» »

Matična plošča ima probleme iz nič.

Matična plošča ima probleme iz nič.

WinX64 ::

Imam sledeč problem:

Vgasnem normalno računalnik, potem ko ga ponovno vžgem pa:
Logo od matične se pojavi kakih 20 sec (ponavadi izgine takoj) in nemorem nič (nemorem v bios) potem se pa se pojavi črn ekran in se čez neki časa pojavi marvel controler intializing (neki podobnega) ker mam SSD vklopnen v normalno sato 3 pol nič nezazna in čez neki časa spet isto ponovi...Enkrat se mi je tudi zgodilo da je čist zaštekal logo od matične je se prkazoval po delih mislim najprej prvih 5 cm potem čez par sekund dodatnih 5cm in tko pol pa se ni nič zgodil.
Sem probal vklučiti v marvel pa ga zazna sam ni nič bolše...
Vklopil sem v sato 2 in ni bilo tudi nič bolše....
Potem sem pustil vklučeno v sata 2 in izklopil računalnik iz električnega omrežja za cca. 3 ure...
Vžgem računalnik in se čisto normalno vžge. Potem sem ga ugasnil in priklopil na sato 3 in zej deluje normalno.

Podoben problem sem imel pred 2 tedni, ko mi tudi ni hotel v bios pa sem izklopo SSD pa je potem šel v bios in je isto tisto delalo marvel controler intializing (neki podobnega). Pol pa ni hotlo dat SSD za boot (ni bil na izbiro) pol je en kolega nek zrihtal....nevem ka je naredu...

Imam nasledne konponente:
-intel core i7 2600k
- ASRock Z68 Extreme 4 Gen 3 (domnevni krivec)
-XFX 6970
-Noctua nh D14
-SSD samsung 830 series 128 GB
-HDD WD7502AAEX
-Cooler master GX 650 wat
-Ohišje NZXT. Phantom 410
- RAM 8 GB DDR3 Vengeance LP


P.S : Domnevam da bo odgovor da je ASRock plata za v */*/*/*/*/*/*/*
| i7 2600k | NH-D14 | XFX 6970 | 8 GB DDR3 Vengeance LP | Extreme 4 Gen 3 |
| Samsung 830 128 GB | CoolerMaster GX 650W | NZXT.Phantom410 |

hojnikb ::

flashi novejši bios gor če bo kej pomagal.
#brezpodpisa

TOP ::

Ni mus da je plata lahko je tudi disk,ker problemi so ko zaznava disk.Probaj flešat bios za začetek

opeter ::

Mogoče pa je SSD.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JeKruh ::

Hmm.. Virus tega ni mogel narediti, najbolje je da objaviš slike, da bomo mogoče opazili kakšno očitno napako?
Pogledaj še sam in mogoče boš opazil da je kaj napol ali v celoti izklopljeno (kabli,...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JeKruh ()

WinX64 ::

Do sedaj je bil mer, sedaj pa spet isti problem! Ker mi ni hotelo delat, sem se odločil da bom flashal nov bios (to sem delal prvič). Prenesel sem tale bios, ga dal na USB in flashov. po končanem procesu je napisal successful in naj pritisnem kar koli da se reboot-a. potem je samo še črn ekran in na "števcu" (Dr. Debug) piše "32" kar v navodilih piše da je CPU post-memory initializing is started. sedaj je tako že 1h. Kaj naj naredim. Ali je matična plošča uničena.
| i7 2600k | NH-D14 | XFX 6970 | 8 GB DDR3 Vengeance LP | Extreme 4 Gen 3 |
| Samsung 830 128 GB | CoolerMaster GX 650W | NZXT.Phantom410 |

Brias ::

WinX64 je izjavil:

Imam sledeč problem:

Vgasnem normalno računalnik, potem ko ga ponovno vžgem pa:
Logo od matične se pojavi kakih 20 sec (ponavadi izgine takoj) in nemorem nič (nemorem v bios) potem se pa se pojavi črn ekran in se čez neki časa pojavi marvel controler intializing (neki podobnega) ker mam SSD vklopnen v normalno sato 3 pol nič nezazna in čez neki časa spet isto ponovi...Enkrat se mi je tudi zgodilo da je čist zaštekal logo od matične je se prkazoval po delih mislim najprej prvih 5 cm potem čez par sekund dodatnih 5cm in tko pol pa se ni nič zgodil.
Sem probal vklučiti v marvel pa ga zazna sam ni nič bolše...
Vklopil sem v sato 2 in ni bilo tudi nič bolše....
Potem sem pustil vklučeno v sata 2 in izklopil računalnik iz električnega omrežja za cca. 3 ure...
Vžgem računalnik in se čisto normalno vžge. Potem sem ga ugasnil in priklopil na sato 3 in zej deluje normalno.

Podoben problem sem imel pred 2 tedni, ko mi tudi ni hotel v bios pa sem izklopo SSD pa je potem šel v bios in je isto tisto delalo marvel controler intializing (neki podobnega). Pol pa ni hotlo dat SSD za boot (ni bil na izbiro) pol je en kolega nek zrihtal....nevem ka je naredu...

Imam nasledne konponente:
-intel core i7 2600k
- ASRock Z68 Extreme 4 Gen 3 (domnevni krivec)
-XFX 6970
-Noctua nh D14
-SSD samsung 830 series 128 GB
-HDD WD7502AAEX
-Cooler master GX 650 wat
-Ohišje NZXT. Phantom 410
- RAM 8 GB DDR3 Vengeance LP


P.S : Domnevam da bo odgovor da je ASRock plata za v */*/*/*/*/*/*/*


http://www.overclockers.com/forums/show...

Hi there. Here's a tip for you as it's been known to affect your situtation. It's your RAM. Vengeance and our boards don't work well together. As I did some research ASRock doesn't even have the Vengeance ram listed for this board to be used. Switch out your ram and I promise you'll be fine.

Hope this helps!!


morda ima ta sosed/kolega kak drug ram ...

WinX64 ::

Potem ASRock plata pa vengeance rami nepašejo skup....Kaj naj pa naredim z trenutno situacijo PC-ja?
| i7 2600k | NH-D14 | XFX 6970 | 8 GB DDR3 Vengeance LP | Extreme 4 Gen 3 |
| Samsung 830 128 GB | CoolerMaster GX 650W | NZXT.Phantom410 |

WinX64 ::

Kaj pa naj sedaj naredim. Ker je ševedno 32 na Dr. Degug-u. Ali je matična plošča uničena?
| i7 2600k | NH-D14 | XFX 6970 | 8 GB DDR3 Vengeance LP | Extreme 4 Gen 3 |
| Samsung 830 128 GB | CoolerMaster GX 650W | NZXT.Phantom410 |

WinX64 ::

Sem pridržal Clean CMOS gumb in je potem še nekaj delal potem pa se je še 1x rebootal pa je šlo potem ponovno v windows. :D
Happy Ending :D for now :))
| i7 2600k | NH-D14 | XFX 6970 | 8 GB DDR3 Vengeance LP | Extreme 4 Gen 3 |
| Samsung 830 128 GB | CoolerMaster GX 650W | NZXT.Phantom410 |


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721174 (8441) nsa_ag3nt
»

Crucial bx100 počasen boot time (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588153 (6767) ajfon
»

crucial bx100 crystal disk mark slab rezultat

Oddelek: Strojna oprema
493016 (2288) dj_uro
»

Računalnik do 600€

Oddelek: Kaj kupiti
466358 (5059) klinker
»

SSD Vertex 3 120gb

Oddelek: Operacijski sistemi
346381 (5274) Gunnicus

Več podobnih tem