» »

Izpit za motor (A brez omejitve)

Izpit za motor (A brez omejitve)

jrtjtejtt ::

Se spravljam delat izpit za A. Pa sm v ZVCP naletel na tole:

Voznik začetnik, ki ima v Republiki Sloveniji stalno ali začasno prebivališče in je v Republiki Sloveniji opravil vozniški izpit in pridobil vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B in imetnik vozniškega dovoljenja, ki je skladno s tem zakonom pridobil slovensko vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B na osnovi veljavnega vozniškega dovoljenja, izdanega v tujini, če je od izdaje tega vozniškega dovoljenja minilo manj kot leto dni in v državi, kjer je pridobil vozniško dovoljenje, ni opravil programa za voznika začetnika, mora opraviti program dodatnega usposabljanja v skupnem trajanju dvanajst ur. Program vsebuje:
– vožnjo odličnosti,
– vadbo varne vožnje,
– skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa.

Kaj to pomeni?

A moram slučajno jst če nardim izpit še pol kej od tega narest

AndrejS ::

Saj lepo piše če že imaš izpit A opravljen v tujini... kar zgleda ti nimaš

Bojevnik ::

Najbolje da vprašaš, v avtošoli

To šolo varne vožnje pa najbolje da jemlješ malo z rezervo, ker ko sem jaz naredil izpit(3 leta nazaj), so smi tudi rekli da bom moral opravit te tečaj v roku dveh let. Od tega pa ni bilo nič, ker jim v dveh letih ni uspelo priprav programa za ta tečpaj varn vožnje. In resno dvomim da se je kaj spremenilo v zadnjem letu.
Toda vseeno je nabolje da vprašaš še v avtošoli.

@AndrejS: kolikor sem jaz prebral ta odstavek piše, da moraj tečaje opraviti tudi tisti ki so izpit naredili v Sloveniji

Izi ::

Ti predpisi se vsako leto popravljajo in dopolnjujejo, v roku nekaj let pa bodo celotni prometni zakon napisali nanovo. Tako pravijo.
Vse je treba uskladiti z Evropo.

Trenutno in tudi v prihodnje je novo to, da sedaj ko narediš izpit ni več tako kot včasih ko se potem, ko so ti dali knjižico ni nihče več brigal zate.
Sedaj mora vsak voznik začetnik v roku enega leta priti še najmanj dvakrat nazaj na avtošolo na neka dodatna usposabljanja oziroma seminarje.
Stvar je zamišljena v redu in je vsekakor koristna, problemček je, da si spet ob kakšnih 100 € :D
Če se ne udeležiš teh seminarjev ti izpit po enem letu preneha veljati.

Ti seminarji varne vožnje so sedaj obvezni tudi za vse ki si naberejo preveč kazenskih točk. Lahko si predstavljate, da so kar precej zasedeni >:D
Obsegajo teoretični del kjer se obdela zakone in nove predpise (močno koristna zadeva), nekaj psihologije in tudi praktični del, kjer se z BMW-ji 8-) učiš obvladati nemogoče situacije, na koncu pa ti izbrišejo nekaj kazenskih točk.

Ti seminarji se delijo za voznike začetnike, potem za "dirkače", ki so kazenske točke dobili zaradi dirkanja in "alkoholike", ki so točke dobili zaradi vožnje pod vplivom alkota.

Vsekakor zanimive stvari.
Vse obvladam, ker ravno obiskujem en tak seminar, ker sem si nabral nekam nevarno veliko kazenskih točk in sem iz sodišča dobil prijazno napotilo na seminar :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Izi ::

Glede izpita za A je sedaj čisto novo tudi to, da sedaj ne moreš takoj narediti izpita na najtežje motorje.
Gre se po stopnjah z omejitvami.
Vsak ki naredi B kategorijo ima tudi A kategorijo najnižje stopnje, se pravi do 50 ccm, kateri ne gredo več kot 50 km/h.
Ko narediš izpit posebej za A lahko voziš samo motorje do 125 ccm in to eno ali dve leti ne vem točno, nato pa greš na neki seminar in dodatno usposabljanje, kjer potem ugotovijo, če lahko voziš tudi najtežje motorje (če v tem času seveda nisi delal kakšnih prekrškov)
Nekako tako gre sedaj to.

lufthammer ::

>>>>Sedaj mora vsak voznik začetnik v roku enega leta priti še najmanj dvakrat nazaj na avtošolo na neka dodatna usposabljanja oziroma seminarje.
Stvar je zamišljena v redu in je vsekakor koristna, problemček je, da si spet ob kakšnih 100 €

A lahko link do tega? Se mi zdi mal za lase privlečeno.

Izi ::

140. člen ZVCP
Toliko novih predpisov se nam obeta, da sem malo zamešal datume.
Zadeva je že sprejeta samo veljati začne šele čez 2 leti.
Zaenkrat to še ne velja za voznike začetnike.

Tukaj je še uradni dodatek:
Dodatni program (vožnjo odličnosti, vadbo varne vožnje ter skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa), ki ga mora voznik začetnik opraviti v roku enega leta od pridobitve vozniškega dovoljenja se začne izvajati po juliju 2009. Do takrat vozniki začetniki ne potrebujejo nobenega dodatnega usposabljanja.

Torej boš zraven vozniškega izpita dobil še poseben kartonček, kamor se ti bodo vpisovala dodatna usposabljanja.
Pozabili so še zapisati, da če ne boš po enem letu imel izpolnjenega tistega kartončka ti izpit preneha veljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Shybby ::

@ izi : to pa nebo tako kot praviš, saj delam izpit za motor z svojim motorjem in je več kot 125 ccm, do sedaj pa sem imel A le do 50.

izpit za B pa mam že 4 leta.

mast, si medtem se popravil. se opravičujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shybby ()

Izi ::

Ja, se oproščam jaz sem prebiral novi zakon, ki še ni v uporabi, bo pa kmalu :D

Torej, če odgovorimo Rokyu:
A moram slučajno jst če nardim izpit še pol kej od tega narest

Ne bo ti treba narest nič od tega, če boš naredil izpit pred julijem 2009.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

El!te ::

-in kolko zaj kaj stane izpit za A brez omejitve?

jrtjtejtt ::

Hvala za pojasnila.

El!te: Moraš kao met 14, 15 ur tko da to znese še z ostalimi stroški do nekje 450-500 €.
Js sm sicer slišu da se da v Velenju tud s 6,7 urami skozi priti. A je kdo s tistih krajev in kej ve?

Phoebus ::

Glih jaz ga delam zdaj. Čeprav imaš B moraš še enkrat poslušat in opravit CPP. Kupil sem paket "all inclusive" (14 ur, cpp, preverjanje znanja cpp, društveni, karton in ostala jajca) in je prišlo malo pod 500 euro.
Prištej še zdravniški (40€), roško teorijo, roško vožnjo in izdajo izpita pa si na 600, 650.

Koliko ur bom rabil pa ne vem ker sem še pri CPP-ju in se (kot voznik avta) učim prometne znake in semaforje :\

Drugače pa greš lahko če si dovolj star direkt na težke mašine. Zaenkrat :)

El!te ::

pri meni je problem ker ze tezko masino imam:D samo izpita ne namen pa ga imam delat cez pol mesca A-brez omejitve upam da se bo zakon vzdrzo do takrat

ponky ::

Jaz sem delal vozniški ene 3 leta nazaj.Takrat je bila sprememba,da kot voznik začetnik nisi več omejen na moč motorja (do malo pred mojim vozniškim je namreč veljalo,da voznik začetnik lahko prvi dve leti vozi le do 350 ccm3).Ob mojem opravljanju je bilo potrebno opraviti vse kar je teorije,potem pa še 16 ur obvezne vožnje in 17.uro na izpit.Vprašajo te ali si že vozil,potem pa te glede na znanje razporedijo na 125,250 ali 600ccm3 motorno kolo.Izpit je seveda na najmočnejšem,če se seveda za to prijaviš.MOtorja nisem vozil več kot 2 leti,šele 3. leto sem si nabavil 600ccm3 in ni mi treba hoditi nikamor.

Kot voznik začetnik (čeprav sem s tem motorjem že naredil kar nekaj tisoč kilometrov se pa vseeno občasno prostovoljno udeležujem delavnic, saj se veliko novega naučiš,predvsem tiste stvari,ki ti pridejo prav in katere ne dobiš v avtošolah...zato priporočam vsakemu! To je moje mnenje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831144 (17965) Twixz
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631494 (22121) St235
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018543 (15598) Zajec123
»

Vozniško dovoljenje

Oddelek: Loža
244276 (3878) St235
»

Zakon o mladem vozniku

Oddelek: Loža
183476 (2867) Microsoft

Več podobnih tem