» »

Izšli prvi Intelovi procesorji Ivy Bridge

Izšli prvi Intelovi procesorji Ivy Bridge

Najdražji model ob splavitvi stane več kot tisoč dolarjev, medtem ko je priporočena prodajna cena za najšibkejšega 174 dolarjev.

Intel - Intel je po precejšnji zamudi končno izdal procesorje serije Ivy Bridge, po tem ko je pred dvema tednoma uradno predstavil vezni nabor za plošče posebej za Ivy Bridge. Izid so potrdili tudi v izjavi za javnost. Plošče so sicer izšle že nekoliko prej, Ivy Bridge pa je nazaj združljiv s predhodnikom Sandy Bridge, a za polni izkoristek vseh novosti pač potrebujemo popolnoma svežo kombinacijo.

V tretji generacije družine Core, kot bi lahko označili Ivy Bridge, sta za zdaj izšla dva modela. To sta Core i7 3770K in Core i7 3570K, katerih glavna novost je 22 nm-tehnologija izdelave v primerjavi z 32 nm-tehnologijo v Sandy Bridgeu ter Tri-Gate, ki poskrbi za zlaganje tranzistorjev v treh razsežnostih, kar zmanjša porabo energije in poveča učinkovitost. S tem so v čip uspeli stlačiti tudi boljši grafični procesor, in sicer Intel HD Graphics 4000 s podporo DirectX 11, OpenGL 3.1 in OpenCL 1.1, ki je približno dvakrat hitrejši od tistega v prejšnji seriji Sandy Bridge.

Manj pomembne novosti so še Secure Key za tvorbo resnično naključnih števil, kar bo povečalo varnost v šifriranju, in OS Guard za večjo zaščito pred oddaljenimi napadi. O podpori USB 3.0 ne bomo več izgubljali besed. Največji procesorski množilnik je po novem 63 (prej 57), komunikacija s procesorjev pa je tudi hitrejša. Skupno so novi procesorji od starih na arhitekturi Sandy Bridge hitrejši za 5 do 15 odstotkov, grafični del pa tudi do dvakrat.

Izšlo je več modelov, ki imajo vsi 160 kvadratnih milimetrov veliko jedro. Novi modeli so iz serij Core i7 (tudi Extreme Edition) in i5, kasneje pa pridejo tudi cenejše in bolj oskubljene inačice. Testi kažejo, da se uporabnikov Sandy Bridgea menjava skorajda ne splača, razen če jih zelo ovira integriran grafični čip v Sandy Bridgeu. Kdor pa uporablja kaj starejšega, lahko o nadgradnji vseeno razmisli, potem ko je preštudiral, kaj novega prinašajo.

56 komentarjev

«
1
2

ru7 ::

So v planu tudi nižje serije? Ranga Celeron/Pentium?

basket ::

a to pomeni tudi, če porabi manj energije, da se manj segreva, npr. v laptopih?

Aston_11 ::

Če bi se bolj segreval (dal več toplote, kot dobi štroma), bi bilo idealno za ogrevanje stanovanja. Vložiš 1 enoto, dobiš 2. Bi jih nabavil enih 100 kom čez enih par let.

smash ::

heh..katere cene..zakaj bi dal 3x več za nekaj kar je za največ 10% boljše

commissar ::

ker boš mel pol boljšo mašino kot 90% procentov ljudi. Sicer samo 10% boljšo, ampak OK.

Invictus ::

Spet trkanje socialcev, ki nimajo za nov CPU.

Intel je pravzaprav naredil precej dober procesor. Je AMD že spustil cene svojih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s51as ::

od kje pa ideja o 3x dražjih procesorjih???
It's just me myself and I

FireSnake ::

smash je izjavil:

heh..katere cene..zakaj bi dal 3x več za nekaj kar je za največ 10% boljše


Top procesorji nikoli niso bili za socialo.

Jaz bom 3770 vzel, ga undevoltal na 0,9V in navil za enih 200MHz ... in to je to (za par let).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

keber ::

Zanimivo bi bilo videti primerjavo hitrosti druge generacije Core (kako je ta generacija lahko šele tretja, mi ni jasno) s tole najnovejšo. Pa ne z nekimi generičnimi testi, ampak realnimi. Mam filing, da moj 4 leta star C2D E8500 še ni za v kanto.

smash ::

s51as je izjavil:

od kje pa ideja o 3x dražjih procesorjih???


iz slike je razvidno da je nadražji proc za 2.9x dražji od najcenejšega

meni se zdi nesmiselno dajat 1100$ za proc, ki je 10% hitrejši od tistega za 380$...hmm..resno ne vem, enostavno metanje denarja skozi okno, če RESNO ne rabiš teh dodatnih 10%

teoo ::

Kdaj lahko pričakujemo updatane laptope?
defying gravity

andrea86 ::

Ja nič če kdo proda 2500k ali 2600k po dobri ceni se priporočam :)

morbo ::

^ morda čez kako leto, po še boljši ceni :)

s51as ::

no ne se hecat... 1100$ je en superduper ne vem kakšn procesor, ki pač obstaja in je verjetno mal več kot 10% boljši...
Če pa primerjaš primerljive procesorje recimo 2700K z 3770K (pri teh dveh je razlika 10-15%) je pa razlika v ceni veliko veliko manjša (manj od 10%)
It's just me myself and I

Invictus ::

Ljudje spet primerjajo jabolka in hruške.

Z mobilnim Ivy Bridge bo Intel čisto povozil AMD pri laptopih. Kdo bi še hotel imeti AMD v laptopu?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mipe ::

Jaz. Ivy Bridge še ne dosega grafičnih zmogljivosti AMD-jevega Llana. Še zdaleč ne.

D3m ::

Invictus je izjavil:

Ljudje spet primerjajo jabolka in hruške.

Z mobilnim Ivy Bridge bo Intel čisto povozil AMD pri laptopih. Kdo bi še hotel imeti AMD v laptopu?


Ne rabim(o) potrebe po procesorski moči, bolj grafično. Pa če je cena temu primerna tok bolj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zheegec ::

Invictus je izjavil:

Ljudje spet primerjajo jabolka in hruške.

Z mobilnim Ivy Bridge bo Intel čisto povozil AMD pri laptopih. Kdo bi še hotel imeti AMD v laptopu?

Ravno s Trinity bo AMD še boljša varijanta v prenosniku, kot velja sedaj. Pri laptopu za 1k€ ni dileme - i7 in dobra ločena grafika. Ultrabook ali pa cenejši prenosnik bo pa AMD Brazos 2.0/Trinity bistveno boljša varijanta od Intela - za nižjo ceno imaš 30% slabši CPU (ki se ne pozna veliko), 50% hitrejšo grafično (čedalje več stvari je GPU accelerated), za razliko v ceni pa si lahko nabaviš SSD in bo AMD sistem vsaj 2x hitrejši od Intel sistema za isto ceno :)
Edina težava pri AMD je slab marketing in pa nepoznavanje kupcev. Pa manjko ponudbe v high-end, ampak tako žal je...

Bistri007 ::

Invictus je izjavil:

Ljudje spet primerjajo jabolka in hruške.

Z mobilnim Ivy Bridge bo Intel čisto povozil AMD pri laptopih. Kdo bi še hotel imeti AMD v laptopu?

OK, saj imaš lahko Intelov procesor (z integrirano grafično) + AMD GPU. AMDjevega GPUja se ne bi branil, Intelov CPU pa ti za isto procesorsko zmogljivost manj porabi.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zheegec ::

Ja edino i3 ivy + neka srednja grafična = dosti višja cena, kot en AMD A8 Trinity za isto grafično zmogljivost. Tako da AMD bo samo še bolj konkurenčen, edino ljudje tega ne vedo. Edino high-end ni konkurenčen, tam pa pač daš tista 2k€ pa ne kompliciraš :)

trnvpeti ::

Zheegec je izjavil:

Ja edino i3 ivy + neka srednja grafična = dosti višja cena, kot en AMD A8 Trinity za isto grafično zmogljivost. Tako da AMD bo samo še bolj konkurenčen, edino ljudje tega ne vedo. Edino high-end ni konkurenčen, tam pa pač daš tista 2k€ pa ne kompliciraš :)

s katero grafiko se lahko amd a8 trinity primerja?
6450,6570?

FireSnake je izjavil:

smash je izjavil:

heh..katere cene..zakaj bi dal 3x več za nekaj kar je za največ 10% boljše


Top procesorji nikoli niso bili za socialo.

Jaz bom 3770 vzel, ga undevoltal na 0,9V in navil za enih 200MHz ... in to je to (za par let).

lahko kaj vec poves o temu?
z undervoltigom, koliko W prihranis npr v idle?

katere plosce priporocas za undervolting?

katere cpu priporocas za uv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

FireSnake ::

trnvpeti: prihrani se ogromno, slika:



Cel članek:
http://www.anandtech.com/show/5763/unde...

Matična?
Jaz bom vzel Asusko, ne najbolj poceni varianto ... ampak, to je zgolj osebna preferenca.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

trnvpeti ::

FireSnake je izjavil:

trnvpeti: prihrani se ogromno, slika:



Cel članek:
http://www.anandtech.com/show/5763/unde...

Matična?
Jaz bom vzel Asusko, ne najbolj poceni varianto ... ampak, to je zgolj osebna preferenca.

to mene bolj praksa zanima
recimo g620, z vsemi platami recimo v idle 20W
z intel DH67BL (samo plosca se zamenja) prides do 17W (povsod picoPSU).

Sedaj je bolj vprasanje, katero plato, pa na koliko bi lahko prisel (seveda pod 17W)

SuperVeloce ::

FireSnake je izjavil:

smash je izjavil:

heh..katere cene..zakaj bi dal 3x več za nekaj kar je za največ 10% boljše


Top procesorji nikoli niso bili za socialo.

Jaz bom 3770 vzel, ga undevoltal na 0,9V in navil za enih 200MHz ... in to je to (za par let).

Kolikor sem bral, se da z dobrim primerkom pri undervoltu 0,9V vsa štiri jedra naviti na turbo frekvence (torej 3,9). Pri 1,1V pride do 4,4GHz, mogoče tudi 4,5. Zakon procesor.
Razočarani so le tisti navijalci, ki so pričakovali zlahka 5ghz+. Ampak ta design tranzistorjev je popolnoma drugačen, ne mara overvoltanja, folku to ni jasno. Ko greš enkrat čez te dve postavki (1,1;4,5), je kmalu primer "of diminishing returns" in temperatura skoči v nebo. Odvajanje 1,4miljarde tri-gate tranzistorjev je očitno s takšne majhne površine problem.

Bistri007 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ljudje spet primerjajo jabolka in hruške.

Z mobilnim Ivy Bridge bo Intel čisto povozil AMD pri laptopih. Kdo bi še hotel imeti AMD v laptopu?

OK, saj imaš lahko Intelov procesor (z integrirano grafično) + AMD GPU. AMDjevega GPUja se ne bi branil, Intelov CPU pa ti za isto procesorsko zmogljivost manj porabi.


+1. Tako sem jaz nameraval, pa sem na koncu končal z AMDjem. Tista 6480g na procu ni praktično nič boljša od prihajajoče HD4000, katera že skoraj 6520g ujame. Hvala bogu, da je načrtovana 6650m vseeno končala zraven :)

edit: po testih sodeč se kosa z 6620g, včasih je celo med 6620g in 6630m. 6520g je daleč zadaj. Je pa veliko vprašanje, koliko je takrat A8 bottleneck napram intelovem CPU.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Sam rabim bolj CPU kot GPU. TAko da mi Intel bolj ustreza.

Je pa tudi zdajšnji i5 dovolj da igram MW3 na laptopu. Seveda z malo slabšo grafiko, ampak dela ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nurmaln ::

teoo je izjavil:

Kdaj lahko pričakujemo updatane laptope?

z i7 čez slab mesec
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

pegasus ::

trnvpeti je izjavil:

Sedaj je bolj vprasanje, katero plato, pa na koliko bi lahko prisel (seveda pod 17W)

Meni mac mini s sandy bridgeom idla na 10w.

M-XXXX ::

pegasus je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Sedaj je bolj vprasanje, katero plato, pa na koliko bi lahko prisel (seveda pod 17W)

Meni mac mini s sandy bridgeom idla na 10w.

In smisel tega je? Zapravit 300€ zato, da boš v 5 letih pri elektriki prihranil? 20-30€? Lolz....

trnvpeti ::

M-XXXX je izjavil:

pegasus je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Sedaj je bolj vprasanje, katero plato, pa na koliko bi lahko prisel (seveda pod 17W)

Meni mac mini s sandy bridgeom idla na 10w.

In smisel tega je? Zapravit 300€ zato, da boš v 5 letih pri elektriki prihranil? 20-30€? Lolz....

Ja, to imas prav(prihranek bi res bil minimalen) :)
sam ne more on z minijem(i5) imeti 10w, jz pa ne pridem pod 17 :)

SuperVeloce ::

S tem so v čip uspeli stlačiti tudi boljši grafični procesor, in sicer Intel HD Graphics 4000 s podporo DirectX 11, OpenGL 3.1 in OpenCL 1.1, ki je približno dvakrat hitrejši od tistega v prejšnji seriji Sandy Bridge.

Čudno oblikovan stavek... kaj je 2x hitrejše? OpenCL? Ker na splošno je pohitritev okoli 30-40%, ne 100.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Adrijan0 ::

Lahko kdo, ki je bolj informiran pove kaj več o procesorjih za prenosnike? Verjamem da bojo ivy bridge procesorji vredu, vendar kaj se dejansko bolj splača.. Načrtuje tud AMD kake nove procesorje za laptope izdati v kratkem? Sam nisem prezahteven uporabnik,.. sedaj imam macbooka (prvo verzijo z core duo procesorjem), vendar je ta zadeva že malo švoh ;((. Zato me zanima, ali so kje kake informacije, kaj se bo dogajalo na trgu prenosnih računalnikov. Zanimajo me predvsem prenosniki z ekranom cca 12"-14".

SuperVeloce ::

Čisto odvisno od lokalne ponudbe. Mimovrste ima vsake nekaj časa kakšno zelo ugodno. 17' Asus s Pentiumom B960 (tukaj ni HD3000 notri, ampak neka boga različica one HD2000) + dodatna Nvidia 540m je stal krepko pod 600eur. Za cca. 450eur ali še manj pa si dobil 15' Asusa z dvojedernim Amd A4-3300 (procesor dokaj švoh, brez L3, vendar se da uizi undervoltat + overclockat, grafa 6480g) in dodatno grafo ATi 6650m.

Intel bo sedaj ponudil Ivy, AMD še razvija Trinity (te svoje APU-je trži pod Fusion), ki bo naslednik sedanjega Liana (A4-3300 je primerek tega), vendar bo CPU nova arhitektura Piledriver (nadgrajen Bulldozer). Če potrebuješ kombinacijo obojega, je že zaradi cene dobro razmisliti o AMD, če močan CPU, pa raje intel. Štos je, da so trenutne generacije Pentiumov že Sandy bridge, torej zadnja arhitektura, zato se marsikomu pravzaprav ni splačalo kupovati i3 ali še huje starejše i3 prejšne arhitekture.

Pri prenosnikih z AMD procesorji A4 in A6, ki jih imamo v družini je enmal čuden občutek neodzivnosti. Dejansko so še stari laptopi s Core2duo (T8300 in T7500) med brskanjem po internetu in nasploh v Win7 bolj odzivni.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Pri prenosnikih z AMD procesorji A4 in A6, ki jih imamo v družini je enmal čuden občutek neodzivnosti. Dejansko so še stari laptopi s Core2duo (T8300 in T7500) med brskanjem po internetu in nasploh v Win7 bolj odzivni.


Čudno. Moj stari ima Lenovo E325 z AMD Brazos E-450 pa ne daje občutka neodzivnosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

Čisto možno je, da je problem tudi čipovje in/ali proizvajalec plate. Recimo kakšni Tevioni ali e-machines so tekli katastrofalno, kljub ne tako slabim specifikacijam. Kako je sedaj, nebi vedel. Od leta 2006 (core2) nisem več kupil AMD, pa sem se precej navadil na "snappy" delovanje laptopov baziranih na Intelu. Sploh T8300 pred leti na i965m in kasneje na mobile P45 čipovju je tekel fantastično, pa če tudi lockan na nižje frekvence (recimo 800mhz, kadar sem bil na bateriji). Sedaj, ko imam spet AMD... A4 lockan na 800mhz je uporaben za pisanje v Wordu, za furanje brskalnika in strani s flash vsebino pa mu opazno manjka.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

spirit ::

Tudi sam pri E-450 nisem opazil nič kaj neodzivnosti, prav lepo laufa, pa niti SSD-ja nimam notri. Tako bom rekel, če upgrade ni potreben in kopm dela vse kar si uporabnik želi ter mu je škoda denar dajat v komp, ki na to ni nič vreden ko bi ga želel prodat, nej pač ostane na sedanji konfiguraciji in naj menja, ko bo to potrebno. Redko kdo resnično potrebuje take zmogljivodsti, še posebej ko gre za brskanje po spletu in pisanje dokumentov. AMD bo s Trinity menda spet naredil ta grafični korak naprej, čeprav tudi Intelova HD4000 ni več ravno švohcana zadeva. Zelo stvar presoje posameznika kako se odlolči, dejansko so boljši C2D in C2Q s solidno grafiko čisto dovolj zmogljivi za poganjanje iger in vsega ostalega kar bi si nekdo želel. Prenosnik je ponovno nekoliko drugačna zgodba, ker so zmogljivosti nižje in kaj hitro pride do raznh pregrevanj ipd. ampak kokr sm gledal se teli AMD-jevi APU kar dobro obnesejeo tja nekje do srednjega ranga zahtevnosti, se pravi da poganjajo sem ter tja tudi kakšno igro, naslednja generacija pa bo sigurno še boljša. Sedaj je potrebno razsvetliti le še običajne uporabnike, da je AMD nekoliko napredoval od starih Athlonov, Phenomov in podobnih, saj je za večino boljša izbitra predvsem zaradi cene in ker povsem zadovoljujejo s svojimi zmogljivostmi.

Bistri007 ::

SuperVeloce je izjavil:

Mimovrste ima vsake nekaj časa kakšno zelo ugodno. 17' Asus s Pentiumom B960 (tukaj ni HD3000 notri, ampak neka boga različica one HD2000) + dodatna Nvidia 540m je stal krepko pod 600eur.

Wow, 17' je pa res velik računalnik - za tako nizko ceno ;)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Isotropic ::

pa težek tudi

Zheegec ::


Pri prenosnikih z AMD procesorji A4 in A6, ki jih imamo v družini je enmal čuden občutek neodzivnosti. Dejansko so še stari laptopi s Core2duo (T8300 in T7500) med brskanjem po internetu in nasploh v Win7 bolj odzivni.

Pri blind-test sistemu bo razlika glede odzivnosti nekje okoli 0%. Seveda sta pa odločilni faktor disk in softwerska namestitev (bloatware) in driverji. Dokler je to isto bo osnovni fusion E450 enako odziven kot Core i5 za osnovno uporabo (windows, office, filmi,...).

Za Photoshop je Fusion E450 (to je daleč pod performancami A6) s 4GB RAM in 120GB SSD boljši od Macbook Pro 13 brez SSD za nekje pol cene le-tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

SuperVeloce ::

Kakšen bloatware... vsi imajo sistem naložen iz istega iso fajla iz msdnaa. Diski v teh AMD-jih so novejši in tudi večji od vseh ostalih.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Invictus ::

Primerjat laptop z SSDjev z laptopom brez SSD, sploh pri Photoshopu, je totalen fail.

Itak da SSD pohitri zadevo za 2x ali celo več ...

Ampak SSD, ne procesor.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zheegec ::

SuperVeloce je izjavil:

Kakšen bloatware... vsi imajo sistem naložen iz istega iso fajla iz msdnaa. Diski v teh AMD-jih so novejši in tudi večji od vseh ostalih.

Če primerjaš koliko background servicov lavfa pri popolnoma novem prenosniku se to razlikuje že od modela do modela, kaj šele od znamke do znamke. Pri kakšnem Sony prenosniku ima osnovna inštalacija lahko tudi 3GB servicov v RAM...

Zheegec ::

Primerjat laptop z SSDjev z laptopom brez SSD, sploh pri Photoshopu, je totalen fail.

Ja, kot sem rekel... Tukaj se ljudje sekirajo za tistih nekaj 10% razlike med Sandy bridge/ivy bridge/AMD Trinity in tako naprej. Dejansko se splača vzeti 30% slabši AMD procesor, ker se dobi boljšo grafično kartico in pa za razliko v ceni kupi SSD disk, ki bo v 99% primerih bolj pohitril zadevo, kot boljši proc.

Invictus ::

Nekaj 10% pri CPU hitrosti je že nekaj. Sploh če je poraba pol manjša. In če je grafika nekaj 10% hitrejša. Za enako ceno.

Vedno se splača vzeti najboljše kar si lahko privoščiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bistri007 ::

Invictus je izjavil:

Nekaj 10% pri CPU hitrosti je že nekaj. Sploh če je poraba pol manjša. In če je grafika nekaj 10% hitrejša. Za enako ceno.

Če dual core i5 Sandy nadgradiš s quad core i7 Ivy še že nekaj pozna. Seveda, če ti gre velikokrat CPU na 100%. Drugače je za zmanjševanje latence dober SSD, pa tudi podvojitev RAM pomaga (če ga seveda večkrat zasedeš 80%+).

Za običajnega uporabnika se bo res najbolj poznala nižja latenca, ki jo prinaša SSD.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

gendale ::

a še koga moti, da pri procesorjih za prenosnike nategujejo z ozankami in ma i5 in celo nekateri i7 kr naenkrat samo 2 jedri
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zheegec ::

Ja in? Saj je bilo tako tudi do sedaj. Vsi i3 in i5 dual-core, nekateri i7 dual-core, nekateri quad-core. Tukaj je itak že 2 leti isto.

gendale ::

me že od začetka moti, pa sem pač v to temo napisal:)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Adrijan0 ::

Glede amdjevega e450. to se mi ne zdi najbol smiselen nakup, ker je zadeva verjetno malo švoh. Ne igram iger.. prenosnik potrebujem predvsem za programiranje in delo.. Ampak imam strah da e450 nebi biu dovol :) Ker ima lenovo en ql prenosnik s tem procesorjem 13" za ene 400e al še manj (nevem zakaj nimajo istega laptopa ampak le z malo boljšin procesorjem :|).

Zheegec ::

Glede amdjevega e450. to se mi ne zdi najbol smiselen nakup, ker je zadeva verjetno malo švoh. Ne igram iger.. prenosnik potrebujem predvsem za programiranje in delo.. Ampak imam strah da e450 nebi biu dovol :)

To je bilo mišljeno samo kot primerjava. Kot rečeno, za Photoshop je 3x počasnejši E450 s SSD boljši od 3x hitrejšega Core i3/i5.
Ker ima lenovo en ql prenosnik s tem procesorjem 13" za ene 400e al še manj (nevem zakaj nimajo istega laptopa ampak le z malo boljšin procesorjem :|).

Kateri model je pa to? Za 400€ je trenutno najboljši procesor E450 ali pa A4.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ivy Bridge Extreme

Oddelek: Strojna oprema
425648 (3811) klinker
»

Intelov Haswell je prispel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
18450051 (43026) PrimozR
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689534 (8842) touchspeed
»

Izšli prvi Intelovi procesorji Ivy Bridge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5621284 (15899) Bistri007
»

Intel predstavil nov vezni nabor Z77 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
6916362 (13704) Janac

Več podobnih tem