» »

Device failed

Device failed

JOKER ::

Zdravo fantje...

Zgodila se je katastrofa! Morda vam ne zgleda tako, ampak jaz ko se ne spoznam toliko na to, pa mislim da ja, plus tega pa je hčera imela vse gor material za maturo! Torej, računalnik se zažene, namizja ni, ikone so izginile, spodaj se pa začnejo izpisovat zadeve, kot so:

* device initialization failed
* critical error: hard drive controller failure
* serious disk error writing
* driver sector not found

Odprl se je program, ki nekaj čekira disk. Kako zgleda vam prilagam sliko spodaj.
Računalnik je star šele tri mesece - prenosnik acer.
Kaj bi to lahko bilo narobe?

Res bom hvaležen, da nam nekdo razjasni, kaj bi to lahko bilo narobe. A je crknil disk?

 slika

slika

________________________________________________________
Ka te češ ....

connel ::

Ja, disk se vam poslavlja, čim prej posneti dol podatke(če bo sploh šlo) pa ga vrnit. S kakšnim HDD regeneratorjem ti mogoče še zna uspeti tolk usposobit disk, da rešiš podatke.

JOKER ::

@connel:

Torej praviš, da se disk poslavlja?
Pomeni, da na servisu ne sme bit problema, saj je računalnik star šele 3mesece ....

Hčera ima, je imela ves matematični program za maturo .... mi kar srce trga ko jo gledam kako je žalostna.
________________________________________________________
Ka te češ ....

technolog ::

Ja,

čimprej naredi 1:1 sliko diska (program ddrescue ali podoben). V primeru, da se karkoli zgodi (dodatna odpoved elektronike, plošč), boš imel najboljše podatke varno spravljene.
Reševanje potem delaj na tej sliki diska, originalni disk pa pospravi, da v primeru če ne uspe, še vedno lahko ta disk neseš firmi kar se da nepoškodovan.

V primeru, da je hčerina maturitetna naloga edino pomembno, kar je na disku, lahko probaš kak linux live cd, če bi bo prebral te podatke.

Vsekakor disk čim manj po nepotrebnem obremenjuj.

Hčera ima, je imela ves matematični program za maturo .... mi kar srce trga ko jo gledam kako je žalostna.


V tem primeru vse skupaj pospravi in prepusti nekomu, ki zna s tem delat.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Kaj je to za en program? Ma to Acer kšn svoj program, ker v windowsih tega še nism vidu...
Na foro ROGUE AV???

VIRUS...
potegn dol malwarebytes ali kšn spyware doctor da zbrise to ...

windows key + e da prids v moj racunalnik in dej na usb tiste podatke ki jih rabis!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

TUKI maš res vodič spisan v nulo XD http://www.malwareexperts.com/how-to-re...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

SLO_Matej ::

Se mi je takoj zdel sumljiv program, saj še nisem slišal oz. videl da bi imel sam Windows kaj takega vgrajeno. Po par s googlanja je bilo očitno, da je tole virus.

Poskusi računalnik pregledati s tem online scannerjem in po pregledu pobriši sumljive datoteke, pazi da ne pobrišeš maturitetne naloge: http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=2431
Potem pa na ta računalnik namesti kakšen spodoben antivirus: npr. avast! Free Antivirus - http://www.avast.com/en-eu/free-antivir...

Po vsej verjetnosti je z diskom vse v redu.

JOKER ::

Ufff .... koliko informacij, hvala vam 1000x.

Fora je v tem, da ne morem na disk C ... oziroma ko hočem pogledat vsebino diska C ne pokaže nič, prazno!
Zdaj mi je uspelo, da sem naložil program TROJAN KILLER, ki ga je predlagal Xserces.

Zdaj bom pustil, da gre to skozi, potem pa vam javim, kaj se bo zgodilo.

res vam hvala ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

Xserces ::

Preber si še to če si lih spregledal

In order to remove Data Recovery malware from your PC it is strongly recommended that you first run GridinSoft Trojan Killer. Use "Win + E" hotkey combination to open "My Computer" window. From this stage (in the address field) you may insert the address of GridinSoft Trojan Killer's site http://trojan-killer.net and download our recommended software. Install and update it, run the scan and remove all threats it finds. Then download two additional free applications called Unhider.exe and restore.exe . The download links are as follows:

GridinSoft Unhider http://trojan-killer.net/download/unhid...
GridinSoft Restore http://trojan-killer.net/download/resto...

Run both of them and reboot your PC. Good luck!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

JOKER ::

Najdenih je 9 virusov, predvidevam, ampak ko kliknem odstrani, se ne da odstranit, ker nimam registrirane verzije Trojan Killer programa. ;(
________________________________________________________
Ka te češ ....

Xserces ::

malwarebytes je dobr program... in še vodič je napisan kaj pa kako če nisi nek računalničar :) http://www.malwareexperts.com/how-to-re...
pa potem če se zmer nebo fajlov zaženeš še GridinSoft unhider, restore...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Duhec ::

V Varni zagon z omrežno podporo, vklopi skrite datoteke in mape ter preglej z nekim free online scenerjem. Ta zajedalec namreč skrije celotno namizje. :)

JOKER ::

GridinSoft unhider sem zagnal in fajli so se pokazali, tako da rešujem zadevo. NALOGE SMO USPELI REŠIT! JUHUHUUUU ... 100.000x hvala za pomoč.
Potem zaženem še Restore in kaj se bo zgodilo ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Xserces ::

si zbrisal dol te trojance? al si kr unhider zagnou? :) ker tega hudiča se ne rešiš kr tko :) nared tako kot pise v vodiču ki sem ti ga prilepu :) Glede unhiderja ti ze ime pove ampak glede restora pa nevem ker nism sprobavu :) stvari za maturo se da na USB in se potem igraš dalje :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

JOKER ::

Kr uhinder sem zagnal ... probal sem nekaj ročno brisat, tam kjer mi je napisal Trojan Killer, tja sem šel in fajle brisal.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Xserces ::

fajle že ampak ta stvar ti spremeni register. Zato nemoreš odpret task managerja pa tako tut "zbriše" namizje :) mogoče pa restore obnovi registre na default
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

JOKER ::

bom poskusil, samo da prekopiram fajle, ki ji pomenijo več kot ...


Kaj pa če z Norton Ghost-om obnovim particijo oz. varnostno kopijo, ki sem jo naredil takoj pori nakupu kompa? A bo delovalo?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Xserces ::

Naj bi delovalo:) saj zato pa so varnostne kopije celotne particije :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

SLO_Matej ::

Še enkrat; takole naredi pa bi moglo bit vse ok: http://slo-tech.com/forum/t519913/p3563...

JOKER ::

Xserces je izjavil:

Naj bi delovalo:) saj zato pa so varnostne kopije celotne particije :)


Hvala vsem, ki ste sodelovali v tej temi in mi pomagali, da sem lahko presnel ZLATA VREDNE podatke.
Ne morete si predstavljat kako zgleda, ko izgubiš podatke, ki so ti prioriteta ta trenutek v živlenju.

Zdaj na koncu sem "povozil" particijo z varnostno kopijo particije, ki sem jo naredil, takoj ko smo računalnik prinesli domov, tako da je "kot nov".
Imela je naloženo AVIRO Free antivirus ... ampak zgleda, da je bil dejansko brezveze. Nekdo je omenil AVAST .... takoj sem dolpotegnil Free Verzijo in naj si to naloži, verjetno bo bolje, kot pa Avira.

Hvala vam še enkrat in lep pozdrav.

Aja še to ....

Sem na koncu probal RESTORE, pa so se ikone in vse povrnilo, ampak ker dejansko človek ne ve, kako se je dejansko virus zakoreninil v sistem, sem raje "povozil" particijo z varnostno kopijo.

Ker so Winsi original, se zdaj spet lepo posodablja, tako da zadeva deluje.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Daedalus ::

Daj vsake tolko kak backup narest. Je precej manj stresno, ko gre kaj narobe. Karkoli ti dajo poleg Winsev, je dovolj dobro.

Pa če imaš originalne Winse, lahko uporabiš MSE, namesto da se zezaš z raznimi free antivirusi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

virus ki kriptira datoteka - končnica ecc (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5312407 (10482) StratOS
»

Trojan.Gpcoder.G (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
98199074 (192262) Cold1
»

Dostop do NTFS diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191533 (1256) solatko

Okužen RAM !

Oddelek: Programska oprema
423087 (1911) Aston_11
»

več problemov z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
143686 (3196) Dead_Eye

Več podobnih tem