» »

Kakšno zmogljivost potrebujem

Kakšno zmogljivost potrebujem

TilenTr ::

Lep pozdrav!

Sam sem pred nakupom prenosnika (PC) in me zanima kakšne specifikacije PC-ja potrebujem?

Želim da na njem gladko teče Photoshop CS5/6, Illustrator, kakšen antivirus, Chrome z 20 zavihki, filmi, Word, kakšne old school igrice (se pravi da grafična ni tako pomembna - imam pa zraven namen imeti zunanji 24" monitor). Sedaj me zanima recimo kakšen procesor potrebujem, je i3 dovolj? Velikost rama gledam tam 6GB+?

Prosim za mnenja,

Hvala

blackbfm ::

Načeloma je disk ozko grlo, poglej za SSD. Photoshop in vse ostalo pa normalno prebavi vsak sodoben procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

TilenTr ::

Ja, sem že razmišljal v tej smeri. Samo če jaz prav razumem, bi to prišlo v poštev samo tako, da bi imel v prenosniku SSD disk (recimo 120GB) za OS in nujno potrebne programe, vse ostalo pa na zunanjem disku. Kakor jaz vem, ne moreš imeti v prenosniku SSD + navaden 2,5 Sata disk, se motim?

EDIT: Vidim, da tudi to obstaja, vendar enostavno trenutno nimam 1.5kEUR za elitebooka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TilenTr ()

black ice ::

Odstraniš optični pogon in tja vstaviš SSD.

Boobiz ::

black ice je izjavil:

Odstraniš optični pogon in tja vstaviš SSD.


This.

V tem primeru si rabiš kupit še 'nosilec' za disk v optičnem pogonu, ampak te zadeve so ~15€, če ubaviš z ebaya.
I'm drunk, what's your excuse?

TilenTr ::

@black ice: Aja, to pa nisem vedel da deluje. Hvala za informacijo. Optični pogon je pa dandanes itak samo za okras v PCju.

@memoz: Ja se mi je zdelo, da ssd ne visi kar v zraku iz računala :), hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenova prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
351893 (1171) aborko
»

Pogosto zaganjanje trdega diska v 2nd HDD Caddy

Oddelek: Strojna oprema
172134 (983) Mitja358
»

Nadgradnja prenosnika z SSD /info /mnenja

Oddelek: Pomoč in nasveti
133223 (2728) solatko
»

Nov prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
262462 (1727) m0LN4r
»

Nadgradnja laptopa z ssd

Oddelek: Strojna oprema
222902 (2191) nightbird

Več podobnih tem