» »

Adobe Acrobat 5.0 -> problem s šumniki (Č)

Adobe Acrobat 5.0 -> problem s šumniki (Č)

urosbe ::

Hy!

Imam en problem v programu Adobe Acrobat 5.0 (ne Reader, ampak prav Acrobat, kjer lahko PDF dokumente tudi popravljaš). Imam Windows 2000, slovensko tipkovnico, slovenske nastavitve (regional settings, keyboards), povsod v windowsih delujejo šumniki normalno, le pri tem programu ne. Enostavno, če napišem Č, vrne tist čudni E znak. Ostali šumniki ŠšĐ𮾠delujejo normalno, samo Č in č delata probleme. Tudi pisave sem poskusil inštalirati Arial CE, Times New Roman CE ipd... ampak nič ne pomaga. Kakšen nasvet, kaj naj naredim?

Hvala že vnaprej!

LP! Uroš
  • premaknil: ToniT ()

jetam ::

Uporabi Type1 EE fonte.

jetam ::

druga stvar pa je da pri nas lahko kupiš CE različico ki razume tudi TT CE fonte. Pojdi do distributerja in zamenjaj različico.

TylerDurden ::

Na adobeovi strani maš tudi patch za CE mensezdi. Zastonj seveda.

Mene je je.al export iz corela, povsod so bili šumniki (word, ...) samo iz corela ni bilo nikakor čja, nato sem na arnesovi strani dobil nek font, ki je delal, samo to je bolj tako tako.
Let\'s make some soap ...

ali3n ::

S True Type fonti so vedno bile (in očitno so še) težave. Uporabljajte Type1 fonte (kot je reku Jetam) in težav s printanjem, osvetljevanjem šumnikov nebo več. Investicija ni majhna (cca 3000EUR za EE paket), vendar se izplača! Vaši živci vam bodo hvaležni.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lep font, ki podpira čšž

Oddelek: Programska oprema
1514921 (14556) opeter
»

computer modern fonti

Oddelek: Operacijski sistemi
101843 (1640) CaqKa
»

Corel draw 10 in šumniki

Oddelek: Programska oprema
52233 (2111) ali3n
»

Predelava v PDF

Oddelek: Programska oprema
101450 (1267) mnlkpo
»

Linux in kWord

Oddelek: Programska oprema
111595 (1442) Gh0st

Več podobnih tem