» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
29 / 183
»»

todman74 ::

Dromar je izjavil:

Todman, ja, imam minija in nikakor nisem hotel vplivati na nikogarsnjo odlocitev, meni pac ustreza bolj in konkurenca cesa hudega za moje potrebe ni ponujala.
Mini stane 329€ in ima 7.9" zaslon razmerja 4:3 in ima s tem 35% vecjo povrsino od denimo Nexusa, s cimer je dosti boljsi za branje, brskanje po spletu, na koncu dneva je pa kostal samo 50€ vec od Nexusa, ker 16 gb verzije takrat niti niso imeli. In je, menim, vreden toliko vec. Je bolj smooth, kljub slabsemu HWu je hitrejsi, lepsi je, lazje ga je prodat naprej in na ta nacin izgubim na koncu manj denarja - tega ljudje ponavadi ne omenjajo. iPad 1 se danes dobiva posodobitve in je se relativno interesanten, Androidi pa dobijo 2, 3 update pa gotovo. Pa se full je sleek tale mini in meni tudi to nekaj steje.
Marsikomu odgovarja bolj tavelik iPad, meni je pa pac za tablico ze prevelik in pretezek. Meni je tab pac za zvecer, ko chillam v fotelju ob caju in zato je tole perfect.
Lahko bi imel vecjo resolucijo, vendar meni osebno na njem ne manjka nic.

Imam pa Android fon in mi je tudi super, za tablico pa meni osebno pac ne sede in ne grem, mislim, nikoli vec na Android tab, ceprav je za druge pac super in prav fajn je, da obstaja konkurenca. Vsakomur svoje pac


OK, hotel sem samo "slišat" tvoje razloge, za nakup te tablice, ker kot sem že omenil, je meni osebno ta tablica (za to ceno) čisto mimo. Zanimivo je kako omenjaš, da ti je mini lep....si ne morem pomagati, da ne bi omenil, ampak meni je ena najgrših tablic.

Ampak se mi zdi, da za razliko od nekaterih vsaj veš, zakaj si kupil Apple izdelek.

Pa če sem čisto pošten, očitno ni "jabolk" edini, ki se tako ceni, tudi Samsung in Asus nista kaj dosti boljša.

FlyingBee ::

če ne drugega ima ipad mini zaslon boljši, čeprav slabši ppi

kmetek ::

Kaj je v SLO še od tablic, poleg XPLORE in TPAD?

jest10 ::

Zate je jabuk in Asus. Ker poceni stvari ne maraš

kmetek ::

touche...kolega išče za podjetje več kosov :)

traxxas ::

Živjo!
Tudi mene zanima nakup tablice.Gledov sem nekaj na eBay,pa me zanimajo Vaša mnenja.Tablica bi se rabila predvsem za slike in filme,občasno internet.Te so se mi zdele zanimive glede na resolucijo,ki jo ponujajo.
Lahko mi priporočate tudi kaj drugega.Okvirna cena 150-250 eur

10.1 TABLET PC NEW FLYPAD ULTRA ANDROID ROCKCHIP 3066 4.1 BLUETOOTH /146£ plus PTT
CUBE U30GT 10.1" DUAL CORE ROCKCHIP 1.6Ghz 16GB 1280 x 800 IPS ANDROID/185£ plus PTT
AMPE A10/SANEI N10 10.1" 3G GPS DUAL CORE 1.2 Ghz ANDROID 4.0 TABLET PC - IPS/200£ plus PTT
PIPO Movie M3 WIFI RK3066 Dual Core 1.6GHz 10.1 Inch IPS Android 4.1 16GB/150£/150£ plus PTT

lukamarti ::

Zdravo,
zanimam se za nakup tablice in se nekako odločam med naslednjimi modeli (tiste "x" firme sem izločil, razen mogoče Prestigio do cca 170€).
Torej modeli v ožjem izboru so:
7"
ASUS Nexus 7 32GB ~ 280€ (vem, ne da se razširiti prostora)
SAMSUNG GALAXY TAB 2 7.0 8GB P3110 ~ 210€
SAMSUNG GALAXY TAB 2 7.0 8GB 3G P3100 ~ 310€ , je razlika z P3110 samo v tem, da se ta lahko uporabi tudi kot mobilnik, po specifikacijah na gsmareni? Torej če samo to, ni več v igri...

10.1"
Acer Iconia Tab A200 32GB ~ 280€ , kaj je razlika med tistim s + in HT.H9TEE.001 in HT.H9SEE.001, je + samo zaščitna srajčka pri HT.H9SEE.001?
ACER A510 ICONIA TAB 32G ČRN 10.1" ~ 350€
Samsung Galaxy Tab 2 10.1", 16 GB P5110 ~ 350

Sam nekako ciljam na SAMSUNG GALAXY TAB 2 7.0 8GB P3110 ali Acer Iconia Tab A200 32GB. Trenutna uporaba bi bila bolj za učenje, zapisovanje in pregledovanje .pfd, ker po nekaj urah dnevno za mizo pri prenosniku bi se prilegel tudi kakšen drugačen položaj, ki pa s prenosnikom ne gre in pa tudi, da se lažje prenese na drugo lokacijo in uporablja več ur (brez polnjenja). Seveda pa bi ob tem pogledal tudi kakšno spletno stran, video (prek tablice na tv?)...in ker tablice ne kupujem za nekaj mesecev ampak upam, da mi bo prav prišla vsaj nekaj let tudi ciljam na te, sicer malo cenejše in upam, da tudi ceni primerno dobre tablice.

Prosil bi za konkretne odgovore (kako se posamezna tablica obnese, zakaj je boljša od druge, kaj je pri kateri mogoče kar pri drugi ni(tudi zaradi samega sistema?), zelo zaželjena je tudi približna realna avtonomija baterija, kako je z uporabo "pisal", zakaj je kakšen sistem boljši kot drug...).

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovore (lahko tudi na zs).

Lp
Luka

damjanll ::

Luka: ce izbiras med Galaxy Tab 2 in Nexus 7, je vsekakor 100x boljsa izbira Nexus 7. Imam oba in ti povem da po par dneh uporabe Nexusa 7, ce vzamem spet Tab 2 v roke ga videt ne morem, ker je tolko slabsi ekran in tolko pocasnejsi. Pred tem sem pa imel ena kitajska jajca za 80 eur ki so se pokvarla v roku 3h mesecev in so bila zanic ze iz starta...

BigFoot ::

Galaxy Tab 2 7.0 drugače ni slab (ima ga oče in zanj je čisto v redu), je pa res da je Nexus 7 boljša izbira (tako zaradi boljšega ekrana, kot tudi zaradi hitrejšega hardwarea).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Dromar ::

Jaz ti samo predlagam, da pojdi pogledat v trgovino na lastne oči te tablice. Meni je 7", sploh pa 16:9 formata odločno premajhno. 4:3 format je za tablico boljši in mislim, da to meni večina ljudi, ki je pregledovala tablice. Jaz osebno predlagam, da si vsaj pogledaš še iPad Minija, stane 329€ in je res prav fajn. Ima 35% večjo površino zaslona kot 7" 16:9 tablice in verjemi, to naredi ogromno razliko, po kvaliteti izdelave je sto let pred vsemi drugimi tablicami, deluje bolj gladko kljub slabšemu hardwaru, dlje časa bo dobival update, vse aplikacije so razvite specifično zanj in ne zgolj upscalane s telefonov, bolje bo držal ceno, ko ga boš hotel prodati. Zdaj boš vzel Nexus 7, plačal 280€, čez dve leti ga boš hotel prodat ampak bo zastarel in boš dobil zanj (mislim) okrog 100€, mini bo takrat še vedno vreden 180+€ (sklepam).

Upam, da to ne bo dvignilo prahu med komentatorji, to je pač moje stališče in nikakor ne želim, da se zaradi tega kdorkoli skrega, pač menim, da je iPad mini ZELO dobra alternativa omenjenim tablicam, ker ima ekran nekje vmes, ceno nekje vmes, večinoma pa se v vsem odreže bolje od vseh, tudi od Nexusa. Benchmark ti na koncu ne bo pomagal nič, ker na miniju še vedno vse laufa hitreje.

Zheegec ::

nexus 7 je daleč najboljši med 7" in 8" tablicami. Pri 10" pa za malenkost višjo ceno kot tab 10 dobiš boljšega asusa TF300.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

yayo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

FlyingBee ::

7.7 samsung ali ipad mini, 16:9 zasloni 7" so lame

Zheegec ::

FlyingBee je izjavil:

7.7 samsung ali ipad mini, 16:9 zasloni 7" so lame

16:10 misliš? Saj počasi bo tudi Apple moral iti na ta format, iPhone5 je prvi korak v tej smeri... Je pač preveč spletnih strani prirejenih za widescreen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mihco ::

Dromar je izjavil:

Jaz ti samo predlagam, da pojdi pogledat v trgovino na lastne oči te tablice. Meni je 7", sploh pa 16:9 formata odločno premajhno. 4:3 format je za tablico boljši in mislim, da to meni večina ljudi, ki je pregledovala tablice. Jaz osebno predlagam, da si vsaj pogledaš še iPad Minija, stane 329€ in je res prav fajn. Ima 35% večjo površino zaslona kot 7" 16:9 tablice in verjemi, to naredi ogromno razliko, po kvaliteti izdelave je sto let pred vsemi drugimi tablicami, deluje bolj gladko kljub slabšemu hardwaru, dlje časa bo dobival update, vse aplikacije so razvite specifično zanj in ne zgolj upscalane s telefonov, bolje bo držal ceno, ko ga boš hotel prodati. Zdaj boš vzel Nexus 7, plačal 280€, čez dve leti ga boš hotel prodat ampak bo zastarel in boš dobil zanj (mislim) okrog 100€, mini bo takrat še vedno vreden 180+€ (sklepam).

Upam, da to ne bo dvignilo prahu med komentatorji, to je pač moje stališče in nikakor ne želim, da se zaradi tega kdorkoli skrega, pač menim, da je iPad mini ZELO dobra alternativa omenjenim tablicam, ker ima ekran nekje vmes, ceno nekje vmes, večinoma pa se v vsem odreže bolje od vseh, tudi od Nexusa. Benchmark ti na koncu ne bo pomagal nič, ker na miniju še vedno vse laufa hitreje.


Nexus 7 32Gb se dobi za 250EUR, medtem ko je iPad mini 32Gb 430EUR! Je res vreden 180EUR vec?

lukamarti ::

Hvala za prve odgovore, pričakujem še kakšne...

Se pravi pri 7" je boljši nexus 7, vendar kaj je pri teh dobrih 50€ še toliko bolje, da je boljši nakup? (pač razen ekran, počasnejši) Počasnejši v kakšnem simislu pri odpiranju programov oz zagonu? Ali je za vsakodnevno uporabo moteče? (npr. brskanje po spletu, e-maili, branje .pdf knjig ipd...) Kako pa je z baterijo, odzivnost gps, wi-fi? - to me zanima za oba...

Kaj pa Acer Iconia Tab A200? Ima kdo izkušnje s tem?

iPad pa me ne zanima, verjamem da so dobre zadeve, vendar mislim, da ne potrebujem tako dobre naprave za svoje potrebe...mogoče bo to naslednja tablica. Tko da vse druge dražje zadeve za enkrat ne bom gledal in primerjal, no razen ACER A510 ICONIA TAB 32G in Samsung Galaxy Tab 2 16 GB P5110, ki sta 10.1" ampak zopet...ali sta za teh dobrih 50€ toliko boljša od Acer-ja?

mtosev ::

a200 je starejši model, a210 je novejši in boljši
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gionni ::

mihco je izjavil:



Nexus 7 32Gb se dobi za 250EUR, medtem ko je iPad mini 32Gb 430EUR! Je res vreden 180EUR vec?

Kje se da dobit za tak denar? V SLO?

VoidRay ::

7" je premajhen.
Tablice so se mi zdele bv,odkar sem pa pri prijatelju videl Tab 10.1 pa mi niso več. Za internet je 100x boljša izbira kot telefon,kakor tudi filmi.
In 16:9 je dosti boljši format kot 4:3,sej smo v 2013 no.
Nemislim kocke nosit s sabo.

boolsheat ::

IMO je za tablico 4:3 je veliko bolj praktičen format... 16:9 pride taka dolgo-ozka. Mogoče na 7 tablici še gre, ampak 10 bi bilo pa že smešno.

lukamarti, kakšen je sploh tvoj budget?

VoidRay ::

IMHO je 4:3 bv.
Res,kvadratne tablice nerabim. Za filme sploh ni,pa še nepraktična za držat in igrat.

lukamarti ::

boolsheat je izjavil:

IMO je za tablico 4:3 je veliko bolj praktičen format... 16:9 pride taka dolgo-ozka. Mogoče na 7 tablici še gre, ampak 10 bi bilo pa že smešno.

lukamarti, kakšen je sploh tvoj budget?


V bistvu sem na začetku mislil kupiti en poceni "kitajski" tablični računalnik in sem jih gledal tja do 150€, da bi saj bilo nekao uporabno... Ko pa sem se začel malo bolj zanimat o teh stvareh (po spletu in v trgovinah) pa sem nekako prišel do tega da verjetno to ne bo stvar za nekaj mesecev in da je zato boljše dati kakšen € več in kupiti bolj uporabno zadevo na daljši rok... tako da za 7" tablico je največ Nexus 7 torej cca 280€, če je res toliko boljši, za 10.1" pa recimo tja do 350€. Pri teh 10.1" me sicer malo moti velikost, ker je verjetno malo nepraktična zadeva za navigacijo...v zraku in po tleh...

Torej 7" = do 280€, 10.1" = do 350€

boolsheat ::

Hmm od 10 neApple tablic bi sam vzel zgolj Note 10 ali pa Nexus 10, kakšne so cene ne vem, drugega je verjetno težko dobiti v EU. Nexusa 7 pa probaj dobiti za 250€.

Zanimiv je pa tale, vsaj po hardwaru. Tudi zelo blizu tvojemu 10" budgetu je:
http://geizhals.at/eu/854417

Review:
http://www.notebookcheck.net/Review-Hua...

Zheegec ::

Za kar nižjo ceno od Samsung Note dobiš Asus TF300, zakaj bi potem vzel Note, če ti ni ravno tisti svinčnik pomembna stvar?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boolsheat ::

Aja, res je ja, TF je tudi v redu ja, sploh, če dosti cenejši.

Magic1 ::

TF je cool, sploh zdaj ko so butter-something update izdal.
Magic

lukamarti ::

In kakšna je cena Asus TF300? Mislim...kar najdem so to vse dražje zadeve, razen na kakšni tuji strani, ampak zadevo bi rad preizkusil in kupil v SLO.

Še vedno prosim uporabnike Nexusa 7 in pa SAMSUNG GALAXY TAB 2 7.0 8GB P3110, za kakšno informacijo glede avtonomije baterije...

damjanll ::

lukamarti je izjavil:

Še vedno prosim uporabnike Nexusa 7 in pa SAMSUNG GALAXY TAB 2 7.0 8GB P3110, za kakšno informacijo glede avtonomije baterije...

Kar se baterije tice je po mojih izkusnjah isto ... cel dan skoraj neprestane uporabe, ali pa recimo 3 dni obcasne uporabe ali pa en teden ce ga nic ne uporabljas.
Ampak se enkrat - je nexus 7 res tolko boljsi da niti ne gledat tab 2 7.

lukamarti ::

Hvala, sem predvideval da je nekaj takega...
Torej pri 7" Nexus 7 (kje se ga dobi za 250€?), kaj pa pri 10"?
Kakšne so kaj izkušnje z Acer Iconia Tab A200 32GB, ACER A510 ICONIA TAB 32G, Samsung Galaxy Tab 2 16 GB P5110 in Asus TF300 (za katerega še ne vem cene in "fizične" trgovine za preizkusit...)? Verjetno za branje veliko boljši od 7", npr. za navigacijo pa manjši?

Se opravičujem za toliko vprašanj ampak, če bi mi bilo ravno vseeno kaj kupim ne bi spraševal in kupil nekaj za 100€...

Okapi ::

Za branje e-knjig je v resnici boljši 7", ker ga lažje držiš v roki. Za branje stripov ali kakšnih pdf-jev je pa boljši 10".

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Dromar ::

Zheegec je izjavil:

nexus 7 je daleč najboljši med 7" in 8" tablicami. Pri 10" pa za malenkost višjo ceno kot tab 10 dobiš boljšega asusa TF300.


Pa dobro, na pod.agi cesa lahko to trdis? Boljsi je po tvojem mnenju. Po hardwaru je boljsi, ko pride pa do dejanskega performanca, pa sepa proti iPadu.
Ko scrollas na netu, steka, pri igrah imas frame drope, ima obupne zvocnike, ekran je po povrsini 35% manjsi od minijevega, format je 16:9 namesto 4:3 in ceprav ostrejsi, ima po drugi strani obupen gradient. Meni je najbolj kljucno bilo razmerje stranic, ker se na 7" tablici pdf-of pac ne da brat oziroma vsaj ne normalno. Poleg tega je tezji, nic kaj cenejsi in komur je to pomembno in meni pac je, grsi. Apple uporablja vrhunske materiale, vrhunski dizajn in vse pac stima. V rokah imas obcutek kot da drzis nekaj vrednega.
Za povrhu so aplikacije za iPad narejene specificno za napravo, pri androidu pa so vecinoma upscaled verzije appov za telefon. Jaz sem to opazil in zato imam fon naprej android, tablico pa sem menjal.

http://m.youtube.com/watch?v=lSzj_esrPGU mislim, da ta reviewer jasno prikaze, da iPad je boljsi.

Nekdo je komentiral, da je razlika 180€. Na slovenskem trgu ne najdem 16gb verzije nexusa, tako da je najcenejsi 280€, mini pa 330€. Razlike je 50€ in 16gb pomnilnika. In tolk je dovolj za veliko vecino uporabnikov. Ko upostevas se, za koliko bos lahko katerega prodal cez dve leti pa si z iPadom se na profitu napram nexusu.

To so dejstva, ne pa da je nek tab enostavno boljsi. Vsakomur sede svoje

Vsakogar pa pozivam, naj najprej obe tablici preizkusi, da se ne bo opekel, kot sem se jaz, ko sem brez beze zgubil denar, ko sem potem prodajal rabljen android tab.

Rašo ::

Pozdravljeni.

Sam tudi nameravam v prihodnjih tednih kupiti 10'' tablico. V mislih sem imel predvsem Galaxy Tab 2. Po branju teh vseh postov in pregledu lastnosti mislim, da bi bila bolša izbira torej ASUS TF300T. Cenovno sta tam tam. Predlagate raje, da kupim Asusa?

Uporabljal bom za splet, video, pdf. revije/časopisi in knjige mogoče, music...

Tnx za odgovor in priporočilo.


lp Rašo

cordoba ::

Seveda je boljši asus tf300t , sploh če kupiš še tipkovnico...

lukamarti ::

first_line ::

lukamarti je izjavil:

Je govora o tem Asusu: http://www.sestavi.si/index.php/item/di... ?


Ja. Samo brez modificiranega ROMa (trenutno najboljši CleanROM) in navitja na vsaj 1,6GHz vseeno to ni to.

boolsheat ::

lukamarti je izjavil:

Torej pri 7" Nexus 7 (kje se ga dobi za 250€?

Tule je blizu cena:
http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

suhi ::

Tukaj je še malo manj:

klik

kmetek ::

dobra novica:

PRESTIGIO MULTIPAD PMP7100D P25,6/A9/1GB/16GB/And.4.0. PMP7100D_DUO 259,99
PRESTIGIO MULTIPAD PMP7100D3G 25,6/A9/1GB/16GB/3G/And.4.0. PMP7100D3G_DUO 299,99

rok111 ::

Pa da napišem mojo izkušnjo z nakupom nizkocenovne tablice. Morda bo komu v pomoč.

Kupoval sem jo za mamo(starejša gospa) in uporabljala se bo za:
- Skype(prioriteta), Web(novičarske strani), Email, predvajanje filmov in slik(predvsem naloženih iz iz fotičev & mobitelov).

Glede na napisano so sledile "zahteve":
- večji ekran (9,7" ali 10,1"), po možnosti že IPS,
- slovenski jezik, tipkovnica,
- preverljivo dobro delovanje skypa,
- delujoč market oz. google play.


Omejen pa sem bil z ceno 200 EUR (+/- 10%).

Najprej na netu in forumih malo pregledal situacijo kaj se prodaja. Nato se odpravil v trgovine na ogled in preizkus.
V igri so bile "znamke" Yarvik, GoClever, Prestigio, TPad, Xplore in morda še LC-Power.

Ko tako hodiš po trgovinah, vidiš, da imajo od teh nizkocenovnih 9-10 inčnih samo tu pa tam kakšno za sprobat. Večinoma imajo v rangu 200eur za sprobat samo kakšne 7-8". Razstavljene in za sprobat 10" se začnejo pri nekje 300eur.

Sem gledal Yarvik modele (zania, xenta), simaptične tablice. Ta ni bila priključena na net, tako da nisem mogel preiskuti v celoti. Sem pa prebral nato na forumih da so težave z podpora google trgovine.. tudi prodajalec ni znal povedat kako in kaj.
GoClever tablica (R974), solidna, tudi po specifikacijah zadovoljiva. Gledalo sem jo samo v vitrini ni bila nikjer priključena. Na forumih različna mnenja, nekateri hvalili, nekateri grajali. Da sem jo odstranil z seznama je botrovalo to, da sem prebral veliko postov kjer pravijo, da ima probelme z Skypom (slab, čudno pozicioniran mikrofon?).
Prestigio (PMP5197DBF), mislim da je bil zaslon najboljsi od vseh, nekako slabo se je odzivala na spremembo položaja tablice, po specifikacijah najšibkejša med vsemi. Najdražja med vsemi. Še en minus je to, da ni imela slovenske tipkovnice. Tudi prodajalec ni vedel kako to in mi hiti kazati SG Tab2, da ta pa ima in da morajo imeti vse.
TPad (IPS97), podobno kot pri GoClever.. Mi je uvoznik ponudil, da jo pridem k njim preizkusiti a sem hotel počakati, da preverim še ostale.
LC-Power (Sina-1, )edina izmed izbora ima 1280 x 800 resolucijo, a v trgovini me ni prepričala. Spet ni bila v mreži, zato preizkus neta in Skypa odpadel. Ima tudi (po specifikacije baterije) slabšo avtonomijo kot ostale. Cenovno isto kot Prestigio.
Xplore. Nekje isti razred kot GoClever in Tpad. Priključena v net, sem preizkusil Skype in sogovornik me je slišal oz. normalno razumel, kljub temu da je bilo trgovini precej glasno. Tudi jaz sem lepo razumel nejga. Sem priključil še usb in preizkusil dva filma (divx) in pogledal par fotografij z počitnic. Vse je delovalo OK.

Glede na to, da sem edino Xplore tablico lahko preizkusil v celoti, sem se tudi zanjo odločil.

Ima gor tudi že zadnji Android JB 4.1. Baterija je 7800mAh. Edina od teh ima tudi Bluetooth (povezava z pc, tipkovnico, slušalke).
Tablica zaenkrat dela BP. Za obsežnejši preiskus nisem imel časa. Izvedel bench v Antutu in Quadrantu in doseže (zelo)dobre rezultate.

lp

kmetek ::

Še en minus je to, da ni imela slovenske tipkovnice.

UMIRAM od smeha.

RockyS ::

Umiraj od tega, da ga prodajalec ni znal razsvetlit.

floyd1 ::

Dromar je izjavil:

Zheegec je izjavil:

nexus 7 je daleč najboljši med 7" in 8" tablicami. Pri 10" pa za malenkost višjo ceno kot tab 10 dobiš boljšega asusa TF300.


Pa dobro, na pod.agi cesa lahko to trdis? Boljsi je po tvojem mnenju. Po hardwaru je boljsi, ko pride pa do dejanskega performanca, pa sepa proti iPadu.
Ko scrollas na netu, steka, pri igrah imas frame drope, ima obupne zvocnike, ekran je po povrsini 35% manjsi od minijevega, format je 16:9 namesto 4:3 in ceprav ostrejsi, ima po drugi strani obupen gradient. Meni je najbolj kljucno bilo razmerje stranic, ker se na 7" tablici pdf-of pac ne da brat oziroma vsaj ne normalno. Poleg tega je tezji, nic kaj cenejsi in komur je to pomembno in meni pac je, grsi. Apple uporablja vrhunske materiale, vrhunski dizajn in vse pac stima. V rokah imas obcutek kot da drzis nekaj vrednega.
Za povrhu so aplikacije za iPad narejene specificno za napravo, pri androidu pa so vecinoma upscaled verzije appov za telefon. Jaz sem to opazil in zato imam fon naprej android, tablico pa sem menjal.

http://m.youtube.com/watch?v=lSzj_esrPGU mislim, da ta reviewer jasno prikaze, da iPad je boljsi.

Nekdo je komentiral, da je razlika 180€. Na slovenskem trgu ne najdem 16gb verzije nexusa, tako da je najcenejsi 280€, mini pa 330€. Razlike je 50€ in 16gb pomnilnika. In tolk je dovolj za veliko vecino uporabnikov. Ko upostevas se, za koliko bos lahko katerega prodal cez dve leti pa si z iPadom se na profitu napram nexusu.

To so dejstva, ne pa da je nek tab enostavno boljsi. Vsakomur sede svoje

Vsakogar pa pozivam, naj najprej obe tablici preizkusi, da se ne bo opekel, kot sem se jaz, ko sem brez beze zgubil denar, ko sem potem prodajal rabljen android tab.

Kljub tvojim "argumentom in dejstvom" je to prepucavanje le spopad dveh mnenj. Osebno sicer Ipada ne bi nikoli kupil, ker sem z eno drugo napravico (Ipod Touch) dobil povsem dober vpogled, kaj lahko od take Apple naprave pričakujem in to žal ni to. Ima pa gotovo veliko plusov - bolj trdno ohišje (čeprav je Asusova zadnja stranica za držanje v rokah zakon proti ipadu), večji ekran (4:3 se mi niti ne zdi tako bistvena prednost), teža, pa še kaj bi se našlo.
Nazaj k Nexusu. Pdf-e lahko berem tudi na manjšem SGS3 in za zdrave oči 1" (7:8) res ne naredi razlike "super : neuporabno", kot pišeš ti. Sploh ob boljši ločljivosti. WWW brskanju ne fali nič (hitro, tekoče), tudi generalno gledano dela tablica super, tekoče, snappy(v applovskem besednjaku). Igre igram zelo malo, "Angry birds" pa delajo brez framedropov ;). 16 GB je razlika, za katero bi jaz "ubijal" :D, sploh ker nobeden on njiju žal ne podpira SD kartic.
O prodajni ceni rabljenega pa ne razmišljam. Meni služi super in bo še zelo dolgo pri meni, ko ga bom prodajal (če ga bom) bo tako star, da tako kot današnji Ipad mini ne bo vreden več nič. Malo drugačna situacija je mogoče tu pri miniju - kolega tudi pravi, da je "oh in sploh", a ga bo takoj, ko pride mini "retina", prodal in kupil novejšega. Jaz nimam te potrebe. Npr. 2 leti starega SGS-a še zdaj ne bi zamenjal, če ga ne bi po nerodnosti zlomil (ekran).
Ko držim v rokah Ipada je pač občutek kovine (pleh pač meni ni nek občutek vrednosti ;)), medtem ko je pri tem Asusu res "žametni" občutek (v bistvu prva ful pozitivna stvar, ki sem jo opazil po nakupu in o čemer nisem ravno veliko bral na netu, vse ostalo je bilo nekako pričakovano). To, da tudi ne drsi kot aluminij, ni treba posebej poudarjati. Seveda je tudi to le moje osebno mnenje.
Glede appov je še vedno do neke mere res, kar si napisal, a se stvari dnevno izboljšujejo.
Me veseli, da si zadovoljen z nakupom, ampak vse pri Ipadu pa tudi ni zlato.

kmetek ::

RockyS je izjavil:

Umiraj od tega, da ga prodajalec ni znal razsvetlit.


kot te prodajalec pri nakupu hrane?

RockyS ::

Standardni odgovor kmeteka. Glej, folk se ne spozna na stuff ampak tudi prodajalci se očitno ne, pa čeprav bi morali oz. se to od njih pričakuje. In ja, do zdaj še mi je vsak prodajalec povedal ali kupujem bel kruh al polbel:P

kmetek ::

Pusti ti kruh na miru, ko za 90% ostale robe pojma nimajo.

floyd1: Big Bang, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

FlyingBee ::

ni ga čez BB in CLOMSHOP, samo ne preveč prodajalcem verjeti

boolsheat ::

Prodajalcev ne smeš spraševat, ker nimajo pojma, vsaj v BB po mojih izkušnjah. Verjamem, da se najde kak prodajalec, ki dejansko ve kaj govori samo so redki taki...

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

floyd1: Big Bang, a ne?

Kaj misliš s tem "Big Bang" - od kod je moj N7?
Kupil sem ga v M-tehniki, ker sem ravno skakal tam okrog, pa na zalogi so ga meli :D. Nekaj popusta pri nakupu, nekaj potem še pri štromu (Gen-i), tak da sem na ca. 235-240 "ojrof" prišel (se mi ne da točno računat, kolko sn skoz štrom "nazaj dobil"). Prodajalec pa tudi nisem (če si slučajno to mislil), razen občasno na Bolhi ;).

kmetek ::

Stojansto: to veš iz izkušenj a ne...ne vem kje imaš slabe izkušnje, pridi k meni v Lesce :P
boolsheat: ne vem kje nakupujete, jaz se informiram in če ne vem, priznam stranki/kupcu. Lažemo nikoli, to je moje pravilo.Probam dobiti informacijo od dobavitelja, servisa, google, forumov.
floyd1: XPLORE tablico ne N7.

napaka moja: rok11 sem spraševal hehe...1 me je zmedla :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

floyd1 ::

OK, sem se že spraševal, če sem že tolko star, pa mi že mozak malo slabo dela, ker nekako nisn kapiral... ;) (čeprav je to pri mojih letih že itak vsaj malo res ;))
««
29 / 183
»»