» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
24 / 183
»»

FlyingBee ::

bolj je pomembno postavit v perspektivo in primerjati med zalsoni, ko se govori o PPI, torej ve se, da približno pri določeni razdalji značilni pri uporabi tablice/telefona,pri 330 ppi človeško oko ne loči posameznih pixlov kar je zaželjeno, praktično pa vsak zaslon iz prave razdalje postane retina, težava je le v tem, da črk od predaleč več ne moreš razbrati ... http://isthisretina.com/

za tablice in telefone je edini relavantni podatek ppi, torej nad 300ppi je dobro, pod 200 je precej bedno

pri TV-jih pa je več dejavnikov

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Kupujte čim cenejše tablice, da boste potem lahko stokali na forumih.

VoidRay ::

Jaz tablice pod rangom Nexus 7 nebi niti pogledal. Tisti cheap shiti po 100€ z 800x480,nekim podhranjenim dualom in 512mb rama me ne zanimajo.

kmetek ::

nova serija Prestigio je super, 8'' sploh ni slab...je pa hudič, ker bo dobava zamujala...kitajci so počasni ko polž :)

Magic1 ::

Tukam govorimo o dveh popolnoma različnima tipoma tablic. Mini 7 in maxi 10 inčih. Razlika je ogromna! 7 je res miniaturna zadeva, 10 pa že skor prevelika.
Magic

Massacra ::

Magic1 je izjavil:

Tukam govorimo o dveh popolnoma razli:Dčnima tipoma tablic. Mini 7 in maxi 10 inčih. Razlika je ogromna! 7 je res miniaturna zadeva, 10 pa že skor prevelika.


Ker nisi prvi, ki ima iste pomisleke se sprašujem, zakaj ne delajo recimo 8,44 inčnih tablic? :D

FlyingBee ::

7 je res premajhna, 7,9 na ipad mini pa je super, samo resolucija je krš

tukaj je spet ena fora, ker je odvisno od formata, 7 so ozke in dolge, 7,9 ali 7,7 od sammy.ja pa je drugače

VoidRay ::

8" 16:9 je potem ql ane?

Yossarian ::

Magic1 je izjavil:

Tukam govorimo o dveh popolnoma različnima tipoma tablic. Mini 7 in maxi 10 inčih. Razlika je ogromna! 7 je res miniaturna zadeva, 10 pa že skor prevelika.

Kaj pa vem, meni je npr. moj 9,7" Prestigio ravno prava velikost. 7" se mi zdi odločno premali.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

boolsheat ::

V glavmem za telefone in tablice 200DPI+ je OK, za laptop je pa dobro že 150DPI, ker pač gledaš v ekran iz večje razdalje.

Odvisno je sicer tudi za kakšen namen se namerava tablica uporabljati, za igrice in filme je načeloma vseeno. Za filme glavno da ima vsaj HD, 720p, resolucijo, to je 1280×720. Pri filmih je pomemben še format tablice, najboljši je 16:9, pri drugih formatih (16:10 ali 4:3) vidimo črni rob in slika pride manjša. Filmi so pač posneti v 16:9 oz. mislim, da dandanes celo v 21:9! Takih tablic mislim da ni, bile bi pa zelo čudne, že 16:9 ni ravno idealna oblika, 16:10 je malenkost boljša. iPad ima format 4:3, ki je najbolj uporaben a najslabši za filme.

Imaš nekaj 8 tablic Samsung Tab 7.7, Samsung Tab 8.9, iPad mini 7.9, Motorola Xoom ME 8.2

Za resno browsanje IMO tablice niso ravno primerne, boljše vzet potem netbooka ali ultrabooka. Sem testiral android tablico (1ghz cpu, mali 400, 512mb rama) povsem neuporabno za brskanje, je štekalo ko vrag. iPad3 dokaj dobro a ni primerljivo s prenosnikom in miško.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

itaq, saj ima IPS zaslon.

todman74 ::

boolsheat je izjavil:

V glavmem za telefone in tablice 200DPI+ je OK, za laptop je pa dobro že 150DPI, ker pač gledaš v ekran iz večje razdalje.

Odvisno je sicer tudi za kakšen namen se namerava tablica uporabljati, za igrice in filme je načeloma vseeno. Za filme glavno da ima vsaj HD, 720p, resolucijo, to je 1280×720. Pri filmih je pomemben še format tablice, najboljši je 16:9, pri drugih formatih (16:10 ali 4:3) vidimo črni rob in slika pride manjša. Filmi so pač posneti v 16:9 oz. mislim, da dandanes celo v 21:9! Takih tablic mislim da ni, bile bi pa zelo čudne, že 16:9 ni ravno idealna oblika, 16:10 je malenkost boljša. iPad ima format 4:3, ki je najbolj uporaben a najslabši za filme.

Imaš nekaj 8 tablic Samsung Tab 7.7, Samsung Tab 8.9, iPad mini 7.9, Motorola Xoom ME 8.2

Za resno browsanje IMO tablice niso ravno primerne, boljše vzet potem netbooka ali ultrabooka. Sem testiral android tablico (1ghz cpu, mali 400, 512mb rama) povsem neuporabno za brskanje, je štekalo ko vrag. iPad3 dokaj dobro a ni primerljivo s prenosnikom in miško.


Imam obcutek, da kaj drugega kot iPada med boljsimi tablicami nisi probal.

Brskanje z Note-om je skoraj primerljivo s stacionarcem in misko, ampak nekateri bluzijo da steka. Se zmeraj nisem nasel tiste strani, na kateri naj bi se to dogajalo....kaksen predlog?

Posvetu ::

boolsheat je izjavil:

Sem testiral android tablico (1ghz cpu, mali 400, 512mb rama) povsem neuporabno za brskanje, je štekalo ko vrag. iPad3 dokaj dobro a ni primerljivo s prenosnikom in miško.


take tablice (7", 10" so recimo 30% dražje) so sedaj po cca 70-80€, za le nekaj nad 100€ se dobijo že z 2-jedrnimi 1,6 gHz procesorjem, 4xMali 400 in 1Gb RAM, kar je precej razlike (strojno skoraj na ravni iPad3).

mtosev ::

kmetek je izjavil:

itaq, saj ima IPS zaslon.

tud dual core cpu in 16gb spomina ni slabo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boolsheat ::

Ma ne, sem sprobal še nekaj Samsung 10 tablice Note 10 in Tab 10 in je bilo kar zatikajoče, Nexus je deloval tekoče. Recimo IE9 v WP7.5 deluje povsem tekoče. Ampak bolj kot zatikanje sem imel v mislih samo izkušnjo, pač miška je še vedno zakon.

Magic1 ::

Fak, v Ameriki dobiš Asus infinity za 390$. 300€ za top 10inčno tablico...
Magic

j3rn3jk ::

mtosev je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/272001...
je tole ok nakup?

Raje naroči kaj iz kitajske na osnovi čipa RK3066. Te 100-200€ tablice v slo dobiš na kitajskem za polovično ceno. Meni je zanimiva ta:
 Teclast P88

Teclast P88

Posvetu ::

razen IPS (ki je vprašanje če je res IPS, velikokrat to napišejo, pa potem v resnici ni) sem tehnično točno tako danes gledal v Big Bangu za 150€ (ok, razlika je 8:16 GB, pač kupiš večjo SD kartico).

todman74 ::

boolsheat je izjavil:

Ma ne, sem sprobal še nekaj Samsung 10 tablice Note 10 in Tab 10 in je bilo kar zatikajoče, Nexus je deloval tekoče. Recimo IE9 v WP7.5 deluje povsem tekoče. Ampak bolj kot zatikanje sem imel v mislih samo izkušnjo, pač miška je še vedno zakon.


Na Notu se včasih "zatakne" samo ono glavno namizje s štirimi veliki ekrančki, to se dogaja, kadar ne zapreš aplikacij, ampak greš kar direkt na namizje, v ozadju pa laufajo procesi....ampak, če je to moteče....še vedno pa nisem našel spletne strani, kjer naj bi se to dogajalo (tudi to nekateri pišejo).

mtosev ::

j3rn3jk je izjavil:

mtosev je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/272001...
je tole ok nakup?

Raje naroči kaj iz kitajske na osnovi čipa RK3066. Te 100-200€ tablice v slo dobiš na kitajskem za polovično ceno. Meni je zanimiva ta:
 Teclast P88

Teclast P88

nekak se mi ne da naročati tablice iz kitajske. pa še rabim 20% ddv plačat.

drugače lahko kdo linka kaj pametnega iz EUJa.od tam še vzamem;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Posvetu ::

mtosev je izjavil:

nekak se mi ne da naročati tablice iz kitajske. pa še rabim 20% ddv plačat.

drugače lahko kdo linka kaj pametnega iz EUJa.od tam še vzamem;)


maš zgoraj linke iz Nemčije za 140€ (poštnine ni), pa tista ki sem jo danes gledal pri nas je po moje ta:

http://www.minitake.com/product/8-hd-sc...

Alfonzo ::

@Magic1 daš link za tablico (infinity)

Sam se nagibam k http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

M-XXXX ::

Alfonzo je izjavil:

@Magic1 daš link za tablico (infinity)

Sam se nagibam k http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

Ahahha, neverjetno kako lupijo folk:D

Magic1 ::

Alfonzo je izjavil:

@Magic1 daš link za tablico (infinity)

Sam se nagibam k http://www.mimovrste.com/artikel/272000...


Tukaj je 430$ pa nekako se da dobit 10% nazaj:
http://www.officedepot.com/a/products/8...
Magic

Zheegec ::

Magic1 je izjavil:

Alfonzo je izjavil:

@Magic1 daš link za tablico (infinity)

Sam se nagibam k http://www.mimovrste.com/artikel/272000...


Tukaj je 430$ pa nekako se da dobit 10% nazaj:
http://www.officedepot.com/a/products/8...

OK ta cena za TF700 je čisto nenormalna. 400€ za tablico boljšo od iPad4 za 600€ je... Noro. Edino marketing ima Asus slab.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Magic1 ::

Sej bo bolš, ko bo začel Samsung dobre tablice delat. Sam kaj ko se vse tako močno podraža, ko pride v Evropo.
Magic

Alfonzo ::

Pa si mogoče že kdaj naročeval preko te strani?

Magic1 ::

Se mi zdi, da ne pošiljajo zunaj ZDA. Če poznate koga tam, mu naročite. Jaz sem svojega dobil iz Best Buya in mi je bil dostavljen prek prtljage za 410€.
Magic

boolsheat ::

Če je iz USA je potem potrebno prišteti še 20% davka zraven-->480€ + poštnina, ki je vsaj sodeč po ebayu vsaj 30€ si potem že na 510€ in ta je samo 32GB. V Sloveniji pa dobiš 64GB za 580€, tako da vprašanje, če se splača tovorit iz ZDA. Oba sta brez docka kot vidim.

M-XXXX ::

boolsheat je izjavil:

Če je iz USA je potem potrebno prišteti še 20% davka zraven-->480€ + poštnina, ki je vsaj sodeč po ebayu vsaj 30€ si potem že na 510€ in ta je samo 32GB. V Sloveniji pa dobiš 64GB za 580€, tako da vprašanje, če se splača tovorit iz ZDA. Oba sta brez docka kot vidim.

Kaj?

To je 300€ + 30€ (poštnina). Vse skupaj davek in carina in kako prideš do 510€?

boolsheat ::

Jaz sem prebral od Aliena post, ki je napisal "400EUR za tablico bolja od ipada za 600EUR", pa sem na tisto ceno 400EUR dodal davek in poštnino.

Potem pride pa nekje 430EUR to je pa druga zgodba ja.

Zgodovina sprememb…

madog ::

Po vsej verjetnosti bom prodal svojega PIPO Mix M2 ki sem ga dobil pred enim tednom, v kolikor je kdo zainteresiran naj mi javi. Cena cca 220€ plačne vse dajatve opravljen je bil carinski postopek. downgraded na 4.0.4 Android ker 4.1 ne teče tako smoth, so mal zajebal in prehitro izdali 4.1, nekaj je tudi custom romov na netu tako da se da tudi custom rom nložit gor (npr. Decontaminate ROM).

CPU Rockchip RK3066, 1.6GHz, Cortex A9 dual core;
GPU: Mali 400 MP4
Operation System Android 4.0.4
RAM 1GB (DDR 3)
ROM(Memory) 16GB Nand Flash
Shell Material Aluminum Shell
Screen Size 9.7 Inch
Type Capacitive Screen, IPS
Display LED
Resolution 1024 x 768px
Visible Angle 180°

Extend Card Support TF card up to 32GB extended
Camera Dual camera, front is 2.0 and back is 3.0 megapixels
Gravity Sensor Yes
Multi-Touch Yes, 10 points touch
Flash Support Flash 11.1
Android Market Yes
Bluetooth Yes, bluetooth V2.0

Video 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV...
Music MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG
Ebook UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2...
Audio Output
Dual speaker, stereo output

Email and Browser Yes, built in
WIFI Yes, 802.11 b/g/n
3G Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W
Earphone Interface 3.5mm
Work Time Up to 7 hours
Battery 3500MAh, 7.4V
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Posvetu ::

ker ta oglas ni v malih oglasih, ampak v splošni temi, ga bom komentiral - zelo podobno specificirane tablice (mogoče celo malenkost bolje) so na voljo v slovenskih trgovinah z 2-letno garancijo za manj kot 200€. Potem pa naj vsak presodi, kaj se mu bolj splača kupiti.

kmetek ::

Če fašeš DDV carino, potem nimaš kaj "stokati". Vsak naj presodi sam.

rokherman2 ::

Katero tablico bolj priporočate: Samsung Note ali Nexus 10?

Mimogrede kdaj se bo dalo Nexus 10 kupiti v trgovinah?

FlyingBee ::

tvoje vprašanje sploh ni vprašanje, tudi če hočeš takoj kupiti, ni vprašanja, bi bila pa odgovora sledeča: 1. Nexus 2. Note

fireX88 ::

FlyingBee je izjavil:

tvoje vprašanje sploh ni vprašanje, tudi če hočeš takoj kupiti, ni vprašanja, bi bila pa odgovora sledeča: 1. Nexus 2. Note


ti si filozof..

rokherman2 počak da pride nexus pa boš potem vidu!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

rokherman2 ::

FlyingBee je izjavil:

tvoje vprašanje sploh ni vprašanje, tudi če hočeš takoj kupiti, ni vprašanja, bi bila pa odgovora sledeča: 1. Nexus 2. Note


ne razumem kaj misliš povedat.

firex88: je mogoče znano kdaj bo prišel v slo?

Magic1 ::

Od oka, čez dva meseca, mogoče se kak množilnik celih števil vmes.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

fireX88 ::

nevem, nisem na tekočem glede tega!

Magic1 je izjavil:

Od oka, čez dva meseca, mogoče se kak množilnik celih števil vmes.



:D
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

FlyingBee ::

če hočeš tablico zdaj nimaš druge opcije kot Note izmed teh dveh, ko pa bosta oba na voljo pa ni vprašanja, torej Nexus 10

Killermode ::

Dobera 3g tablica za cca 200€ mogoče kakšen evro čez v sloveniji?

Gorky ::

Ima morda kdo kakšno informacije kdaj&kje se da / bo dalo, kupiti Nexus 10 v Sloveniji / Evropi (poleg Ebay in Amazon)?

lp
Jutri pa je že nov dan.

spyker123 ::

LP!

Danes sem listal katalog Metro-ja, pa sem videl, da prodajajo novi Ipad 16GB WiFi za 379 evrov, znižan z 492,70 evrov.
Pa me zanima, če je to zajec v žaklju?

Za dva tedna grem v Metro nabavljat, pa me zanima, ali naj sploh grem gledat to? Link do METRO kataloga in sicer je Ipad na zadnji strani kataloga:

www.metro.at/german/pages/metro_postH3i...

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

brez ddvja prodajajo, čeprav mi ni jasno kako....pomoje samo za firme itd?

Bwaze6 ::

"Novi iPad" je verjetno iPad 3, tega tudi v Sloveniji dobiš za 420 EUR (z davkom).

boolsheat ::

Spodaj zraven imaš napisano ceno z DDVjem -> 492,70€.

trnvpeti ::

Bwaze6 je izjavil:

"Novi iPad" je verjetno iPad 3, tega tudi v Sloveniji dobiš za 420 EUR (z davkom).

z davkom 420? link prosim

boolsheat ::

Zamudil si akcijo, prejšnji teden so jih v office1store prodajali za 383€... :)
««
24 / 183
»»