» »

Voznik začetnik

Voznik začetnik

Fuks ::

Zdravo,

zanima me, koliko časa je nekdo v očeh policije voznik začetnik?

Po starem je bilo tisto kar je bilo več ali 2 leti ali pa dopolnjen 21. rojstni dan (torej če si naredil izpit takoj ob 18. rojstnem dnevu si bil mladi voznik za policijo kar 3 leta), ali to drži? Ali to še vedno drži?
Se je kaj spremenilo s temi novimi kazenskimi zakoniki?

Sem iskal po netu vendar je nemogoče najt :/

KoMar- ::

Tkole najdeš: Napišeš "Voznik začetnik" v Google, klikneš na prvi zadetek. Ker je 404, greš nazaj in klikneš "Posnetek" zraven 1. zadetka in vse izveš ;)

Fuks ::

Ciklamen ::

Mene pa zanima sledeče, izpit sem opravil leta 2009 (17.8.2009), takrat še, koliko mi spomin dovoljuje, ni bilo tega butastega zakona, da moraš na Vransko na tisto Varno vožnjo. Pa me zanima, a moram it opravljat jaz to, ali sem izpadel iz te skupine?
- End of the Post ->

Mesar ::

;-) govori bedarije, ker ni na tekočem.

Ciklamen je izjavil:

Mene pa zanima sledeče, izpit sem opravil leta 2009 (17.8.2009), takrat še, koliko mi spomin dovoljuje, ni bilo tega butastega zakona, da moraš na Vransko na tisto Varno vožnjo. Pa me zanima, a moram it opravljat jaz to, ali sem izpadel iz te skupine?


Seveda moreš na tečaj varne vožnje, pa to čimprej preden ti izpit poteče ker je pol en rok po katerem moreš izpit znova opravljat.
Your turn to burn!

jype ::

Itak se splača jit, če ne zaradi znanja, ki ga osvojiš, pa vsaj zaradi zabave, ki jo nudijo razni prepotentneži, ko pojma nimajo, kako obvladovat vozilo, ker niso nikoli predelali teorije.

Mesar ::

Ja jaz sem tam vido enega tak debelega ko se v avto ni mogo spravit, prej pa je bil največji frajer pa najboljši voznik.
Your turn to burn!

martincek1 ::

Mesar je izjavil:


Seveda moreš na tečaj varne vožnje, pa to čimprej preden ti izpit poteče ker je pol en rok po katerem moreš izpit znova opravljat.


je to po 1 letu?

Mesar ::

Če se prav spomnim je 2 leti rok.
Your turn to burn!

Ciklamen ::

jype nimam denarja za razmetavat stran, da bi mi bilo zabavno it tja da bi se iz drugih lahko norca delal.

Mesar si prepričan? Sicer bi najbolj ziher bilo, da grem jaz to vprašat na upravno enoto.
- End of the Post ->

Mesar ::

Ciklamen je izjavil:

jype nimam denarja za razmetavat stran, da bi mi bilo zabavno it tja da bi se iz drugih lahko norca delal.

Mesar si prepričan? Sicer bi najbolj ziher bilo, da grem jaz to vprašat na upravno enoto.


Sem prepričan približno tako zelo kot ti.
Your turn to burn!

nejodagreat ::

Jaz sem izpit naredil februarja 2010, pa mi ni treba opravljat varne vožnje.

PacificBlue ::

Itak se splača jit, če ne zaradi znanja, ki ga osvojiš, pa vsaj zaradi zabave, ki jo nudijo razni prepotentneži, ko pojma nimajo, kako obvladovat vozilo, ker niso nikoli predelali teorije.


teorija, ki se jo naučiš v avtošoli je skoraj nič proti praksi, ki jo pridobiš čez leta. Tako da voznik začetnik, po vsej osvojeni teoriji ni niti priblizen posnetek dobrega voznika.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

ejQ ::

Ciklamen ::

Bi, če bi imel na voljo sredstva. Pa grem letos še delat izpit za A kategorijo (neomejeno), kjer bom spet ob 500 eur (10 ur vožnje + tečaj varne vožnje + izpitna)
- End of the Post ->

martincek1 ::

ejQ ::

...če si pridobil vozniško dovoljenje za A ali B kategorijo motornih vozil po 13.08.2010. Ciklamen ga je pridobil že leta 2009.

St235 ::

Ciklamen: Zate velja zakon, ki je veljal leta 2009. Novela zakona, ki določa tečaj varne vožnje se izvaja od avgusta 2010, tako, da ti NE rabiš tega. Lahko pa preveriš še na upravni enoti, da boš imel črno na belem.

Mesar ::

Če tega ne veš si izpita ne zaslužiš! Ziher niti CPP ne poznaš!
Your turn to burn!

St235 ::

ROFL, Mesar previdevam da imaš izpit.
Prosim, da mi kronološko za deset let nazaj navedeš kakšni so bili pogoji za pridobitev vozniškega.
Če ne zmoeš si ne zaslužiš izpira ker CPP ne poznaš.

Mesar ::

St235 je izjavil:

ROFL, Mesar previdevam da imaš izpit.
Prosim, da mi kronološko za deset let nazaj navedeš kakšni so bili pogoji za pridobitev vozniškega.
Če ne zmoeš si ne zaslužiš izpira ker CPP ne poznaš.


Izpir? Za pir si sam zaslužim pa tudi plačam, tak da... pa nekam vinjeno pišeš, upam, da tak neboš šel na cesto, ker ti bojo vse pobrali, še avto pa osebno.
Your turn to burn!

St235 ::

Zmanjkalo argumentov? Se mi je zdelo. Zdaj pa hitro na UE pa izpit vrni ker CPP evidentno ne poznaš. Ker poznat vse spremembe zakona in kace, ki so jih v zadnji 10 letih sprobal pri voznikih začetnikih je tako enostavno in samoumevno, da so kar del CPP po tvoji logiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mesar ::

St235 je izjavil:

Zmanjkalo argumentov? Se mi je zdelo. Zdaj pa hitro na UE pa izpit vrni ker CPP evidentno ne poznaš. Ker poznat vse spremembe zakona in kace, ki so jih v zadnji 10 letih sprobal pri voznikih začetnikih je tako enostavno in samoumevno, da so kar del CPP po tvoji logiki.


Tole sploh ne drži, ne vem zakaj obračaš moje besede.
Your turn to burn!

bronco40 ::

Nisem ravno začetnik, pa tudi smatram se za malo boljšega voznika, pa ne zaradi hitrosti, sem se dvakrat udeležil varne vožnje in sem opazil, da marsikaj ne obvladam, zato le pogumno na poligon, je vredno denarja.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Mesar ::

Resno? Kaj pa takega delaš na poligonu? Furaš kroge pa zabijaš cajt... big deal.
Your turn to burn!

St235 ::

Resno? Kaj pa takega delaš na forumu? Nabijaš tja v tri dni... big deal.

Mesar ::

St235 je izjavil:

Resno? Kaj pa takega delaš na forumu? Nabijaš tja v tri dni... big deal.


Ti mogoče, jaz pa dejansko pomagam ljudem pomoči potrebnim.
Your turn to burn!

St235 ::

bronco40 je izjavil:

Nisem ravno začetnik, pa tudi smatram se za malo boljšega voznika, pa ne zaradi hitrosti, sem se dvakrat udeležil varne vožnje in sem opazil, da marsikaj ne obvladam, zato le pogumno na poligon, je vredno denarja.


Vsekakor dobra izkušnja za vsakega voznika. Jaz sem bil na prvi na tečaju dve leti nazaj na Vranskem in je definitivno zanimiva izkušnja. Za voznika začetnika (tam po dveh letih izkušenj) vsekakor odlična zadeva. Takrat ravno dobiš občutek, da avto obvladaš in, da se ne more nič zgodit. Sem bil pa presenečen ker skoraj polovica ljudi za svoj avto ni vedela ali ima ABS ali ne, eden pa je na vse svete trdil, da ga seveda ima, pa se je pokazalo drugače.

Mesar ::

St235 je izjavil:

bronco40 je izjavil:

Nisem ravno začetnik, pa tudi smatram se za malo boljšega voznika, pa ne zaradi hitrosti, sem se dvakrat udeležil varne vožnje in sem opazil, da marsikaj ne obvladam, zato le pogumno na poligon, je vredno denarja.


Vsekakor dobra izkušnja za vsakega voznika. Jaz sem bil na prvi na tečaju dve leti nazaj na Vranskem in je definitivno zanimiva izkušnja. Za voznika začetnika (tam po dveh letih izkušenj) vsekakor odlična zadeva. Takrat ravno dobiš občutek, da avto obvladaš in, da se ne more nič zgodit. Sem bil pa presenečen ker skoraj polovica ljudi za svoj avto ni vedela ali ima ABS ali ne, eden pa je na vse svete trdil, da ga seveda ima, pa se je pokazalo drugače.


To je nezmožnost branja, sej maš vse v knjižici od avta...

pa upam, da s tem ne ciljaš na vse mogoče, jaz vozim avto tako jype vozi kolo...

torej na btk, preko vse omejitev, mimo vseh zakonov, če nisi nažgan te policija skoraj ne zeza če te ne dobijo na radar, kaj mi bo šel prvo pomoč gledat? :)) valda mam to zrihtano če piz*arije delam... :))

Dober voznik je samo en... taki, ki ga policija ne dobi!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

St235 ::

In potem si drzneš reč, da so tvoji prispevki konstruktivni?

Dober voznik je samo en... taki, ki ga policija ne dobi!

Vsak ki to verjame je v mojih očeh idiot, ki si ne zasluži vozniškega izpita.

torej na btk, preko vse omejitev, mimo vseh zakonov, če nisi nažgan te policija skoraj ne zeza če te ne dobijo na radar, kaj mi bo šel prvo pomoč gledat? valda mam to zrihtano če piz*arije delam...

Kljub temu da Jypetovega načina vožnje ne odobravam je on precej manjša grožnja okolici kot nekdo, ki si enako domišlja za volanom avtomobila. Vsak, ki verjame, da lahko na cesti dela kar hoče, zato ker 100% obvlada avto in lahko v vsakem trenutnost predvidi in razreši kakršnokoli situacijo je potencialna grožnja ostalim udeležencem in je samo vprašanje časa, kdaj bo udeležen v prometni nesreči s takšnimi ali drugačnimi posledicami. Prva stvar, ki se jo mora zavedat vsak, ki si domišlja da je dober voznik je, da nihče ni nezmotljiv in da je fizika kurba.

Mesar ::

Zakaj bi bil manjša grožnja? Ista grožnja ali pa večja je ker se mu več gleda skoz prste in si vedno več upa, tako vsi kolesarji.

Jaz ne pravi m, da lahko delam kar hočem, preberi še enkrat, tudi ne trudim da 100% obvladam avto.

IN moji prispevki SO konstruktivni, za razliko od tvojih, ko začneš kr neki nabijat ko ti argumentov zmanjka!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

St235 ::

Ker, ko bo kolesar priletel z polnim šusom v moj avto, bodo posledice precej manjše kot, ko to naredi neko s tono in več pleha. Pa preberi še enkrat moj post, ker nisem tebe niti z besedo omenjal, si se pa zgleda sam našel v napisanem.

dzinks63 ::

Poglejmo kako vozijo drugje, no mogoče je tudi pri nas tako, glede na nekatere opise kako (bi ali se) vozijo.

St235 ::

Z izjemo brzostrelke skozi okno to ni ravno daleč od dogajanja na vpadnicah ob 8h zjutraj.

Mesar ::

St235 je izjavil:

Ker, ko bo kolesar priletel z polnim šusom v moj avto, bodo posledice precej manjše kot, ko to naredi neko s tono in več pleha. Pa preberi še enkrat moj post, ker nisem tebe niti z besedo omenjal, si se pa zgleda sam našel v napisanem.


Ja samo če te kolesar povozi do smrti mu bojo pogledali skozi prste in bo jih moral 100 komadov povozit do smrti, da bodo enega sankcionirali, ker so kao bio kolesarji, z avto pa pelješ 5km prehitro al pa čez kako črto pa lahko daš povprečno letno plačo, boh ne daj da kaj povoziš.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Ja samo če te kolesar povozi do smrti

Je mrtev.

Mesar ::

Kdo? Kolesar? Itak da ni... mogoče je malo popraskan, oziroma glede na to, da morejo met čelade pa ščitke za vse od komolcev do riti, mu pomoje nič nebi blo.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Itak da ni...

Pogosteje umre kolesar, ki je zbil pešca kot pešec, ki je bil zbit.

Mesar ::

jype je izjavil:

Mesar> Itak da ni...

Pogosteje umre kolesar, ki je zbil pešca kot pešec, ki je bil zbit.


Statistika pravi drugače.
Your turn to burn!

St235 ::

Ne glede na to kaj pravi statistika: Kolasar, ki nekoga ubije je obravnavan kot morilec. Temu ustrezna je kazen, pač umor iz malomarnosti. Od kje tebi ideja, da jih mora ubit 100, da se to obravnava si pa niti domišljat ne morem.

Ravno tako kot ne vem od kje si potegnil kazni za prometne prekrške, sploh če upoštevaš, da je povprečna letna plača v RS tam okoli 10.000€ neto.

Če pač nimaš nič argumentiranega ali vsaj približno resničnega za povedat nikar smetit teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varna vožnja, potekel izpit itd.

Oddelek: Na cesti
267197 (5888) MonoPattern
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831013 (17834) Twixz

Voznik povratnik

Oddelek: Na cesti
132854 (2236) OmegaBlue
»

Nov zakon za mlade voznike. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29449768 (45160) balocom
»

Izpit za motor (A brez omejitve)

Oddelek: Loža
136276 (5918) ponky

Več podobnih tem