» »

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost

1
2
»

krepki ::

Mislim da ste tule malo mimo vsekali,to ni noben zabušant je priden deloven človek,ki ima za sabo več kot 25 let delovne dobe in podjetje ,ki je pridno delal 4 leta na zadnje je šlo v stečaj.

Ostal je brez treh plač,odpravnine,regresa.


Na zavodu bi lahko izkoristil polnih 12 mesecev,ker pa ni lenuh,si je po enem mesecu sam poiskal zaposlitev.
Sedaj je na istem kot prej plačo bi moral dobiti 15.9.2012 danes smo 18.9.2012 kdaj bo plača pa ne ve nobeden.
V glavnem to podjetje ima res dve podjetji,ki ma v prvem podjetju blokirane vse račune in delavci nimajo plačanih prispevkov,že več kot eno leto.

Sedaj po mesecu in pol ima tudi drugo podjetje blokirano vse račune.
Za nameček mu je direktor v obraz rekel,da ni zadovoljen z njegovim delom in da lahko,neha delat takoj če želi.

V tem je vsa umetnost,druge zaposlitve trenutno ne najde,da bi delal še en mesec in pol do poteka tri mesečne pogodbe ne pride v poštev,če že prve plače ni dobil a naj še dela za dve.

Zato rabi pametno rešitev,da se čim prej prijavi na zavod dobi preostalo pomoč za brezposelnost in si v miru poišče novo zaposlitev.
Lp

Furbo ::

Če mu podjetje 3 mesece zaporedoma ne izplača plače, gre lahko na zavod in mu pripada pomoč, tudi če mu firma ne da odpovedi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krepki ::

Ko bi vsaj eni prebrali zakaj se v resnici gre.

NeMeTko ::

Če podjetje ne izpolnjuje svojih pogodbenih obveznosti, ne sme biti dileme.

Napišeš odpoved iz krivdnih razlogov na strani delodajalca (bognedaj, da se pustiš nasrati v nekakšno sporazumno odpoved) in pobereš šila in kopita.

Nihče ni dolžan delati zastonj, ne glede na vrsto pogodbe.

Drugače pa bi moral zavod za zaposlovanje imeti urejeno svetovanje za takšne primere.

MadMicka ::

Furbo, če plače delavec ne dobi dvakrat! (in ne trikrat in ne nujno zaporedoma), lahko da izredno odpoved pogodbe (3. aliena 1. odstavka 112. člena ZDR). Prav tako lahko poda izredno odpoved, če je plača v zadnjih 6 mesecih trikrat zamudila, kadarkoli in ne nujno zaporedoma.

krepki ::

Če ta delavec,ne dobi plače dva meseca,potem je tako ali tako že minilo tri mesečno obdobje,ki ga ima pri tem delodajalcu.
In bil je danes na zavodu za zaposlovnje in dobil odgovor,da je edina rešitev druga zaposlitev.
Ali počakat da mine tri mesece in potem se lahko prijavi na zavod brez problemov.

Vice ::

če bi ti navedel vsa dejstva in ne samo neke traparije potem sploh nebi bilo debate in je tako kot je napisal MadMicka. Žal tukaj zavod zavaja (kot ponavadi), če je res tako kot si napisal in če nisi spet pozabil na pomembna dejstva. Če ima 50€ naj gre na posvet k odvetniku, je zelo verjetno da jih bo hitro dobil nazaj.

krepki ::

Vice a ti zastopiš,da tale varijanta,ki jo je navedel MadMicka v tem primeru ne koristi nič,ko mine dva meseca in ne dobiš plače,manjka samo še pol meseca in lahko uradno rečeš delodajalcu adijo in se prijaviš na zavod.

Ampak izgubiš tri plače,zato je ta sistem slab,da pred potekom treh mesecev ne moreš na zavod in zahtevat nadomestilo,zaradi tega ker te je nov delodajalec nasral že prvi mesec zaposlitve.

st0jko ::

Obujam staro temo, vem, ampak zanima me, če so kake novosti na to temo. Namreč potekla mi je pogodba, in je nisem/ne bom podaljšal pod trenutnimi pogoji, čeprav mi je bila ponujena nova. Ali bom na zavodu dobil nadomestilo oz. kaj moram vedet, da me ne nategnejo? Zaposlen sem bil 2 leti.
keks?

harmony ::

st0jko je izjavil:

Obujam staro temo, vem, ampak zanima me, če so kake novosti na to temo. Namreč potekla mi je pogodba, in je nisem/ne bom podaljšal pod trenutnimi pogoji, čeprav mi je bila ponujena nova. Ali bom na zavodu dobil nadomestilo oz. kaj moram vedet, da me ne nategnejo? Zaposlen sem bil 2 leti.


Zakaj ne bi dobil nadomestila? Tvoja pogodba je potekla in to je to. Zato pa je za dolocen cas.

49106 ::

Nekdanji zaposleni mi je pred časom potožil, da so ga (v začetku leta) črtali iz evidence kljub temu, da je bil upravičen do nadomestila za brezposlnost 9 mesecev. (Ker ne zna uporabljati računalnika, je za obveščanje o novih zaposlitvah izbral navadno pošto. Vabila na razgovor po pošti naj ne bi prejel.) Napisano v zadnjem oklepaju ne morem potrditi, da je resnično. Jaz mu takrat kaj drugega kot to, da poišče pravniško pomoč, nisem znal svetovati.

Pred časom sem ga ponovno srečal in povprašal. Dejal je, da ni imel sredstev za pravnike, in mu drugega kot se sprijazniti z nastalo situacijo ni preostalo. Mi je pa človeka žal, saj zaradi izbrisa 6 mesecev ni bil upravičen niti do socialne pomoči. Ima kdo morda kakšen brezplačen pravniški nasvet? Ali pa ime kakšnega odvetnika, ki bi ga zastopal 1/2 pro bono. Polovico stroškov morebitnega sodnega postopka sem pripravljen pokriti jaz.

EDIT: Sem že našel. Če bo še kdo potreboval:
http://www.odv-zb.si/predstavitev/dan-o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Bizkit45 ::

prva zaposlitev - 6.mesecev - ali ti pripada kakršnokoli nadomestilo in če ja, koliko? Seveda govorimo za primer, da pogodba ne bo podaljšana.

MadMicka ::

Če si mlajši od 30 let, ti pripada nadomestilo v trajanju dveh mesecev, kot to določa 7. odstavek 60. člena ZUTD.

Bizkit45 ::

hvala za kratek in jedrnat odgovor.
Mogoče veš koliko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

MadMicka ::

80% od povprečne plače v zadnjih 5 mesecih. Gledaš neto plačo, če si imel plačo nizko, potem zna biti celo malo več, ker podjetja pri nizkih plačah običajno narobe obračunavajo akontacijo dohodnine, tj. ne upoštevajo pravilne davčne olajšave.

sarab15 ::

Dober dan !

Mene zanima nekaj in sicer imam pogodbo kolektivno do konec 28 februarja in mi so rekli ali mi prekinejo ali dajo za nedolocen cas in ker sama vec nocem delat bi raje da mi prekinejo. A je potem kaka moznost da dobim nadomestilo?
Delam pa ze 1 leto in 9 mescov

Arzen28 ::

sarab15 je izjavil:

Dober dan !

Mene zanima nekaj in sicer imam pogodbo kolektivno do konec 28 februarja in mi so rekli ali mi prekinejo ali dajo za nedolocen cas in ker sama vec nocem delat bi raje da mi prekinejo. A je potem kaka moznost da dobim nadomestilo?
Delam pa ze 1 leto in 9 mescov

Seveda ti pripada. Četudi ti ponudijo novo pogodbo, pa je ne podpišeš, se smatra kot da ti je potekla pogodba in si upravičen do nadomestila. Pogodbo ali pogodbe za teh 1 leto in 9 mesecev nesi zraven na zavod za zaposlovanje, da ti izračunajo koliko mesecev zavoda ti pripada. Od podjetja pa moraš dobiti potrdilo koliko si imela plače, da ti zavod izračuna povprečje za nadomestilo, a s tem se ne mudi, ker ti marca itak dobiš plačo od februarja, nadomestilo pa potem aprila. Glavno da neseš pogodbe. Tam tudi izpolniš obrazec, ter te pošljejo na pogovor, kjer se dogovoriš za naprej kako boš iskala zaposlitev. To je pogoj, da ti ne znižajo nadomestila iz 80% plače na manj, mislim da na 50%.

Pa ne pozabit it iz zavoda za zaposlovanje še na zzzs s potrdilom, da si prijavljena na zavodu kot brezposelna oseba, da imaš potem še naprej urejeno zdravstveno zavarovanje.

https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

Alien123 ::

Pa takoj naslednji dan, ko ti poteče pogodba, idi na borzo.

opeter ::

Alien123 je izjavil:

Pa takoj naslednji dan, ko ti poteče pogodba, idi na borzo.


Mislim, da imaš čas 2 ali 3 dni ... v tem času se moraš prijavit na Zavod za zaposlovanje RS.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sarab15 ::

Sem tudi brala, da recimo ce ti je ponujena nova ppgodba za dolocen ali nedolocen cas in je ne podpises, da ti ne pripada nadomestilo. Sama si ne zelim ker so grozne razmere podbadanjw,izkoriscanje ker mi nudijo bivanje in tako naprej.

Imam pa tudi pac papir v primeru brezposelnosti. Kako je z tem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarab15 ()

St235 ::

Odvisno je od tega zakaj ti je ponujena nova pogodba. Če govorimo o situaciji, kjer ti obstoječa pogodba za določen čas poteče potem to ne drži. Če govorimo o situaciji, kjer ti obstoječo pogodbo prekinejo in ob tem ponudijo novo pogodbo za ustrezno delovno mesto zaradi spremenjenih okoliščin potem pa nisi upravičen do nadomestila za brezposelnost. Še vedno pa je velika verjetnost, da zavod ne bo pozoren in ne bo preverjal, kar pomeni, da bodo izhajali iz postavke, da si bila odpuščena iz poslovnih razlogov.

tako, da najprej pojasni za katerega od scenarijev sploh gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Arzen28 ::

sarab15 je izjavil:

Sem tudi brala, da recimo ce ti je ponujena nova ppgodba za dolocen ali nedolocen cas in je ne podpises, da ti ne pripada nadomestilo. Sama si ne zelim ker so grozne razmere podbadanjw,izkoriscanje ker mi nudijo bivanje in tako naprej.

Imam pa tudi pac papir v primeru brezposelnosti. Kako je z tem ?

Ne vem, kje si to brala, ti povem iz prve roke. Bratu je potekla šestmesečna pogodba (že tretja) 31.12.2019, ter ponujena pogodba za ndč. Zavrnil je podpis nove, dejal da podpiše pogodbo le za drugo delovno mesto v istem podjetju, niso rekli niti ja niti ne, samo da ga obvestijo. Ga niso, tako da je šel lepo 03.01.2020 na zavod, zraven moraš vzeti pogodbe, s katerimi dokažeš koliko zaporednih mesecev si delal, da ti povejo koliko časa si lahko na zavodu, potem pa na kadrovsko bivše firme, kjer ti napišejo povprečno plačo zadnjih 3 ali celo 6 (sem že pozabil) mesecev, da imajo na zavodu osnovo za izračun nadomestila za brezposelnost. Brat ni povedal za ponujeno pogodbo, niti na zavodu niso spraševali. Ko je videla datum pogodbe, je bilo to to. Drugače pa kot je dejal Lakotnik, sama se moraš prvo izjasnit, kakšen primer imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

sarab15 ::

Dober dan !
Zanima me nekaj in sicer meni potece pogodba za dolocen cas 28.2.2020 delodajalec mi hocw pogodbo podaljsat za tri mesce ampak ker je ne zelim mi bodo podaljsali za en mesec da koristim ure in dopust ampak imam problem sama nocem koristiti ure in dopusta ker so mi rekli da ce se v marcu pokoristim pred iztekom meseca moram dat odpoved ampak z tem ne morem do zavoda in ne do nadomestila. Delodajalec mi je potem dolzan izplacati nadure in dopust ce jaz nocem koristiti ure z pogodbo ?

Alien123 ::

Arzen28 je izjavil:

sarab15 je izjavil:

Sem tudi brala, da recimo ce ti je ponujena nova ppgodba za dolocen ali nedolocen cas in je ne podpises, da ti ne pripada nadomestilo. Sama si ne zelim ker so grozne razmere podbadanjw,izkoriscanje ker mi nudijo bivanje in tako naprej.

Imam pa tudi pac papir v primeru brezposelnosti. Kako je z tem ?

Ne vem, kje si to brala, ti povem iz prve roke. Bratu je potekla šestmesečna pogodba (že tretja) 31.12.2019, ter ponujena pogodba za ndč. Zavrnil je podpis nove, dejal da podpiše pogodbo le za drugo delovno mesto v istem podjetju, niso rekli niti ja niti ne, samo da ga obvestijo. Ga niso, tako da je šel lepo 03.01.2020 na zavod, zraven moraš vzeti pogodbe, s katerimi dokažeš koliko zaporednih mesecev si delal, da ti povejo koliko časa si lahko na zavodu, potem pa na kadrovsko bivše firme, kjer ti napišejo povprečno plačo zadnjih 3 ali celo 6 (sem že pozabil) mesecev, da imajo na zavodu osnovo za izračun nadomestila za brezposelnost. Brat ni povedal za ponujeno pogodbo, niti na zavodu niso spraševali. Ko je videla datum pogodbe, je bilo to to. Drugače pa kot je dejal Lakotnik, sama se moraš prvo izjasnit, kakšen primer imaš.


Pa so dali bratu pol novo pogodbo?

louser ::

V bistvu rabiš samo zadnjo pogodbo, ostale podatke si zavod pridobi sam.

sarab15 je izjavil:

Dober dan !
Zanima me nekaj in sicer meni potece pogodba za dolocen cas 28.2.2020 delodajalec mi hocw pogodbo podaljsat za tri mesce ampak ker je ne zelim mi bodo podaljsali za en mesec da koristim ure in dopust ampak imam problem sama nocem koristiti ure in dopusta ker so mi rekli da ce se v marcu pokoristim pred iztekom meseca moram dat odpoved ampak z tem ne morem do zavoda in ne do nadomestila. Delodajalec mi je potem dolzan izplacati nadure in dopust ce jaz nocem koristiti ure z pogodbo ?

Ne morejo ti samovoljno podaljšati pogodbe brez tvojega soglasja.
Če ti pogodba traja samo zgolj do konca meseca, ta mesec oddelaš, s prvim marcem pa se prijaviš na zavod. Odpovedi ne rabiš dajati, zgolj oddelaj do zadnjega sklenjenega roka.
Delodajalec ti je primoran izplačati nadure in neizkoriščen dopust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

louser ::

St235 je izjavil:

Odvisno je od tega zakaj ti je ponujena nova pogodba. Če govorimo o situaciji, kjer ti obstoječa pogodba za določen čas poteče potem to ne drži. Če govorimo o situaciji, kjer ti obstoječo pogodbo prekinejo in ob tem ponudijo novo pogodbo za ustrezno delovno mesto zaradi spremenjenih okoliščin potem pa nisi upravičen do nadomestila za brezposelnost. Še vedno pa je velika verjetnost, da zavod ne bo pozoren in ne bo preverjal, kar pomeni, da bodo izhajali iz postavke, da si bila odpuščena iz poslovnih razlogov.

tako, da najprej pojasni za katerega od scenarijev sploh gre.

Če ti delodajalec ne more zagotavljati dela, za katerega si podpisal pogodbo, ti je primoran ta čas plačevati nadomestilo (naloga delodajalca je, da ti zagotavlja delo) do nekega roka.
Iz čistilke v hišnika(primer) te pa res ne morejo prisiliti, četudi čistilke več ne rabijo.

Arzen28 ::

Alien123 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

sarab15 je izjavil:

Sem tudi brala, da recimo ce ti je ponujena nova ppgodba za dolocen ali nedolocen cas in je ne podpises, da ti ne pripada nadomestilo. Sama si ne zelim ker so grozne razmere podbadanjw,izkoriscanje ker mi nudijo bivanje in tako naprej.

Imam pa tudi pac papir v primeru brezposelnosti. Kako je z tem ?

Ne vem, kje si to brala, ti povem iz prve roke. Bratu je potekla šestmesečna pogodba (že tretja) 31.12.2019, ter ponujena pogodba za ndč. Zavrnil je podpis nove, dejal da podpiše pogodbo le za drugo delovno mesto v istem podjetju, niso rekli niti ja niti ne, samo da ga obvestijo. Ga niso, tako da je šel lepo 03.01.2020 na zavod, zraven moraš vzeti pogodbe, s katerimi dokažeš koliko zaporednih mesecev si delal, da ti povejo koliko časa si lahko na zavodu, potem pa na kadrovsko bivše firme, kjer ti napišejo povprečno plačo zadnjih 3 ali celo 6 (sem že pozabil) mesecev, da imajo na zavodu osnovo za izračun nadomestila za brezposelnost. Brat ni povedal za ponujeno pogodbo, niti na zavodu niso spraševali. Ko je videla datum pogodbe, je bilo to to. Drugače pa kot je dejal Lakotnik, sama se moraš prvo izjasnit, kakšen primer imaš.


Pa so dali bratu pol novo pogodbo?

Ne. Jih je klical kako je zdaj s pogodbo za drugo delovno mesto pa so rekli, da urejajo. Šele po tistem, ko je že oddal vse skupaj na zavodu, ter šel iskat na kadrovsko potrdilo o izplačilu plač, so mu tam dejali, da so njim sporočili že vsaj 1 teden pred iztekom pogodbe, da ne bo podaljšal, tako da so že vedeli, da mu nove pogodbe ne bodo dali, le njemu niso želeli potrditi, ne vem zakaj ne. Nima veze, je mel že dogovorjeno z drugim podjetjem, da začne delat pri njih aprila, ni vedel le, a bo delal pri tej firmi še 3 mesece ali bo raje koristil zavod.

St235 ::

louser je izjavil:

St235 je izjavil:

Odvisno je od tega zakaj ti je ponujena nova pogodba. Če govorimo o situaciji, kjer ti obstoječa pogodba za določen čas poteče potem to ne drži. Če govorimo o situaciji, kjer ti obstoječo pogodbo prekinejo in ob tem ponudijo novo pogodbo za ustrezno delovno mesto zaradi spremenjenih okoliščin potem pa nisi upravičen do nadomestila za brezposelnost. Še vedno pa je velika verjetnost, da zavod ne bo pozoren in ne bo preverjal, kar pomeni, da bodo izhajali iz postavke, da si bila odpuščena iz poslovnih razlogov.

tako, da najprej pojasni za katerega od scenarijev sploh gre.

Če ti delodajalec ne more zagotavljati dela, za katerega si podpisal pogodbo, ti je primoran ta čas plačevati nadomestilo (naloga delodajalca je, da ti zagotavlja delo) do nekega roka.
Iz čistilke v hišnika(primer) te pa res ne morejo prisiliti, četudi čistilke več ne rabijo.


Kdo pa govori o tem, da te silijo iz enega dela v drugega? Če ti delodajalec ne more zagotovit dela za katerega te je zaposlit te lahko povsem legitimno odpusti.

Ampak to nima nič z tem, da ti lahko odpove pogodbo z tem, da ti ponudi USTREZNO nadomestno zaposlitev in da zavrnitev takšne pogodbe lahko pomeni izgubio pravice za nadomestilo za brezposelnost.

louser je izjavil:

V bistvu rabiš samo zadnjo pogodbo, ostale podatke si zavod pridobi sam.

sarab15 je izjavil:

Dober dan !
Zanima me nekaj in sicer meni potece pogodba za dolocen cas 28.2.2020 delodajalec mi hocw pogodbo podaljsat za tri mesce ampak ker je ne zelim mi bodo podaljsali za en mesec da koristim ure in dopust ampak imam problem sama nocem koristiti ure in dopusta ker so mi rekli da ce se v marcu pokoristim pred iztekom meseca moram dat odpoved ampak z tem ne morem do zavoda in ne do nadomestila. Delodajalec mi je potem dolzan izplacati nadure in dopust ce jaz nocem koristiti ure z pogodbo ?

Ne morejo ti samovoljno podaljšati pogodbe brez tvojega soglasja.
Če ti pogodba traja samo zgolj do konca meseca, ta mesec oddelaš, s prvim marcem pa se prijaviš na zavod. Odpovedi ne rabiš dajati, zgolj oddelaj do zadnjega sklenjenega roka.
Delodajalec ti je primoran izplačati nadure in neizkoriščen dopust.


Delodajalec ti je dolžan izplačat nadure in neizkoriščen dopust zgolj v kolikor zaradi delodajalca dopusta nisi mogel pravočasno izkoristit. Tako, da je treba pazit, da v takem primeru pravočasno zaprosiš za dopust (oziroma vsaj del tega). Če ti čez en mesec poteče pogodba in imaš še recimo 10 dni dopusta in za ta dopust ne zaprosiš, niti pod razno nimaš osnove za izplačilo dopusta ob zaključku delovnega razmerja. Drugo pa je, če tu delodajalec zavrne koriščenje dopusta.

Nima pa delavec pravice zavrnit koriščenje dopusta/nadur in potem zahtevat izplačilo. Seveda pa ne rabi podpisovat dodatnega meseca zaposlitve zato, da bi lahko izkoristil dopust. Bo pa vsekakor moral dokazovat, da do koriščenja dopusta ni prišlo po krivdi delodajalca.

Pod nobenim pogojem pa ne dajat odpovedi. Pokoristi kar v februarju lahko za ostalo pa zahtevaj izplačilo delodajalca. Če izplačila ne bo, ti ostane samo sodna pot, kjer pa bo treba dokazat, da dopusta in nadur zaradi delodajalca ni bilo možno izkoristiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sarab15 ::

Ja ampak jaz sem dobila nov dopust 22 dni in imam 70 nadur do konca meseca nebom mogla pokoristit. Kaj zdaj naj ?

destroyer2k ::

22 dni dopusta si dobila letos ali skupaj z lanskim dopustom imaš toliko dni? Če se gre za prvi primer je verjetno 22 dni za celotno leto mišljeno, tebi pa pripada samo sorazmerni delež, ki nanese 3-4 dni.

val46 ::

Če si dobila nov dopust 22 dni, je ta dopust mišljen za celo leto dela pri tem delodajalcu. V kolikor greš s prvim marcom od njega, ti pripada le sorazmerni del dopusta, se pravi 2/12 teh 22 dni, je 3,66dneva, kar v praksi pomeni, da si doma lahko na dopustu nekje 3dni in še kakih 5h, za polni delovni čas. Tako da k temu prištej še teh 70 nadur in si doma lahko cca 13dni še v tem mesecu. Kar bo težko, glede na to, da ima februar samo 28 dni. Jst ti predlagam, da se dogovoriš in sploh ne rabiš več hodt delat do konca meseca, kar ti pa ostane neizkoriščenega dopusta, naj ti plača potem. Pa ne pozabit, da so ti dolžni plačat tudi 2/12 letnega regresa za ta dva meseca.

MadMicka ::

val46, kot zanimivost, to leto je prestopno, februar ima 29 dni, v pogodbi niso na to računali, piše 28., in se lahko zgodi, da bi v najslabšem primeru dobila samo 1/12 regresa.

sicer pa sarab15, takoj, danes ali jutri, oddaj delodajalcu kratek stavek, da zahtevaš koriščenje letnega dopusta, v celoti, ki ti pripada, spodaj se podpiši in shrani o tem dokazilo, tako da ne bom potem glede tega problema. Lahko oddaš v dveh izvodih, pri čemer ti na en izvod potrdijo prejem in ti ga takoj vrnejo.

val46 ::

O MadMicka, to sem pa res spregledal. Ampak, če to drži in ti zaradi tega zbijejo 1/12 regresa, ker uradno ni oddelala cel mesec, jih je pa za tepst. V vsakem primeru pa ja, čimprej oddat to kar si napisal, da ima črno na belem, kakšen je njen interes in želje, da potem se delodajalec ne more izgovarjat, da ni vedel o nepodaljšanju pogodbe.

St235 ::

sarab15 je izjavil:

Ja ampak jaz sem dobila nov dopust 22 dni in imam 70 nadur do konca meseca nebom mogla pokoristit. Kaj zdaj naj ?


Če ti pogodba poteče potem imaš pravico do sorazmernega dela dopusta in ne do celotnega. Glede na to, da is vedela kdaj pogodba poteče in jo nimaš namena podaljšat bi tudi morala pravočasno zaprosit za koriščenje nadur.

MadMicka je izjavil:

val46, kot zanimivost, to leto je prestopno, februar ima 29 dni, v pogodbi niso na to računali, piše 28., in se lahko zgodi, da bi v najslabšem primeru dobila samo 1/12 regresa.

sicer pa sarab15, takoj, danes ali jutri, oddaj delodajalcu kratek stavek, da zahtevaš koriščenje letnega dopusta, v celoti, ki ti pripada, spodaj se podpiši in shrani o tem dokazilo, tako da ne bom potem glede tega problema. Lahko oddaš v dveh izvodih, pri čemer ti na en izvod potrdijo prejem in ti ga takoj vrnejo.


Pozabljaš, da je delavka vedela kdaj ji poteče pogoba in bi morala ustrezno prej zaprosit za dopust. Drugo je če bi šlo za odpoved. Tukaj pa bolj težko rečeš da je delodajalec kriv, da si ti en teden pred potekom pogodbe ugotovil, da si pozabil izkoristiti dopust.

val46 je izjavil:

O MadMicka, to sem pa res spregledal. Ampak, če to drži in ti zaradi tega zbijejo 1/12 regresa, ker uradno ni oddelala cel mesec, jih je pa za tepst. V vsakem primeru pa ja, čimprej oddat to kar si napisal, da ima črno na belem, kakšen je njen interes in želje, da potem se delodajalec ne more izgovarjat, da ni vedel o nepodaljšanju pogodbe.


Delodajalec se ne rabi sklicevati na to, da ni vedel da pogodbe ni podlajšala, ker bo ona morala dokazovat, da je pravočasno zaprosila za koriščenje dopusta/nadur glede na to, da je vedela kdaj ji pogodba poteče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MadMicka ::

Lakotnik, za drugič, da boš vedel, kar se tiče viška ur oz. "nadur", kot ti temu praviš, velja, da jih mora delavec v vsakem primeru dobiti plačane. Ne rabi delavec nič zaprositi delodajalca za koriščenje viška ur.

St235 ::

Ja, za nadure imas prav, moja napaka. Za dopust pa velja kot napisano.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede denarnega nadomestila

Oddelek: Loža
172460 (1989) Hexx
»

Potek pogodbe za določen čas in denarno nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
3710400 (8797) St235
»

Prekinitev delovnega razmerja z moje strani

Oddelek: Loža
194496 (3456) jan_g
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220656 (16044) St235

Več podobnih tem