» »

Rock glasba

Rock glasba

«
1
2

komar88 ::

Eno vprašanje, kdo od vas posluša rock (Nickelback ne velja)? in klasični rock?
Se mi zdi, da v zadnjih letih pri mladih vse bolj popularna neka elektronska pop glasba nad katero sem razočaran.

Flea ::

Sam se štejem za pretežno poslušalca rock glasbe. Spadam tudi med mlajšo populacijo (gimnazija). Poslušam vse od AC/DC, Led Zeppelinov, Pink Floydov, Beatlov, Doorsov pa do modernejših variant, kot so Foo Fightersi ter Red Hot Chili Peppersi. Zelo rad tudi sicer zaidem v metalske vode... (Metallica, In Flames, Iron Maiden, Dark Tranquility, Slayer).

Res je, da je pri mladih to zadnje čase vse popularnejše... na moji šoli se sicer to še ne pozna toliko, ampak drugače na splošno je pa res ogromno tega. Pravtako je veliko mlade populacije pristašev ex-yu izvajalcev.

komar88 ::

ja, no pozabil sem povedati, da sem tudi sam gimnazijec, poslušam pa glasbo identični tvoji ;) (aja pa še kakšen Bob Marley mi čisto slučajno tu in tam zapaše)

genesiss ::

Vsi gremo skozi fazo (je pa to v rocku po mojem občutku še najbolj prisotno) prepričanosti o superiornosti našega glasbenega okusa. Čisto normalno je da se kdaj vprašaš, "ojoj, kam pa gre ta svet če večina posluša neko elektro sranje..". Dejstvo je, da se bo klasični rock poslušal vedno, ker je nenazadnje - klasični.

Pol pa ugotoviš da elektronska glasba ni nekaj nad čem bi bil razočaran, ampak pač ni za tebe. In si daš gor slušalke, prižgeš Echoes od Floydov in ne jebeš 5 posto kaj posluša ostali svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

flood ::

ja naj vas razočaram kot je zgornji napisal, če poslušate klasično, rock,...nimate nadpovrpečnega iq-ja in je bolje, da ne vzporejate glazbeni okus z inteligenco...sam tko ker vem, da je precej takih osebkov :)
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

martincek1 ::

In kaj je bilo z mladino včasih drugače, razen da je bila takrat "nova" drugačna glasba? Aleluja za Metallico, aleluja za Skirllexa.

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Lej rorry, okus z glasbo se z leti spreminja in oblikuje, a nikoli izoblikuje. Problem tu vidim, da si avtomatično uporabil "pop" pri elektronski ne pa pri rocku. Oba poznata "pop" variante, pa vse ostale branže muske tudi. Kot tudi "klasiko," ki si jo kot edino poslušalno prilepil roku. Itak imaš progresivnega, levega, desnega, ipd. Pa ne gledam samo napisov na sintesajzerju. Sčasoma nekateri "pop" postane "klasika". Vse vmes je pa stvar oblikovanja glasbenega okusa. Ravno že en mesec poslušam Bieberja in je kul, ampak samo če ga bodo vrteli še en teden, se mi bo zmešalo. Za dušo pojdem raziskovat svet (internet). Trenutno odkritje (samo zame osebno, seveda) je recimo Viktor Coj, samosvoj roker poznega SZ-ja. Sem prepričan, da imajo tudi brazilci in kitajci kakšnega. Prosim za linke.
www.strancar.com

iNooby ::

Problem je da večina folka sploh ne pozna dobrih elektronskih komadov ;) jaz osebno sem vedno bil pristaš rocka, metala, od prvega letnika pa vse do danes pa sem intenzivno poslušal trance/house/drum&bass, hodil po raznoraznih velikih partijih z najbolj znanimi dj-ji. Sicer sem po srcu roker, ker mi res sede, ampak preziram pa ljudi ki ne dajo elektronski glasbi niti priložnosti, oziroma ki mislijo da je elektronska glasba samo tuc,tuc,tuc ;)
Haters gonna hate...

iNooby ::

komad ki me je vrjetno spravil v poslušanje tega žanra :


pa recimo arminov komad z vplivom električne kitare(mogoče spremenim marsikatero mišljenje:) )


(4:05)
Haters gonna hate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNooby ()

Bananovec ::

Kot je iNooby omenil je verjetno problem v tem, da se osredotočaš na točno določen žanr oziroma na komercionalno različico le-tega.


komar88 je izjavil:

Eno vprašanje, kdo od vas posluša rock (Nickelback ne velja)? in klasični rock?
Se mi zdi, da v zadnjih letih pri mladih vse bolj popularna neka elektronska pop glasba nad katero sem razočaran.

Ker si verjetno slišal samo mainstream elektro glasbo.
Dva najbolj znana DJa, ki sta prodala dušu hudiču sta David Guetta in Scrillex. Potem je tu še Tiesto in xyz drugih . S tem, da ima Tiesto zelo bogato preteklost in da zna tudi dandanes na čase zadovoljiti stare fene.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Jz poslušam metal/rock že precej časa, sam se ne branim kakega melodičnega trance tu pa tam.

Gladi ::

Bananovec je izjavil:

Kot je iNooby omenil je verjetno problem v tem, da se osredotočaš na točno določen žanr oziroma na komercionalno različico le-tega.


komar88 je izjavil:

Eno vprašanje, kdo od vas posluša rock (Nickelback ne velja)? in klasični rock?
Se mi zdi, da v zadnjih letih pri mladih vse bolj popularna neka elektronska pop glasba nad katero sem razočaran.

Ker si verjetno slišal samo mainstream elektro glasbo.
Dva najbolj znana DJa, ki sta prodala dušu hudiču sta David Guetta in Scrillex. Potem je tu še Tiesto in xyz drugih . S tem, da ima Tiesto zelo bogato preteklost in da zna tudi dandanes na čase zadovoljiti stare fene.

Sure, vse kar je mainstream je slabo. Boh pomagej.

galu ::

Eh, nowadays se že pristaši(ce) Linkin Parka, Jonas Brothersov ipd. smatrajo kot rokerje..
Samo kitara še naredi rocka (velja za Jonas B).;(

Edini, ampak res edini, ki mi "dvignejo dušo" so Maidni in Zeppelini. Drugače pa poslušam še vse tja od Beatlesov do Rob Zombija in Rammsteinov.
Tako to gre.

Bananovec ::

Ni slabo, ampak če poslušaš ves čas isto glasbo, ti ta kmalu da moč za bruhanje. Sam rad poslušam mainstream iz enega razloga, ker ga poslušam malo. Ko pa je to vse, kar slišiš kamorkoli greš, nastane taka tema.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

iNooby> mogoče spremenim marsikatero mišljenje

S temle pa res ne, no.

Kvalitetna elektronska glasba obstaja, ampak engineered to sell glasba to ni.

Gladi> Sure, vse kar je mainstream je slabo. Boh pomagej.

Zadnje čase mainstream predstavlja tisto, kar naročijo in distribuirajo možje v sivih oblekah s kravatami.

Gladi ::

Mah problem je ker en folk popredalčka glasbo na mainstream ter na underground , in so nekak proti neki glasbi izključno zato ker je mainstream. Beatli so bli tud mainstream, pa so delal precej kvalitetno, "novo" glasbo tistega časa. Maš pa v glasbi seveda produkcijo, ki je izključno namenjena produkciji denarja. Razne Lady Gaga, Pitbull in podobne produkcije, več ali manj pop.

jype ::

Gladi> Beatli so bli tud mainstream

Sej dons je Moby tut mainstream, pa ni "komerciala", recimo.

RazzorX ::

jype, mogoče te tole prepriča:

blackbfm ::

Če je pa tole zgoraj poslušljivo..ojoj :O



Tole je ne-klasična klasika. Sicer pa tisto kar je klasično rockovsko tut ni vse dobro že kar po defaultu. Meni dol visi za metallico, maidne in večino ostalih zgoraj naštetih:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

guest #44 ::

RazzorX je izjavil:

jype, mogoče te tole prepriča:



Men je kr fino.

iNooby ::

RazzorX je dal lep primer dobrega trensa;)

by the way...


Če je pa tole zgoraj poslušljivo..ojoj :O


vrjetno si bolj zdepresiran tip da ti to ne paše...

Če je pa tole zgoraj poslušljivo..ojoj :O


vrjetno si bolj zdepresiran tip da ti to ne paše...
Haters gonna hate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNooby ()

jype ::

RazzorX> jype, mogoče te tole prepriča:

Bolj slabo. Če znam sam naredit, potem me običajno ne :)

Od teh "dance" reči me prepriča recimo tole:



Od elektronske glasbe pa kakšen Amon Tobin, ali pa recimo M83.

iNooby> zdepresiran tip

Ziher, ker Pink Floyd lahko poslušaš samo če ti žiletke štrlijo iz rok :)

Nagi Bator ::

Uh, kak so pasali zdaj ti Floydi 8-)

Nejc1994 ::

LeD-ZePPeLin
The-Who
Pink floyd

Top 3 bandi vseh casov!!

Nagi Bator ::

No. pa dajmo se ex-yu listo.

- Indeksi
- Korni grupa
- Smak

Izkljucno Klasicni rok, da ne bo pomote.
In ja, ni Bjelog Dugmeta! >:D

Mavrik ::

Fantje, zakaj v temo, kjer je avtor hotel govoriti o rock glasbi proti ostalih zvrstem samo limate videe kompletno nepovezane z le-to?
The truth is rarely pure and never simple.

RazzorX ::

Torej naj uporabniki odgovarjamo na njegovo vprašanje z DA/NE? Omenil je elektronsko glasbo, ki se mu ne zdi dobra, zato se pogovarjamo tudi o tem.

komar88 ::

pozdrav fantje,
razvila se je fina debata na kakšno sem upal, prav zanimivo je prebrati tudi druga mnenja..
drugače pa če tudi sem nekaj dodam, modernejša kot je glasba bolj se mi zdi, da je napisana le za zasužek, izvajalci sploh ne pojejo več iz vesela ali ljubezni do glasbe, najbolj pa se to izkaže pri izjemno nekvalitetnih besedilih, vzamite za primer Bieberja, in njegovo pesem baby, nenehno eno in isto ponavljanje, nobene zgodbe v celem komadu je uporabljenih cca. 100 različnih besed :D za primerjavo pa poslušajte Stairway to Heaven, sijajno besedilo, celo če ga poslušaš nazaj :D

Ali pa Lady Gaga, Nicki Minaj, Rebecca Black, vse 3 skupaj Freddyju Mercuryju ne sežejo, do mezinca na nogi..



pa še en komad, ki mi že cel dan gre po glavi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

blackbfm ::

drugače pa če tudi sem nekaj dodam, modernejša kot je glasba bolj se mi zdi, da je napisana le za zasužek, izvajalci sploh ne pojejo več iz vesela ali ljubezni do glasbe, najbolj pa se to izkaže pri izjemno nekvalitetnih besedilih


Pozabljaš da načeloma na dolgi rok preživi samo kvalitetna glasba, tako da ne moreš primerjat vsega kar obstaja danes s tistim prej.

Sicer pa kompleksno besedilo še ne naredi komada kul, sploh ko uleti kakšen izvajalec ki je poln samga sebe khm.."reperji" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jest10 ::

No recimo meni je zadnje čase še najbolj poslušljiv simfonični metal ter "epic" muzika. Poleg tega pa še razne kombinacije klasičnih inštrumentov in moderne muzike.

Okapi ::

Sem prepričan, da imajo tudi brazilci in kitajci kakšnega. Prosim za linke.
Evo ti eno odlično brazilsko rokerico.



O.

maco-maco ::

Novi Zeland ima šume, a ja majka uzgajam pume...patike adidasss :))
Kaj?

jype ::

rorry> Nickelback ne velja

BTW, kaj je Nickelback? :)

rorry> poslušajte Stairway to Heaven

Jah, ni od muh, ampak saj večina teh LSD komadov, za katere po 40 letih še vedno vemo, je izjemnih.

Meni tudi od vseh reči, ki se zlivajo z rockom, pa so intelektualno nadvse trezne, mnoge ogromno pomenijo:







Tudi "komerciala" lahko zelo dolgo časa ostane:

blackbfm ::

vrjetno si bolj zdepresiran tip da ti to ne paše...


Sem zdepresiran zadnje čase, sam ni to razlog:)) Takšna elektronska glasba mi je preveč umetna, sintetična, fejk in to mi ne potegne..kot da bi bil v zvezi z žensko do kere ne čutiš nič:))

djordjevic ::

Eh, če si že dal za primer Nine Inch Nailse, pol bi dal ta štikl:



Pa klasika je tudi tole:

No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

jype ::

blackclw> Sem zdepresiran zadnje čase, sam ni to razlog:)) Takšna elektronska glasba mi je preveč umetna, sintetična, fejk in to mi ne potegne..kot da bi bil v zvezi z žensko do kere ne čutiš nič:))

Moraš poslušat sintetično glasbo ki jo na svojih računalnikih delajo zdepresirani mulci, ne pa te "made for disney generation" komade.

Gladi ::

blackbfm je izjavil:

vrjetno si bolj zdepresiran tip da ti to ne paše...


Sem zdepresiran zadnje čase, sam ni to razlog:)) Takšna elektronska glasba mi je preveč umetna, sintetična, fejk in to mi ne potegne..kot da bi bil v zvezi z žensko do kere ne čutiš nič:))


Primer slovenskega glasbenika ki ustvarja neko mešanico elektro glasbe z še z nekaj zvrstmi.

Nikec3 ::

Tudi sam sem gimnazijec v glavnem poslušam rock glasbo. Vendar mi klasični rock (AC-DC in podobni) ni preveč všeč, ker mi je dolgočasen. Veliko raje imam progresivni rock (Pink Floyd, od novejših predvsem Muse), sem pa tudi ljubitelj heavy metala (Metallica, Iron Maiden, Judas Priest), medtem ko novejših zvrsti metala ne maram. Pri Metallici so mi všeč predvsem starejši albumi, Master Of Puppets mi je najboljši metal album vseh časov, pri Iron Maidnih pa so mi skoraj bolj všeč novi, zahtevnejši, progresivni albumi. Od rocka sovražim Nickelback in indie rock, ker menim, da je to cmeravi rock, brez jajc. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

djordjevic ::

Ne, to je čist poslušljivi rock, od katerega se da lepo živeti. Kaj češ, tudi taki morajo biti. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

particle ::

Ma ne, ... :D
Če je že Nine Inch Nails pol je...

Gladi ::

Kaj komentirate skupine, ki jih ne poznate v celoti. Nickelback producira 4,5 komadov na album, ki spadajo v ta "cmerav" rok, in je namenjen možici, medtem ko preostali del so predvsem trše izvedbe komadov.

Recimo primer:

Freaxx ::

Donk3y ::

V svojih srednješolskih letih sem poslušal predvsem klasični rock. Takrat pa mi glasba tudi ni pomenila toliko kot mi pomeni sedaj. Sedaj pa poslušam praktično vse zvrsti in upal bi se trditi, da sem se zaradi tega zelo spremenil tudi karakterno.

Zadnje čase pa poslušam predvsem Bon Iver, M83, Floyde, Emancipator, Tom Waits, Neil Young, Daft Punk, Air, The Black Keys, Jose Gonzalez, John Frusciante, Portishead, Massive Attack, Air France, The Cinematic Orchestra, Amon Tobin, Eddie Vedder, LCD Soundsystem...

Če bi se osredotočil le na eno ali dve glasbeni zvrsti, bi mi prav kmalu glasba postala nezanimiva. Nič ni lepšega, kot da greš na zimski sprehod skozi gozd in medtem poslušaš Emancipator ali pa ko se ponoči voziš sam po avtocesti in se v ozadju vrti Daft Punk - Tron: Legacy...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Donk3y ()

floyd1 ::

Začelo se je nekje v 8. klasu OŠ in večino od teh bendov (in posameznikov) poslušam še danes:
Pink Floyd, Led Zeppelin, The Doors, Jimi Hendrix, Dire Straits, Jethro Tull, Eric Clapton (in The Cream), AC/DC, Billy Idol, Def Leppard, GNR, Metallica, Iron Maiden, The Police, U2, Tina Turner, Eagles, Midnight Oil,... (kdo bi se zdaj vseh spomnil ;))
Edino, kar opažam je, da sem v najstniških letih bolj pogosto dal gor kaj res odkačenega (ummagumma, meddle...), zdaj pa večinoma tiste bolj "komercialne". Jebat ga, EMŠO (počasi grem proti 40-emu).

69charger ::

Tudi jaz sem včasih poslušaš trše vrste elektronske glasbe. Potem me je pa vse več začelo vlečt v rock/punkrock smer(NOFX,Green Day,AC/DC), sedaj pa večina samo še punkrock(recimo starejši komadi Blink 182,Offspring) ter včasih kakšen Iron Maiden.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

_Dormage_ ::

Phantomeye ::

kok je blo vcasih tudi slabe glasbe, samo take stvari se pozabijo, preživi pa najbolje. Darwin.

AmokRun ::

Ni ga čez dober metal.>:D Toliko različnih bandov in podzvrsti, da sploh ni časa kaj drugega poslušat. Plus koncerti, ker gre bolj za underground zvrst, brez problema tudi v Sloveniji dobiš odlične in relativno poceni koncerte priljubljenih bendov.




Poleg tega metal bendi dostikrat posežejo tudi po drugih zvrsteh tako, da se drugega sploh ne rabi.:D


Nikec3 ::

Tron Legacy lahko tudi jaz z lahkoto poslušam, pa drugače ne maram elektronske glasbe.

Drugače pa, to je genialnost:

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jest10 ::

No na splošno tudi jaz ne poslušam več elektronike. Ampak za kakšen tak komad, se pa takoj prodam>:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skladba ki vam naježi kožo... (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Sedem umetnosti
463103540 (17437) pi pawr
»

Hard rock / metal / heavy metal bendi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10240179 (33662) Nissan_GTR
»

*sodobna* glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612663 (11156) Trololololol
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211784 (8090) AmokRun
»

Koga je navdušil Trance? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
636386 (4403) T-h-o-r

Več podobnih tem