» »

relacijska shema podatkovne baze

relacijska shema podatkovne baze

mefisto76 ::

NA PODLAGI PODANEGA PRIMERA JE POTREBNO izdelati načrt relacijske sheme podatkovne baze. »Pri prodanih nepremičninah so pomembni naslednji podatki: velikost nepremičnine, velikost njene okolice, rang lokacije, število sob, število kopalnic in starost nepremičnine. Pri zasnovi upoštevajte še kupca nepremičnine, izhodiščno ceno prodaje, dejansko prodajno ceno, minimalno možno ceno prodaje, datum prodaje. Nepremičnino si ogleda več interesentov. Za vse interesente, ki nepremičnine niso kupili, dodajte ponudbeno ceno, priimek interesenta, njegov telefon ter datum ogleda.«

krneki0001 ::

In kaj zdej misliš, da ti bomo kr naredili to al kaj?

Naredi en del, ko se ti bo ustavilo, pa podaj sem, pa ti bomo pomagali naprej.

Tukaj si pa malo poglej kaj in kako
http://colos1.fri.uni-lj.si/ERI/RACUNAL...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mefisto76 ::

se strinjam ja, brez zamere. seveda bom sam zacel, prvo temo sem napisalpa zgleda ni sla skoz, ker mi je neki zastekal. ravno o tem sem pisal, ce se da dobit kej gradiva.
hvala in ko nardim kej vrzem gor.

krneki0001 ::

Kaj pa rabiš glede gradiva?

Ti moraš pomoje tukaj narisat model z vsemi relacijami, potem pa SQL stavke narest za kreiranje tabel in polj v njih.

Če poveš bolj natančno kaj rabiš, ti komot pomagam.

Tut jst moram narest še predmet podatkovne baze pri welzerjevi (feri maribor). Me je vrgla na izpitu, ker je bilo preveč podobno njeni interpretaciji iz zapiskov - (bilo je res prepisano iz njenih zapiskov >:D ), vaje imam pa z 10 narejene. Tako da zdej ravno to mal ponavljam.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mefisto76 ::

vaje sem jst tud naredu s 35 % od 40%, ker nisem shranil poizvedb z SQL-om. ampak nč hudga. Tabele, relacije niso bile tolk zajebane. samo zdej v drugih primerih mam mal tezavic s tem dolocanjem kljucev. vem, da je vsakic lahko mal drgac. Tale vaja k sem jo dal gor. misliš, da so ključi prav določeni? ;)
od gradiva bi rabil vse od relacijske teorije - bolj po domače. ker imam samo slajde od predavanj pa nc ne morm glih razbrat iz tega. vse je nasplošn in nahitr. tolk no
hvala, fajn, da sem nasel vsaj enga s katerim lahko takole komuniciram in se kaj naucim. sej so delal sosolci izpit, samo so slikal test in posiljal po mms programerjem in oni nazaj resitve. samo jst nocem tega. hocem se naucit.

amacar ::

To so vse kar mam s ferija, če ti kaj pomaga: http://www17.zippyshare.com/v/8972226/f...
Lani je bilo za izpit dovolj, če si teorijo direkt vse prepisal s telefona :D, tisti sql pa relacije, pa itak ni tak hudo. Js sem vedno po občutku delal.

krneki0001 ::

amacar je izjavil:

To so vse kar mam s ferija, če ti kaj pomaga: http://www17.zippyshare.com/v/8972226/f...
Lani je bilo za izpit dovolj, če si teorijo direkt vse prepisal s telefona :D, tisti sql pa relacije, pa itak ni tak hudo. Js sem vedno po občutku delal.


Lani sem prepisal vse iz njenih zapiskov - direktno vse, pa je očitno bilo preveč dobesedno. Sem pa izredni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amacar ::

Škoda za tebe, js sem enako dobesedno prepisal, ker sem si vrgel vseskupaj na telefon. No lahko rečem, da je 90% ljudi teorijo direkt prepisalo, pa ni bilo problema. Bolj je bil problem, ker so pogrnili na sql, brez tega pa ni opravljenega izpita, čeprav imaš ostalo brez napake.

krneki0001 ::

Pomoje je bil problem, da me je vrgla, v tem, ker je pripeljala na vaje za 3 ure enga asistenta, ki naj bi SQL full obvladal in naj bi ga nam razložil - kao osnove. Seveda sem mu v pol stvari oporekal in ga popravljal, ker za moje pojme ni bil dovolj pripravljen in ni imel znanja takega, kot bi ga moral imet. Welzerjeva je bila pa zraven, pa je imela oči kr zbuljene, pa vsa rdeča je bla v faco.

To je ena izmed stvari, ki jih tut v življenju počnem. Če je človek na mojem področju slabši in me hoče nekaj iz mojega področja dela učit, mu pač dokažem, da imam več pojma kot on (15 let namreč programiram večinoma programe, ki na tak ali drugačen način uporabljajo baze podatkov). To me sicer tepe v življenju, ampak si ne morem pomagat in vedno stegnem gobec, če mislim, da je "nasprotnik" slabo podkovan v znanju ki ga predaja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

driver

Oddelek: Pomoč in nasveti
8785 (704) _Denny_
»

diskretne strukture - literatura

Oddelek: Šola
144321 (1821) studentkaMat
»

Seminarska

Oddelek: Šola
81018 (797) fx3zRejSz0cS
»

index.html

Oddelek: Programiranje
8888 (618) brodul
»

[AutoCAD2012] 3D polyline v region

Oddelek: Programska oprema
7615 (570) japol

Več podobnih tem