» »

Nastavljanje procesorskega predpomnilnika na NT4

Nastavljanje procesorskega predpomnilnika na NT4

ItAk ::

Rabim pomoc!!!!

Zanima me , ce mi lahko nekdo prosim pove, kako nastaviti 512 Kb predpomnilnika Pentium 2 tipa procesorju v sistemu NT4 Server.

Trik je v nastavitvi kljuca v registru.Nekje sem videl slovenska navodila, ampak izgubil link.Hvala za pomoc.

Lep pozdrav iz baze...M&M

:D
  • spremenilo: ItAk ()

andrej ::

1. to ne rabis spremenit za P2
2. ta zadeva je bila uporabna samo za starejse procesorje (P pro), ki niso pravilno povedali velikost predpomnilnika.

3. tudi ce mas napacno to nastavitev se ti ni treba nic bat. V nasprotju s tem kar bos marsikje prebral (tudi v eni zadnjih stevilk Monitorja) ta nastavitev ne vpliva na hitrost delovanja ali uporabo dejanskega predpomnilnika. Neglede na to nastavitev se uporabi celoten predpomnilnik, razlika je samo v dolocenih internih nastavitvah za pomnilnik, ki se postavije glede na to nastavitev...
Bottom line: tega ne rabis spreminjat, se poseben ne ce mas P2, ki pravilno sporoci velikost predpomnilnika.

Loki ::

Kukr jest vem, je to potrebno, ker NT po defaultu prednastavijo, da pa proc sam 256 kb predpomnilnika.

Nastavitve so tukaj, sicer so nekatere malo bolj lesene, ampak niso ne vem kuk slabe.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

ne to ni potrebno, ker so te informacije napacne.
vrednost 0 v tem kljucu pomeni, da bo sistem uporabil cifro, ki jo sporoci procesor. Samo Pentium pro procesor sporoci napacno cifro. Torej v tem primeru bo sistem uporabil 256 KB. V vseh ostalih primerih bo HAL pravilno zaznal kolicino predpomnilnika, zato te nastavitve ni potrebno spreminjati... V bistvu je ta nastavitev override za stare PPro procesorje...
Poleg tega vrednost, ki bi jo naj vpisal ni niti nujno v KB... zato je najboljse pustit taksne zadeve pri miru...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne-Northwood P4 na mamaplati za Northwooda

Oddelek: Strojna oprema
6777 (684) mtosev
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644309 (3733) mtosev
»

Celeron M 370 (1.50 GHz) 1M L2 400 MHz

Oddelek: Kaj kupiti
101448 (1316) nurmaln
»

Athlon XP ali Sempron?

Oddelek: Kaj kupiti
221782 (1467) boštjan
»

Intel in "problemi" s Tualatini

Oddelek: Novice / Procesorji
91834 (1834) ||_^_||

Več podobnih tem