» »

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost

«
1
2

blue ::

Čez 1 mesec mi poteče 1 letna pogodba za določen čas.
Pogodbo v tem podjetju nebom podaljšal.

A je kakšen načim, da dobim nadomestilo za brezposlenost?

St235 ::

Da, takoj ko ti poteče pogodba se lahko prijaviš na zavod in vložiš zahtevo za nadomestilo. Pripada ti 3 mesece.

para! ::

O'rly? A ni (bilo) tako, da se pogodba za določen čas podaljša avtomatsko, če se ne prekine?

In zakaj bi dobil nadomestilo, če ne boš podaljšal pogobe oz. jo imaš namen sam prekiniti?

lp
Death before dishonor!

Ziga Dolhar ::

para! je izjavil:

O'rly? A ni (bilo) tako, da se pogodba za določen čas podaljša avtomatsko, če se ne prekine?

In zakaj bi dobil nadomestilo, če ne boš podaljšal pogobe oz. jo imaš namen sam prekiniti?

lp


Pogodba, sklenjena za določen čas, preneha - začuda - s potekom časa, za katerega je sklenjena.

Razen če obe pogodbeni stranki tudi po izteku še vedno "ravnata" po pogodbi. Potem sem pogodba lahko šteje za podaljšano, oziroma v primeru pogodbe o zaposlitvi, se šteje za sklenjeno za nedoločen čas.

Vendar, da to tega ne bi prišlo, ni potrebna "prekinitev".
https://dolhar.si/

metalc ::

Do nadomestila si upravičen, če izgubiš zaposlitev ne po svoji krivdi. V to šteje tudi, če ti poteče pogodba za določen čas in ti je ne podaljšajo. Razen če delodajalec kaj zagnoji in privleče še kakšne krivdne razloge. Samo ne vem, kako bi to šlo danes, ko ni več delovnih knjižic. Zavodu boš moral predložiti pogodbe, "odpustnico" in najbrž še kaj, nakar si bodo njihovi pravniki vzeli čas, vse skupaj temeljito prešnjofali in izdali odločbo. Na zavodu boš dobil tudi en obrazec, ki ga boš nesel na bivšo firmo, kjer bodo vpisali plače za zadnje leto, da ti bo zavod lahko odmeril nadomestilo.

para!: verjetno si mislil to, da ti po nekem obdobju (2 leti?) ne smejo več podaljševati pogodb za določen čas, pač pa ti dati za nedoločen čas.

Čas prejemanja nadomestila je sicer odvisen še od tega, koliko časa skupaj (tudi prejšnje zaposlitve) si bil zaposlen do prekinitve

para! ::

Pogodba, sklenjena za določen čas, preneha - začuda - s potekom časa, za katerega je sklenjena.

Razen če obe pogodbeni stranki tudi po izteku še vedno "ravnata" po pogodbi. Potem sem pogodba lahko šteje za podaljšano, oziroma v primeru pogodbe o zaposlitvi, se šteje za sklenjeno za nedoločen čas.

To sem mislil ja, pa sem se seveda narobe izrazil. Kakorkoli, da bi prišlo do prekinitve pogodbe se mora ena stranka tako odločiti, se pravi ali delavec neha hoditi v službo (pogodba potekla, ni obveznosti) ali pa direktor reče, da je dela konec.

Če delavec neha hoditi v službo, bi v tem primeru lahko rekel, da je to isto, kot če bi delavec dal odpoved, potem valjda ne bo dobil nadomestila?

lp
Death before dishonor!

St235 ::

NE, ko poteče pogodba o zaposlitvi za določen čas je delavec brezoselen. Pripada mu nadomestilo za brezposlenost.

Pri pogodbi za določen čas je razmerje skelnjeno samo do določenega datumo, razmiljanje, da mora kdorkoli eksplicitno končat delovno razmerje je zmotno. Zakon zgolj predivdeva, da če pogodba poteče, ostanejo pa vsi elementi delovnega razmerja potem se šteje, da je delavec še naprej zaposlen.

Če pa pogodba poteče in si z delodajalcem zaželita uspehe v prihodnjosti pa je to to. Naslednji dan si brezposelen in se lahko prijaviš na zavodu ter zahtevaš nadomestilo.

O kakih odpustnicah nabija para nimam pojma, v praksi je to tako ,da te je mora delodajalec v 8 dneh po preteku pogodbe odjavit na ZZZS. In potem vejo, da ti je potekla pogodba in si upravičen do nadomestila. Zahtevo za nadomestilo lahko izdaš tudi elektronsko.

para! ::

Citiram avtorja:
Čez 1 mesec mi poteče 1 letna pogodba za določen čas.
Pogodbo v tem podjetju nebom podaljšal.

Glede na to, da je napisal, da se je sam odločil, da pogodbe ne bo podaljšal, sem mislil, da je to enakovredno temu, da bi recimo v času pogodbe dal odpoved - v tem primeru, afaik, ne bi bil upravičen do nadomestila za brezposelnost.

Tehnično gledano je stvar podobna: lahko bi avtor teme podaljšal pogodbo in obdržal zaposlitev - sam se je odločil drugače. Zato se mi zdi, kot laiku, zadeva precej podobna.

NE, ko poteče pogodba o zaposlitvi za določen čas je delavec brezoselen. Pripada mu nadomestilo za brezposlenost.

No, to ni res, je Žiga napisal, da se pogodba podaljša v primeru, ko obe stranki nadaljujeta z izpolnjevanjem pogodbe.

Zato sem nepodaljšanje pogodbe s strani delavca razumel kot enostransko odpoved delovnega razmerja. Če bi hotel, bi lahko še vedno hodil v službo :)

lp
Death before dishonor!

Keyser Soze ::

para! je izjavil:

No, to ni res, je Žiga napisal, da se pogodba podaljša v primeru, ko obe stranki nadaljujeta z izpolnjevanjem pogodbe.

Zato sem nepodaljšanje pogodbe s strani delavca razumel kot enostransko odpoved delovnega razmerja. Če bi hotel, bi lahko še vedno hodil v službo :)

lp

Saj bi lahko še vedno hodil v službo. In če bi bil delodajalec tako tumpast, da ti ne bi rekel hvala in nasvidenje, oz. bi ti pustil da delaš tam, je za njega konec veselja, ker je ravnokar nekoga praktično zaposlil za nedoločen čas.

Najpametneje je delavcu tik pred iztekom pogodbe o zaposlitvi izdati eno obvestilo s katerim se ga obvesti o izteku pogodbe, o tem kdaj lahko prevzame vso potrebno dokumentacijo ob prenehanju DR in to je to. Ponavadi je pa vseeno dobro, da se človeku morda še onemogoči vstop v prostore oz. do delovnega mesta. Poznam primere, ko so ljudje dejansko hoteli prit delat po izteku pogodbe oz. so celo prišli delat kot da ni nič. In delodajalcu bo izredno težko dokazat, da ni hotel, da pride človek v službo, delat, po izteku pogodbe, sploh če bo delavec zgodbo nadaljeval na sodišču.
OM, F, G!

benx ::

V kolikor je meni znano, če sam prekineš/ne podaljšaš pogodbe ti denarno nadomestilo ne pripada. ponavadi če delodajalec ne podaljša pogodbe dobiš tudi na papirju razlog zakaj je tako in s tem greš potem na zavod.

Ziga Dolhar ::

No ja - jaz sem na delovnem sodišču reševal vsaj tri spise, ko je sodišče delavcem (pardon - vse tri so bile delavke) zavrnilo zahtevek na ugotovitev transformacije pogodbe.

Izigravanj sodišča ne marajo preveč.

Le v enem primeru (ups - vrtec!) je bil delodajalec tako glup, da je zaposleno še dva meseca gledal pri delu in ni ukrepal ...
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

St235 ::

para! je izjavil:

Citiram avtorja:
Čez 1 mesec mi poteče 1 letna pogodba za določen čas.
Pogodbo v tem podjetju nebom podaljšal.

Glede na to, da je napisal, da se je sam odločil, da pogodbe ne bo podaljšal, sem mislil, da je to enakovredno temu, da bi recimo v času pogodbe dal odpoved - v tem primeru, afaik, ne bi bil upravičen do nadomestila za brezposelnost.

Tehnično gledano je stvar podobna: lahko bi avtor teme podaljšal pogodbo in obdržal zaposlitev - sam se je odločil drugače. Zato se mi zdi, kot laiku, zadeva precej podobna.

NE, ko poteče pogodba o zaposlitvi za določen čas je delavec brezoselen. Pripada mu nadomestilo za brezposlenost.

No, to ni res, je Žiga napisal, da se pogodba podaljša v primeru, ko obe stranki nadaljujeta z izpolnjevanjem pogodbe.

Zato sem nepodaljšanje pogodbe s strani delavca razumel kot enostransko odpoved delovnega razmerja. Če bi hotel, bi lahko še vedno hodil v službo :)

lp


Če pogodba POTEČE to ni enako odpovedi pogodbe. Pogodba je skelnjena za določeno obdobje in po tem obdobju je stvar interesa ali se podjalša ali ne. Če ena od strank nima interesa podajšat pogodbe potem je pogodbe na izbrani datum konec. Delavcu pa seveda pripadajo nadomestila ne glede na to zakaj ni prišlo do podaljšanja pogodbe.

Pa nikar žigata v to vleč, ker to nima nobene veze s tem ali dobiš nadoemstilo ali ne.

In še enkrat, ko poteče pogodba je delavec brezposelen. Zakon zgolj predivdeva, da če pogodba poteče, ostanejo pa vsi elementi delovnega razmerja potem se šteje, da je delavec še naprej zaposlen. Torej v primeru, ko kljub poteku pogodbe ostajajo elementi delovnega razmerja se šteje da je pogodba podaljšana. Enako kot se šteje da je pogodba sklenjena v vsakem drugem priemru, ko obstajajo vsi elementi delovnega razmerja ni pa dejanskega podpisanega papirja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

para! ::

Delavcu pa seveda pripadajo nadomestila ne glede na to zakaj ni prišlo do podaljšanja pogodbe.

Tudi, če je delavec tisti, ki se odloči, da ne bo podaljšal pogodbe?

Sej ničesar ne trdim, samo sprašujem, ker očitno imamo tu še en absurd.

lp
Death before dishonor!

Keyser Soze ::

Hvala bogu za common sense sodišča. Samo je pa res, da veliko delodajalcev tudi dejansko izkorišča ljudi za delo brez ustrezne pravne podlage. In dokazovanje/presojanje posameznikovega prav ali narobe zna bit zelo komplicirano v takšnih primerih.

En dan dela je dovolj, da govorimo o sklenjenem delovnem razmerju za nedoločen čas. Kar pomeni, da se lahko delodajalec konkretno zajebe, če reče da naj pride samo še pospravit drugi dan.

para! je izjavil:

Tudi, če je delavec tisti, ki se odloči, da ne bo podaljšal pogodbe?

Seveda, ker je niti ne more podaljšati oz. ne govorimo o isti pogodbi.

Gre lahko kvečjemu za NOVO pogodbo o zaposlitvi. Trajanje se ne da spreminjati drugače kot z novo pogodbo.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Lej pogodba za določen čas je pogdogba za določen čas. Predvidi točno določeno obdobje ko bo nekdo zaposlen. Po temu se predivdeva da bo brezposelen.

Po preteku lahko ali pa ne skleneta nove pogodbe. Zavod tukaj nima pooblsatil, da bi lahko preverjl zakaj do nove pogodbe ni prišlo. Predstavlj si da je to enako, kot če bi nekdo prejemal nadomestilo za brezposelnost in bi mu kolega ponudil službo, ta pa bi jo zavrnil. To ne vpliva na rpavice iz naslova nadomestila za brezposelnost. Denar iz tega naslova dobiš zato, ker si ga vsa pretekla leta vplačeval. Dejansko dobiš izplačano rento, ki si jo sam vplačal.

Oziroma drugače:
Po preteku pogodbe ti je delovno razmerje prenehalo zato ker je potekla pogodba in ne zato ker si sam hotel nehat. Nadomestilo za brezposlenost pa ni pogojeno s tem ali si ti hotel sprejeti novo delo, zgolj z tem, da je obstoječe poteklo brez tvoje krivde.

Točna dikcija: Denarno nadomestilo lahko pridobite, če ste brezposelna oseba in vam delovno razmerje ni prenehalo po vaši krivdi ali volji ter izpolnjujete druge z zakonom določene pogoje.

Volja = prostovoljna odpoved delovnega razmerja
Krivda = krivdna odpoved delovnega razmerja.

V seh ostlaih primerih (pretečena pogodba, stečaj, nekrivdni razlogi)... pa jo dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

para! ::

Torej gre takole:

a) pogodba za nedoločen čas - kot delavec dam odpoved, po odpovednem roku sem brezposelen, na zavodu se mi bojo o nadomestilu zgolj smejali. Imam prav?

b) pogodba za določen čas - pogodba poteče, delodajalec mi ponudi novo pogodbo (oziroma me ne obvesti o prenehanju DR), jaz je ne podpišem - na zavodu bojo skeširali nadomestilo?

Sej, hvala za pravno razlago, samo v konkretnem primeru pa zadeva smrdi.

lp
Death before dishonor!

St235 ::

Zakaj smrdi? Institut pogodbe za določen čas je uveden točno zato, ker je delo za katerega se zaposluje začasnega značaja. V večini primerov je to v korist zaposlovalca, ker mu omogoča večjo fleksibilnost zaposlovanja ima pa tudi določene prednosti za delavca. Nadomestilo za brezposelnost je striktno mišljeno kot premostitvena pomoč pri menjavi/izgubi službe. V primeru nedoločenega časa je tvoja socialna varnost toliko večja, da lahko eno službo neposredno zamenjaš z drugo (če tako želiš). Pri pogodbah za določen čas pa so te stvari težje, ker si omejen z konkretnimi datumi, zato je tehnično gledano lažje dobit premostitveno pomoč. Je pa ob enem riziko take pogodbe toliko večji.

b) pogodba za določen čas - pogodba poteče, delodajalec mi ponudi novo pogodbo (oziroma me ne obvesti o prenehanju DR), jaz je ne podpišem - na zavodu bojo skeširali nadomestilo?


A tebe mora trgovina po tistem, ko plačaš račun psoebej obvestit, da so sedaj vsi pogoji pogodbe izpolnjeni? Ali pa dobiš posebno obvestilo vsakič ko poštar dostavi tvoje pismo in s tem izpolni pogodbo?

Tisto sekundo, ko pogodba o delu poteče je konec delovnega razmerja in si brezposelen in imaš pravico do nadomestila. RAZEN, če so podani elementi, da se delovno razmerje nadaljuje oziroma se sklene nova pogodba.

To o nadaljevanju delovnega razmerja je zgolj sistemska ršitev anomalije, ne pa samoumevna praksa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

para! ::

A tebe mora trgovina po tistem, ko plačaš račun psoebej obvestit, da so sedaj vsi pogoji pogodbe izpolnjeni? Ali pa dobiš posebno obvestilo vsakič ko poštar dostavi tvoje pismo in s tem izpolni pogodbo?

Seveda! Ne, od trgovin in poštarjev tega ne zahtevam, pri pogodbah večjega pomena, pa me institucije ponavadi obveščajo o poteku. Banke imajo recimo prakso, da obveščajo o stanju pogodb ko gre za spremembe, da ne omenjam mobilnih operaterjev in njihovih opozoril o bližajočem se koncu pogodbe.

Drugače pa ste mi vsi razložili dovolj dobro, da razumem kje sem se motil. Hvala!

lp
Death before dishonor!

xCore ::

Zmeniš se z delodajalcem naj ti ne podaljša pogodbe ker ni dela... itak nebo on plačal nadomestila...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

St235 ::

Saj je vseeno zakaj se pogodba ne podaljša...

Para, obveščajo te predvsem tam kjer je njim v interesu. Recimo, če skleneš obročno odplačevanje preko trajnika ni nikakršnega obvestila. pač obdobje mine in je to to. Spremembe pogodb ne gre tlačit v isti koš kot potek pogodbe. Predvsem pa te mobilni oprater ne obvešča o poteku pogodbe, ampak o tem, da je potekel aneks in te lahko nanovo pomolzejo in zavežejo za dve leti.

Se pa strinjam, da je higijenično da se tudi v priemru pogodb za določen čas pač delavca/delodajalca obvesti, da ne pride do iracionalnih pričakovanj.

blue ::

Hvala za info!

mojsterleo ::

Nisem vsega bral, samo če ti 1-letna pogodba poteče brez podaljšanja, si upravičen do 3 mesečnega nadomestila na ZRSZ. V kolikor ti je delodajalec plačeval prispevke za primer brezposelnosti. Sicer se zdi to dokaj logično, ampak sem že srečal primere, ko se to ni zgodilo, in so se lepo za nadomestilo obrisali pod nosom.
Nadomestilo ti ne pripada v primerih, ko je bila pogodba prekinjena iz krivdnih razlogov (s strani delodajalca), ali pa če daš sam odpoved.

inya82 ::

Živjo!

Pri trenutnem delodajalcu bom zaposlena 1 leto in 8 mesecev, odjavljena bom z 31.8.2012. Odpoved je bila podana iz moje strani, v odpovednem roku pa sem izvedela da sem noseča..zanima me pa naslednje...ali bi bilo možno, da se zaposlim pri nekom ki ima s.p. ali d.o.o. za čas 1 ali 2 mesecev (se pravi september in oktober) in bi mi po preteku te pogodbe pripadalo nadomestilo na zavodu (80% povprečne plače v zadnjih 12-ih mesecih)? Glede na to, da mi do nastopa porodniške zmanjka samo 5 mesecev, bi bila v tem primeru 2 meseca zaposlena-si sama plačala prispevke, 3 mesece prijavljena na zavodu in prejemala nadomestilo in nato brez skrbi nastopila porodniško..mogoče kdo ve?

Že vnaprej hvala!!

lpI

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: inya82 ()

St235 ::

Načeloma je možno, če najdeš nekoga, ki te bo zaposlil. Bistveno je da bo nova pogodba zastavljena tako, da boš novembra brezposlena brez svoje krivde, drugače ti ne pripada nadomestilo.

Isotropic ::

kaj se pa zgodi, ce se ne prijavis v enem mesecu?

Ziga Dolhar ::

Za tisti mesec izgubiš nadomestilo.
https://dolhar.si/

OZZY ::

inya82 je izjavil:

Živjo!

Pri trenutnem delodajalcu bom zaposlena 1 leto in 8 mesecev, odjavljena bom z 31.8.2012. Odpoved je bila podana iz moje strani, v odpovednem roku pa sem izvedela da sem noseča..zanima me pa naslednje...ali bi bilo možno, da se zaposlim pri nekom ki ima s.p. ali d.o.o. za čas 1 ali 2 mesecev (se pravi september in oktober) in bi mi po preteku te pogodbe pripadalo nadomestilo na zavodu (80% povprečne plače v zadnjih 12-ih mesecih)? Glede na to, da mi do nastopa porodniške zmanjka samo 5 mesecev, bi bila v tem primeru 2 meseca zaposlena-si sama plačala prispevke, 3 mesece prijavljena na zavodu in prejemala nadomestilo in nato brez skrbi nastopila porodniško..mogoče kdo ve?

Že vnaprej hvala!!

lpI



Zakaj si pa ti prekinila pogodbo za določen čas. Ti jo nebi bilo treba predčasno če si noseča. Lahko bi normalno delala ali pa če je bilo delo tako, da bi vplival na "tvoje stanje" potem bi lahko vzela bolniško oz bi ti dala zdravnica rizično bolniško. Pogodba bi se potem iztekla z datumu, ki je bil na njej. Lahko tudi ko bi bila v 5-6 mesecu ali pa 8. Potem bi šla enostavno na zavod ali pa kje drugje sklenila.
Go with the flow.

St235 ::

Bralno razumevanje pa to?

Odpoved je bila podana iz moje strani, v odpovednem roku pa sem izvedela da sem noseča.

OZZY ::

St235 je izjavil:

Bralno razumevanje pa to?

Odpoved je bila podana iz moje strani, v odpovednem roku pa sem izvedela da sem noseča.


To glih nisem dobro prebral..
Go with the flow.

krepki ::

Kaj pa recimo primer,ko je delavec po 25 letih delovne dobe šel na zavod zaradi stečaja,in nadomestilo mu pripada 12 mesecev.
Ker pa si je delavec že po enem mesecu sam našel zaposlitev,je nadomestilo dobil samo za en mesec torej mu ostane še 11 mesecev.

Pri novem delodajalcu je dobil pogodbo za 3 mesece,po poteku teh treh mesecev pa mu ni interes nadeljevat kariere v tem podjetju in bi se rad prijavil nazaj na zavod za zaposlovanje.

A mu pripada preostanek nadomestila ali ne?

Tear_DR0P ::

krepki je izjavil:

A mu pripada preostanek nadomestila ali ne?

ja. ne vem na pamet kje reč piše, ampak na spletih straneh zavoda za zaposlovanje so vsi podatki o nadomestilu za brezposelnost in tam piše, da ti preostanek pripada - še bolje je to, da če bi delal 9+ mesecev, bi mu pripadala še doba, ki bi jo s tem pridobil na novo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

koyotee ::

pripada mu vse, kar mu niso izplačali, 3 mesece za vsakih 5 let zaposlitve
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krepki ::

Ja saj to se ve da ti preostanek pripada,samo ker on po teh treh mesecih ne želi več delat pri tem podjetju ali lahko delodajalec ali zavod komplicira zaradi tega da mu nebi pripadalo nadomaestilo za primer brezposelnosti,ker sam noče podaljšat pogodbe.

Vice ::

V tem primeru mu ne bo pripadalo. Če pa se zmeni, da ga "odpustijo" mu pa pripada višina po zadnji zavarovalni dobi s tem, da se upošteva samo preostali čas iz stare zavarovalne dobe. da ga bo pa delodajalec odpustil pa težko ker bo imel delodajalec s tem probleme.

MadMicka ::

Vice, sej ni res, kar pišeš. Človek je zaposlen za določen čas 3 mesecev. Ko se iztečejo, gre lahko zopet na zavod. Tudi, če mu delodajalec ponudi novo pogodbo, jo ni dolžan podpisati, pa je kljub temu upravičen do nadomestila na zavodu.

krepki ::

Hvala za odgovore

Vice ::

Na zavod gre lahko vsak. V tem primeru ni opravičen, saj ni sprejel dela. So izjeme vendar ne če dobi isto delo za isti denar. Zavodu ni v interesu, da bi imeli stalno neke ljudi, ki bi si izmišljevali. Po novem je v predlogu celo, da ne boš več upravičen do preostanka nadomestila in se bo štela samo doba novega zavarovanja.

MadMicka ::

Vice, a ti to veš, al ti to misliš? Zakon o urejanju trga dela določa v 2. odstavku 63. člena primere, ko brezposelna oseba ni upravičena do nadomestila. Med njimi ni navedenega primera, ko brezposelna oseba ne bi želela skleniti nove pogodbe za določen čas. Če pa ga najdeš, pa kr napiš tuki gor, da bomo vidl.

Vice ::

MadMicka - najbolj enostavno vse informacije zveš na strani Zavoda za zaposlovanje - Pravica do denarnega nadomestila: če ste brezposelna oseba in vam delovno razmerje ni prenehalo po vaši krivdi ali volji ter izpolnjujete druge z zakonom določene pogoje ter...
Poglej ti raje pod odpoved s ponudbo nove pogodbe
p.s. sory ta se navezuje na člen pravice do denarnega nadomestila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Ziga Dolhar ::

Pogodba o zaposlitvi za določen čas preneha s potekom časa. Ne gre za odpoved pogodbe. Odpoved s ponudbo nove je povsem drug institut.
https://dolhar.si/

Vice ::

jest kot delodajalec moram zavodu povedati zakaj nekomu nisem podaljšal pogodbe (za določen čas) o zaposlitvi, saj moram spet preko njih iskati nekoga!. In praksa do sedaj je bila, če je nekdo ni podaljšal nadomestila ni dobil. Sory preverjeno.

vem še to da zavod to zabeleži, mislim da se šteje v isto kvoto kot zavrnitev sprejema službe, ki ti jo zavod ponudi... Kolikokrat to lahko naredi nekdo pa nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

opeter ::

Ja, ampak nadomestilo dobiš šele, če si bil nepretrgano zaposlen vsaj 9 mesecev.
V tem primeru, da je on bil samo tri mesece, dobi kaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vice ::

Čas nadomestila, ki mu pripada glede na prejšnje delovno obdobje oziroma preostanek nadomestila, ki ga še ni izkoristil.

Vendar kot opažam vsak zavod malo po svoje čara, tako da je treba biti res podučen kaj ti pripada in kaj lahko in kaj ne.

krepki ::

Zadeva je sledeča, danes je zvedel od delodajalca, da ta ni zadovoljen z njegovim delom in da lahko prekineta pogodbo pred iztekom treh mesecev, tako, da delodajalec ga ne bo silil s podaljšanjem pogodbe, in bi rad videl, da se pogodba prekine prej.
Kaj storiti v tem primeru sporazuna prekinitev ne pride v poštev, ker potem ni nadomestila.
Kaj mora deladajalec napisat, da dobi nadomestilo.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Invictus ::

Ukinitev delovnega mesta. Vse ostalo mu ne bo všeč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

krepki, delodajalec mu lahko da odpoved pogodbe o zaposlitvi s 30 dnevnim odpovednim rokom, pri čemer se lahko zadeva antidatira in mu preneha delovno razmerje npr. že jutri. Če rabi takoj novega delavca, potem pa je možnost, da ga zaposli na sestrski firmi za 1 mesece. Ukinitev delovnega mesta formalno ni potrebna, ker pač to v zakonu ne piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Vice ::

Misliš da ima vsak x firm? Zakaj bi si pa delal delodajalec probleme z birokracijo? Že tako rabiš "knjigoveza", da lahko enega zaposliš in odpustiš. Če meni nekdo ne dela dobro naj ga še ujčkam?

MadMicka ::

Skoraj vsako podjetje, ki ima več zaposlenih, ima še kako drugo povezano podjetje. To je nacionalni šport. V manjši meri pa tudi delavce zaposlijo za določen čas 2 let na enem podjetju, pol jih pa dajo za 2 leti na sestrsko podjetje in zopet nazaj. Temu se reče fleksibilna delovna sila :D

Drugač pa Vice, kdo pa prav, da ne dela dobr? Lahko da se s šefom nista osebnostno ujela, lahko je cel kup stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Furbo ::

Vice je izjavil:

Misliš da ima vsak x firm? Zakaj bi si pa delal delodajalec probleme z birokracijo? Že tako rabiš "knjigoveza", da lahko enega zaposliš in odpustiš. Če meni nekdo ne dela dobro naj ga še ujčkam?


Tako je, delodajalec ne bo tako neumen, da bi mu po nareku pisal odpoved. Potem bo pa tip takoj tekel na zavod, kjer ti dajo odvetnika in potem tožiš delodajalca in čez par let ti mora plačati plače za nazaj in te vzeti nazaj v službo itd..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vice ::

MadMicka do težav pride ko moraš zavodu prinesti tono papirja, da lahko koristiš subvencijo. V tem primeru ti ta firma ne pomaga nič, edino strošek ti lahko predstavlja. Mislim da je bolj nacionalni šport imeti še eno firmo v tujini :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede denarnega nadomestila

Oddelek: Loža
172473 (2002) Hexx
»

Potek pogodbe za določen čas in denarno nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
3710438 (8835) St235
»

Prekinitev delovnega razmerja z moje strani

Oddelek: Loža
194516 (3476) jan_g
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220726 (16114) St235

Več podobnih tem