» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
155 / 183
»»

delfinus ::

Ce veliko casa prezivis v transportu (npr. da si potnik, avto, vlak avion), je tablica super kratkocasenje. Js se vsak dan transportiram z vlakom in vsak dan pogledam vsaj en serial na njej. 5" telefonski zaslon mi je premajhen, tudi Nexus 7" mi je postal mal premajen za branje stripov in prepocasen za ta cas. Sedaj imam Samsung Tab S2 8". Ravno prave dimenzije, enkraten display. Ne prevelika, ne premajhna, se vedno je lahko zagrabim z eno roko. Poleg tega pa pride obcasno prav se navigacija in kak booking hotela, aviona, pregled novic in mejla, ko nimam npr. laptopa ob sebi.

Tomson ::

@Dzhimen:
Tale varianta bi bila za namen kot ga omenjaš, Cube iPlay 8 za 65EUR s kodo: GB7%OFF iz EU skladišča ali pa če vzameš iz China skladišča, trenutno v FlashSale -39EUR, za 45EUR ... Precej dobra kvaliteta izdelave, sicer izgled aluminija, a je v celoti iz plastične mase, dober IPS zaslon, sicer XGA, kar pa je za to ceno in 8" povsem ok. Procesor je dovolj zmogljiv za vsa nezahtevna, vsakdanja opravila, hitra Dual Wifi povezava, naložen je precej "stock" Android, kar je dobrodošlo, baterija tudi precej ok, 1GB spomina se sicer sliši malo, a če ni odprtih veliko aplikacij težav z delovanjem ni. Pač kar dobra dobra tablica za res malo denarja. Sploh malo za poizkusit je super.

Če greš pa višje, pa trenutno zelo dobra tablica Onda V18 Pro s kodo: GBONDA01 za 130€. Kaj pridobiš? Velikost, res hud 2560x1600 IPS zaslon, zmogljivejši procesor, več RAMa, višja kvaliteta materialov in izdelave, novejši Android, pač vse skupaj je boljše, kot tudi uporabniška izkušnja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Dzhimen ::

Okapi je izjavil:

A nimaš nobenega prijatelja/znanca/sošolca/sorodnika/soseda, ki bi ti kakšno starejšo tablico, ki je ne rabi več, posodil za nekaj časa?


Zadnjič sem si hotel sposodit tablico za en vikend, pa sem okol 30 folka prašal (familija, frendi), in presenetljivo sam 2 sta sploh mela tablico. Pr večini je blo tko, da neko tablico sicer majo pr hiši, sam je stara k greh pa baterija drži 1 uro al pa je razsit enkran pa leži v kakem predalu in tko. Pol sem si sicer od frenda tablico za tist vikend sposodu, ampak se mi pa ne zdi fer ga spraševat al mi zadevo za 2, 3 tedne posodi, če jo pač uporablja dnevno... Neke rezervne stare tablice doma pa itak nima nobeden, zakaj bi jo sploh meu?


Tomson je izjavil:

@Dzhimen:
Tale varianta bi bila za namen kot ga omenjaš, Cube iPlay 8 za 65EUR s kodo: GB7%OFF iz EU skladišča ali pa če vzameš iz China skladišča, trenutno v FlashSale -39EUR, za 45EUR ... Precej dobra kvaliteta izdelave, sicer izgled aluminija, a je v celoti iz plastične mase, dober IPS zaslon, sicer XGA, kar pa je za to ceno in 8" povsem ok. Procesor je dovolj zmogljiv za vsa nezahtevna, vsakdanja opravila, hitra Dual Wifi povezava, naložen je precej "stock" Android, kar je dobrodošlo, baterija tudi precej ok, 1GB spomina se sicer sliši malo, a če ni odprtih veliko aplikacij težav z delovanjem ni. Pač kar dobra dobra tablica za res malo denarja. Sploh malo za poizkusit je super.

Če greš pa višje, pa trenutno zelo dobra tablica Onda V18 Pro s kodo: GBONDA01 za 130€. Kaj pridobiš? Velikost, res hud 2560x1600 IPS zaslon, zmogljivejši procesor, več RAMa, višja kvaliteta materialov in izdelave, novejši Android, pač vse skupaj je boljše, kot tudi uporabniška izkušnja ...



Hvala ti za tole! ;)

Zdaj me res mika vzet kako bolj zmogljivo reč. Tale Onda V18 Pro, iz katerega skladišča se pošilja, a mogoče veš? Nikjer ne zasledim te informacije... Najbrž iz kitajske, ker je Air Mail... Pol na to gre še davek in carina, a ne?

A imaš mogoče kako kodo/deal za tablico iz EU za recimo do 150€? Ni važno kakšno, samo da je dober bang for the buck.

Hvala ti še enkrat! ;)

Mare2 ::

Dzhimen je izjavil:



Zdaj me res mika vzet kako bolj zmogljivo reč. Tale Onda V18 Pro,

Tale Onda V18 Pro nima dual vifi, ima samo 2.4GHz WiFi. Samo da boš vedel.

Dzhimen ::

Jah, pa še micro USB nima, se polni preko DC jack-a... :|


Sem pogledal ene par review-ev tele poceni iplay 8 tablice in sem videl da bo v bistvu zame to dovolj dobra zdeva. Za video streaming, e-knjige in enostavno brskanje bo čist dovolj. Tako da sem kar naročil iz Češkega skladišča, če se ne motim (G-W 5), bla je 70€, koda od Tomson-a je znižala na 65€ in pol je s poštnino pršlo 70,33€. Po mojem jo lahko pričakujem že naslednji teden, pa bom vidu kako bo. Če slučajno ugotovim da mi koncept tablice ustreza in da jo vsak dan uporabljam, pol pa pridem nazaj v tole temo po nasvet za tablico za 300€. :D

Zaenkrat hvala vsem, še posebej tebi, Tomson! ;)

Goodcat ::

Pozdravljeni.....malo sem prelistal tole vaso debato glede tablic.Imam nekaj nabavit .tudi pk bolhi brskam za tablicami..v oci mi je padel Teclast T10....in sedaj vprasanje.... Novi Teclast T10 ali rabljen Apple ipad 3 ? Tnx

mailer ::

Obstaja kakšna tablica podobna Nvidijini K1? 8", stereo zvočniki na sprednji strani, IPS, in za podobno ceno cca 200€... Na žalost so jo prenehali izdelovat nov model pa so opustili.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mare2 ::

Goodcat je izjavil:

Pozdravljeni.....malo sem prelistal tole vaso debato glede tablic.Imam nekaj nabavit .tudi pk bolhi brskam za tablicami..v oci mi je padel Teclast T10....in sedaj vprasanje.... Novi Teclast T10 ali rabljen Apple ipad 3 ? Tnx


Tole je pri Teclast T10 dobra lastnost: Dual Band 2.4GHz / 5.0GHz WiFi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

daki1 ::

daki1 je izjavil:

Tomson je izjavil:

V tem cenovnem rangu kaj boljšega ni, trenutno najboljša opcija sicer je še vedno Teclast T10, ki je res overall super tablica za ceno, a je v EU skladišču trenutno 220€, je pa v China skladišču 179€, se izbere PriorityMailEU, pa pride praviloma brez dodatnih stroškov ali RegisteredAirMail, kjer GB v primeru dodatnih stroškov le te povrne. Razlika med omenjenima modeloma v zmogljivosti je vidna predvsem v multitaskingu in kakšni zahtevnejši igri, tudi sistem je pri Lenovotu bolje optimiziran, a za omenjen namen uporabe bo katerakoli od omenjenih opcij povsem ok, tudi npr. tole tablico na testih precej hvalijo, 8" FNF iFive 4S za 110€ iz EU skladišča, bi bila povsem primerna za omenjen namen uporabe. Skratka, to so vse primerne opcije, sedaj pa se je samo treba odločit katere lastnosti so tiste ki so najbolj pomembne, odločilne ...


Hvala
Mislim, da se bom odločil kar za Onda V10Pro.
Mislim, da bo služila namenu.
Še enkrat hvala.


26.3. pozno zvečer sem jo naročil, danes je bila tablica doma. Sem kar pozitivno presenečen, tako z samo kvaliteto izdelave, lepo zapakirana in je prišla nepoškodovana. Za namen uporabe, za katerega semnjo kupil, bo več kot odlična.
Edino adapter za polnjenje je pa res neroden za ta čas. Pa se us plug je, je pa bil priložen adapterček. Sem pa že narocil za nekaj centov usb kabel, ki ima ustrezen "pin", za polnjenje.
še enkrat hvala za pomoč in nasvet.mislim da za ta denar bo tablica odlična. S poštnino je bila 158€.

MrStein ::

Goodcat je izjavil:

Pozdravljeni.....malo sem prelistal tole vaso debato glede tablic.Imam nekaj nabavit .tudi pk bolhi brskam za tablicami..v oci mi je padel Teclast T10....in sedaj vprasanje.... Novi Teclast T10 ali rabljen Apple ipad 3 ? Tnx

ipad 3 je prastar, iz leta 2012, z 32 bitnim procesorjem (počasnim).
Si ga kdaj imel v roki? (pa ne leta 2012)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

@kapadimul:
Me veseli. Dobro jo uporabljajte! ;)

@Goodcat:
uff.. Apple Ipad 3 je pa že iz leta 2012, kar pomeni da bo težava z nadgradnjo sistema, le ta gre le do verzije 9, zunaj pa je že 11, kar pomeni da določene aplikacije več nimajo podpore, hardwer pač ok, je zastarel, a za vsakodnevna nezahtevna opravila še vedno ok. A pri 6 let stari tablici že ne veš kaj lahko gre narobe, kako se je z njo delalo, baterija bo po vsej verjetnosti že slabša itd. Če imaš opcijo poglej za iPad Air (iOS 11), dobiš nekje za 300EUR, to je defenitivno odlična tablica, jasno, overall boljša od Teclast 10, pač višji cenovni razred, jasno. Imam obe tablici doma. Če bi osebno izbiral med Teclast T10 in iPad 3 bi izbral Teclast 10 (trenutno za 220EUR EU skladišče), če pa bi izbiral med Teclast 10 in iPad Air (dobiš tudi za 250EUR, 16GB verzijo npr.), pa bi po vsej verjetnosti izbral iPad Air! ;) Odvisno od namembnosti, ker 16GB je lahko v določenih primerih hitro premalo, lahko pa je tudi povsem dovolj ...

@mailer:
Obstaja. Lenovo Tab3 8 Plus za 165EUR ali še bolje, novejši, a jasno, tudi dražji model, Lenovo Tab4 8 Plus za 215EUR (Android 7.1, USB-C priključek, malo zmogljivejša baterijo, stereo zvočnika na še bolj praktičnem položaju ... )
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Goodcat ::

Malo sem padu ven iz tega kaj je novejse in kaj je ze orto staro.....ocitno me je cas prehitel......naceloma bi 16gb Air zadovoljil potrebam ....malo internet...kaksen film...kksen spil....nic posebnega....nad mano vidim ,da si omenil tudi Lenovo Tab4 8 plus.....kksna je tukaj primerjava ...Air, Teclast

Tomson ::

Tako gledano precej na splošno (neka kvaliteta/zmogljivost) je Lenovo Tab3/4 recimo vmes med Teclast T10 in iPad Air, je pa Lenovo velikosti 8", druga dva pa 10". Jasno, iPad ima iOS sistem, Teclast in Lenovo pa Android. Vsak sistem ima svoje prednosti, iOS je bolj odziven tudi po več letih, nadgradnje sistema so zagotovljene več let, a je precej omejen kar se povezljivosti tiče, karkoli povezat, naložit, posnet je cel postopek v primerjavi z Androidom, tako da za internet, kakšna igra je iPad super, za filme nalagat pa je že manj priročen, razen če misliš stream filmov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

r3dkv1c4 ::

Če primerjaš Lenovo enake velikosti, je krepko zadaj za konkurentoma.
Dobra tablica na daljše obdobje in za vsesplošno rabo je Huawei Mediapad M5 Pro....če je cena 300€.

Trenutno je cenovnem razredu do 200€ T10 na vrhu.Sem dolgo časa premišljeval v poplavi tablic in sem se zadnjič odločil, ko je bila cena 163€, za T10.
Čakam paket. Me prav zanima kakšen performance ima in kako bo z njo čez 2-3 leta.

@Tomson, hvala.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

yayo ::

poceni tablico z deset colskim (ali večjim) displayem za gledanje Youtuba in browsanje rabim, po možnosti z dobro wifi anteno. Nekaj kar lahko nabavim v par dnevih, torej iz slovenskega trga. prosim za predloge.

taja13 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Če primerjaš Lenovo enake velikosti, je krepko zadaj za konkurentoma.
Dobra tablica na daljše obdobje in za vsesplošno rabo je Huawei Mediapad M5 Pro....če je cena 300€.


ta Huaweieva bi me pa zanimala, kje pa je po taki ceni, ker sem videla samo M3 ali pa T modele v ponudbi?

Sicer sem razmišljala tudi o kaki Samsungovi tablici, ki so podprte s custom romi, glede na to, kako je z uradnimi nadgradnjami, sploh pri tablicah.
Zdaj imam LG Pad 8.3, ki mu že malo peša zaslon, pa laufam na custom romu, ker ni več uradnih nadgradenj.

Tomson ::

@yayo:
najboljše poceni 10" opcije v Slo so Lenovo Tab10 za 136€, Acer One B3 za 160€ ali Huawei T3 za 170€, ki je čez mejo 149€. Hitra alternativa je še GB EU skladišče (2-5dni dostava), na praktično vseh področjih bolšja tablica, Onda V10 Pro za 153€ ... Bo pa za omenjene potrebe vsak od našetih modelov dober, če ni želja FHD zaslon, pa multitasking, pa zahtevnejše igre itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

yayo ::

Hvala za pomoč Thomson. Nova tablica bo nadomestila pošteno iztrošen Google Nexus 10 katerega sem podaril mami potem, ko sem zase kupil Chuwi Hi12 za branje stripov. Za kaj drugega niti ni, ker je polžje počasen in ima izredno šibak WiFi sprejemnik. Sem kar naročil Ondo. Upam, da kot večina Kitajcev pride z že nameščenim screen protectorjem.

MrStein ::

Tomson je izjavil:

@yayo:
najboljše poceni 10" opcije v Slo so Lenovo Tab10 za 136€,

Jao, mimovrste...
V podatkih piše:

Frekvenca procesorja 1 : 1.3 MHz
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

r3dkv1c4 ::

taja13 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Če primerjaš Lenovo enake velikosti, je krepko zadaj za konkurentoma.
Dobra tablica na daljše obdobje in za vsesplošno rabo je Huawei Mediapad M5 Pro....če je cena 300€.


ta Huaweieva bi me pa zanimala, kje pa je po taki ceni, ker sem videla samo M3 ali pa T modele v ponudbi?

Sicer sem razmišljala tudi o kaki Samsungovi tablici, ki so podprte s custom romi, glede na to, kako je z uradnimi nadgradnjami, sploh pri tablicah.
Zdaj imam LG Pad 8.3, ki mu že malo peša zaslon, pa laufam na custom romu, ker ni več uradnih nadgradenj.

V bistvu je taka cena, če jo imaš možnost dobit brezz davka.

Razmišljan,da bi jo naročil iz tu:https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

daki1 ::

yayo je izjavil:

Hvala za pomoč Thomson. Nova tablica bo nadomestila pošteno iztrošen Google Nexus 10 katerega sem podaril mami potem, ko sem zase kupil Chuwi Hi12 za branje stripov. Za kaj drugega niti ni, ker je polžje počasen in ima izredno šibak WiFi sprejemnik. Sem kar naročil Ondo. Upam, da kot večina Kitajcev pride z že nameščenim screen protectorjem.


Tudi sam sem na priporočilo Thomson-a nabavil Ondo in je za ta denar super. Pa tudi screen protector ima nameščen.

yayo ::

v bistvu sem si takoj po naročilu premislil :)) (spregledal sem, da ima mono audio) in zahteval refund, ki je bil potrjen. Ko bom ziher, da so mi nakazali nazaj na Paypal bom verjetno vzel kak Teclast T10

dux ::

Katero 7" do 8" tablico do 100 evrov bi priporočili za otroka (Youtube in otroške igre)?
Upanje je v nasih odlocitvah

J-ronimo ::

dux je izjavil:

Katero 7" do 8" tablico do 100 evrov bi priporočili za otroka (Youtube in otroške igre)?


Out of the box razmišljanje - papir in svinčnik.;((

Tomson ::

@dux:
Od poceni 8" sta najboljši opciji AlldoCube iPlay 8, trenutno v FlashSale za 52€ (Precej dobra kvaliteta izdelave, sicer izgled aluminija, a je v celoti iz plastične mase, dober IPS zaslon, sicer XGA, kar pa je za to ceno in 8" povsem ok. Procesor je dovolj zmogljiv za vsa nezahtevna, vsakdanja opravila, hitra Dual Wifi povezava, naložen je precej "stock" Android, kar je dobrodošlo, baterija tudi precej ok, 1GB spomina se sicer sliši malo, a če ni odprtih veliko aplikacij težav z delovanjem ni. Pač kar dobra dobra tablica za res malo denarja) ali FNF iFive za 128€ (trenutno še 2kom) oz. za 133€, nekoliko čez budget, a vredna omembe, jo precej hvalijo na testih, vse opcije pa so iz EU skladišč (FNF je sicer občutno dražja tablica, a na vseh področjih boljša kar pomeni na koncu boljša uporabniška izkušnja), bo pa za omenjen namen tudi prva opcija za 50€ na mestu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dux ::

@Tomson: Hvala, sem nabavil.

@J-ronimo: Je papir pa svinčnik, samo včasih pride prav, da se zamoti pa ne komplicira (npr striženje nohtov).
Upanje je v nasih odlocitvah

PunkDude ::

Pozdravljeni jaz bi rabil nekaj ne preveč dragega, da montiram na zid, povežem z zvočniki in uporabljam kot FM radio.

Torej tablica mora imeti opcijo za FM radio, kolikor berem jih je bolj malo.

Hvala za nasvete.

Goodcat ::

Zdravo..... Smucamo v Livignu pa sem opazil Samsung tab A 10.1 za 139€.....se nakup izplaca? Tnx..

Mare2 ::

Goodcat je izjavil:

Zdravo..... Smucamo v Livignu pa sem opazil Samsung tab A 10.1 za 139€.....se nakup izplaca? Tnx..

Ta?

https://www.mimovrste.com/tablice/samsu...

Goodcat ::

Taksna ja.... Grem se enkrat preverit ceno...da se ni prodajalec zmotu....ker imam obcutek ,da se je

Tomson ::

Tole bi bila res vrhunska cena za Samsung Tab A, sicer v EU od 166€ dalje, za 139€ vzami, takoj! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

@PunkDude:
Za omenjen namen, da ima FM in ni predraga a vseeno ne "krš" bo kakšen AlldoCube iPlay8 za 52€ (EU skladišče) ali večji AlldoCube iPlay10 za 117€ (EU skladišče) povsem na mestu ... V Slo pa kakšen Lenovo Tab 4 7" za 82€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ToniT ::

Livigno je brezcarinska cona, zato bo verjetno cena kar prava.

PunkDude ::

Tomson je izjavil:

@PunkDude:
Za omenjen namen, da ima FM in ni predraga a vseeno ne "krš" bo kakšen AlldoCube iPlay8 za 52€ (EU skladišče) ali večji AlldoCube iPlay10 za 117€ (EU skladišče) povsem na mestu ... V Slo pa kakšen Lenovo Tab 4 7" za 82€ ...


A tale prva nima nobenega adapterja zraven? Jaz bi mel to stalno vštekano v štrom.

Tomson ::

Ne, poleg je le USB kabel, imaš pa te adapterje precej poceni, npr. za 1EUR ali kvalitetnejši FastCharge za 4EUR, a če bo ves čas pod tokom, je prvi za 1EUR povsem na mestu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

kalamar ::

Rad bi kupil android tablico, katera ima najboljši oz. zelo dober zaslon za gledanje zunaj na soncu.
Kaj predlagate?
Hvala.

Dromar ::

Tomson, ponovno bi malo tvoje pomoči :)
Tokrat iščem za očeta, ki je zahtevnejši uporabnik. Do zdaj je imel iPad 2, nedavno pa mu je začel noro štekat in bi imel nekaj novega. Ker je Androidova konkurenca v tem času že zelo dohitela iPad-e, bo prevladala cena in bo najverjetneje posledično izbral Android tablico. Bi se odločil za zgoraj predlaganega Teclast Master T10 za 220 eur, vendar je obvezni pogoj možnost vstavljanja SIM kartice in uporaba 4g omrežja. Oče je neprestano na poti in ima tako službo, da mora biti stalno dosegljiv, zato tablica brez tega ne sme biti. Če se pa kje v tujini najde kak nov iPad za spodobno ceno, seveda verzija z možnostjo mobilnega interneta, pa bi par 10 eurov človek še požrl - če se seveda kje najde, ker je pač do zdaj bolj vajen Applovega ekosistema.

Hvala ti za nasvet. Aja, seveda bi po vsej verjetnosti vzel z Gearbesta, če so kake kode za popust.

Tomson ::

Glede na to, da je navajen na iOS bi bila res zelo dobra opcija tale iPad Air 2 64GB Wifi/Cellular za 250€, huda cena. Teclast T10 odpade, ker nima podpore omrežja, še malo pogledam pa sporočim, sicer pa tale zgornja opcija res ni slaba, imam občutek da bo hitro šel ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Od bolj ugodnih Android tablic pa je čisto spodobna zadeva kakšna Onda V10 za 100€ (EU skladišče), pa AlldoCube Power M3 za 114€, tudi Teclast 98 New za 106€. Malo boljša zadevca je AlldoCube X1 8.4" za 213€, preveri pa katera 4G omrežja potrebuješ, če 3G ni dovolj, so pa jasno tole zelo solidne poceni opcije tablic, a iPad je iPad ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dromar ::

Hmm, hvala za predloge, ampak od tega ne pride v poštev nič. Oče je zelo zahteven uporabnik, obenem pa ne bo kupil rabljenega iPada, ker so dvojko zjahal z update-om in je blo to po vseh tehničnih portalih za prebrat. V glavnem v poštev pridejo samo nove tablice, ne sme štekat praviloma nikoli tudi ob uporabi nekoliko grafično zahtevnejših programov. Velikost mora biti tudi primerljiva iPadu, recimo 9 col plus, če je 16:9, boljše vsaj 10 col. Pogovarjamo se budget okrog 300 eurov. iPad 2 mu je do lani dobro služil, potem je pa posodobil in je konc, šteka za znoret. Težava je, da na GearBestu ne najdem nič ustreznega, ker v tem rangu niso dobro založeni s tablicami, ki imajo sim slot. V Sloveniji se najde v tem rangu Huawei MediaPad M3 Lite LTE 32gb 10,1" za 310 eurov na mimovrste. Ampak sklepam, da se kje v tujini da dobit boljšo tablico za ta denar, zato sprašujem :)

Mare2 ::

Jaz imam tega že kak mesec in dela super, zahvaljujoč:

- Intel Celeron N3450 Quad Core 1.1GHz, up to 2.2GHz
- Support Network: Dual WiFi 2.4GHz/5.0GHz

Ne zatika niti Twin, niti T2togo. :)

EDIT: Sem videl, da rabiš SIM. Nima tega. Internet uporabljam preko wifi od mojega Galaxy S6. :)

https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

delfinus ::

Samsung Galaxy Tab S2 T819 ima LTE in je 9.7, ampak gre preko 300. Ampak je res spica. Klik
Js imam 8" razlicico in je to to. Super za na vlak in za gledanje serijalov. AMOLED display, res odlicno, odzivnost popolnoma brez pripomb. Uporabljana vsak dan. Kupil sem jo pa v akciji pred kaksnim mesecem v Belgiji.
lp, d.

Yossarian ::

Jaz sem kupil Lenovo Tab 4 10 Plus in ima vse, kar rabiš ti. Zaenkrat mi še nikoli ni zaštekala, ampak jaz sem povprečen uporabnik, ne pa zahteven, kot je tvoj oče. LTE sem sprobal samo za nekaj minut s svojo SIM kartico in je delal 4G brez problema, nisem pa je uporabljal več časa. Je pa imel med drugim že uradno naložen Word, Excell, Powerpoin in Outlook.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@Dromar:
Dejstvo je, da v rangu do 300€ ne dobiš nove LTE flagship tablice, kot jo, glede na zapisano pričakuje tvoj oče. Osebno mislim, da je iPad prava izbira, glede na to, da je oče že navajen iOS sistema, ima pričakovanja glede kvalitete izdelave in delovanja. Sam uporabljam tako Android tablico kot iPad in kljub temu, da sem "die hard" android fan za pametne telefone, mi iPad kot tablica zmaga na celi črti. Cena je definitivno občutno višja, a vse zadeve na tablici so top, tudi preprostost OSa mi na tablici nekako bolj deluje kot Android, ker ne potrebujem vseh widgetow in costumizacije kot jo pričakujem na telefonu. iPad 6 Cellular je sicer res 515 €, a mogoče je opcija nakupa na obroke, pa bo oče 100% zadovoljen, v tujini pa od 449 € dalje ...

Je kar nekaj Android opcij, a se je potrebno zavedat da overall kvaliteta in uporabniška izkušnja v tem cenovnem rangu ne bo prav na nivoju iPada, niso pa to, da ne bo pomote, slabe tablice, nasprotno, res pa je odvisno od pričakovanj očeta in koliko je pripravljen na Android OS. Od Android dobrih tablic npr. iz tujine pridejo v poštev:

Huawei Media Pad M2 za 209 €
Samsung Galaxy Tab A LTE za 215 €
Huawei MediaPad M3 Lite LTE za 271 €
Lenovo Tab4 10 Plus za 279 €
Asus ZenPad 10 LTE za 329 €
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

r3dkv1c4 ::

Jaz upoarabljam 4g omrezje preko usb modema...preko otg.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

MrStein ::

Tubi prav prišla informacija, kako se te tablice* obnašajo po dveh ali štirih letih.

* - seveda ne te ponujene ampak tiste, ki so takrat bile v tem rangu

Razen tega 2GB model pomeni: čez dve leti novega kupiti

Dromar, iPad 2 je imel 512MB RAM-a, katerikoli novejši iPad z 1GB ali 2GB bo dan in noč razlika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

Se popolnoma strinjam s Tomsonom saj imam podobno izkušnjo. Sam si do skoraj 2 let nazaj sploh nisem predstavljal da bom kdaj lastil kakšno Apple napravo, ampak potem sem klecnil pred res ugodno ceno za iPad Mini 2 (260 € - nov seveda). In mi nikakor ni žal, bil je to zadetek v polno in jo ne zamenjam za nobeno android tablico. Pred tem sem imel dve cenejši kitajski tablici (druga je bila Chuwi, prve se niti več ne spomnem znamke), to je bilo še v času recimo iPad2 in iPad3. Ti dve tablici sta bila skoraj popoln polom (štekalo in sesuvalo je za znoret, po letu, dveh pa sta obe odpovedali). Nato sem nabavil Samsung Galaxy Tab pro 8.4 - vsaj na začetku sem bil izjemno zadovoljen, ampak po 2 letih so se začeli razni problemi (trajanje baterije se je precej zmanjšalo, občasni nepojasnjeni reseti), da ne govorim, da je verzija androida obtičala na verziji 4.4, pa "plastic-fantastic" design. Saj zadeva je še vedno uporabna, samo ko imaš za referenco iPad (za katerega sem plačal celo manj) potem ni primerjave.

Glede samih cen - meni osebno sicer ustreza velikost iPad Mini, vendar je danes na voljo samo še Mini 4 z zasoljeno ceno preko 400€. Bistveno cenejši je ta novi "budget" iPad , ki se ga da dobiti celo za manj kot 300 €. Pri takih cenah in glede na svoje izkušnje bi vsakemu malo zahtevnejšemu kupcu težko priporočil kaj drugega kot iPad. Predvsem dolgoročen vidik uporabe je tisti ki tu definitivno zmaga.

Ampak kljub tem hvalospevom Iphone-a niti pod razno ne mislim nabavljat :)

r3dkv1c4 ::

Ok, dejstvo he, da tablice pred dvemi leti niso bile ne vem kaj.....v bistvu so bile sara.
Danes dobis za 200€ spodobno tablico, ki bo z gotovostjo delovala 3 leta brez problemov.
Preskok v zadnjih dveh letih je neprimerljiv z obdobjem pred 2 leti.

Apple ne ponuja nic vec, kot ostali in tisti, ki tega ne vidi, laže sam sebi.

Dejstvo je, da uporabniki nacina out of the box nic drugega ne delajo z napravo, samo polnijo jo pidatki in po 2 letih zavrzejo cisto spodobno napravo, ki zahteva malenkost dobre volje in ualaaaaa......naprava spet dela.
Vsaj moje izkušnje so take.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Okapi ::

Predvsem je, kar se mene tiče, velika prednost, da imaš enak operacijski sistem na telefonu in tablici. Uporabljaš enake programe, kar je še posebej dobrodošlo pri tistih, ki jih moraš kupiti, ker jih lahko uporabljaš na več napravah.

amacar ::

kanarin je izjavil:

Bistveno cenejši je ta novi "budget" iPad , ki se ga da dobiti celo za manj kot 300 €.

Samo za info, to kar si linkal je "stara" generacija ipada, nova verzija je recimo tole za 330€: link
««
155 / 183
»»