» »

Hacked website!

Hacked website!

Galaxy ::

Pozdravljeni forumaši!

Mojo spletno stran, www.bestmakeupideas.info so mi neznani neki arabski hekerji shekali in ne mprem dostopat do admin cp!

Kaj naj naredim?

Hvala vnaprej za odgovore!

Ziga Dolhar ::

Fino, pa še z Ramnitom nam hoče postreči ...

Torej - ali do strani lahko dostopaš preko FTPja?

Svojega ponudnika gostovanja si že kontaktiral?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Ne, ne poznam kdo je moj gostitwlj, ker so mi spletno stran registrirali in gor na njo namestili wordpress v nekem podjetju, potem pa so mi dali ui in pass za wordpress in to je to.

Se pa mi zdi, da je bila stran registrirana pri domenca.si- a so pol oni moj gostitelj? Kako se je sploh zgodlo da so heknli spletno stran, če pa wp še nima znanih lukenj...?

Ziga Dolhar ::

Tudi tega podjetja, ki ti je postavilo stran, tudi nisi kontaktiral? ... ;((

WP nima znanih lukenj? :-)

Heknili so lahko tudi mimo WPja.
https://dolhar.si/

Galaxy ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Tudi tega podjetja, ki ti je postavilo stran, tudi nisi kontaktiral? ... ;((

WP nima znanih lukenj? :-)

Heknili so lahko tudi mimo WPja.

Sem probal kontaktirati podjetje, ampak na žalost med vikendom ne delajo.. A naj kar kontaktiram domenco mimo podjetja?

Da se v prihodnje to več ne bi zgodilo, kako naj pravilno zaščitim spretno stran? Kako so sploh prišli mimo WP-ja?

EDIT: MENE BO KAP ZADELA, GOOGLE JE OZNAČIL MOJO SPLETNO STRAN KOT ZLONAMERNO! AGHRRRR! Se da še sploh povrnit ugled - da me google ne vrže ven iz njihovega indexa? Ker drugače furam gor AdSence oglase in zdaj glih ne bi rad, da mi blokirajo račun!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

jype ::

Brez skrbi, ni nujno, da si sploh kriv za karkoli. Če je kdo pridobil dostop do strežnika, na katerem so tudi druge strani (skozi stran nekoga drugega na istem strežniku) je lahko pokvaril tudi tvojo stran, ne da bi pri tem bilo z njo karkoli narobe.

Če ti to pomeni izpad dohodka ti priporočam, da vzdržuješ varnostno kopijo strani in imaš nekje spravljene podatke za dostop do strani in domenskih nastavitev, da lahko reč spremeniš oziroma preseliš, če se zgodi kaj temu podobnega.

pecorin ::

Kako se je sploh zgodlo da so heknli spletno stran, če pa wp še nima znanih lukenj...?


kje si pa to slisal? :)

tale je lepo povedal(bash.org):
azonenberg> wordpress is an unauthenticated remote shell that, as a useful side feature, also contains a blog

Galaxy ::

Tako, nevem, kaj se je zgodilo, a je spletna stran spet normalna - googlu sem že sporočil, naj jo znova skenira. Me pa zanima, kako bi se obvaroval pred bodočimi napadi?

c3p0 ::

Če nesposoben hoster vse vhoste laufa pod istim uporabnikom, ti ne moreš nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo izdeluje klasične HTML/CSS/JS spletne strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
222473 (1589) Phantomeye
»

Transparentna Slovenija #2: Razkriti tekači Istrskega maratona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5216981 (12694) bbf
»

301 redirect

Oddelek: Izdelava spletišč
373540 (2315) Netrunner
»

Vault 7: CIA zmore vdreti v Linux in Mac OS X

Oddelek: Novice / Varnost
349965 (6423) SeMiNeSanja
»

WordPress kot spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
494324 (905) alessio2

Več podobnih tem