» »

Crkno PC (kaj je hin?)

Crkno PC (kaj je hin?)

Pesimist ::

MSI 7260
AMD x2 3800+
1x2GB Patriot
LC 550W
7600GT

Ko vklopim PC se vsi ventilatorji zaženejo z maximalno hitrostjo in ne kontrolirano, procesor se začne segrevat, (sem posebej odstranil hladilnik da sem lahko sploh zagotovopotrdil segrevanje z dotikom) grafična se segreva, rami se mi zdijo hladni. Monitor se ne vklopi. Drugega znaka zivljenja ni. Dobenega piskanja ni nič. Zaj pa nevem ali plata ensotavno ne piska, ali je celo izklopleno v biosu.

Do zdaj sem izločo, da 100% deluje napajalnik, rami, grafična.

Ne morem pa izločiti plošče in CPUja zagotovo, čeprav sem nekje 70% sure da je plošča, sej je ze dal časa se računalnik čudno obnašal.
Da je bootal ali se celo restartal, je bilo potrebno tudi po 3-5x sitniti na reset gumb, da je se post sploh prikazal, torej monitor vklopo in ventialtori zaceli delati z normalno hitrostjo in ne tisto maximalno.
  • spremenilo: Pesimist ()

hojnikb ::

RAM ?
#brezpodpisa

Janac ::

napajalnik ali plata

probaj clr_cmos

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Apofis ()

Pesimist ::

Sem probal izmenično z 1 in drugo palčko, ter druge slote pa ista tema. Nisem pa mogel rama probati v drugi mašini, bom pa lahko jutri, verjetno.
Novega procesora pa tak ni sans da dobim ali plato, tako da...

Napajalnik je OK. Sem vzel drugi preverjeno delujoč napajalnik in bila ista tema.

clr_cmos. Baterijo sem vzen vzel za 5 minut. Je to dovol?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Janac ::

potem pa plata ali rami, probaj odklopit vse nepotrebno(dvdje) pa vids ce bo kaj sprememb

ok

Pesimist ::

bom jutri zjutraj se rame 100% izloco, dans nemorem.

Drugače pa procesor ni variante da je on kriv?

Janac ::

zelo malo verjetno

69charger ::

Tele MSIjeve plate so zelo rade crknile, če ni plata ali RAM potem je še možnost da je šel napajalnik.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Pesimist ::

napajalnik 100% ni. Problem je v tem, da nova palta bi me prisla kolko 50€, ce se tu zmotim se procesor 60€, za 140€ pa dobim proceosr plato in rame z garancijo in hitrejso vse. Tak da se mi zajebat ne splaca. Ce zagotovo negre eliminirati procesorja in plate, reje novo nabavim za 140€

Janac ::

nekaj je zagotovo crknilo

Pesimist ::

Ja tak dalec sem tudi jaz priso in ce bi mogo stavit bi stavil na plato.

Ne samo da je napajalnik mlajsi od 6 mesecev, se z drugim, katerim vem 100% da dleuje stabilno v moji masini ni slo zagnati zadeve.

Nix, jutri se elminiram rame, da bo 100% locirano na plato ali procesor. Potem se pa tudi koncajo moje moznosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

stock ::

Kako si pa grafo izločil? Jaz bi stavil na plato ali grafo.

Lonsarg ::

Plata pa procesor sta edini zadevi, ki ju ne moreš na izi izločit. Tak da izloči vse ostalo in če ni nič krivo, potem je 99% da je plata in 1% procesor kriv. Torej grafa je nasledna stvar, ki se je loti, se strinjam z stock, te crkujejo takoj za napajalnikom in diskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Apofis ::

Sorry za OT, keri strokovnjaki..100krat napajalnik...vedno napajalnik...pa vi sploh preberete prejšnje poste...f**k...prov slabo mi ratuje k berem strojne nasvete...bljak

Riff ::

Pesimist je izjavil:

napajalnik 100% ni. Problem je v tem, da nova palta bi me prisla kolko 50€, ce se tu zmotim se procesor 60€, za 140€ pa dobim proceosr plato in rame z garancijo in hitrejso vse. Tak da se mi zajebat ne splaca. Ce zagotovo negre eliminirati procesorja in plate, reje novo nabavim za 140€



se da tud rabljeo dobit ali ploščo za AM2 podnožje ali pa X2 procesor ali tu na slo techu ali pa na bolhi, razen če ne kupuješ rabljenih zadev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Pesimist ::

Ok šeenkrat povzetek.

Napajalnik, Rami, Grafična so 100% izločeni, ker vse 3 zadeve delujejo kompletno dobro in stabilno v moji drugi mašini, v kateri pa nemorem sprobati procesorja in plošče ločeno.

Aynway, glede na to da pravite da crkujejo tudi grafične rade. Priporočate naslednji nakup z integrirano grafično v CPUju? Nekaj takega? http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Lonsarg ::

Glede na to, da je najbrz plata sla bi lahk prisparal tako.da dobis rabljeno za ta rocesor za kake 20eur na bolhi. Ce pa kupujes novo pa pac gledas p/p.

dwinxp ::

Tvoji navedeni znaki, mi po mojih izkušnjah povedo, da se je tvoja matična plošča odločila končati kariero. Lahko probaš še edino vse pobrat ven pa pustit samo procesor pa matično in zadevo palit, če ne bo nobenega znaka življenja poišči drugo matično ali pa kupi si nove hitrejše komponente... kot si rekel za 150€ dobiš dosti hitrejši pc s sandy-jem...

Lp

ombre ::

Matična je fuč. Pri teh matičnih so se zelo radi napihnili kondenzatorji. Ponavadi dva ali tri.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Shark-357 ::

Pobereš vse ven (ram, grafiko) in zalaufaš PC, če nič ne piska je fuč plata.... Probaj še odstraniti baterijo iz plošče za par minut pa potem probaj.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ni nujno da po piskalo, ce nima zvocnika ne bo nic piskalo

solatko ::

Te procesorji so tudi kar veselo crkavali.
Priporočam ti, da obiščeš servis računalniške opreme in naj ti preizkusijo CPU in MB. Možnosit da je crknilo eno ali drugo so 50:50, če bi šlo za Intel, potem bi ti rekel 1000% plošča.
Delo krepa človeka

opeter ::

Pesimist je izjavil:

napajalnik 100% ni. Problem je v tem, da nova palta bi me prisla kolko 50€, ce se tu zmotim se procesor 60€, za 140€ pa dobim proceosr plato in rame z garancijo in hitrejso vse. Tak da se mi zajebat ne splaca. Ce zagotovo negre eliminirati procesorja in plate, reje novo nabavim za 140€


Plato in soliden CPU dobiš skupaj že za 100 €.

Matična: Gigabyte GA-H61M-DS2, S1155 - 46,73 €
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

CPU: Procesor Intel Celeron G540 BOX - 48,55 €
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Za 10 € več dobiš Intel Celeron/Pentium G630 z 2,7 GHz in 3 MB predpomnilnika ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

miraldi ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Arto ::

Janac je izjavil:

ni nujno da po piskalo, ce nima zvocnika ne bo nic piskalo

No, sej verjetno ve, če je prej piskalo ali ne. Če bi bil procesor fuč, bi zapiskalo neko kodo, če se ne motim.

smile- ::

Pesimist je izjavil:

(sem posebej odstranil hladilnik da sem lahko sploh zagotovopotrdil segrevanje z dotikom)...


to sigurno ni bila pametna poteza... Odstranitev ventilatorja ja, odstranitev hladilnika...not smart


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352953 (2433) Han
»

Matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
212259 (2066) hojnikb
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
232486 (2033) Gutjerez
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398556 (8003) Pšenični
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112006 (10254) slovenc5

Več podobnih tem