» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
7 / 183
»»

FlyingBee ::

http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

je že kdo probal to na iz mimovrste?

FlyingBee ::

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

tale pa je 10 EUR dražja in ima 16 gb pa 1,2 ghz procesor, ... zdaj pa ne vem več, moral bi obe probat v živo in primerjat, xplore imajo v bigbangu na ogled, ampak gocleverja pa še ne

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

Prestigo 5097CPRO - po nekaj dneh lahko povem, da ima ta tablica vse, kar rabim: hitra, programi se ne sesuvajo, interet odlično deluje, ker ima 10" ekranček, se odlično čitajo stripi in knjige, izgled niti malo ni cheap; skratka, ima vse, kar imajo veliki. Če bo tako še nprej, zelo priporočam.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

flbroker ::

FlyingBee je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

je že kdo probal to na iz mimovrste?


Danes naročil, ta teden dobim. Bom poročal tukaj če je za kaj, tako da če se ne mudi počakaj na review.

FlyingBee ::

saj jo imajo na zalogi, tako da jo boš v četrtek dobil ... poročaj

spargelj ::

Kaj bi se bolj splačalo vzeti "Prestigio MultiPad 5080C PRO" ali "GoClever A971"

Husqvarna ::

Prosim za mnenja

Cube U30GT Dual Core RK3066
http://www.pandawill.com/cube-u30gt-tab...
220$
SmartQ T20 10.1-inch IPS Capacitive Touch Screen Android 4.0 Tablet
http://hotmid.com/smartq-t20-10-1-inch-...
280$

Katero drugo za cca 250€ z 1280*800 resolucijo in 10.1 ekranom?

Tomson ::

SmartQ na kitajskem velja za iPad zahodnega sveta. (to pravijo kitajci sami). Skratka najkvalitetnejša tablica "avtorske" kitajske proizvodnje ... Kvaliteta izdelave, high-end elektronika, podpora ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

FlyingBee ::

saj ipad je tudi narejen na Kitajskem, samo Apple gor piše pa iOS so dobro dodelali

SpEkTr ::

Tudi jaz se ogrevam za tablico. Trenutno gledam Asus transformerja (brez docka), galaxy tab 2 7.0 plus, tab 2 10.1,... Imate kake konkretne izkušnje z omenjenimi?

hvala
lp Dejan

floyd1 ::

Nexus 7 pa je trenutno razprodan. Pravzaprav še pred začetkom "uradne prodaje"... Samo 600.000 so jih menda naredili v prvi rundi. Lepo sta to Google in Asus zajeb***, folk že piz**, datumi dobave 16GB modela pa so se zgleda že "raztegnili" za 14 dni do 3 tedne (različni viri navajajo različne informacije).

flbroker ::

WOW! Ne morem prehvalit tablice! Za tak denar je tole top, 9.7" 4:3 IPS zaslon (1,024 x 768 )! Odlično, to je moj prvi IPS zaslon in sem navdušen, tudi nad samo tablico. Touch je zelo dober, ni se treba nič trudit in pritiskat s čevapi, vse lepo prime na dotik ne na pritisk!. Po spletu brskam že celo uro in še nič ni krešnilo. Sem kolebal med bol švoh 16:9 10inčnim ker mati pravi da ji je tisti widescreen bolj všeč (kupujem sicer za njo), pa sem vseeno vzel 4:3 ker razen za filme (ki se ne bodo tukaj gor gledali) tale prekaša 16:9 v vseh pogledih, pa še zmogljivejši je. Tipkovnica je dobro pozicionirana, tablica ima vrtljiv zaslon, kamera ni bog ve kaj (VGA) ampak razen za skajp se itak ne bo uporabljala. Priključki so miniUSB, hdmi, jack za slušalke. Tablica ni plastik fantastik kot sem pričakoval, je kvalitetno izdelana. Prvi vtisi so "WOW, zakaj tega nisem že prej imel", bom pa še kaj povedal čez kak mesec ko se dodobra stestira. Za zdaj sem prezadovoljen, za 190€ si skoraj ne bi smel želeti kaj več kot to kar sem dobil.

Če je kdo spregleda, gre se za www.mimovrste.com/artikel/2720005016/ta...

Bom probal naredit še kak video danes.

FlyingBee ::

so se pri mimovrste držali napisanega in si danes dobil, hvala za tale feedback, zadeva je 60 EUR cenejša od Prestigia s podobnimi funkcijami

sicer imam galaxy note, ampak bi to tablico za otroka, da mal riše gor pa kakšnega Nodi-ja pogleda

flbroker ::

So se držali ja, kapo dol, res so hitri.

Vse deluje gladko, brez zatikanja, naložil sem že dosti aplikacij in live wallpaperjev (me like), touchscreen je res nasprotno od pričakovanj, same pohvale. Je treba gledat da 190€ ni dosti za tablico (čeprav je kitajska), edino kar me moti je da se polni dolgo (upam da ni kaj crknilo). :)

FlyingBee ::

ja, to pa to ... meni se recimo samsung note po enem mesecu ni hotel več polniti preko ac priključka, preko samo USB direkt na PC pa se lahko, tako da vse je narejeno na "kitajskem" - ne vem koliko reklamacij ima Apple samo za Ipad - bi bilo zanimivo videti


koliko časa pa se polni in ali ga polniš preko USB na PC ali na el. priključek?

floyd1 ::

flbroker: Polnijo se res blazno dolgo, ker imajo tudi sorazmerno "velike" baterije. Tudi moj Ainol. Poskusi jo ugasniti, bo šlo malo hitreje. Pa jaz je sploh več ne polnim preko tistega priloženega polnilca ampak preko USB. Malo hitreje (po občutku, ne pa vzet to za 100%, ker nisem "štopal").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

flbroker ::

Nisem gledal ko sem priključil na AC, bom probal preko USB kasneje ko ga izključim. Zdaj sem videl da je šlo gor za 1%, torej (še) nič ni crknilo :). Je pa res da intezivno delam na tablici že od jutra (wifi on).

klemenSLO ::

mislim da imajo USB po defoltu 250 mA. Nekatere plate že dajo več na USB port.
AC usb polnilci so pa različni. Če priklučiš takega z več ihoda bo polnjenje hitrejše.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Gibbs007 ::

Lahko kdo sproba še GTA3 na GoClever A971? Na A73 je malo štekala, me zanima kako deluje na tem ko je 1GB rama. Pa še kakšno igro, kjer je potreben G-senzor (npr. Temple Run), ker na A73 ni deloval pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gibbs007 ()

JayKay ::

floyd1 je izjavil:

Nexus 7 pa je trenutno razprodan. Pravzaprav še pred začetkom "uradne prodaje"... Samo 600.000 so jih menda naredili v prvi rundi. Lepo sta to Google in Asus zajeb***, folk že piz**, datumi dobave 16GB modela pa so se zgleda že "raztegnili" za 14 dni do 3 tedne (različni viri navajajo različne informacije).


moj me caka doma :)

floyd1 ::

8 ali 16 GB? Sem nekaj bral, da ima precej prostora rezerviranega za sistem in programe, tako da pri 16GB modelu realno prideš na okrog 13GB za svojo uporabo...
Boš naredil root? (Dokler mi nekdo ne potrdi, da USB OTG dela tako, kot se spodobi, ne bom kupoval, ker mi je brez tega tablica neuporabna)

Kot vse kaže (glede na to, koliko ljudi se pritožuje) bi jih že v štartu komot lahko prodali milijon (ali več). Upam samo, da pri kateri od naslednjih reinkarnacij ne bo vrst pred trgovinami, ker pol ta tablica ziher ni za mene ;((.

JayKay ::

16gb itaq

JayKay ::

root bom nardil ko bo potrebno (usb otg ne rabim, stock android je, updejti bodo), za kaksne aplikacije

JayKay ::

še en post :) nekaj slik nexusa 7 https://plus.google.com/u/0/10004359926...

prvi vtisi: je super lahek (recimo napram novemu ipadu), brez težav za držat v eni roki. če pa držis z obema pa se da s palcema normalno fino tipkat. back cover je prijeten, non slip.
sam OS leti, aplikacije tudi. par ui tweakov napram ICS. Video zgleda super, knjige se da normalno brat.Zaslon je fin, ni ravno retina ampak nimam težev s tem. kakšen špil še morem probat ampak drugače sem ultra zadovoljen. Za 200 funtov sem testiral razne obupne tablice. Ta pa bo zdaj moj daily on the go driver.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

genesiss ::

Kje si pa kupil? Aja, ti si v UK?

kmetek ::

jaykaj: lahko bi za nas vzel a ne.

kateri ugoden usb gps sprejemnik za tablice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

oberskitona ::

Rabil bi tablico, ki je morda malo robustnejsa, bila bi za v avtomobil, za otroka, da lahko med voznjo gleda kaksno risanko. Uparabila bi se tablica obcasno za kaksno enostavnejso igrico tipa angry birds, wlan malo obcasno za po internetu pobrkljat...
Se pravi na tablici morajo videovsebine laufat tekoce, naj ne bo prevec obcutljiva, po moznosti naj bi imela vgrajen gps sprejemnik.

Cenovnega okvira ni samo da bi izpolnjevala nastete pogoje za neko zmerno ceno predvsem p/p.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Da ima res vzdržljivo ohišje in GPS niti ni poceni zadeva... recimo Transformer prime, ampak je 500€+ zadeva...
Bolje vzeti Prestigio PMP5097 in dodatno GPS, pa je 250€ tablica in en poceni GPS spremejmnik.

P.s.: Nabavil Transformer Prime Infinity TF700 - noraaa zadeva. Super zadovoljen :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

oberskitona ::

Dobro gps je bolj opcijsko kot nujna zahteva

Zheegec ::

prestigio 5097 torej :) in je težava rešena.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Pomoje bo pri meni padla ACER A510 tablica, jo lahko dobim hudo ugodno :D Se dobi zanj Android SLO?
Asus ima fino to urejeno.

JayKay ::

jaz sem se vedno ultra zadovoljen z Nexus 7. ipad 3 dal punci :)

damjanll ::

A obstaja kakrsna koli varianta da bi se dokopal do nexus 7? :(
(po moznosit 16gb) Al bo treba cakat se kake pol leta?

genesiss ::

izanglije.com?

kmetek ::

nimajo:

Pri teh nexusih je težava, ker jih kot podjetje v Uk sploh ne moremo kupit. Opravili smo nekaj nakupov z privat karticami, vendar smo kvoto zaenkrat izpolnili (2 tablici na eno osebo). Zato menim, da bi bilo dobro malo počakat, da se zadeva ohladi, potem bodo pa itak v prosti prodaji, verjetno bistveno ceneje kot pri nas. Če se pojavi možnost za nakup vas pa obvestim.

genesiss ::

Aha, če ti kaj javijo prosim napiši, kmetek.

kmetek ::

alien poslikaj malo no.

Zheegec ::

Kaj poslikaj? A ga še nisi videl :) Dejstvo je, da je noro hud. Res dosti boljši od iPada, sem imel iPada nekaj časa doma in je res dosti slabša zadeva. Pa po gledanju filma ni vroč zadaj, ampak je lepo hladen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLO_Matej ::

Zheegec je izjavil:

Pa po gledanju filma ni vroč zadaj, ampak je lepo hladen.

Sej je Asus, ne. :) Da te spet malo pohecam, pa brez zamere. :)

Jap, kakšno slikco bi bilo fajn videt. Do zdaj sem se malo igral samo s Primom.

kmetek ::

Bom jaz jutri poslikal hehe.

hauser84 ::

oberskitona: poglej toshibo thrive... jaz sem ravno danes kupil za 180 evrov (3 mesce stara - 2 leti garancije) na bolhi. Je precej robustna, ma GPS, laufa pa zaenkrat 3.2 android honey comb (ICS naj bi bil septembra ali pač) - sam mene to nič ne moti tudi če ga nikoli ne bo - v bistvu je super deal za keš (če primerjam v tem rangu z goclever, prestigio in ostali jajci)... mogoče lahko pogledaš v to smer... videl sem da se Tranformer prodaja nov za 310 evrov v SLO (16 gb varianta) - mislim da je bla trgovina linker mojracunalnik.com? ... je pa transformer super tablica- sam ni pa lih robustna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hauser84 ()

floyd1 ::

SLO_Matej je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Pa po gledanju filma ni vroč zadaj, ampak je lepo hladen.

Sej je Asus, ne. :) Da te spet malo pohecam, pa brez zamere. :)

Saj to niti ni hec. Asus je pri teh "portable" zadevah (pa še kje) postal res zakon. Kot je že marsikdo tu omenil - muči jih le še večja prepoznavnost (ne med poznavalci, bolj med ljudmi, ki ne tičijo na takih forumih ;)), ostalo (kvaliteta, inovativnost...) že imajo. Applov marketing bi jim robo razprodal v hipu ;).

Še to - prisegel bi, da sem tega Prestiggia videl le nekaj dni nazaj v eni od reklam za 220 EUR. (Bang, Norman, Leclerc, Comshop (Kmetek?) ???, kdo bi vedel, ko pa toliko tega tlačijo v nabiralnike...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

s51as ::

Kaj je sploh razlika med temi transformerji? Prime TF300T in infinity so si nekam zelo podobni samo da je en železn en plastičn in en mešanica vsega skupaj. Notri so pa enaki kokr jaz vidim.
It's just me myself and I

floyd1 ::

Za začetek poglej ločljivost ekrana ;).
Infinity je pač top model, ki pokaže vse, kar pri Asusu znajo narediti.

s51as ::

O no hvala... sam tale zaslon je pa tudi vse... pa 2Mp kamera spredaj.
Jaz imam TF300T pa mi deluje super. V glavem ga imam zato da hčerka gor gleda nodija in druge risanke in se z zaslonom niti ne obremenjuje :)
It's just me myself and I

floyd1 ::

Oba imata izvrsten zaslon, tu po mojem sploh ni debate. Gre pač zato, da je infinity vrh njihove ponudbe. Jaz se niti nad TF101 ne bi pritoževal, ker je tudi še danes zelo dober stroj.
Za Nodija in podobno za mojo hčerko imam jaz Ainola za 5 EUR/mesec ;-). Pa se nič ne pritožuje.

SLO_Matej ::

s51as je izjavil:

O no hvala... sam tale zaslon je pa tudi vse... pa 2Mp kamera spredaj.
Jaz imam TF300T pa mi deluje super. V glavem ga imam zato da hčerka gor gleda nodija in druge risanke in se z zaslonom niti ne obremenjuje :)

No, pa tudi Transformer Pad TF300T ima sicer odličen IPS zaslon. :)

s51as ::

Jaz sem mel prej eno drugo tablico od mpman za 80 EUR iz spara pa youtube gor ni delal... pa mel je samo 4 gb prostroa in tudi nič ni šlo gor. Ta ima 32Gb pa še en 32Gb micro SD sem kupil tako da gre vse gor, če mam pa wifi pa tudi youtube dela. Samo nekaterih filmov mi ne predvaja, moram verjetno kak kodek dol potegnit.
It's just me myself and I

floyd1 ::

Daj gor MX player, pa probaj. Dela (skoraj) vse že na mojem enojedernem 1,2 GHz procesorju. Celo streamanje z NAS-a.

s51as ::

Super deluje :D Hvala sem potegnil še vse kar je melo pripono codec zraven in zdej res vse dela. Ja sremanje tudi meni deluje... NAS sicer še nimam ampak iz drugih PCjev pač.
It's just me myself and I
««
7 / 183
»»