» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
25 / 183
»»

spyker123 ::

ne vem, tako ali tako grem za dva tedna v METRO, pa bom videl, kaj je na stvari..če je prava stvar, bo šla z mano domov, če ne, pa tudi v redu;)

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

boolsheat je izjavil:

Spodaj zraven imaš napisano ceno z DDVjem -> 492,70€.

Jp, Metro je imel vedno cene tako napisane v katalogih. Velja seveda spodnja višja cena z DDV-jem, razen za firme.

spyker123 ::

To sploh ni res..Z vstopom v EU ni več ti. vračanja DDV-ja. Velja nižja cena, saj pa je akcija..

Rašo ::

Bwaze6 ::

trnvpeti je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

"Novi iPad" je verjetno iPad 3, tega tudi v Sloveniji dobiš za 420 EUR (z davkom).

z davkom 420? link prosim



iPad 3

Jaz sem kupil iPad 4 16GB Wi-Fi za 450 EUR. S poštnino. Ima Apple garancijo, dobil v 4 dneh... Vem pa, da Desoft ni Authorised Reseller. Kar se končnemu kupcu nič ne pozna, čeprav konkurenca straši, da ni garancije.

Matic1 ::

Ok, rabim priporočila. Iščem tablico ala transformer/surface ipd. zadeve, ki bi mi nadomestila laptop in tablet in laufa x86 zadeve. Gledal sem Acer Iconia w700, Samsung Ativ Smart PC, Surface PRO. Včasih rabim za na teren in mi je 4-5 ur pri surface premalo avtonomije.
Drugače na tablici konzumiram malo vsebin, bolj mi je pomembno, da lahko gre povsod z mano in je za vse namene, da jo nesem v pisarno in priključim na zunanji zaslon in bam že delamo. Vzamem v avto na teren in delamo naprej...

damjanll ::

Matic, ti rabis ultrabook ne pa tablico :)

boolsheat ::

Na voljo imaš te zadeve:
- Sony Vaio Duo
- ASUS Taichi
- Lenovo IdeaPad Yoga
- Lenovo ThinkPad Twist
- Toshiba Sattelite u920T Convertible
- XPS 12 Convertible
- HP Envy x2
- ASUS Vivo Tab (x86)

:D

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

spyker123 je izjavil:

To sploh ni res..Z vstopom v EU ni več ti. vračanja DDV-ja. Velja nižja cena, saj pa je akcija..

Vso srečo pri tem ;). Saj ni nihče govoril o vračanju "Mehrwertsteuer-ja" (mimogrede - hrvatom ga še vedno vračajo, niso še vsi v EU), ampak o tem, kako v Metroju že 20 let pišejo cene v katalogih.

Matic1 ::

Nočem ultrabooka. Mam že sedaj tablet/laptop/netbook + stacionarc in seveda telefon. S tem, da netbooka resda večino uporabljam za teren, ko rabim dolgo avtonomijo in da še vedno laufa pač tisti GIS program ali pa na kakšnih predstavitvah ko kažem kak powerpoint in na sestankih, ko pokažem izsledke iz terena ipd.. Laptop nosim s sabo ko grem v pisarno kar je 2x do 3x na teden in ponavadi prklopim še en dodatni zaslon gor. Tablico pa si z ženo deliva ampak je jaz bolj malo uporabljam. Pa rajš bi imel svoj nov gadget :D

knupy ::

Jaz sem si v začetku prejšnjega tedna kupil Xpad-a in sem več kot zadovoljen. Žal mi je le, da sem pred tem punci kupil enega izmed "tavelikih", ampak praktične razlike ni ... seveda razen te, da bi dobil dva Xpad-a za ceno enega tistega, pa še ostalo bi mi ....
Linux ... and you'll be free.

mihco ::

knupy je izjavil:

Jaz sem si v začetku prejšnjega tedna kupil Xpad-a in sem več kot zadovoljen. Žal mi je le, da sem pred tem punci kupil enega izmed "tavelikih", ampak praktične razlike ni ... seveda razen te, da bi dobil dva Xpad-a za ceno enega tistega, pa še ostalo bi mi ....

Lahko napises se kaj vec? Kvaliteta izdeave? Si opazil kaksno hibo, slabost? Kateri GPU ima? Ima IPS zaslon? Mogoce kako sliko izdelka?

medenko ::

knuppy: seveda si zadovoljen, le kako ne bi bilo, ko si kupil nekaj poceni. :D

nosk8fx ::

Matic1 je izjavil:

Ok, rabim priporočila. Iščem tablico ala transformer/surface ipd. zadeve, ki bi mi nadomestila laptop in tablet in laufa x86 zadeve. Gledal sem Acer Iconia w700, Samsung Ativ Smart PC, Surface PRO. Včasih rabim za na teren in mi je 4-5 ur pri surface premalo avtonomije.
Drugače na tablici konzumiram malo vsebin, bolj mi je pomembno, da lahko gre povsod z mano in je za vse namene, da jo nesem v pisarno in priključim na zunanji zaslon in bam že delamo. Vzamem v avto na teren in delamo naprej...

tudi sam se zanimam za nekaj podobnega, pa sem bolj "zelen" na tem področju ... recimo cca 10" screen pa da laufa x86. @Matic1, si se že mogoče odločil za kaj?

boolsheat je izjavil:

Na voljo imaš te zadeve:
- Sony Vaio Duo
- ASUS Taichi
- Lenovo IdeaPad Yoga
- Lenovo ThinkPad Twist
- Toshiba Sattelite u920T Convertible
- XPS 12 Convertible
- HP Envy x2
- ASUS Vivo Tab (x86)

:D

kaj bi bil recimo best buy glede na performance/cena?

ncc2000 ::

Iščem tablico:

9"-10"
IPS
dual core +
andro 4 +
gps
dobavljivo v slo, na zalogi, novo
(po možnosti da preverjeno dela :)))

Sem že kar iskal, pa je kriza, sploh pri dobavljivosti ..
Za vsak nasvet kaj in kje se zahvaljujem.

Magic1 ::

Nexus 10 se bo prodajal le prek play store. Tako da, če imate koga v tujini, ali pa ebay(drago). Trenutno daleč najbolj top 10inch tablica, stane pa 410€.
Magic

boolsheat ::

Nexus 10, samo tega boš zelo težko dobil. Potem ti pa ostane Samsung Note 10.1 ali pa Asus Transformer Pad Infinity TF700T.

techfreak :) ::

@Matic1, @nosk8fx: W700 in Surface Pro sta prenosnik v obliki tablice (zelo dober performance - i5 cpu in podobno) in imata zaradi tega tudi manjšo avtonomijo.

Ativ, Vivo in W510 pa so netbooki oz. ARM tablice v obliki x86 tablice (slabši performance, ampak vseeno primerne za Office, brskanje po internetu, predvajanje HD filmov, igranje Metro iger) in imajo Intelov prvi procesor namenjen W8 tablicam Z2760.

Osebno sem kupoval Android tablico vendar sem ob pogledu na W510 takoj spremenil zanimanje na Windows tablice, čeprav so dražje od željene Android tablice. Tablica ima navedeno 9 urno avtonomijo, priložen dock-tipkovnica pa jo podaljša (glede na specifikacije) še za enkrat toliko na 18 ur.

Predvajanje HD YouTube videov, HD filmov, brskanje po spletu deluje brez težav, prav tako pa jo uporabljam tudi za programiranje (Aptana Studio, VS) in zaenkrat še nisem naletel na težave. Uporaba "navadnih" Windows programov je boljša kot sem pričakoval, on screen keyboard je pa tudi odličen. Kar veliko sem jo uporabljal tudi za poganjanje programov preko oddaljenega namizja (RDP) in je delo potekalo brez težav - Windows 8 host (W7 nisem testiral) zazna uporabo tablice in prikaže dodatne možnosti.

Zaenkrat še ni toliko Metro aplikacij, vendar se to področje izboljšuje. Vse Metro igre ki sem jih preizkusil so delovale brez zatikanja.

Vsekakor ne bi vzel W8 ARM, vendar W8 x86 je edina izbira za tablico, vsaj po mojem mnenju. Če potrebuješ poganjanje Windows aplikacije je takšna tablica najboljša izbira, čeprav ni ravno namenjena poganjanju zahtevnih programov.

Par dni nazaj sem jo uporabljal prb. 14 ur vključno z ogledom enega filma in nekaj YT videov in baterija še ni bila prazna - torej je trditev v specifikacijah za 18h delovanje zelo verjetno pravilna.

Zaključek: Z2760 tablice so zaenkrat najboljša izbira za mobilno uporabo (avtonomija baterije) v primeru želje za uporabo Windows aplikacij. W8 x86 je odličen OS za tablice in mu Android ne seže do kolen, razen pri številu tabličnih (Metro style) aplikacij.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

@techfreak, dej tole mal elaboriraj, kako da je Android W8 pri tablicah ne seže do kolen? Iz tega kar si napisal namreč ne vidim prav nobene prednosti?

damjanll ::

techfreak, iz tega kar si napisal se pa res ne da nic ven razbrat

noraguta ::

damjanll je izjavil:

techfreak, iz tega kar si napisal se pa res ne da nic ven razbrat

point je da ne nucaš 30k aplikacij katere ti nadomeščajo flash. delujejo pa tudi aplikacije katerih si na androidih, iPadih ne moreš niti predstavljat. se parvi content creation. je pa pomankanje metro aplikacij, ampak zgolj v manjši meri, ker navaden outlook z lahkoto krmiliš s prsti(in ni primerljive aplikacije na tablicah).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

maxipin ::

Jaz se pa tudi odločam za nakup nove tablice in sicer se odločam med w8 in android:
http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...

http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...

http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...

Note mi je predvsem všeč zaradi s-pena, s katerim se da zelo dobro delati zapiske. Kako pa je z dualboot-om pri w8 tablicah?

boolsheat ::

Čisto odvisno za kaj nameravaš uporabljati tablico, recimo če rabiš nadomestilo za laptop potem W8 tablice.

maxipin ::

Do sedaj sem imel acer iconio a500, katera je sicer super, ampak mogoče je zelo koristna stvar če na njej delujejo programi iz w7 okolja. Je pa tudi res da imam za take stvari še netbook-a

DuleKrtola ::

http://www.theverge.com/products/compar...

lepa primerjava Atom hibridov. Iconia ima malo štorasto tipkovnico, js bi se odločal med Hp in samsung

techfreak :) ::

Mogoče sem malo nerodno napisal, vendar je noraguta pravilno povzel. Če hočeš tablico zaradi iger, poslušanja glasbe in brskanja po internetu je Android/iPad dovolj. Za kaj več je Windows 8 zaenkrat edina izbira.

Osebno nisem ravno nek MS privrženec, čeprav z veseljem uporabljam Windows, Office in VS, ampak pri Windows 8 so vsekakor zadeli pravilno, vsaj glede tabličnih računalnikov.

Kako pa je z dualboot-om pri w8 tablicah?

Intel Atom Z2760 je bil razvit v sodelovanju z MS za potrebe Windows 8 in zaenkrat še ni kakšne dobre podpore v Linuxu in s tem tudi pri Androidu.

Berija ::

Tole sem kupil za 199 EUR, včeraj zvečer prvič uporabil in bil zelo zadovoljen, ni pa seseveda iPAD...

http://www.bigbang.si/tablicni-racunaln...

nosk8fx ::

techfreak :) je izjavil:

@Matic1, @nosk8fx: W700 in Surface Pro sta prenosnik v obliki tablice (zelo dober performance - i5 cpu in podobno) in imata zaradi tega tudi manjšo avtonomijo.

Ativ, Vivo in W510 pa so netbooki oz. ARM tablice v obliki x86 tablice (slabši performance, ampak vseeno primerne za Office, brskanje po internetu, predvajanje HD filmov, igranje Metro iger) in imajo Intelov prvi procesor namenjen W8 tablicam Z2760.

Osebno sem kupoval Android tablico vendar sem ob pogledu na W510 takoj spremenil zanimanje na Windows tablice, čeprav so dražje od željene Android tablice. Tablica ima navedeno 9 urno avtonomijo, priložen dock-tipkovnica pa jo podaljša (glede na specifikacije) še za enkrat toliko na 18 ur.

Predvajanje HD YouTube videov, HD filmov, brskanje po spletu deluje brez težav, prav tako pa jo uporabljam tudi za programiranje (Aptana Studio, VS) in zaenkrat še nisem naletel na težave. Uporaba "navadnih" Windows programov je boljša kot sem pričakoval, on screen keyboard je pa tudi odličen. Kar veliko sem jo uporabljal tudi za poganjanje programov preko oddaljenega namizja (RDP) in je delo potekalo brez težav - Windows 8 host (W7 nisem testiral) zazna uporabo tablice in prikaže dodatne možnosti.

Zaenkrat še ni toliko Metro aplikacij, vendar se to področje izboljšuje. Vse Metro igre ki sem jih preizkusil so delovale brez zatikanja.

Vsekakor ne bi vzel W8 ARM, vendar W8 x86 je edina izbira za tablico, vsaj po mojem mnenju. Če potrebuješ poganjanje Windows aplikacije je takšna tablica najboljša izbira, čeprav ni ravno namenjena poganjanju zahtevnih programov.

Par dni nazaj sem jo uporabljal prb. 14 ur vključno z ogledom enega filma in nekaj YT videov in baterija še ni bila prazna - torej je trditev v specifikacijah za 18h delovanje zelo verjetno pravilna.

Zaključek: Z2760 tablice so zaenkrat najboljša izbira za mobilno uporabo (avtonomija baterije) v primeru želje za uporabo Windows aplikacij. W8 x86 je odličen OS za tablice in mu Android ne seže do kolen, razen pri številu tabličnih (Metro style) aplikacij.


ja, tudi sam sem nekako prišel do "zaključka" ,da bi bila Acer Iconia W510 nekako najboljša izbira, seveda pri W8 in če gledamo cena/performance. ostali (Ativ, Vivo, ...) se mi zdi, da so vsi dražji.

ne rabim nekaj ful dobrega, pa tudi cenovno bi rad ostal nekje v mejah, recimo okrog 500-600 €. pa tudi aplikacij ne rabim nekaj ful, pač standard windows, za vmes pa malo igračkanja :).

@techfreak, se pravi, ti si nabavil W510 in si zadovoljen s tem kar ponuja, pač za svoj namen?

thramos ::

Berija je izjavil:

Tole sem kupil za 199 EUR, včeraj zvečer prvič uporabil in bil zelo zadovoljen, ni pa seseveda iPAD...

http://www.bigbang.si/tablicni-racunaln...


Kdo ve kaj je to za ena tablica?

bond007 ::

Tole je ena izmed številnih kitajskih 9.7" tablic z odličnim RK3066 chipsetom. Te tablice so si zelo podobne med sabo, glavne razlike so ponavadi v velikosti baterije in prisotnosti bluetootha. Vse pa uporabljajo IPS ekran iz preteklih generacij Ipada, vgrajene imajo bolj kot ne povprečne/slabe kamere, ki pa so povsem zadovoljive za kako uporabo skypa recimo. Zadeva je relativno zmogljiva. Jst bom takšno tablico (no zelo podobno) uporabljal v avtu za multimedio (priljučeno na ojačevalec), gor pa bo laufala tudi navigacija (preko bt) in še izpisovanje live OBD2 podatkov (spet preko bt).

Posvetu ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Posvetu ()

Goody ::

Kaj pa pravite na tole:

http://www.domex.si/yarvik/tab/tab10-20...

ima celo 1280*800 IPS, je pa res, da je baterija bolj švoh...

thramos ::

bond007 je izjavil:

Tole je ena izmed številnih kitajskih 9.7" tablic z odličnim RK3066 chipsetom. Te tablice so si zelo podobne med sabo, glavne razlike so ponavadi v velikosti baterije in prisotnosti bluetootha. Vse pa uporabljajo IPS ekran iz preteklih generacij Ipada, vgrajene imajo bolj kot ne povprečne/slabe kamere, ki pa so povsem zadovoljive za kako uporabo skypa recimo. Zadeva je relativno zmogljiva. Jst bom takšno tablico (no zelo podobno) uporabljal v avtu za multimedio (priljučeno na ojačevalec), gor pa bo laufala tudi navigacija (preko bt) in še izpisovanje live OBD2 podatkov (spet preko bt).


Aha, hvala! Kaj pa je z custom modi, oziroma rootanjem?

Magic1 ::

Goody je izjavil:

Kaj pa pravite na tole:

http://www.domex.si/yarvik/tab/tab10-20...

ima celo 1280*800 IPS, je pa res, da je baterija bolj švoh...

Izgleda ok, vendar je drago za kr eno firmo.
Magic

Goody ::

Magic1 je izjavil:

Goody je izjavil:

Kaj pa pravite na tole:

http://www.domex.si/yarvik/tab/tab10-20...

ima celo 1280*800 IPS, je pa res, da je baterija bolj švoh...

Izgleda ok, vendar je drago za kr eno firmo.


Kje pa lahko dobiš (pri nas) ceneje 1280*800 ips 10.1, dual core1 1.6?

Magic1 ::

Ni vse v specifikacijah, vsaj tako sem opazil na mojem infinity. Kako firma updatea je zelo pomembno. Včeraj sem dobil en paket popravkov, ki je tablico občutno pohitrilo. Jaz bi šel na vašem mestu pogledat kakšno tablico, za katero so narejeni fajn custom romi, če se že gleda poceni tablice.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Tastar ::

Če se kdo ne more odločit kaj bi vzel...mu bo tale za to ceno zakon.

link

jest10 ::

Tastar je izjavil:

Če se kdo ne more odločit kaj bi vzel...mu bo tale za to ceno zakon.

link


Artikel trenutno ni na zalogi

Tastar ::

Preveč povpraševanja. Bo teba večkrat poiskusit. Sproti prihajajo in odhajajo:)

Predlagam, da poizkusiš ponovno po 13:05h danes.

bond007 ::

Cena je res dokaj ugondna za 9.7 ips tablico + slo garancijo, je pa not verjetno enojedrni allwiner A10 procesor.

Spock83 ::

Roko na srce vsaj dvojedrni. Edino za kakšne mulce in stare mame je ok enojedrni.

FlyingBee ::

pa ne pozabit, da podatka frekvenca in število jeder nista sama po sebi relevantna, bog ne daj slabšo baterijo in 2 jedernik na 1,5ghz izdelan v 50+ nm

Goody ::

Tisti, ki uporabljate tele kitajske zadevščne, (yarvik, xplore...): a tole ima email podporo? Podpira exchange recimo ?

krOOokO ::

Sestrična bi si kupila tablico, uporabljalo bi jo predvsem za internet, kakšno igro in za kakšne fotografiranje.
Cena naj bo okoli 200€ lahko malo več, malo manj in po možnosti naj bo tablica bele barve.

FlyingBee ::

celo morje 9,7 inčnih tablic ... naj si jih gre ogledat v bigbang in comshop oz. če je kakšna bolj prikladna trgovina

krOOokO ::

Najbolje, da res kupi v BB ali pa kar na Mimovrste in vrže vsaj 50€ za bv skozi okno...

FlyingBee ::

ogledati še ne pomeni kupiti

techfreak :) ::

nosk8fx je izjavil:

ja, tudi sam sem nekako prišel do "zaključka" ,da bi bila Acer Iconia W510 nekako najboljša izbira, seveda pri W8 in če gledamo cena/performance. ostali (Ativ, Vivo, ...) se mi zdi, da so vsi dražji.

ne rabim nekaj ful dobrega, pa tudi cenovno bi rad ostal nekje v mejah, recimo okrog 500-600 €. pa tudi aplikacij ne rabim nekaj ful, pač standard windows, za vmes pa malo igračkanja :).

@techfreak, se pravi, ti si nabavil W510 in si zadovoljen s tem kar ponuja, pač za svoj namen?


Uporabljam jo približno teden dni (povprečno vsaj 6 ur na dan) in zaenkrat sem zelo zadovoljen z njo. Sicer sem moral v tem času prb. 3x restartati (1x zaradi neodzivanja, 2x zaradi nedelovanja avdio gonilnika), vendar sem bral, da Acer še dela na gonilnikih.

Osnovna verzija ima 32GB RAMa, prb. 10 GB gre za OS, nekaj GB za prednameščene programe (MS Office trial je ~2GB, hiberfile je 2GB, torej ostane okoli 15-17 GB prostora (sicer se lahko tudi prednaloženi programi izbrišejo).

Zagon traja okoli 10 sec, restart prb. 15 sekund, tablica pa je tako privzeto med nedelovanjem v spanju iz katerega se zbudi praktično takoj.

Matic1 ::

Ka pa ostalo. Kako se kaj atom proc obnese? To mene zanima. Npr. a bi lahko mev užganih recimo 3 različne word dokumente, 2 pdfja, chroma z enimi parjimi tabi pa kak excel in to še nekak normalno gre? S tem, da bi imel še zunanji monitor priklopljen. Ker če to gre skozi solidno vzamem takoj in čez kake 2 leti zamenjam za boljšo verzijo teh tabletov.

noraguta ::

Matic1 je izjavil:

Ka pa ostalo. Kako se kaj atom proc obnese? To mene zanima. Npr. a bi lahko mev užganih recimo 3 različne word dokumente, 2 pdfja, chroma z enimi parjimi tabi pa kak excel in to še nekak normalno gre? S tem, da bi imel še zunanji monitor priklopljen. Ker če to gre skozi solidno vzamem takoj in čez kake 2 leti zamenjam za boljšo verzijo teh tabletov.

ne prav rožnato. premal rama :~\
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
««
25 / 183
»»