» »

Ni dostopa do interneta, rumen klicaj

Ni dostopa do interneta, rumen klicaj

kiklca ::

Imam en problem s katerim se zaj******* že predolgo.
Torej, v stari hiši imamo wifi, ki je zaklenjen. Dela brez problema in takoj poveže. Zdaj smo pa preselili v novo hišo, ki je le par m stran, vendar ne dela wifi. Je kar velika hiša, zato imamo 2 routerja. Do problema pride, ko se hočem povezati - piše, da je signal odličen in da je povezava vzpostavljena, vendar internet ne dela. Kaže mi namreč spodaj desno rumen klicaj in nimam pojma kaj to pomeni. Sem že obrnila cel internet in iskala rešitev, ampak neuspešno. V novi hiši pa internet ni zaklenjen in piše pri obeh wifi, če grem pod povezave, da sta "unsecured". Je tukaj kakšen catch ali kaj? Kaj računalniku preprečuje, da se ne poveže na net? Glupo se mi zdi, da lovim net iz stare bajte, ki včas dela, včas ne.. saj ne lovi tako dobro do tu.
Zanimiv podatek je tudi ta, da je biu domač prenosnik v novi hiši kake 2 meseca nazaj in internet je delal brez problema. Tudi preko mobitela sem lahko dostopala. Zdaj pa noče povezati wifi ne preko telefona, ne preko računalnika, ki je že bil povezan z enim izmed wifi-jem v hiši in preko mojega prenosnika, s katerim se zdaj prvič povezujem z internetom tukaj. Upam, da sem dost razločno napisala, nimam neki izkušenj s tem netom, tako da se obračam na vas!
hvala

Sims ::

Imaš nastavljeno na DHCP?. Na mrežni kartici pa vse na AUTO. Nastavi ročno

PRIMER
IP (192.158.1.23)
MASKA (255.255.255.0)
PREHOD (192.168.1.1) ip routerja
DNS (192.168.1.1)

Se meni včasih zgodi na Sinope od siola nastavljeno vse na avtomatsko. Pol pa na kake 2 meseca klicaj. In ko ročno vpišem naslove je delalo. Morda ti bo pomagalo.

Sims ::

Aja:

NApiši tukaj nastavitve routerja 1 in routerja 2. Se mi zdi da na router 2 ti neta ne dobiš.

Router 2 mora imeti drug ip od router 1. in na router 2 moraš pod WAN nastavitve vpisat podatke od rpoter 1 da dobiš net. In tudi iz router 1 moraš met v router 2 kabel v WAN. Je internet na router 2 kdajkoli že delal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814648 (13237) styled
»

Router (bridge)

Oddelek: Pomoč in nasveti
133366 (3086) frg4
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74475 (4252) Piqui
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202353 (1947) cordoba
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313808 (3282) NeMeTko

Več podobnih tem