» »

množenje v delphiju

množenje v delphiju

bking ::

A mi lahko kdo napiše proceduro (za klik na gumb) v delphiju za množenje realnih-decimalnih števil. jez sm napisu tole

:D ( procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var a,b: extended ;
begin
a:= strtofloat(edit1.text);
b:= strtofloat(edit2.text);
edit3.text:= floattostr(a*b); ):D ,

pa mi množi samo cela števila, ko pa vpišem decimalke javi napako.:'(
plis če mi kdo pomaga. :(
uporablam delphi 5

Aspirinix ::

Soicewr se več ne spomnim kako gre, ampak idi pod Help in preštudiraj funkcijo FLOATTOSTR. Pa še one povezave poglej, ki te peljejo na sorodne pomoči.

Gandalfar ::

Ah.. kaj pa vpises za decimalko? 5.4 ali 5,4 (poudarek je na vejci oz. piki kot decimalna vejica) - pazi -> delphi ti je jemlje nastavitve iz regionalnih nastavitev. To najprej preveri.

Drugace pa mi koda tkole na hitr zgleda kul. Sam tile smajliji mi niso jasni.. pa na koncu ti manjka en end; ampak sej si reku, da se ti prevede.

Preveri moj clanek o jezikovnih znacilnostih oken na delphi-si.com. Mislim, da sem tam opisal kako se te fore spremeni.

bking ::

Gandalfar, prou si meu za vejico pa piko.
v knjigi sm prebrau, da je treba pisat piko za decimalno ločilo v resnic je treba pa vejico.

ti smajli so sam za foro not:D

tenks za pomoč.

Gandalfar ::

bking, mocno ti svetujem, da si vsaj preletis tole zadevo: http://www.delphi-si.com/clanki/clanek....

Dost velka jeba je, ko nardis program, ki bere iz datotke 5.6 pa prides na en sistem, ki ima nastavljeno na 5,6 pa ti seveda nic ne dela.. uporabljaj tiste prijeme, da si ziher za okolje svojega programa. Ceprav se mora program prilagajat okolju a vseeno...

bking ::

zanimivo.
upam da mi bo pomagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj je to plavajoča vejica??

Oddelek: Loža
4010633 (6911) Mavrik
»

[Delphi] Pomoč pri reševanju naloge ! Nujno :/

Oddelek: Programiranje
161708 (1298) Suly
»

[vb] Branje formata števil

Oddelek: Programiranje
91375 (1176) Tugo
»

Težava s seštevanjem v Excelu

Oddelek: Programska oprema
92515 (2469) Scarface
»

Delphi problem

Oddelek: Programiranje
5939 (867) Jst

Več podobnih tem