» »

Pohitritev starega racunalnika

Pohitritev starega racunalnika

Jaka1 ::

Pozdravljeni!

Glede na to, da vecino dela opravim s prenosnim racunalnikom, mi namizni ze nekaj casa stoji. Kljub temu pa bi ga se kdaj uporabil za igranje kake igre, med katerimi se najde tudi kaksna graficno bolj intenzivna (tw serije). Omenjeni namizni racunalnik je ze precej star, njegova konfiguracija: amd athlon x2 3.8ghz, 4gb ddr2 ram, hd 4870 512mb. Vem, da bi bilo najbolje vse skupaj zamenjati, a za povprecno uro ali dve tedensko mi je nekako brezveze. Zato me zanima, kaj bi bilo najbolje (in najceneje) menjati, da se doseze vsaj dolocena pohitritev pri igrah. Moje trenutne variante:

- nova graficna kartica hd 6750, okoli 150 eur
-se ena 4870, okoli 50 eur, problem je le, ker podpira 1x16 ali/in 2x8

Kaj od tega se najbolj splaca? Se sploh kaj? Kaj bi storili vi, ce se vam zdi bz metat 500 ali vec eur za neko masino, ki bo tretja v hisi in zelo redko uporabljena?

energetik ::

S HD6750 boš kvečjemu poslabšal kišto. Probaj raje dobiti kakšen rabljen Phenom X3 ali X4, če ti gre na plato.

Jaka1 ::

Kaj pa graficna? Bi se splacalo kupiti se eno 4870?

dzinks63 ::

mi namizni ze nekaj casa stoji. Kljub temu pa bi ga se kdaj uporabil za igranje kake igre, med katerimi se najde tudi kaksna graficno bolj intenzivna (tw serije), za povprecno uro ali dve tedensko.

Glede na to, da bi računalnik uporabljal le za igrice, pa še to občasno, si omisli konzolo, npr. xbox, (rabljeno?) . Ta računalnik prodaj, mogoče po delih , ima kar zanimive komponente, bi nekaj še dobil za vse skupaj. Nadgradnja se ne splača, sploh pa ne s 6750 za takšno ceno.

Jaka1 ::

Xbox ze imam, prav tako ps3 in wii;). Problem je da dolocenih iger (strategij) na konzolah ni, zato potrebujem se en desktop pc. Pa tudi rpgjev (skyrim) mi na konzolah nekako ni za igrat, s svetlo izjemo dark souls...

kixs ::

Najprej lahko malo navijes procesor, nekje do 2,5GHz bi moral it z navadnim hlajenjem, z boljsim do kaksnih 3GHz. Potem ti predlagam, da spilas pri nizjih locljivostih (1280x) in detajlih.

Se ene 4870 ne bi nabavljal. Ce ze, to prodas in kupis drugo rabljeno v rangu 100€. Ampak, ce ne bos nic navil, bo tu ze procesor problematicen.

Pred nekaj meseci sem testiral AMD X2 4400+ in Phenom X6 1055T z graficno 4870 512MB v Unigine Heaven Benchmarku. Na 1920x1200 locljivosti je bil celo 4400+ hitrejsi za nekaj FPS-ov. Z nizanjem locljivosti pa je postajala razlika ogromna v plus Phenomu. Ampak tu se vidi bottleneck v graficni. Zato pravim, znizi locljivost in ce je CPU se dovolj hiter, bos lahko normalno igral. Ce je tudi CPU presvoh, potem ti nobena graficna ne pomaga. Vedno morata biti CPU+GPU na nekem istem nivoju.

lp

Jaka1 ::

Aha, ok... Samo nekaj mi ni jasno, zakaj naj navijam procesor na 2.5/3ghz, ce sedaj laufa na 3.8?

dzinks63 ::

Kakšen točno procesor imaš, da ti laufa na 3,8GHz?, najbrž imaš deklarirano kot 3800+, kar pa je nekaj povsem drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

kixs ::

Procesor ima oznako 3800+, tece pa v bistvu na 2GHz (ce me spomin ne vara).

lp

Jaka1 ::

Aha...ok, torej razen navijanja nimam nobene racionalne variante za pohitritev? Ne se ene graficne, drug procesor, vec rama,...?

dzinks63 ::

Napiši točno kateri tip matične imaš, če je to še 939 podnožje, si preveč omejen za karkoli konkretnega, razen korenite prenove.

hojnikb ::

navij proc pa nabav eno rableno 460ko.
#brezpodpisa

Jaka1 ::

dzinks63 je izjavil:

Napiši točno kateri tip matične imaš, če je to še 939 podnožje, si preveč omejen za karkoli konkretnega, razen korenite prenove.



Plata ma socket am2, model je winfastov n570sm2aa (tole mi je uspelo najt po spominu;))

kixs ::

dzinks63 je izjavil:

Napiši točno kateri tip matične imaš, če je to še 939 podnožje, si preveč omejen za karkoli konkretnega, razen korenite prenove.


Glede na to, da ima DDR2 ram, bi skoraj stavil, da ima AM2 podnozje. Potem je pa odvisno od maticne (bios), ce podpira tudi kaksne Phenome.

Jaka1:
na kateri locljivosti pa spilas sicer?

kixs ::

Ni videt, da bi novejsi bios podpiral Phenome.

http://www.foxconnsupport.com/download....

Jaka1 ::

Torej mi ostane le navijanje procesorja... Ocitno bo res treba menjat vse skupaj;)

Kar se locljivosti tice je odvisno...tam okoli 1400 pri tw igrah

dzinks63 ::

Največ kar lahko spraviš na to ploščo je x2 6400+, so redki, kakšen x2 6000+ bi še znal dobiti. Drugače pa poizkusi s še eno 4870 v sli, če imaš dovolj močan napajalnik, bi to moralo šibat.

Jaka1 ::

A sta lahko v sli vezani dve 4870, ce ima ena pol, ena pa 1 gb rama?

modicr ::

Tule so podprti procesorji: http://www.cpu-upgrade.com/mb-Foxconn/N...
Notri daš AMD 6000+ (3000-3100 MHz)
http://www.bolha.com/amd-athlon/amd-ath...
in zamenjaš grafično kartico ...
(c) nisem patentiran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modicr ()

Jaka1 ::

Ok, bom poizkusil s tem. Hvala lepa za vse nasvete in pomoc!

Jaka1 ::

Se eno kratko vprasanje... Glede na to, da lahko dobim rabljeno 4870 za 40 eur se mi verjetno splaca povezati dve prek sli? Bi slo, ce ima ena 1gb rama, druga pa pol? Razmisljam pa tudi o variantis hd 4870 x2, z 2gb rama za okoli 100 eur

Janac ::

kupi ssd.

Pro_moted ::

Janac je izjavil:

kupi ssd.


Kaj bo pa to v igrah pomagalo ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

joze28 ::

Na tej plošči ne moreš imeti dveh 4870.
Radeoni se parijo s crosfire povezavo kartic, česar tvoja plošča ne podpira.
Podpira pa povezavo 2 Nvidia kartic v SLI.

Sistema se ne splača posodabljat, sam bi ga prodal po komponentah ter kupil nekaj na 1155, za začetek bi grafično obdržal če ni dovolj cekinov.

The Player ::

a ma smisel sploh vlagat v ta PC?

Sam uporablam podoben računalnik (star 4 leta), z razliko, da imam intel core 2 quad q9300 in slabšo grafično ati HD 4850. Vse laufa čist ok na višjih detajlih, mogoče nimam problemov z FPSji, ker nism preveč zahtevn igričar, poleg tega uporablam PC za grafične programe, tko da ne vlagam v špile kokr včas, ampak še zmerm mi novejši špili delajo OK, tko, da ne vidm razloga, zakaj tebi nebi delal?

navitje je še najboljša ideja, denar pa raj špari za slabe čase ;)

modicr ::

http://www.tomshardware.co.uk/forum/303...

"The ATI 4870 is equivalent to the GTX 260 Core 216.

2 x GTX 260's in SLI are equivalent to the GTX 470. I know, I used to have 260's in SLI, and put in a GTX 470 myself. Benchmarks are basically the same.

So, that being said, the GTX 470 as a single card upgrade from a single ATI 4870 is a good jump in performance."
(c) nisem patentiran

prox ::

Jaz bom zaj v kratkem (ta teden verjetno, drug računalnik dobim) začel prodajat komponente, ki jih mam zaj v računalniku. Piše mi v podpisu, tako, da če kdo rabi. Je pa ta amd x2 6400+, ki ga imam zaj najboljši za am2 podnožje.
Ekran 20'' Benq=60EUR
Procesor=50€
Grafična=50€
Matična=40€
Rami=30€
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

Zmajc ::

Se zavedaš da je tvoj procesor star že 6-7 let? Tu se ne splača včagat not ama nič.

Kupi en poceni računalnik z i3/i5 procesorjem, 4-8 gb DD3 rama in kako budget grafično pa je. Razlika bo
konkretna.

energetik ::

In kaj bo potem počel z budget grafično? Če si prebral, ima sedaj ne tako slabo HD4870. Če bo nabavil kakšno novo za 60€, bo za igre veliko slabše kot zdaj. Kaj bo z 8GB rama pri igrah?

Bananovec ::

I3 2100 + plata, ostalo obdržiš. Še vedno boš lahko poganjal špile, pa tudi kot backup bo računalnik še kar vredu. Ali pač?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

mirancar ::

i3-2120 - 115€
2x4gb - 40€
matična z68/z77 če hočeš na njej še dalje nadgrajevat - 100€
oziroma najcenejša matična če imaš namen samo še grafično zamenjat - 50€

prodaš stare stvari, 1gb palčka ddr2 800 je nekje 10€, 2gb palčke ddr2 800 20€
za matično in procesor nevem koliko bi dobil

radeon 4870 je še kar dobra, lahko kdaj drugič zamenjaš

kixs ::

Tako kot sem ze zgoraj napisal, 4870 je dobra za nizke locljivosti pod 1280x. Za igranje na tej graficni in npr. 1920x je pa cisto vseeno ali menja procesor na i7, ker bodo FPS-ji enako nizki.

Moj predlog je ze bil, navije naj CPU in se GPU, ter spila na nizjih locljivostih ter detailih. Vse ostalo kosta in kmalu se bolj splaca menjat vse skupaj in dati cca 500€.

lp

ncc2000 ::

Najcenejši dobit ti je menjava procesorja za najhitrejšega duala za tvojo plato,
potem pa ga navit kolikor se da in bo PC postala čisto sposobna za game nekje do 1600x1200, če nisi prezahteven tudi za več.. Procesor kot ga imaš te 4870 niti ne zašvica. Preverjeno.

Jaka1 ::

Um...torej, razdrl sem fotrovo mašino, ki jo je zamenjal in po neverjetni sreči dobil AMD x2 5600+ na ustreznem socketu. Tako da je sedaj procesor nekaj močnejši. Ima kdo še kakšno pametno idejo? Ga naj navijem, ali pa morda vseeno menjam grafično (lahko dobim GTX 560 za 150 EUR)

oracle ::

Zmajc je izjavil:

Se zavedaš da je tvoj procesor star že 6-7 let? Tu se ne splača včagat not ama nič.

Kupi en poceni računalnik z i3/i5 procesorjem, 4-8 gb DD3 rama in kako budget grafično pa je. Razlika bo
konkretna.

Poceni računalnik z i3/i5 za igre? 8 GB rama? Ti pa si svetovalec in pol.

Nekdo je omenu, da ti ne podpira crossfire, tko da še ena 4870 odpade. Škoda, to se mi zdi edina vredna investicija.

Naslenja varjanta je pa rabljen gamerski računalnik, nekje 2 leti star. Po možnosti na amd procesorju, da bo cenejš.

ncc2000 ::

Ja glej ga no, če ravno keša ne izstrebljaš,
ga najprej navij in sprobaj, če ti že mogoče z obstoječo grafo odgovarja..

Tudi z boljšo grafi bi bilo dobro navit cpu in iz njega iztisnit kar največ,
saj je v tvojem sistemu cpu najšibkejši člen tudi ob zamenjavi procesorja..

oracle ::

ncc2000 je izjavil:

Najcenejši dobit ti je menjava procesorja za najhitrejšega duala za tvojo plato,
potem pa ga navit kolikor se da in bo PC postala čisto sposobna za game nekje do 1600x1200, če nisi prezahteven tudi za več.. Procesor kot ga imaš te 4870 niti ne zašvica. Preverjeno.

Pri temperaturah ki jih tale grafa doseže švica res ne boš opazil, ker prehitro izpari:D Preverjeno. Ne sam da zašvica, poklekne... vsaj na HD. Pa to je v kombinaciji z i5. Preverjeno.

ncc2000 ::

oracle je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

Najcenejši dobit ti je menjava procesorja za najhitrejšega duala za tvojo plato,
potem pa ga navit kolikor se da in bo PC postala čisto sposobna za game nekje do 1600x1200, če nisi prezahteven tudi za več.. Procesor kot ga imaš te 4870 niti ne zašvica. Preverjeno.

Pri temperaturah ki jih tale grafa doseže švica res ne boš opazil, ker prehitro izpari:D Preverjeno. Ne sam da zašvica, poklekne... vsaj na HD. Pa to je v kombinaciji z i5. Preverjeno.


Bedarija.. tale grafa deluje pod obremenitvijo s popolnoma primerljivimi temperaturami grafam zadnjih generacij, le v idlu je bistveno bolj vroča

ampak .. kaj je za koga "poklekne" ... je pa druga pesem ...
i5 je pa itak "švoh" :D

Jaka1 ::

Evo, procesor sem navil, zaenkrat na švoh 3.1 ghz. Mislim, da je edino kar še ostane prevert fotrovo plato, če podpira crossfire in jo v tem primeru zamenjat in priklopit še en 4870. To bi me koštalo 50 EUR in nekaj dela, pa bi pomoje vsaj nekaj pridobil.
Nove grafične se mi pa pomoje ne splača kupovat, potem že raje zamenjam vse skupaj...

mirancar ::

nove gpu ne kupovat ker 4870 je po performancih v rangu nekje malo nad 100€ vrednih novih grafičnih
od crossfire jaz pravim da tudi neboš nič pridobil, tko da to je to od tega računalnika

Janac ::

oracle je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Se zavedaš da je tvoj procesor star že 6-7 let? Tu se ne splača včagat not ama nič.

Kupi en poceni računalnik z i3/i5 procesorjem, 4-8 gb DD3 rama in kako budget grafično pa je. Razlika bo
konkretna.

Poceni računalnik z i3/i5 za igre? 8 GB rama? Ti pa si svetovalec in pol.

Nekdo je omenu, da ti ne podpira crossfire, tko da še ena 4870 odpade. Škoda, to se mi zdi edina vredna investicija.

Naslenja varjanta je pa rabljen gamerski računalnik, nekje 2 leti star. Po možnosti na amd procesorju, da bo cenejš.


prodam jaz svojega sicer ni intel. vec info zs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniška oprema

Oddelek: Kaj kupiti
332478 (2061) PredatorX
»

Nadgradnja računalnika - drug procesor. Kaj priporočate?

Oddelek: Strojna oprema
273422 (2661) klkkkkkkkkkk
»

Računalnik za igre [200-300EUR] (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411822 (10485) Janac
»

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15220139 (18192) DoberDan
»

Nov računalnik (500€-600€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713225 (10968) levan

Več podobnih tem