» »

Carinjenje darila

Carinjenje darila

iElectric ::

Iz Amerike sem prejel pošiljko, katera ni vredna več kot 15$ in gre za darilo. Zdaj na Fedexu pravijo, da morem plačat carini 12€ za "stroški manipulacije unosa blaga in vloćitve dispozicije". Ima kdo kaj izkušenj s tem, saj nekako nima smisla plačat več carine kakor je vreden cel paket?

carota ::

Darilo ima tudi emocionalno vrednost, ki se je ne da ovrednotiti v denarju. Carina ima s tem paketom delo/stroške ne glede na to, koliko je vredna vsebina.

mcgeek ::

Davka ni pri vrednosti paketa (cena izdelka + cena poštnine) do cca 25€.
Carina pa se plača šele nad cca 150€ in je odvisna od tipa izdelka.

Vsi ostali stroški, ki jih zaračuna kurirska služba, so njihova stvar. Zato se pogovori z njimi.
Če je slovenska carina ocenila, da je izdelek vreden več kot 25€, potem boš plačal tudi davek.

mihec87 ::

do 22eur ni treba plačat nič v to ni vključena poštnina..
od 22eur do 150eur plačaš 20%ddv+5eur stroškov carinjenja tukaj je vključen poštnina..

In če imaš račun da je zadeva vredna 15usd nimajo kaj ocenjevat..

http://slo-tech.com/forum/t429189/149

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

"stroški manipulacije unosa blaga in vloćitve dispozicije"

To NI strošek carine, ampak Fedex. Carina ti zaračuna DDV + 5€ stroškov.

iElectric ::

Seprav Fedex hoce ta denar? Ima kdo idejo, kako jim dopovem, da naj se nehajo hecat?

mcgeek ::

iElectric je izjavil:

Seprav Fedex hoce ta denar? Ima kdo idejo, kako jim dopovem, da naj se nehajo hecat?

Ne uporabljaj Fedex :-)
Podobno počne tudi UPS.
Če želiš, da pošiljka pride do tvoje lokalne pošte, pa uporabi USPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

St235 ::

iElectric je izjavil:

Seprav Fedex hoce ta denar? Ima kdo idejo, kako jim dopovem, da naj se nehajo hecat?


Tako, da ne sprejmeš darila. To so stroški, ki jih oni zaračunavajo v skladu s svojim cenikom in se jim boš drugače zelo težko izognil.

fosil ::

Sicer pa to, da je zadeva darilo ne igra nobene vloge.
Za carino (in tudi fedex) je čisto vseeno ali je darilo ali nakup ali kaj drugega. Stroški in carina so v vseh primerih enaki.
Tako je!

St235 ::

Predvsem pa tukaj ni nobenih stroškov carinjenja. Gre pač za storitev, ki jo računa Fedex.

iElectric ::

To so stroski, ki so jih ustvarli cisto po nepotrebnem sami. Plus sedaj kopljejo se meni delo z izpolnjevanjem obrazcev ter placevanjem preko banke. Sigh.

carota ::

Seveda, lahko bi zastonj prinesli, saj gre vendarle za darilo. Itak so imeli že plačano letalo, tako da se ta paket sigurno ne bi poznal. Ne jim plačat.

Steinkauz ::

Slovenski fedex je nateg prve vrste, ti kr ene stroške nabijejo
http://www.alter.si/tabla/showflat.php?...

iElectric ::

Sem jim poslal prijazno pismo, naj krijejo svoje nepotrebne stroske, ali pa poslejo posiljko nazaj v ameriko, da bo poslana preko USPS.

urosh ::

Tudi jaz sem 1x nekaj naročil iz amerike - sem vedel, da bo za plačati ddv. Cena je bila nekje 100€. In ti naši "fedex zastopniki" oz. ta dostavna služba, ki za Fedex raznaša pri nas, so hoteli imeti nekaj čez 50€ stroškov za nevemkajže. Sem se jim samo prijazno zahvalil in zavrnil paket. Je šel nazaj do prodajalca in sem se dogovoril, da še enkrat pošlje preko navadne pošte. Sem še 1x plačal poštnino (je blo nekih 5€) in lepo dobil, ter plačal ddv in te manipulativne stroške. Še vedno prihranil kar lep kupček €.

Gandalfar ::

Izbirsani: zelo ste offtopic. Za debato o carini imate posebno temo oz. lahko odprete bolj specificne teme. Te ni treba hijackat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup preko spleta iz ZDA

Oddelek: Loža
216468 (3039) koyotee

Fedex carina

Oddelek: Loža
336751 (5424) Tilen
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115542 (14483) darkolord
»

Carina za stvari iz ZDA

Oddelek: Loža
222813 (2364) Jure2k

Več podobnih tem