» »

Sennheiser servis?

Sennheiser servis?

svenica ::

Crknila mi je leva slušalka na HD-555. Slušalke so že izven
garancije. Pozna kdo kakšen kvaliteten servis, ki bi jih bil sposoben popravit?

JanK ::

"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

dela ::

Glede na to, da so izven garancije, jih lahko daš popravit kateremukoli človeku, ki zna spajkat, ker se je zelo verjetno samo prekinil kontakt na mestu, kjer gre kabel v slušalke. Odrezat je treba problematičen delček kabla, nato pa preostanek kabla spet prispajkat na zvočnike, pri velikih slušalkah je vse skupaj skrito v ohišju, tako da so tudi po posegu videti kot nove.

Sam sem tako popravil sennheiser eh150, ki so imele isto napako, pa mi medtem držijo že dlje, kot so mi pred popravilom.

svenica ::

Hvala za input! Zvok iz leve slušalke sicer prihaja, ampak je zelo šibak v primerjavi z desno.
Odprl sem jih že in preveril kontakte, izgledalo je kul! Je možno, da je crknil cel zvočnik?

dela ::

Možno je, ampak IMO manj verjetno. Šibkejši zvok nastane tudi, ko ima kabel slab kontakt. Ni pa nujno, da vidiš ta slab kontakt, ker se lahko nahaja pod izolacijo - pri meni je bil na mestu, kjer kabel pride v ohišje slušalke in ga tudi nisem videl, ampak sem vedel, da je velika verjetnost, da je tam (ker je tam največja obremenitev) in kabel odrezal malce višje.

Glede na to, da si slušalke odprl in se spoprijateljil z njihovo notranjostjo, zdaj v najslabšem primeru potrebuješ samo nov kabel (verjetno ga dobiš na servisu), če ti uspe tega na pravem mestu odrezat in zvezat nazaj na zvočnik, pa niti tega ne.

Tukaj vidim, da pri tvojih mogoče niti spajkati ni treba - ne vem, kako je na kabel nataknjen tisti priključek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dela ::

Če že imaš odprte in ko jih popraviš, lahko poskusiš še s tem:



:)

svenica ::

Super. Še enkrat hvala za linke. Najbrž se bom kar sam lotil popravila.
Glede tega moda sem pa malo skeptičen :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stuklanje kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211594 (9876) SaXsIm
»

Težave z menjavo 3.5mm jack konektorja

Oddelek: Zvok in slika
233546 (3080) RatedR
»

Popravilo slušalk

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112327 (1324) rokam
»

Teleray :-)

Oddelek: Mobilne tehnologije
286400 (3733) Dr_M
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635189 (4186) hyphh

Več podobnih tem