» »

Višja šola za informatiko (B2)

Višja šola za informatiko (B2)

fpopla87 ::

Pozdravljeni,

Zanimajo me kakšne konktretne informaijce o Višji šoli za informatiko, konkretno govorim o 2 letnem programu na B2.

Sam sem že diplomiral iz ekonomije, vendar me IT veja zelo zanima, in bi svoje znanje poglobil še v tej smeri, ter si s tem služil kruh.

Kar me zanima je, če ima kdo kakšno izkušnjo z B2 ali kako drugo ustanovo, šolo, Lj ali okolica. Vem da obstaja še FRI visoka šola vendar me to ne zanima, ker bi rad izredno in nebi rad natepaval vsak dan nepomembne balasnte snovi (vsaj tako slišim da je tam), tudi titula me ne zanima. Torej spraušjem ali je B2 višja šola za informatiko nek solidn začetek v to panogo (jasno je, da je potem večinoma na tebi kaj znas in ne, tudi če si dr FRI-ja):).

Prosim če odpišejo tisti, ki imajo dejansko izkušnje s višjo šolo, ne kar napamet..
Hvala

cyber_killer ::

Pozdravljen,

glede študija na B2 ti ne morem nič konkretno napisati. Vem, le da se tam obiskuje šola tudi ob sobotah. Lahko ti pa povem za drugo višjo šolo v Ljubljani v Bežigradu.

www.cpu.si

Pomoje bo za začetek ta šola vredu. Mislim, da posebej iz te šole odnesejo tisti, ki so bolj začetniki v računalništvu. To pravim zato, ker potemtakem vložijo več truda in časa, da se naredijo izpiti.

Ampak, da bi tukaj pričakoval neko res high tech znanje, to ne. Pač neka osnova, katero potem v praksi nadgrajuješ.

Če te pa še kaj zanima, pa vprašaj.

Zgodovina sprememb…

fpopla87 ::

Živjo,

Hvala za hiter odgovor.

Ja, saj to mi je jasno, da se na teh šolah dobi osnovno znanje IT. Vse kar je več je na tebi in na tvoji praksi. Če smo čisto iskreni, je tako tudi na FRI, kjer samo diplomiranje še ne pomeni da si stručko, ampak je odvisno od prakse? Razlika je samo v ugledu šol (FRI veliko bolj uglednejša kot B2 ali CPU), če že iščeš redno zaposlitev, mene pa to ne zanima.

Kar me zanima je, če se naučiš kaj uporabnega tudi tukaj na višji šoli.. če je temu tako, potem mi tistih 2 k €/letno ni problem, prav tako sobotna predavanja ne..

Lp

Invictus ::

Mislim da se CPU in B2 sploh ne moreta primerjati z FRI. FRI je veliko več kot samo to kar se uči na ostalih dveh šolah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mgermo ::

Sicer ti ta šola da neko osnovo, in je za rednega študenta ok, ampak plačeval pa za to ne bi. Si upam trditi, da bi snov teh 2 let zaobvladal samostojno v nekaj mesecih.

toxius ::

cyber_killer je izjavil:

Pozdravljen,

glede študija na B2 ti ne morem nič konkretno napisati. Vem, le da se tam obiskuje šola tudi ob sobotah. Lahko ti pa povem za drugo višjo šolo v Ljubljani v Bežigradu.

www.cpu.si

Pomoje bo za začetek ta šola vredu. Mislim, da posebej iz te šole odnesejo tisti, ki so bolj začetniki v računalništvu. To pravim zato, ker potemtakem vložijo več truda in časa, da se naredijo izpiti.

Ampak, da bi tukaj pričakoval neko res high tech znanje, to ne. Pač neka osnova, katero potem v praksi nadgrajuješ.

Če te pa še kaj zanima, pa vprašaj.

Iz izkušenj bom napisal...

Končal sem 2 leti informatike na B2, sedaj so odprli še 3 letno izobraževanje poslovna informatika, kar nameravam jeseni nadaljevati. Najprej naj popravim podatek: predavanj NI ob sobotah, edino če si izbereš spletni način izobraževanja, ki traja dalj časa in v tem načinu se enkrat na mesec pojavi "delovna" sobota...

Klasični del faksa pa poteka po sistemu predavanj 2-3x tedensko, od 17-20 ure, maksimalno 1 dp 2 predmeta hkrati in potem izpit. Program je tipično bolonjski, kar pomeni, da imaš praktične vaje (na visokem strokovnem nivoju), seminarsko z zagovorom in pisni izpit.

Jaz osebno priporočam direkten vpis v 3 letno izobraževanje, drugače imaš težave z nadaljevanjem študija...

fpopla87 ::

Toxius

Super hvala za odgovor.

3 letno me ne zanima saj sem že diplomiral iz ekonomije. Zanima me samo konkretno znanje.

Lahko napišeš bolj konkretno, kaj se lahko na 2 letnem programu naučim, se splača?

Ze vnaprej hvala za odgovor!.

Lp

toxius ::

Odgovor poslan na ZS...

Gandalfar ::

Joj, daj se deli z nami :)

toxius ::

Gandalfar je izjavil:

Joj, daj se deli z nami :)


vprašanje:
Toxius
Super hvala za odgovor.
3 letno me ne zanima saj sem že diplomiral iz ekonomije. Zanima me samo konkretno znanje.
Lahko napišeš bolj konkretno, kaj se lahko na 2 letnem programu naučim, se splača?
Ze vnaprej hvala za odgovor!.
Lp

odgovor:
hm... ali se splača... težko vprašanje, iz vidika da boš postal IT strokovnjak ti lahko že na prvo žogo rečem, da nikakor ne. Nekatere vaje so zelo praktične narave, kot je programiranje, virtualiziranje, delo z SQL strežnikom, spoznaš teorijo varnosti in zaščite, imaš vaje na simulatorju cisco stikal (packet tracer), ... Šola, za nekoga kot sem jaz je bila bolj lahka, saj sem informatik že nekaj let in sem uspel diplomirati v 18 mesecih od vpisa, ob delu seveda...

Ne vem ali je to bilo potrebno ali ne, ampak OK nič ne skrivam ;)

sokol35 ::

Zanima me kako je z nadaljevanjem študija Poslovna informatika, če si končal višjo šolo Informatika. Namreč sam se končal na CPU višjo inženir informatike.
Ali greš lahko v 3. letnik ali v drugi in koliko izpitov je še potrebno narediti na B2, 3 letnem faksu Poslovna informatika, če že imaš diplomo iz višje Informatike?

toxius ::

sokol35 je izjavil:

Zanima me kako je z nadaljevanjem študija Poslovna informatika, če si končal višjo šolo Informatika. Namreč sam se končal na CPU višjo inženir informatike.
Ali greš lahko v 3. letnik ali v drugi in koliko izpitov je še potrebno narediti na B2, 3 letnem faksu Poslovna informatika, če že imaš diplomo iz višje Informatike?

V tvojem primeru je tako, da ti bodo priznali 90 KT, plačati moraš cca 4500€ (vpisnina, diploma in 2 letna obroka šolnine), traja 3 semestre (leto in pol), vpišeš pa se v drugi letnik... Drugje ti bodo pobrali 2 šolnine in 2 leti boš imel študij... Je prednost tukaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

sokol35 ::

Toxius hvala za odgovor.
Katere predmete konkretno pa priznajo ali pa drugače katere in koliko jih je še potrebno narediti na B2 visoki Polslovni informatiki, če imaš končano višjo informatiko, smer programske aplikacije in baze?

mgermo ::

Nam so na višji informatiki rekli, da za vpis v drugi letnik visoke moraš narediti še matematiko.
Drugače pa če se ti gre za konkretno znanje in ne naziv je denar za vpisnino bolje uporabiti za certifikate z tvojga področja dela.

sokol35 ::

Conqueror hvala.
Samo, ko sem gledal predmetnik visoke poslovne šole B2 sploh nimajo matematike kot samostojnega predmeta.
Link do šole s predmetnikom:
http://www.b2.eu/visoka-sola-za-poslovn...
Je pa še en faks, Poslovna informatika in sicer FKPV, ki pa ima status fakultete. Na tem faksu je podrobno navedeno kateri predmeti se priznajo ob vpisu, na B2 pa nič. Pa tudi predmetnik je malo različen in na FKPV je ceneje. Verjetno glede "imena" šole ima FKPV prednost, ker ima daljšo tradicijo in status fakultete. Imam pa dva sodelovca, ki sta hodila na FKPV in imata samo še diplomo in moram reči, da pojma o pojmu nimata glede tehničnega znanja in tehnologij (npr.: baze, omrežja, programiranja...). Imata pa visoko izobrazbo in meni se gre samo zato. Imajo pa več poudarka na poslovnih procesih, analizi in modeliranju. To pa je, če si dober zelo dobro plačano. Vem, ker se v firmi par zaposlenih ukvarja s tem in je keš. Gledajo pa programerji te tipe malo postrani oz. jih imamo za nakladače, filozofe, vsaj pri nas so taki. Vse vedo, pametujejo pa pojma nimajo o tehnologijah, bolj visoki, poslovni nivo, model. Ravno zaradi tega dostikrat v praksi prihaja do zapletov in trenj med poslovnimi informatiki in programerji in sicer zaradi pomanjkanja znanja o tehnologijah. Malo je res dobrih poslovnih informatikov in analitikov. Samo o procesih in BPM-u nakladajo. Ostalo pa pojma nimajo.
Je pa podobno, če primerjamo z gradbeništvom relacija arhitekt-zidar kot v IT-ju analitik (poslovni informatik)- programer (vmes so lahko še drugi členi). Je pa to trenutno zelo popularno analitika in poslovna informatika, pa BPM in "stroji" (programska oprema) bpm-a, dinamični workflowi....
Link predmetnika FKPV:
http://www.fkpv.si/?viewPage=58
Link priznanih izpitov iz višje šole:
http://www.fkpv.si/?viewPage=466

NEH1 ::

sokol35 je izjavil:

Zanima me kako je z nadaljevanjem študija Poslovna informatika, če si končal višjo šolo Informatika. Namreč sam se končal na CPU višjo inženir informatike.
Ali greš lahko v 3. letnik ali v drugi in koliko izpitov je še potrebno narediti na B2, 3 letnem faksu Poslovna informatika, če že imaš diplomo iz višje Informatike?



Pozdravljen, ravno se odločam za študij na B2 ali na CPU (inženir informatike). Poznam nekoga, ki je obiskoval B2 tako da informacije o načinu študija za tam imam. Zanima pa me kako je s študijem na CPU. Namreč tam je nekaj cenejša šolnina (1700 EUR) - se pravi za 420 EUR manj kot na B2.

Ker sem redno zaposlen in potrebujem kar se da fleksibilen študij, me zanima kako je s tem na CPU. Ali so predavatelji "normalni", se pravi da ti pomagajo in so pripravljeni na določeno mero prilagajanja?

Prav tako me zanima kako bi ti ocenil težavnost študija. So bili izpiti težki in nastavljeni tako da jih "določen procent pade", ali so taki da se dajo narediti če spremljaš snov?

Vem, da je ocena o težavnosti subjektivna, vendar mi bo prav vsako mnjenje v pomoč

Hvala :)

Isotropic ::

raje si poglej tole, bos dejansko zaposljiv po studiju za razliko od b2, cpu... (vsi v tj temi)
http://www.housing.si/sl/ITEkspert/
vsaj pomoje (nisem z it).
ce zraven na svojo roko napravis se kaksen cisco tecaj (za studente so izpiti cenejsi), pa sploh. ampak vec kot en tecaj valda. pa da si doma instaliras recimo lin server in se ucis tut tko v praksi.

tele visje sole so povecini kurac, ker samo na hitro pogledas za kaj se gre, v praksi si pa se vedno dead in the water. oz. te noben ne bo hotel.
kaksen je pa ta "studij" na housingu pa ne vem, naj pove kdo drug. imas pa vsaj v teoriji veliko prednost, ce se se sam mal angaziras.
edini problem je, k se ne mores specializirat samo na linux recimo alpa sam win + vse ostalo.

no, tako zlato ocitno ni vse
študij IT ekspert

Zgodovina sprememb…

NEH1 ::

Hvala za info. Sem pogledal na Housingu za IT eksperta - CompTIA project + imam ze narejen. V bistu mi zaradi službenih potreb bolj ustreza inženir informatike in pa potem eventuelno (če bom imel motivacijo) naredim še za poslovnega informatika.

Še vedno pa iščem kakšno informacijo za študij na CPU...kdorkoli?

Vnaprej hvala!

AndrejG1 ::

Tudi sam sem se odločal kam iti, sedaj sem se vpisal na dodiplomski študij na FOV.
Kajti razne kvazi šole (sepravi ne univerze) me niso zanimale.

MoRp ::

NEH1 je izjavil:

Hvala za info. Sem pogledal na Housingu za IT eksperta - CompTIA project + imam ze narejen. V bistu mi zaradi službenih potreb bolj ustreza inženir informatike in pa potem eventuelno (če bom imel motivacijo) naredim še za poslovnega informatika.

Še vedno pa iščem kakšno informacijo za študij na CPU...kdorkoli?

Vnaprej hvala!


Ce ni ze prepozno. Sam sem tik pred zakljickom CPU. Kar se znanja tice je totalen podenj. Danes ti ne znam nasteti niti 1/2 predmetov ki sem jih imel, kaj sele kaj smo se ucili. Izpite naredis brez ucenja, nekateri sosolci iz foha so profesorjem postavljali vprasanja in ostali brez odgovora. So pa nekateri predmeti na zadovoljivem nivoju vendar je preizkus znanja zopet tak, da ne mores ne naredit (od cca 30 je bilo najvec 5 neuspesnih, pa se to samo 1x ostalo pa 1 ali 2) ocene so razdeljene po gausovi krivulji... Za papir je ok, kaj vec pa ne. Za znanje predlagam kak drugi "fax".

So pa prilagodljivi, tvoja zelja njihov ukaz.

PS Se to, ko smo videli da bo "tezji" izpit, smo se tolazili z rekom: Saj smo placali, torej ne moremo pasti.

toxius ::

MoRp je izjavil:

NEH1 je izjavil:

Hvala za info. Sem pogledal na Housingu za IT eksperta - CompTIA project + imam ze narejen. V bistu mi zaradi službenih potreb bolj ustreza inženir informatike in pa potem eventuelno (če bom imel motivacijo) naredim še za poslovnega informatika.

Še vedno pa iščem kakšno informacijo za študij na CPU...kdorkoli?

Vnaprej hvala!


Ce ni ze prepozno. Sam sem tik pred zakljickom CPU. Kar se znanja tice je totalen podenj. Danes ti ne znam nasteti niti 1/2 predmetov ki sem jih imel, kaj sele kaj smo se ucili. Izpite naredis brez ucenja, nekateri sosolci iz foha so profesorjem postavljali vprasanja in ostali brez odgovora. So pa nekateri predmeti na zadovoljivem nivoju vendar je preizkus znanja zopet tak, da ne mores ne naredit (od cca 30 je bilo najvec 5 neuspesnih, pa se to samo 1x ostalo pa 1 ali 2) ocene so razdeljene po gausovi krivulji... Za papir je ok, kaj vec pa ne. Za znanje predlagam kak drugi "fax".

So pa prilagodljivi, tvoja zelja njihov ukaz.

PS Se to, ko smo videli da bo "tezji" izpit, smo se tolazili z rekom: Saj smo placali, torej ne moremo pasti.


Na B2 ni (VŠPV) ni ravno tega, če sem plačal potem bom že naredil, samo če pomislim na hitro na predmet računovodstvo, ti lahko povem, da je padla 1/3 jih na izpitu... A te so potem zamudili s plačilom :)

hlodbabji ::

Pozdravljeni,

si bom malo sposodila kar to temo, ker se navezuje na isto šolo. :)

Če je kdo vpisan na B2, smer ekonomist - računovodja, bi prosila, da se mi javi na ZS, ker bi ga prosila za gradivo za matematiko s statistiko.
Hvala.

rosomah2008@gmail.com

winto ::

Sicer stara tema pa vseeno.
Po izobrazbi sem tehnik racunalnistva.
Gledam studij poslovna informatika 3 leta ali pa informatika 2 leti.
Zanima me ali sta programa na b2 tudi mednarodno priznana, nekdo je omenjal da ima fkpv status fakultete, kaj ima pa b2?
Po zakljucenem studiju bi zaprosil za studentsko vizo za Australio zato sprasujem ce je mednarodno priznana.
Z katero izobrazbo bom bolje zaposlji informatik ali poslovni informatik? Glede izkusenj jih imam cca 2 leti kot sis admin v linux okolju ter administracija omrezij (nimam licenc)

PrihajaNodi ::

Fantje delat pejte, tele sole so samo za cuzanje dnarja.

Ce ne gre v Sloveniji pa tujina:
https://careers.veeam.com/vacancies

Dober prodajnik v veeamu bolje zasluzi kot marsikateri IT jevec.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

qwertyy ::

https://www.b2.eu/sl/visja-sola/studijs...

Kaj pa tole? Se mi zdi kar uporabno, če nisi ravno tip, ki bi rad celo življenje delal v 9 - 5 job v neki dolgočasni firmi..

Ima kdo kakšne izkušnje ali mnenje o tem programu?

PrihajaNodi ::

Milenijci bi vsi radi kar tako malo brez nic prisli do svoje firme in nic delali. Korporacija vam bo dala izkusnje ampak ne tista kjer si v petrolu in prodajas zvecilne gumije, ceprav poznam tudi ljudi ki so zaceli v mcdonaldu in so danes zelo uspesni.

Prosim ce nehate oglasevati te obskurme programe. Ce zelite programirati zacnite z Lyndo ali cim podobnim.

Zacnite delat. Sem vam dal oglas za veeam, prodajnike pa isce tudi oracle. Jasno, ne v Sloveniji.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

qwertyy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Milenijci bi vsi radi kar tako malo brez nic prisli do svoje firme in nic delali. Korporacija vam bo dala izkusnje ampak ne tista kjer si v petrolu in prodajas zvecilne gumije, ceprav poznam tudi ljudi ki so zaceli v mcdonaldu in so danes zelo uspesni.

Prosim ce nehate oglasevati te obskurme programe. Ce zelite programirati zacnite z Lyndo ali cim podobnim.

Zacnite delat. Sem vam dal oglas za veeam, prodajnike pa isce tudi oracle. Jasno, ne v Sloveniji.


Že delam, pa mi ni do tega, da bi cel lajf delal od 8 - 16 za tistih 1000e, za direktorja, ki se vsak dan pripelje z drugim BMWjem. Pa mislim, da ravno v Sloveniji folku manjka kreativnosti in zagnanosti, da bi počeli nekaj več. Mogoče bi takšna miselnost počasi odpirala nova delovna mesta, povlekla državo iz dreka in podobno. Zadnje leta se v šolah po Sloveniji ogromno spodbuja podjetništvo in mislim, da je to edino pravilno.

Verjetno si eden tistih, ki mora kontradiktirati vsakemu, ki nekaj napiše, samo zato, da lahko nekaj nergaš.

Raptor F16 ::

Kaj je narobe z javnim šolstvom ?

Če bi nekdo rad nekaj na brzaka, gre opravit 6.1 program po bolonji in to je to. Ne plačevat teh kozlarij, kaj ste ja nori? Teli niti akreditacije verjetno nimajo. Vpisujte se na akreditirane programe, ki veljajo tudi drugod po svetu.

qwertyy ::

Raptor F16 je izjavil:

Kaj je narobe z javnim šolstvom ?

Če bi nekdo rad nekaj na brzaka, gre opravit 6.1 program po bolonji in to je to. Ne plačevat teh kozlarij, kaj ste ja nori? Teli niti akreditacije verjetno nimajo. Vpisujte se na akreditirane programe, ki veljajo tudi drugod po svetu.


Jaz npr. sem že zabrisal tisti 2 možnosti za reden, brezplačen faks. Jbg, mlad in neumen. Ob delu pa pač nimaš dovolj časa za reden faks in tudi cene so 3 jurje na letnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Raptor F16 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Milenijci bi vsi radi kar tako malo brez nic prisli do svoje firme in nic delali. Korporacija vam bo dala izkusnje ampak ne tista kjer si v petrolu in prodajas zvecilne gumije, ceprav poznam tudi ljudi ki so zaceli v mcdonaldu in so danes zelo uspesni.


Če ne drugega, je McDonalds en tak res soft start, da se začetnik vpelje v nek organiziran sistem ki deluje. Z delom v velikih korporacijah spoznaš, kaj je red in kasneje v manjših kaotičnih spoznaš, zakaj je tako pomemben.

qwertyy je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Kaj je narobe z javnim šolstvom ?

Če bi nekdo rad nekaj na brzaka, gre opravit 6.1 program po bolonji in to je to. Ne plačevat teh kozlarij, kaj ste ja nori? Teli niti akreditacije verjetno nimajo. Vpisujte se na akreditirane programe, ki veljajo tudi drugod po svetu.


Jaz npr. sem že zabrisal tisti 2 možnosti za reden, brezplačen faks. Jbg, mlad in neumen. Ob delu pa pač nimaš dovolj časa za reden faks in tudi cene so 3 jurje na letnik.


Šteje akreditiran program. Za tiste 3 jurje boš imel vsaj kje šolo priznano. Za tisto marketing foro z "diskontom", je pa itak vseeno, če si sploh na faks hodil.

Pomni: Za neuporabne reči je škoda vsakega centa.

Zgodovina sprememb…

winto ::

Mene samo zanima ce je b2 sola visja in visoka priznana tudi v tujini.
Obstaja se kaksna alternativna sola smeri informatika razen FRI, ki je priznana v tujini?
Na redni studij zal ne morem, ker sem redno zaposlen in nimam casa.
Hvala.

Raptor F16 ::

winto je izjavil:

Mene samo zanima ce je b2 sola visja in visoka priznana tudi v tujini.
Obstaja se kaksna alternativna sola smeri informatika razen FRI, ki je priznana v tujini?
Na redni studij zal ne morem, ker sem redno zaposlen in nimam casa.
Hvala.
.

Vprašaj jih za akreditacijo. Oz jo tudi preveri pri NAKVIS.

Zgodovina sprememb…

winto ::

bajsibajsi ::

winto je izjavil:

Mene samo zanima ce je b2 sola visja in visoka priznana tudi v tujini.
Obstaja se kaksna alternativna sola smeri informatika razen FRI, ki je priznana v tujini?
Na redni studij zal ne morem, ker sem redno zaposlen in nimam casa.
Hvala.


FRI tako ali tako nima izrednega studija. Obstaja se FOV, smer informacijski sistemi ter EF, smer poslovna informatika. Nekaj naj bi bilo tudi v Novem mestu.

Raptor F16 ::

winto je izjavil:

https://www.nakvis.si/wp-content/upload...

http://test.nakvis.si/en-GB/Content/Det...

To je to ?


Izgleda da je. Mislim, da imaš celo seznam vseh programov na spletni strani ministrstva za izobraževanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DILEMA: Ekonomska ali FRI

Oddelek: Šola
82044 (1717) Verma
»

Študij informatike

Oddelek: Šola
275822 (4439) branc
»

Poslovna informatika (isti naziv, drugačen program)

Oddelek: Šola
134139 (3652) urosz
»

Višja ali srednja šola za informatika

Oddelek: Šola
123964 (3819) mgermo
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930088 (20254) drzni86

Več podobnih tem