» »

CV in/ali življenjepis

CV in/ali življenjepis

1
2
»

Venomus ::

Nekaj takega sem tudi pričakoval, ko sem začel pošiljati okrog prijave (ne prošnje, hvala fosil :)) )

Res bi bilo pravo kockanje s tem kreatvnim CV-jem. Če tako pomisliš, oni dobi npr. 30 črno belih življenjepisov, vsi večinoma narejeni po istem kopitu. Potem pa vmes zagleda tvoje limone, pomaranče in slive :D Je pa res, da nevem kako bi to izgledalo, če se prijavljaš na neko uradniško mesto, knjigovodja ipd. Ta CV s sadjem je samo primer, mogoče bi se dalo naredit malo bolj okusnega in resnega z nekaj premisleka.

bluefish ::

Ja, fino je, če že na prvi pogled rahlo izstopa iz množice. Jasno, brez pretiravanja in upoštevaje delovno mesto.

Venomus ::

Blinder je izjavil:

Če objavijo prosto delovno mesto in se prijaviš nanj ponavadi ne odgovorijo. Ne da se jim odpisat vsem 100 ljudem, ki so poslali ponudbo. raje kufetkajo pa si lakirajo nohte.
Če narediš samo poizvedbo na neko podjetje, ki ni dalo nobenega oglasa z aprosto delovno mesto pa si uzamejo mal časa za odpisat.


To si imel čisto prav.

Po parih dneh nisem dobil nobenega odgovora od tistih, ki so objavili oglas.

Danes sem pa sam naredil par poizvedb po podjetjih preko e-maila in sem v roku 1 ure dobil odgovor (sicer negativen) od obeh.

Treba se je čas vzet pa pisat vsem podjetjim v radiusu 40 km naprimer, pa bo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venomus ()

Invictus ::

Podjetje ti je dolžno odgovorit na poslan CV samo če si povabljen na pogovor.

Drugače te niso dolžni obveščati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

Zanimivo da tudi tisti na agencijah za posredovanje sile ne odpisujejo.

ko sem prvič iskal zaposlitev so me povabili na razgovor, pa sem šele ko sem prišel tam spoznal, da sem prišel na agencijo za posredovanje delovne sile. Vnesli so moje podatke v računalnik in to je blo to. Da bi bil kaki job na voljo iz tistega pa ne duha ne sluha. Pozneje sem se isto prijavil na neko prosto delovno mesto, pa so me povabili na razgovor. Sem pogledal na internetu za kašno podjetje se gre točno pa to... pa sem videl, da je spet bila neka agencija z delovno silo. Tako da niti nisem šel tam na "razgovor" ker bi me itak sam vnesli v računalnik in toe to. Edino zadovoljstvo ko sem ga imel pri iskanju joba je bilo to, ker sm js njih skenslal in ne oni mene.

Nekoč pa sem na zavodu videl za nek job na "plavalnem objektu", ni bilo specificirano o čem se gre, pa sem poklical kontaktno število. Se javi nek tip, v ozadju se slišalo nek avto in tega tipa ko se z nekom pogovarja. Tipu prav dol viselo za klic, se javil in odložil fon brez nič rečt... Sem ga poklical 10 minut poznej, me vpraša katero šolo mam končano, reku srednjo ekonomsko, je začel neki mrmljat da ga nisem razumel, ko sem ga prašal da kaj je treba dleat pri tem "delu na plavalnem objektu" je tip polemično rekel "veš mi tle nič ne delamo, gledamo v luft ceu dan". Pač me je obsojal, da sem lenuh, nevem zakaj, ali zato, ker sem prašal da za kakšno delo gre ali zato ker sem reku da sem eko. tehnik... najraje bi mu zabetoniral stopala in ga potopil njega in njegov plavalni objekt.

Biser so tudi z zavoda, ko dobiš (verjetno automatsko poslan) email "prijavi se na to pa to delovno mesto", pošlješ ponudbo za tist job in ti že drug dan odpišejo, da je delo že oddano.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Blinder ::

Pol so še tisti optimisti like "iščem nek job glih da je, me ne briga, če je nizko plačilo, sam da je job, tut če je treba za kramp primit". ja haloooooo, taka dela je najtežje dobit, 90% od 200k+ iskalcev zaposlitve je sposobnih delat tak job, za take jobe je največja konkurenca.

Pol pa so še yugoslovanski komunisti, ko so dobili job še v jugoslaviji, ko je za vsakega bil job. Tej stalinisti so danes glasni češ da je današnja mladina lena, da kdor hoče delat delo tut najde... ja tako je blo v jugoslaviji.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Matako ::

Pravilo št. 1 pri življenjepisih: ne dajajte notri drugih osebnih podatkov razen izrecno omenjenih in osnovnih. Recimo, nepotrebno je omenjati ali ste poročeni ali ne. Nekateri imajo čudne predsodke pred vsem. Enako velja razmisliti glede hobijev, čeprav lahko tukaj z malo osnovne psihologije z lahkoto šofirate potencialnega delodajalca - sploh če uporablja HR genialke in genijalce.

Drugo pravilo je nekako... 1 stran oz. definitivno TL;DR verzija. Če ste delali vse živo.. izberite najboljše (za določeno podjetje).

Bo že na razgovoru čas za podrobnosti.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Jerry000 ::

Še jaz bi si izposodil temo:). Tudi jaz prvič pripravljam CV (prej ga nisem potreboval). Zanima me kaj vključiti notri. Naprimer se splača napisati dosežke ki niso povezane z tem delom? Ali naj izrecno napišem stvari ki so povezane z tem delom?

Invictus ::

To moraš oceniti sam glede na službo, ki jo iščeš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mipe ::

Delodajalca osebno življenje nima kaj brigati. Povej mu, kaj znaš in kaj mu lahko ponudiš, to je vse.

Smurf ::

Je specificno na sluzbo, ampak jaz bi dal tudi kaksen nepovezan dosezek, recimo kaksno mednarodno priznanje itd.

Jerry000 ::

Smurf je izjavil:

Je specificno na sluzbo, ampak jaz bi dal tudi kaksen nepovezan dosezek, recimo kaksno mednarodno priznanje itd.



Ampak te nepovezane dosežke tko lahko poveš na intervjuju, pomoje za CV je boljše da napišeš kar se podjetja tiče...saj to jih najbolj zanima

St235 ::

V CV se seveda vpisuje tudi dosežke, ki niso osko vezani na izobrazbo/delovne izkušnje, so pa relavantni za delovno mesto kamor se priajvljaš. Na razgovoru boš lahko bolj malo povedal, če sploh ne boš povabljen.

Seveda, pa je pri tem treba bit tudi samokritičen in ne pisat kakšnih cankarjevih prizanji in podobnega balasta.

Šimpanz ::

Enkrat sem dobil neko prošnjo za zaposlitev od nekoga, ki mi je navedel, da je bil najboljši plavelec k kravlu v 7 razredu OŠ. Naprej nisem več bral. Aja šlo se pa je za pisarniško delo.

Invictus ::

Sam sem videl primerek CVja, kjer je človek napisal da je dobitnik srebrne bralne značke.

V Ameriki npr. pa dajo veliko poudarka na sodelovanje v izvenšolskih dejavnostih kjot so šport ali kaka društva.

@Šimpanz: Nekateri samo malo nerodno napišejo CV.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev - osebna spletna stran?

Oddelek: Loža
213211 (1781) Boomerang
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121154 (16114) PrihajaNodi
»

Življenjepisi in ostale priloge

Oddelek: Loža
4910286 (7825) bluefish
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816465 (13984) bluefish
»

Kako napisati dober...odličen CV?

Oddelek: Loža
2715245 (10380) tony1

Več podobnih tem