporabljam android telefon , iOS tablico in android tablico (slednjo res manj odkar imam iPada - oz jo zdaj uporablja bolj drug član družine). Če oz ko bo potreba za zamenjavo android tablice - bom verjetno ponovno sikal (pa če verjamete ali ne) - primerno android tablico. Če pohvalim iPad še ne pomeni, da bom od zdaj naprej kupoval izključno Apple naprave. Eni pač vidite samo črno ali belo.

Okapi ::

Kaj je tablica drugega kot malo večji telefon? A misliš, da je android na 6" dober, na 8" pa kar naenkrat ne več?

NikolormousB ::

Okapi je izjavil:

Kaj je tablica drugega kot malo večji telefon? A misliš, da je android na 6" dober, na 8" pa kar naenkrat ne več?


Ja, točno tako je.

Večji ekran in drugačni načini uporabe zahtevajo drugačen UI.
««
156 / 183
»»