» »

Modri zaslon pri uporabi SCSI

Modri zaslon pri uporabi SCSI

bosmla ::

Pozdravljeni

Potreboval bi pomoc pri odkrivanju napake. OS je WIN NT (potrebujemo ga zaradi namenskega programa - RIP) tezava pa je (zelo verjetno) s SCSI povezavo. V racunalniku je Adaptec 2904 SCSI kartica preko nje pa gre povezava na recimo temu printer (Ultra 5800). Vse deluje normalno - program zazna ce je printer prizgan - ko pa pride do tocke ko bi mu moral zacet posiljat podatke (vidi se ravno napis "sending") pa se prikaze modri zaslon "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" omenja "scsiport.sys" izpise poln zaslon podatkov na koncu pa "Beginning dump of physical memory
Dumping physical memory to disc (steje)". Ne v racunalniku ne v printerju se ni nic spremenilo (zelo namenska zadeva zato ne dela nic drugega) vendar se sedaj vedno prikaze modri zaslon tocno v tej tocki.
Je crknila SCSI kartica (pojma nimam kje naj dobim kasno na PCI vodilu) ali je kaj drugega?

Hvala za pomoc.

blackbfm ::

zna bit fuč ram..probaj dat kakšno ploščico ven če jih imaš več

jat2406 ::

Kot je že BSOD povedal, je problem gonilnika za SCSI.
Napaka je lahko kot že omenjeno RAM, lahko pa tudi korumpiran SCSI gonilnik, ali pa sama SCSI kartica.
PCI SCSI kartice se dobijo, Mogoče ne ravno ta (AVA-2904), imam pa AHA2904AU

bosmla ::

Evo me nazaj probal sem VSE... vedno isto sem premikal ram ploscice ena ven druga ven - nic, kartico na drugo vodilo, vse kar sem se spomnil vedno isto. Sedaj ce pogledam med "SCSI Adapters" na kontrolni plosci vidim Adaptec 29.... vendar pise "No Devices" - zgleda, da je umrla kartica...
@jat2406 nekdo te bo kontaktiral na e-mail - mas trgovino?

KernelPanic ::

Hmm, pa imas prave gonilnike? Mislim, ne smes mesati 32bit in 64bit gonilnikov. Probaj kontaktirat direktno proizvajalca.

bosmla ::

Ja gonilniki so pravi - vse je v redu delovalo ze nekaj let celo vceraj prej ko je nehalo je bilo nekaj sprintano vmes ni bilo niti ponovnega zagona in ko bi se morala printat naslednja stvar je gor priletel BSOD. Sem pa za vsak slucaj ponovno namestil gonilnik pa nic ne pomaga. Pod Adaptec 29.. se vedno pise "No Devices"
Sedaj iscejo nujno novo PCI SCIS kartico - najbolse Adaptec 29XX serije - ce kdo pozna trgovino kjer bi jo imeli naj prosim napise ali pa ZS.

opeter ::

Več možnosti je:
1.) gonilniku se je nekaj sfuzlalo (programska napaka)
2.) SCSI kabel je fuč, pokvarjen, poškodovan
3.) SCSI kartica je fuč
4.) naprava - printer - je pokvarjen (čeprav zaradi tega ne bi smel dobiti modri zaslon)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

amigo_no1 ::

Kondenzatorji so v redu ?

bosmla ::

@amigo_no1 Ponavadi jaz to recem prvi tokrat sem pozabil - eni trije so vidat rahlo sumljivi niso pa napihnjeni zelo (le malo na - vrhu sem pa ze videl delovat s taksnimi).
Pa kaj bi lahko bilo krivo napajanje? Modrega dobim le ko hoce printat...

Sem ze dobil nadomestno kartico... isto. Gonilnike sem odstrano in namesto na novo... kabel bi moral bit ok (izmerjen).

amigo_no1 ::

Bootaj v safe mode "with network support" in poskusi tiskati.

Koliko je stara kišta & komponente (matična pl, napajalnik) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bosmla ::

V safe mode je isto... Kista je stara cca 8 let razen maticna in diski ki so stari cca 5 let.

opeter ::

To je na novo nameščen Windows NT?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bosmla ::

Ne vse deluje ze cca 5 let. Sedaj sem dal disk v drugi (podoben) racunalnik in ni nic bolse (vse je enako)!!!!

bosmla ::

Takole kot sem zgoraj napisal tudi z drugim racunalnikom ista zadeva, ker imam sedaj na voljo tudi dve SCSI kartici bi lahko nekako izkljucil tudi to (izredno mala verjetnost, da bi se v obeh pojavljala identicna napaka), ker v bistvu lahko posiljam ukaze printerju za pomik filma (tiska z laserjem na foto folijo) tudi odrezem ga lahko... moder zaslon dobim le v tocno doloceni tocki, ko bi se morali zaceti pretakat podatki za print!!!
Torej bi lahko skoraj vse izkljucil razen mogoce kaksno napako v samem OSu (WinNT), ker sem tudi gonilnik namestil znova mi pade na pamet se samo "scsiport.sys" mogoce, da najdem drugo datoteko pa prepisem to v sistemu (ce ima kdo se namescen NT mi jo naj kar poslje prosim).
Kaksna pomoc bi se prav prisla.

krneki0001 ::

A imaš kabel na koncu zaključen? Predvidevam da ne.

Stari scsi so imeli na koncu kabla "terminator", novejši tega ne rabijo, ker zna kartica sama terminirat zadeve. Ker je tvoja kartica že zelo stara, tega ne zna početi in če ni nič obešeno na kablu (torej printer ni prižgan) se zadeva sesuje, ker nazaj ni informacije. S terminatorjem pa nazaj dobi informacijo, da na kablu ni nič obešenega in da ne more printat.


Terminatorji za scsi kable
http://www.google.si/search?q=scsi+term...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

bosmla ::

@nebivedu zal ni to to - na koncu je prizgan printer je pa do sedaj znala bp delat tudi ce ni bil

krneki0001 ::

Potem pa pobriši driverje tudi fizično - vse sys in dll datoteke.

Potem pa na novo naloži driverje iz adaptecove strani za kartico.


Kater service pack pa imaš na NT-jih? Zadnjega(6)?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Zadnji servisni paket je mensezdi 6a, ali?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krneki0001 ::

ja &a je zadnji.

Kako pa da recimo nimate win2000. Ta ima tukaj boljšo podporo, zna pa laufat vse aplikacije od NT4.0?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bosmla ::

Na zalost na Win2K RIP oz zascita (dongle) noce delat .

Sem pa RESIL ZADEVO - izgleda, da se je zaradi napake v napajanju (3 kondenzatorji so bili bol bogi sem pa jih zamenjal) ena datoteka (v kateri je zapisana samo debelina materiala) nekako napacno shranila - verjetno ni bila poskodovana samo napacne stevilke je javila!!! Ne mores verjet, da to povzroci BSOD!

Vsem hvala za pomoc.

PS
Zadnje casa na ST opazam, da tehnicne probleme povoha bol malo ljudi - ce pa je govora o kaj oblect itn pa je naval...

krneki0001 ::

Pa si probal s kakim com port monitorjem gledat, kaj javlja dongle v NT4.0?

Če z monitoringom pregledaš in ugotoviš kaj in kako sporoča (včasih so bile zadeve zelo "tumbaste" in so samo pošiljale kak signal nazaj), pa to preprogramiraš, bo mogoče delovalo kjerkolis tem programčkom brez dongla.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mr Hilter ::

V BIOSU izklopi vse nepotrebne naprave (da boš imel čim več prostih IRQ).

bosmla ::

@nebivedu tole s com port monitorjem moram sprobat - ze nekaj casa imam zeljo vse skup prenest v VM pa ravno zaradi dongla ne gre... sicer so ravno ti vcasih bili znani kot "nezlomljivi" tako, da ...

krneki0001 ::

tole sprobaj, deluje odlično za take zadeve in ima še win98 support, tako da dela tudi na win98 in NT

http://www.232analyzer.com/232default.h...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SCSI kontroler in gonilniki za skener

Oddelek: Strojna oprema
284079 (2992) k4vz0024
»

scsi konfiguracija-zacetnik!

Oddelek: Strojna oprema
5974 (926) CCfly
»

UMAX Astra 2400s

Oddelek: Programska oprema
101103 (978) Azrael
»

Umax Astra 1220S, kup vprašanj

Oddelek: Strojna oprema
71670 (1583) lopov
»

SCSI in windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
6845 (769) krneki0001

Več podobnih tem