» »

Cena bencina, trošarine itd..

Cena bencina, trošarine itd..

«
1
2

smash ::

Sem danes razmišljal...

Ali mislite da vlada pri dvigu oz. spustu trošarin upošteva statistiko kupovanja goriva?

Da pojasnim..

Ker ljudje tankamo na vsake toliko in toliko časa, se verjetno da narisati nek lep graf, ki za celotno avtomobilsko populacijo zgleda kot neka sinusna krivulja, kjer je ob določenih dnevih kupovanje goriva bolj pogosto od ostalih...ali pa če rečemo, so dnevi v nekih periodah (tedni, mesci), ko se pokupi več goriva kot ostale dni...

...ker se pa cena goriva spreminja na vsakih 14 dni, se po mojem da ob upoštevanju te statistične porabe zelo lepo zaslužiti velike denarce, pri tem pa ljudem pričarati občutek, da se cena včasih malo dvigne, drugič spet pade, in so zadovoljni...zadaj pa lahko vlada zvito obremeni dneve pred večjo porabo z višjo ceno, ter potem spusti ceno tik preden pridejo dnevi, ko je poraba majhna..

upam da sem bil dovolj jasen...je kaj takega sploh možno, smiselno, se to že dogaja..ali pa sem čisto zabluzil? :)

technolog ::

Nobene sinusne krivulje ni, vse se lepo zgliha, z majhnim viškom (po moje) pozimi, ker ljudje manj pešačijo in uporabljajo kolo.

šernk ::

Saj to delajo s kurilnim oljem, pred kurilno sezono gre vedno navzgor.

z bencinom pa...osebno sem včasih tankal vsaj 1x tedensko, včasih tudi 2x dnevno in večina se jih vozi v službo tako, da ko je tank prazen grejo tankat, dvomim da ima dosti ljudi navado: vsak petek grem tankat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Jezst tankam ko tankam. Kurc, če bo šel bencin gor za 2 al pa 10 centov, a se bom nehal vozit? Kej dost pa ne moreš vplivat, ker vse dirigirajo naftni lobiji in država. Alternativ pa nobenih. Električni crap avto z dometom par deset kilometrov in astronomsko začetno ceno (sploh glede na to da skoraj vedno dobiš neko grdo majhno gajbo) pa nikakor ne upravičijo investicije. Skratka dokler ne boš dobil električnega avta z razumnim dometom za ~13k EUR bo večina folka enostavno ostajala na bencinu pa če bo še tko šel v višave.
Je vseeno lažje plačevat za malo dražji bencin kot plačevat enormne obroke za neko glupo električno gajbo v katero moraš po 5 letih spet vložit skor pol cene za menjavo akumulatorjev. Not cool bro.

Tankat pa grem pred podražitvijo samo če je tank tako ali tako že nakoncu in spotoma skočim še na črpalko.
Da bi se ekstra neki rinil na črpalko za tistih nekaj centov, brezveze,
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

technolog je izjavil:

Nobene sinusne krivulje ni, vse se lepo zgliha, z majhnim viškom (po moje) pozimi, ker ljudje manj pešačijo in uporabljajo kolo.

verjetno je vec, ker imajo zimske gume vec upora. vecinoma so pa tudi pozimi normalne razmere, tko da hitrosti niso lih zelo manjse.

smash ::

ok..ampak tudi če ni neke značilne krivulje, bi se dalo z upoštevanjem te statistike verjetno dosti denarja nabrati...zanimivo bi bilo vedeti, če upoštevajo kaj takega

black ice ::

Vprašaj jih.

St235 ::

Predvem, pa se vedno spremeni cena na isti dan, tako da ta špekulacija na tedenski/mesečni ravni odpade.

MIHAc27 ::

Ja jaz vedno tankam 30L. Ko je prazen tank pa grem spet. Enkrat je to zadost za cel mesec, drugič že v dveh dneh vse porabim. Glede na to, koliko pločevinja je na cesti tudi jaz dvomim, da je poraba v obliki kake sinusne krivulje. Bolj več ali manj enakomerno naraščujoča premica. Ogromno jih je, ki tankajo redno (se pač vozijo v službo). Avtomobilov je vedno več na cesti, čeprav se mi zdi da se proizvojalci vozil malo trudijo zmanjšati porabo.
Je pa res da je pozimi večja poraba, če se voziš (Meni pije 10-15% več kot poleti) ampak pozimi se vozim manj (Ker gremo manj na kake izlete kot poleti).

mr1two ::

Jaz mislim, da vlada trošarin sploh ni še spustila, ampak nisem prepričan, ker ne najdem podatkov za zadnji čas. Od kar so nabili trošarine, ko je bil bencin cenejši, jih lepo držijo zase.
Glede svoje porabe- tankam za 20E na teden in to je to. Če je bencin dražji, delam manj km. Če je cenejši, grem na izlet. Je pa dost bedna cena bencina zadnje čase, ampak se ne ukvarjam s tem ker- postanem samo slabe volje in še ničesar ne dosežem, če se sam neki prtožujem.

smash ::

Hočeš nočeš..tisti, ki tankamo vedno polne tanke, imamo vsak zase svoje sinusne krivulje..zdaj če pa to združiš na celo populacijo...pa verjetno vseeno dobiš dneve, ki so bolj obremenjeni in tiste, ki so manj..mogoče se ti dnevi celo ponavljajo v neki periodi. Bi blo treba poklicat na kak Petrol :)

Smurf ::

Dvomim, pomoje se pogliha ze na dnevni ravni, kaj sele dvo tedenski.

šernk ::

smash je izjavil:

Hočeš nočeš..tisti, ki tankamo vedno polne tanke, imamo vsak zase svoje sinusne krivulje..zdaj če pa to združiš na celo populacijo...pa verjetno vseeno dobiš dneve, ki so bolj obremenjeni in tiste, ki so manj..mogoče se ti dnevi celo ponavljajo v neki periodi. Bi blo treba poklicat na kak Petrol :)


ne ker takšnih je toliko, da se eden drugega pokrijejo, krivulja bi nastala le če bi vsi tankali ob petkih, ker pa predvidevam, da večina ljudi tanka ko sprazni tank, je poraba tam tam.imajo pa predvsem črpalke ob italijanski meji sinusno krivuljo, saj ob vikendih italijani tudi v kilometerski koloni čakajo v vrsti, vendar na ceno to pri nas ne vpliva, ker je itak vsak vikend isto (pred prazniki pa še 10x huje). naše črpalke so že tako ali tako na max dovoljeni ceni bencina, država je na max trošarinah, torej nimajo kaj več.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LojzePek ::

Sam tankam vedno za 20€ in ne občutim podražitev/pocenitev.

kow ::

Koga brigajo tvoja "občutja". Povej koliko litrov pokuriš na leto in bomo izračunali za 1.2€, 1.3€, 1.4€ ali 1.5€ za liter.

-valvoline- ::

Vedno več denarja gre za gorivo in položnice. Monopolistično posiljevanje in navadni kriminal. Vlada ob tem pozablja da bo folku vedno manj denarja ostalo za nakupovanje in storitve,kar pomeni smrt za gospodarstvo. Simple as that.

Zgodovina sprememb…

smash ::

hehe ok..ampak to je že druga tema..

šernk ::

država pri bencinu najbrž še največ pobere, tako da njim se jim j....

če zagoniš vso plačo za bencin gre praktično 80% od tvoje bruto plače državi, 20% se pa vrne nazaj v gospodarstvo...pol se pa čudimo kje smo :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Me zanima kakšne bi bile cene, če jih ne bi krojila država ampak bi si naftne družbe bolj konkurirale.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

xerror ::

Jaz grem tankat ko je tank prazen (1x na teden). Vsakič natankam na polno (60l). Tudi, če se bencin podraži, saj itak nimam izbire, v službo treba iti.

Utk ::

Glede na to kako se folk vozi po avtocestah, bencin očitno še ni tako strašno drag. Vsaj ne za tiste, ki pridejo do avtoceste.

black ice ::

Utk je izjavil:

Glede na to kako se folk vozi po avtocestah, bencin očitno še ni tako strašno drag. Vsaj ne za tiste, ki pridejo do avtoceste.

Ostali pa tankamo dizel.

Dajmo enkrat za vselej razčistit, da bencin ni sopomenka pogonskemu gorivu, temveč je podpomenka.

energetik ::

Hm, lahko da je kakšna krivulja odjema. Verjetno veliko manj ljudi tanka dopoldne, ko so v službah, veliko jih pa recimo na poti iz službe.
Potem so taki kot jaz, ki avto rabimo samo med vikendom. Jaz tankam takrat, ko mi števec "prerokuje" še okoli 100km do tankanja in grem na vsaj 150km izlet. To je v sob ali ned zjutraj.
Torej nek vzorec bi se lahko opazil.

Utk je izjavil:

Glede na to kako se folk vozi po avtocestah, bencin očitno še ni tako strašno drag. Vsaj ne za tiste, ki pridejo do avtoceste.
Se strinjam. Folk vozi 130km/h+ in prišpara na celotni poti recimo 5-10min, potem se pa za 20min ustavi na kavici. :|
Poraba pa par L/100 večja kot pri 100km/h.

Ted ::

-valvoline- je izjavil:

Vedno več denarja gre za gorivo in položnice. Monopolistično posiljevanje in navadni kriminal. Vlada ob tem pozablja da bo folku vedno manj denarja ostalo za nakupovanje in storitve,kar pomeni smrt za gospodarstvo. Simple as that.


Ne pozabit, da bi Jankovičev dvig DDV dvignil ceno tudi naftnim derivatom za 2 % - poleg trošarin pri vsakem litru plačamo še DDV.
Mah...

pobalinka2 ::

Tedensko naredim med 500 in 2000 km (odvisno, če imam delo na terenu ali ne in ali imam na faksu predavanja ali ne). Torej tankam po parkrat na teden (tudi dan) ali pa samo enkrat v 10-ih dneh. In dvomim, da obstajajo kakšne sinusne krivulje, ki bi me pogruntale, če se še sama ne :D

krneki0001 ::

Proizvodnja dizla je dražja od proizvodnje bencina. Država sponzorira tovornjakarje z cenejšo nafto od bencina. Na japonskem in v ameriki je nafta dražja od bencina, kar je tudi prav. Če se pogleda na petrolovi strani, se lepo vidi, da je od leta 1999 naprej je praktično nabavna cena bencina nižja od nabavne cene dizla, potem pa s trošarninami nabijejo ceno bencina.

Ko bo pa več dizlov na cestah kot bencinarjev, bodo pa trošarnine nabili višje na dizle, ker bodo tako več povlekli denarja.

Tankam pa ko je prazen tank, pa ni važno al je cenej al je dražji bencin. 64 litrov gre pa vanj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Edina krivulja ki bi jo tukaj lahko opazil je mogoče razlika med poletnimi in ostalimi meseci zaradi tujih turistov ki se vozijo čez slovenijo in dopustov. Mogoče tudi okrog novega leta. Kar se tiče ostalih dni, pa mislim da ni kakšne razlike. Mogoče med vikendi, kar pa v Sloveniji tako ali tako ne morejo upoštevati, saj cene goriv spreminjajo na 14 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

RejZoR ::

Kakšni tursiti, ki grejo rpeko naše države? Pri cenah kakršne imamo raje tankajo pred našo mejo, ker smo majhni komot prevozijo celo našo državo in spet tankajo na drugi strani v tujini. Metek v lastno koleno pa naše idiotske cene. Če bi imeli življenski standard že v osnovi višji se zaradi mal višjih cen niti ne bi tolk obremenjeval. Tko pa marsikomu par evrov več na tank pomeni velik izdatek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

Italija in Avstrija imajo višjo ceno goriva. Madžarska in Hrvaška pa tam tam.

Ali ni tako?

Še dobro da naredim 2000km na leto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zlobcek ::

Ma še največji poden je res ta razkorak med prihodki in cenami goriva pri nas.
Kot bi nas preizkušali, kdaj bo kdo popizdil.

Tankam pa polno, ko avtek zajamra. Porabe imam sicer 11, vendar kilometrine nobene praktično.

Drugače ima pa trenutno od sosedov le Avstrija nižje cene. Ostalo je višje. http://www.energy.eu/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

ABX ::

zlobcek je izjavil:


Drugače ima pa trenutno od sosedov le Avstrija nižje cene. Ostalo je višje. http://www.energy.eu/


Torej RejZoR piše gluposti. Škoda da ni edini.

zlobcek je izjavil:

Ma še največji poden je res ta razkorak med prihodki in cenami goriva pri nas.

Nisem vedel da ima Madžarska in Hrvaška višji standard od nas, vsak dan zveš kaj pametnega na SLo-techu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

RejZoR ::

Ja, važno da pišem gluposti, ki si jih ugotovil na podlagi enega stavka. Zdele je tako stanje, ko pa so se začele nore podražitve smo pa bili med najdražjimi in je folk delal točno to kar sem napisal. Kje piše, da se stanje ne bo ponovilo?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

Za nazaj ne vem kaj se je dogajalo, če imaš kako razpredelnico cen na ta datum se bom lahko strinjal s tabo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Ja, važno da pišem gluposti, ki si jih ugotovil na podlagi enega stavka. Zdele je tako stanje, ko pa so se začele nore podražitve smo pa bili med najdražjimi in je folk delal točno to kar sem napisal. Kje piše, da se stanje ne bo ponovilo?

Daj ne nakladaj, ko je bil bencin preko 1,5 so ga imel italijani že 1,8 - 1,9.

V najslabšem primeru smo bli cc 1:1 z ostalimi.

Konkreno sem se ravno ta vikend peljal po avstirji in je gorivo v povprečju dražje, samo na kakih bolj zakotnih črpalkah je ceneje kot pri nas.

RejZoR ::

Pol so se pa vsi, ki so to govoril zmišljeval ane? Še na tv je blo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

A ben, če je bilo na TV potem je že res.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Phantomeye ::

Eno vprašanje...

Recimo država podraži bencin za 50 centov. Folk besen, nori, kleje čez državo (upravičeno). Potem pa teden kasneje bencin pocenijo za 20 centov. Zakaj so ljudje veseli, kao ful zakon pocenitev, da se bencin ni pocenil že od novega leta, da je država končno k pameti pršla, gor dol...

k v bistvu je bencin še vedno dražji za 30 centov in bi človek norel, če bi ga podražil za 30 centov (takrat, ko so ga podražil za 50 centov)

krneki0001 ::

Phantomeye - temu se reče lepo po domače ovce in čredni nagon. Pastirji (dušni in ablastni) so pa veseli.
Ampak bencin je očitno še prepoceni, da bi se kdo zbunil izven gostiln in forumov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

Phantomeye je izjavil:

Eno vprašanje...

Recimo država podraži bencin za 50 centov. Folk besen, nori, kleje čez državo (upravičeno). Potem pa teden kasneje bencin pocenijo za 20 centov. Zakaj so ljudje veseli, kao ful zakon pocenitev, da se bencin ni pocenil že od novega leta, da je država končno k pameti pršla, gor dol...

k v bistvu je bencin še vedno dražji za 30 centov in bi človek norel, če bi ga podražil za 30 centov (takrat, ko so ga podražil za 50 centov)

Zakaj ne bi bli veseli, če se poceni? Lahko se ne bi ali pa še podražil. Meni je manj jasno kako nekateri ob podražitvi pravijo, da je to normalno, drugje je še dražji, pa pejte peš in take neumnosti.

smash ::

jp eni celo pravijo, da je še predrag, ker je v vsakem avtu samo en človek

D3m ::

Včasih sem več ljudi hkrati vozil pa ni noben prispeval za nafto (dobrota je sirota).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

D3m je izjavil:

Včasih sem več ljudi hkrati vozil pa ni noben prispeval za nafto (dobrota je sirota).

To si si čisto sam kriv. Ali pa imaš slabe prijatelje. Meni so sami predlagali da mi plačajo vožnjo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Phantomeye je izjavil:

Eno vprašanje...

Recimo država podraži bencin za 50 centov. Folk besen, nori, kleje čez državo (upravičeno). Potem pa teden kasneje bencin pocenijo za 20 centov. Zakaj so ljudje veseli, kao ful zakon pocenitev, da se bencin ni pocenil že od novega leta, da je država končno k pameti pršla, gor dol...

k v bistvu je bencin še vedno dražji za 30 centov in bi človek norel, če bi ga podražil za 30 centov (takrat, ko so ga podražil za 50 centov)


Imaš kup buksljev, ki ti bodo lepo pokazali uradno stopnjo inflacije, neka smešna 2% in to je za njih to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Včasih sem več ljudi hkrati vozil pa ni noben prispeval za nafto (dobrota je sirota).

To si si čisto sam kriv. Ali pa imaš slabe prijatelje. Meni so sami predlagali da mi plačajo vožnjo.


To so bili kolegi. Stike sem tudi hitro prekinil.

Malo čudno razmišljanje imaš glede "To si si čisto sam kriv".
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

St235 ::

Res čudno razmišljanje, ker vsakič ko si moral peljat je eden sedel za tabo in te s pištolo prisilil v to da voziš.

RejZoR ::

Phantomeye je izjavil:

Eno vprašanje...

Recimo država podraži bencin za 50 centov. Folk besen, nori, kleje čez državo (upravičeno). Potem pa teden kasneje bencin pocenijo za 20 centov. Zakaj so ljudje veseli, kao ful zakon pocenitev, da se bencin ni pocenil že od novega leta, da je država končno k pameti pršla, gor dol...

k v bistvu je bencin še vedno dražji za 30 centov in bi človek norel, če bi ga podražil za 30 centov (takrat, ko so ga podražil za 50 centov)


Damage control fora, ki se je skoz poslužujejo. Daj ceno gor za 5 centov, folk razpizden, poceniš za 2 centa in je folk spet miren. Naslednjič spet podražiš še za 3 cente in naslednjič poceniš za cent ali dva.
Realnos oz višaš, folk pa dobi lažen občutek kot da se ceni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

St235 je izjavil:

Res čudno razmišljanje, ker vsakič ko si moral peljat je eden sedel za tabo in te s pištolo prisilil v to da voziš.


Hecno, ampak meni deluje "To si si sam kriv" večpomensko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Smurf ::

Cisto tako mimogrede, trosarine so se v zadnjih 10 letih povisale za 12 centov (no ja res pa tudi, da so bile 10 centov nizje slabo leto nazaj), ostalo je prislo na racun visanja cene nafte na borzah.

Ce se kdo hoce poigrati tukaj je statistika: http://alea.dzs.si/pod/CENE_GORIVA.ASP?...

šernk ::

Phantomeye je izjavil:

Eno vprašanje...

Recimo država podraži bencin za 50 centov. Folk besen, nori, kleje čez državo (upravičeno). Potem pa teden kasneje bencin pocenijo za 20 centov. Zakaj so ljudje veseli, kao ful zakon pocenitev, da se bencin ni pocenil že od novega leta, da je država končno k pameti pršla, gor dol...

k v bistvu je bencin še vedno dražji za 30 centov in bi človek norel, če bi ga podražil za 30 centov (takrat, ko so ga podražil za 50 centov)



to se dela povsod, ne le pri bencinu. ceno se dvigne in naredi ugodno akcijo. ljudje pač kupujejo s popustom in ne realno ceno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Jap, res božjastne manipulacije naše vlade, pri čemer je seveda treba pregledat dejstvo, da se tošarine niso spremenile že od novembra lani. Da se je spremenila dejanska cena surovine je seveda tudi irelavantno.

MPC
05.05.2009 0,378EUR
01.05.2012 0,749EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312132 (8708) sbawe64
»

Deregulacija cen 95-okt. in dizla... na AC

Oddelek: Na cesti
295256 (3584) Heavy
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16335943 (31066) Pithlit
»

Čudno tankanje bencina na Petrolu - nateg ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5013350 (9348) r3dkv1c4
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319005 (12600) krneki0001

Več podobnih tem