» »

Težava pri izmeri prometa med web sajtom in bazo

Težava pri izmeri prometa med web sajtom in bazo

marS ::

Evo, najprej bi tukaj vprašal, predvsem zarad tega ker to presega moje znanje o tem.
Torej:
Imam zakupljen plac pri nekem ponudniku prostora (prej na shared hostingu se mi to ni dogajalo, imel sem unlimited vse, je pa blo malček počasno)), zdaj imam trenutno t.i. semi-dedicated hosting - neka mešanica, ni ta pravi VPS (zagotovljno je 30% procesorske moči, omejen plac in omejen promet).
Že v prvem mesecu sem promet presegel in zadnji dan mi je bil cel account blokiran. Mesečno 410 giga prometa.
No in pol, ker nočem dajat več denarja za to sem začel gledat po domenah promet. Ne vem če je pri vseh ponudnikih tako, ma pri tem je tako da se računa traffic in+traffic out iz spletnih strani+local. Za local so mi pojasnili da je to promet med bazo in spletno stranjo.
No tega je local prometa pa je v bistvu 2/3, cca 10 giga na dan. Ostalo odpade na web promet. Zdaj, za domene lahko gledam natančno koliko gre ven in koliko not, local pa je skupen. Ko sem vprašal, kako bi izmeril koliko je lokalnega prometa po posamezni domeni so mi odvrnili da bom moral to sam nardit, oni da mi lahko postavijo nek zapis v baze strani ki jih sumim da je prevelik promet- v smislu:
error_log($this->_sql."n",3,'/home/www/tmp/stran.log');

zdaj, za to se ustvari nek log stran.log z množico zapisov. no tu sem pa mrzel :|
kaj lahko nardim da vidim kaj se tam dogaja? ali obstaja kako orodje ali kaj? to je v bistvu txt log? ali obstaja kaj za optimizirat ta promet iz baze na stran? strani so ena joomla, en wordpress in en imenik phpld. Nisem šel še na noben forum pogledat ker v bistvu nisem niti točno vedel kaj vprašat....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Gandalfar ::

v resnic, zamenjaj ponudnika. Tale te nateguje.

marS ::

no to bi blo res fajn. ma zdaj ni možno ker je že plačano.
zakaj pa me nateguje? Če mi lahko bolj podrobno razložiš? res ne štekam tega local prometa, ma do zdaj sem zelo dobro sodeloval z njimi, na vse probleme ki sem jih imel so mi zrihtali.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

AndrejS ::

Lokalni promet ti zaračunava... menjaj ponudnika. Morda res narediš toliko prometa med bazo in spletnjo stranjo , ker imaš slabo kodo.

marS ::

hja, koda je standardna joomla, wordpress....ma tole o nategovanju me pa res zanima - a hočte povedat da se lokalni promet nikjer ne zaračunava?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Looooooka ::

Logicno da ne.
Sej se porablja disk, ram in CPU moc, ki si jo ze placal.
Tole so ze balkanski izumi zaracunavanja.

c3p0 ::

Prvič čujem, da bi kdo lokalni promet zaračunaval. Kdo je ponudnik?

Vice ::

To bolj spada v kakšno rubriko saj ni res pa je...

Moje sožalje

HardFu ::

Looooooka je izjavil:

Logicno da ne.
Sej se porablja disk, ram in CPU moc, ki si jo ze placal.
Tole so ze balkanski izumi zaracunavanja.

Sicer ne vem detajlov ampak cloud hosting ponudniki zaracunavajo porabo diska, kolicino rama, ter CPU cikle, tako da to ni ravno balkansko.
http://codeable.io

Tody ::

seveda ampak njemu računajo promet med diskom kjer ima php in diskom ki ima bazo gor :) Vsaj jest sem tako razumel.

zavajon ::

Če imaš med aplikacijo in uporabniki 1/3 prometa, med bazo in aplikacijo pa 2/3, je gotovo tukaj nekaj narobe. Načeloma naj bi vsi podatki, ki pridejo iz baze, prišli do uporabnika. Razen morebiti pri kakšnih izračunih, ko uporabnik dobi samo rezultat. Jaz bi ti predlagal, da spremeniš kodo, pa če menjaš ponudnika ali pa ne. Naj se čimveč obdelav podatkov dogaja znotraj baze, baza naj pošilja ven samo rezultate, ki jih vidi uporabnik. Ne vem sicer, katero bazo uporabljaš, a večina današnjih relacijskih baz podpira stored procedure.

marS ::

eliminiral sem vse CMS-je razen Joomle.V enem (joomla, zadnja 1.5) imam neko komponento ki nabije v bazo od joomle še enkrat toliko tabel kot jih je bilo prej (hwd media share) v eni pa je neka fotogalerija, je pa joomla 1.1... V glavnem ti dve strani imata obiska cca po 500-100 dnevno in mi požreta ful tega lokalnega prometa. za en dan sem te dve strani izklopil in takoj je bil bistveno manjši promet.
Zdej, ne vem kako bi lahko optimiziral npr. že narejene komponente?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Daedalus ::

Menjaj ponudnika.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

> Sicer ne vem detajlov ampak cloud hosting ponudniki zaracunavajo porabo diska, kolicino rama, ter CPU cikle, tako da to ni ravno balkansko.

Internega prometa naceloma ne zaracunavas. Vsaj proper ponudniki ga ne.

technolog ::

Načeloma bi moral bit promet med bazo in programom zelo minoren.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376293655 (16947) hariscorale
»

Windows 2003/2008 Server licenca

Oddelek: Operacijski sistemi
8800 (717) SeMiNeSanja
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7314687 (12373) tiga325
»

Gostovanje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
818955 (6448) Gost
»

T-2 100/100 za 40€ na mesec, cough

Oddelek: Omrežja in internet
494716 (2499) BaRtMaN

Več podobnih tem