» »

Priporočilo zaposlenemu

Priporočilo zaposlenemu

beep ::

obstaja kje na internetu kakšen vzorec proporočila, ki ga delodajalec svojemu zaposlenemu napiše? "pooblastili" da napišem priporočilo za enega zaposlenega. pa nisem prepričan kako naj ga strukturiram, napišem?..
  • spremenil: Mavrik ()

particle ::

PRIPOROČILO

X je bil zaposlen pri nas od X do X

V tem času je opravljal X naloge..

Izkazal se je kot X...

Njegov največji prispevek je bil...


Podpis, funkcija, žig, datum..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

beep ::

zgoraj levo naslov podjetja?.. hvala precej dobrih nasvetov si naštel Peshkeer!

DonMatejo ::

beep, žal tako je. če misliš, da ti bo kdo Xe napisal, si ali ne zaslužiš priporočila ali pa ne delovnega mesta, na katerem si, da pišeš priporočila drugim. :) mislim dobro. lp

beep ::

prosim če nimaš produktivnega prispevka "donmateji", da ne spamaš teme. hvala.

zee ::

@beep:
DonMatejo ima povsem prav.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Samo res, beep, ti si na nekem vodilnem položaju, nakar ne znaš sestavit eno poročilo, ki vsebuje nekaj stavkov ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

Priporočilo, če hočeš, da ima težo mora bit napisano osebno točno določenemu uslužbencu.

Z besedili ta in ta se je izkazal v tem in tem si delaš več škode kot koisti in namesto da se napihujaš kot žaba upoštevaj nasvete za katere si nenavsezadnje sam vprašal.

Je pa sploh v večjih podjetjih kjer recimo z vodilmi, ki bo podpisoval niti nimaš stika, praksa, da si sam napišeš pooblastilo potem ga pa višje gor samo požegnajo.

Yugos ::

Priporočilo moraš sam napisat!
Delodajalec ga samo pregleda in podpiše!
On nima ;asa in tudi noče se s tem ubadat!

Kar lepo napiši tako kot hočeš in če bo imel pripombo boš spremenil!

Raje dodaj kakšno lepo besedo kot da jo spustiš ker se bojiš kar bo rekel!

gzibret ::

Jaz res ne vem, zakaj, ampak izgleda, da je funkcionalna pismenost v Sloveniji na psu. Ljudstvo sprašuje, kako napicat CV (življenjepis), kako napisat prošnjo, kako priporočilo, kako se pritožit. Z amoje pojme, če zgolj poznaš črke in tekoče bereš in pišeš, še ne pomeni, da si pismen. V tem primeru si pol-pismen. No ja, vsaj vprašaš lahko na forum ;)

Pa kaj sploh učijo v osnovni šoli... Slovenske lirike na petnajsto decimalko al kaj...


Da ne bom čisto offtopic:

Priporočilo napišeš tako, da ima besedilo neko uradno obliko, uvod, jedro, zaključek in na koncu podpis z žigom.

Uradna oblika: kraj in datum, podjetje (naziv, naslov, kontakt (email, telefon)), ki izdaja priporočilo ter oseba, katero priporočajo (ime, priimek, naslov ipd...), potem z debelimi črkami "PRIPOROČILO ZA.....", da se takoj vidi, da ni prošnja ali pritožba

Uvod: namen priporočila (npr. Priporočilo izdajamo na prošnjo tega in tega, za namen iskanja nove zaposlitve...), za kakšno obdobje, komu se izdaja in ostale pomembne informacije

Jedro: se izpostavi, kakšne naloge je nekdo opravljal in zakaj si je ta oseba zaslužila priporočilo

Zaključek: to je češnja na tortici, napiši nekaj v stilu "Za morebitne dodatne informacije smo dosegljivi...." ali pa "Menimo, da je X dober delavec, ki je sposoben samoiniciatzive in samostojnega reševanja problemov in je sposoben teamskega dela..."

Ne pozabi na podpis in žig uradne osebe (direktor?)
Vse je za neki dobr!

beep ::

hvala. imam 100000 zadev za postoriti in mi je bila to le še ena od "malenkosti" na todo seznamu, čas pa beži, sem mislil če je kakšen "template" za vpisati podatke itd..sem uredil.. hvala.

Matev ::

sem mislil če je kakšen "template" za vpisati podatke itd..


saj ti je pesheer že v drugem postu dal template
v katerega samo vpišeš podatke

ali si ti mislil da boš imel že sestavljeno - tko da bi se samo podpisal ???

...
gzibret - se 100% strinjam s teboj

Zheegec ::

sem mislil če je kakšen "template" za vpisati podatke itd..sem uredil.. hvala.

Seveda je:

Oseba _______________ je bila v podjetju ______________ izredno uspešna na področju izvajanja tehnologij in zahtev iz naslova sanitetne tehnike, hkrati pa se je samoiniciativno izobraževala v smeri tehnike izvajanja regeneracijskih postopkov sanitetne opreme v javnem stranišču ___________________.

Podpis, štempiljka, datum.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matev ::

meni se njegov naslednji delodajalec kar malce smili

beep ::

mogoče sem nejasno napisal. prvič ko sem napisal sem iskal template, pa mi je ze peskeer, napisal vse potrebno, kasneje gzibret, pa še kdo.. sedaj sem že uredil hvala vsem.

Meizu ::

Tipičen primer, kak je naš šolski sistem. Namesto da bi nas pri slovenščini učili res poembne stvari, recimo struktura CVja, struktura prošenj itd. ter splošna funkcionalna pismenost, pa je blo treba pri nas znat raje celotno književno zgodovino. Like, kdaj si je prešeren umil zobe, kolko jih je imel, kakšno protezo je nosil. Da, vse možne neumnosti smo mogli znat na pamet.

Medtem, ko se je takšnim, res pomembnim zadevam posvečalo zadnji teden v šolskem letu.

VelikiTun ::

Pri nas se je temu namenilo kar precej časa. Na koncu je itak odvisno od posameznika, če pridobljeno znanje hrani le do naslednjega testa ali pa ga aktivno uporablja tudi po koncu šolanja.

Meizu ::

Potem pa ne rabimo hodit v šolo. Itak se lahko vsega doma naučiš.

Isotropic ::

a ta priporocila se dejansko kje pise?

VelikiTun ::

Nekdo, ki se še v šoli ni naučil tovrstnih osnov, bo ob samoizobraževanju pokazal še manj interesa.

Meizu ::

Ga bo moral, če bo hotel dobit službo. Razen če se javiš za peka, ala, tm ne rabiš curicluma.

St235 ::

Isotropic je izjavil:

a ta priporocila se dejansko kje pise?


Vsak z IQ nad lediščem se bo potrudil, da od delodajalca pridobi priporočilo.

kixs ::

In potem to priporocilo posiljas skupaj s 100 prosnjami al kako?

zee ::

Da. Hkrati v prijavi za delo navedes imena in kontakte bivsih delodajalcev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

St235 ::

Ja, kopije priporočila pa dodaš zraevn kot priloge. Bistveno pa je, da kot je naposal zee navedeš tudi kontakt, če želijo priporočilo preverit. Pri nas so te zadeve zaenkrat še v povojih, mapak v tujini so priporočila 80% uspešne prijave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Meizu ::

Jah priporočilo pač šteje kot res močna referenca ane...

Isotropic ::

odvisno od koga. jype s.p. in bmw ag je malo razlika:D
vsaj ce tvoja zeljena bodoca firma ne pozna jype s.p.

sem pa ciljal bolj na to, da ti ga v kaksnih malih firmah bolj nebi hoteli podpisati, zaradi uzaljenosti, ker so izgubili dobrega delavca naprimer...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Vseeno je boljše da imaš priporočilo firme ki delodajalcu ni znana, kot da ga nimaš.

mikic007 ::

Priporocilo kaze tudi na to, da si se z bivsim delodajalcem razsel v dobrih odnosih, kar ni mala stvar. Se posebej je pomembno, da ga das, ce gre za podobno delovno mesto ali za bolj zapleteno delo, kjer imas vecjo odgovornost, samoiniciativnost ipd. V tujini jih imas, jih navedes in po potrebi predlozis (razen tistih, ki kazejo direktno na zeljeno delovno mesto).

Kontakti bivsih delodajalcev pa so mus, ceprav na koncu le redko kdo klice, pa se to samo s privoljenjem. Resnost pac.

Invictus ::

Seveda če si nisi priporočila kar sam poštempljal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priporočilo delodajalca

Oddelek: Loža
172103 (1436) Mato989
»

Dilema

Oddelek: Loža
121429 (1228) smacker
»

Kolk agresivni ste v spremnih pismih?

Oddelek: Loža
234986 (3393) AndrejO
»

Prevod priporočila?

Oddelek: Loža
242920 (2448) Mandi
»

Menjava službe stranka-dobavitelj

Oddelek: Loža
433239 (1714) St235

Več podobnih tem