» »

baterija asus prenosnika

baterija asus prenosnika

lanna ::

Baterija se mi nikakor ne more napolniti. Pride do 9% in se ustavi. Prenosnik moram imeti stalno vključen v napajanje, računalnik mi svetuje naj zamenjam akumulator. Prenosnik je star 2 in pol leti. A je možno, da se mi je v tako kratkem času uničila baterija ali je morda kaj narobe z napajalnikom? Koliko stanejo nove baterije oz. kaj bi bilo najceneje storiti?

Zheegec ::

A je možno, da se mi je v tako kratkem času uničila baterija

Popolnoma možno, sploh če je bila dosti časa izpostavljena vročini ali pa prazna. Pa tudi če ne...
ali je morda kaj narobe z napajalnikom?

Zelo malo verjetno. Napajalnik večinoma dela ali ne dela.
Koliko stanejo nove baterije oz. kaj bi bilo najceneje storiti?

Najti neoriginalno na eBay ali pa originalno pri Sistem Ena d.o.o.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lanna ::

neorginalne se dajo najt samo na ebay? je kakšna možnost še kje drugje?

Zheegec ::

Večinoma Kitajska... Slovenski servis dvomim da ima neoriginalne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

jaz33 ::

povej za kakšen prenosni gre,za kakšen model točno.če se vedno enako napolne pol je do baterije.razen da ti vmes ne prekida pol je tud do napajalnika......da se pa dobiti rabljene baterije.

lanna ::

ASUS X50SL

beni ::

Na ebay so cene od 20€ naprej iz Kitajske, dobava 3-4 tedne in cca 30€ iz Anglije, dobava 5-7 dni.
Garancija je 1-3 leta, preverjeno dobiš refund ali novo, tako iz Anglije, kot iz Kitajske.
Izbira je tvoja.

LP
Pojma nimam ...

sash69 ::

Sicer ne gre za Asusov model, ampak bom vseeno kar tu vprašal.

Razmišljam o novi bateriji za laptop Fujitsu Amilo Pi3660. Predvsem zaradi tega ker se je ravno prej prenosnik med tem ko je deloval na bateriji kar samodejno ugasnil, čeprav je imel še 40% "soka na voljo", sedaj pa indikator v win7 kaže da je nekaj narobe s samo baterijo. (bom kasneje preveril še dejansko trenutno kapaciteto, vem pa da je že kar uničena - prvi laptop, ne ravno prijazno ravnanje z baterijo :| ) Sicer bi tako ali tako rad baterijo zamenjal, ker sem to popolnoma uničil (zdrži le še kakšnih 40minut, res je da gre za starejši prenosnik (2.5 leti) z 18'4 zaslonom, ampak je nova baterija vseeno stvarco poganjala več kot 2 uri).

Težava je v tem, da ko gledam baterije po eBay-u, se te sicer najdejo za moj model, vendar se pa part number ne ujema čisto točno. Ali je to tudi zaradi dejstva da imam trenutno v prenosniku uporabljeno 4800mAh baterijo, na eBay-u so pa na voljo le modeli s 4400 oz.5200mAh (oboji 6-celični) Bi baterija z drugačnim part no. vseeno pasala notri?

npr:
part.no trenutne baterije (4800mAh):
3UR18650-2-T0183 (S26393-E050-V661-02-0937)

part.no baterije na eBay (5200mAh):
3UR18650-2-T0182 (S26393-E048-V661-02-0938)

Baterije, ki bi pa imela točno enak part.no pa na eBay-u (zaenkrat) ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

beni ::

V Part No. so oznake celic, ki so v bateriji. Če imaš drugačno kapaciteto, pač ne morejo biti enake celice, torej enak Part No.

LP
Pojma nimam ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija za prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527082 (2083) Han
»

ASUS prenosnik se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
91074 (871) solatko
»

Rabljena baterija za laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
243117 (2726) hojnikb
»

Baterija iz e-Baya

Oddelek: Mobilne tehnologije
61495 (1282) JawKnee
»

"Fake" baterije za digitalne fotoaparate

Oddelek: Kaj kupiti
152962 (2075) energetik

Več podobnih tem