» »

Zagon računalnika

Zagon računalnika

Syrex ::

Pozdravljeni, mogoče je naslov teme napačen ampak ne vem kako naj opišem problem..

Računalnika ne morem zagnat.. ko ga zaženem pride do preverjanja diska (mislim da se je računalnik nenadoma izklopil zaradi izpada električnega toka) tam pa javi da zaradi nekakšnega errora ne more preverit diska. Potem se pokaže črn ekran samo z miško in nič druga in računalnik lahko samo resetiram. Tudi če preskočim preverjanje diska se zgodi isto.

Računalnik pa lahko zaženem v safe modu.. in tudi sem ga. Probal sem tudi z preverjanjem diska znotraj windowsa in ne gre.

Če ima kdo kakšno idejo kaj naredit bi lepo prosil za nasvet.. edina sreča je da mi dovoli shranit podatke na zunanji disk tako da bom tudi formatiral če druge rešitve ne bo.

bluefish ::

Zaženi v Safe Mode in pojdi start > run > cmd > chkdsk c: /f (c je črka diska, ki ga želiš preveriti).

Napiši, kaj javi.

Syrex ::

Napiše mi to.

The type of the file system is NTFS
Cannot lock current drive.

Chkdsk cannot run because the volume is in use by another process.
Wold you like to schedule this volume to be checked the next time the system restarts?

Če pa dam chkdsk C: (brez /f) mi pa nekaj dela pa ko pride do proces 2 of 3 mi neke errore javi pa da nekaj manjka.

manga2panda ::

Mogoče ti je disk šel probaj še preverit drugo particijo npr D:

Syrex ::

D: mi normalno preveri in mi nič napačnega ne javi..

Edit: tudi datoteke mi gre kopirat iz C: na D:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Syrex ()

manga2panda ::

Probaj še tak chkdsk c: /f z predledkom med dvopičje min slash

Zgodovina sprememb…

Syrex ::

Isto mi javi z presledkom ali brez

manga2panda ::

Edino kaj še ti znam povedat je da probaš kakšen disk check program če pa ne bo šlo pa formatirat ali pa na novo naložit windows se opravičujem ampak tu se konča moje znanje. Formatirat al pa naložit v zadnjem primeru
Lp

Syrex ::

No vseeno hvala.. bom še malo pobrskal če pa nebo šlo pa bom formatiral..

nejclp ::

Saj ti napiše:
Wold you like to schedule this volume to be checked the next time the system restarts?

Pa si rekel yes in znova zagnal računalnik in počakal, da preveri?
Ker zahteva izključni dostop do diska, ko si v sistemu ne bo šlo, ker so kšne datoteke odprte.

Syrex ::

Ja sem probal in vedno znova isto.. javi error in vrže black screen in nemorem nič naredit.

Freaxx ::

To se mi je zgodilo ko sem disk izštekal in ga priklopil na drug SATA port...potem pa se je ustavlo na windows logotu in potem disk check. Neuspešno zaganjal različne programe in na koncu formatiral


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Defragmentacija

Oddelek: Programska oprema
272271 (1513) Aleš Ocepek
»

chkdsk /f problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
201612 (1419) bluefish
»

Problem z diskom : 0x0000007B error

Oddelek: Pomoč in nasveti
82443 (1492) crayz43
»

Namesto CHKDSK...

Oddelek: Pomoč in nasveti
81253 (1088) vbohinc
»

eno vprašanje glede diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91463 (1308) ~Speed

Več podobnih tem