» »

CSS3 fonti, dodajanje šumnikov?

CSS3 fonti, dodajanje šumnikov?

MrBrdo ::

Tole je sicer verjetno bolj povezano s fonti. V glavnem mam font ki ga uporabljam prek CSS3, ki je v formatih eot, woff, ttf in svg (tale font: http://www.dafont.com/qlassik.font). Problem je ker font nima šumnikov, kar verjetno ni niti prvič niti zadnjič. Zanima me ali kdo pozna orodje, ki bi omgocalo odpiranje/urejanje enega od teh formatov in export v vse te 4 formate, ali pa konverzijo s kakšnim drugim orodjem. Tiste strešice ne bo ravno problem narisat.
MrBrdo

baltso ::

Fontlab

MrBrdo ::

Zgleda da ta podpira od teh formatov samo ttf...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

MrBrdo ::

Ok pri Fontlabu nisem ziher a moram shranit v Binary al Compiled verzijo, ampak sem probal oboje, pa če potem uporabim http://www.font2web.com/ da pretvorim v te formate sicer dela, ampak je font precej debelejši kot original. Kakšna ideja?
In sicer samo v Chromu, v Firefoxu in IE9 je pa vse vredu. Zdi se mi (nisem pa ziher), da Chrome uporabi SVG verzijo. CSS:
@font-face {
    font-family: 'QlassikMediumRegular';
    src: url('fonts/qlassik_tb-webfont-latin2.eot');
    src: url('fonts/qlassik_tb-webfont-latin2.woff') format('woff'),
         url('fonts/qlassik_tb-webfont-latin2.ttf') format('truetype'),
         url('fonts/qlassik_tb-webfont-latin2.svg#QlassikMediumRegular') format('svg');
    font-weight: normal;
    font-style: normal;

}
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

MrBrdo ::

Ok Chrome očitno uporabi .woff verzijo, ki pa se ne prikazuje vredu (malo bolj debel in choppy text je). Če dam woff verzijo stran, potem Chrome fallbacka na Tahomo (kot imam naštimano), v drugih browserjih pa še vedno dela.
MrBrdo

Elemen_T ::

Jest zrihtam fonte v programu Fontcreator potem pa konvertiram s Font squirrel http://www.fontsquirrel.com/fontface/ge...

Je pa res, da je tale font-safe bolj slabo supportan v browserjih in nikoli ne dobiš rezultata, ki ga zares želiš...

MrBrdo ::

Ta fontsquirrel mi pa sploh ne zgenerira font fajlov... Niti za originalen ttf niti za tega spremenjenega. Dobim sam HTML pa css, kjer je kao polinkan ta font, ampak font fajli pa manjkajo [:/]
MrBrdo

Elemen_T ::

? Meni normalno zlouda fonte. Je pa res da ti ne pusti konvertirat fontov, ki z licenco prepovedujejo uporabo na webu.

MrBrdo ::

Tale font je: http://profesorji.net/qlassik_tb-webfon...
Meni sicer ne javi napake fontsquirrel, samo to kar dobim je brez font fajlov... Oni drugi mi tega skonvertira cisto vredu, ce ga pa najprej v Fontlabu spremenim, ne glede na to a shranim compiled al binary, dobim pa po konverziji z unim font2web neki zjeban, ker potem v Chromu ne prikazuje vredu.
MrBrdo

Elemen_T ::

Men jih bp zlouda lej
BTW sigurno boš dobil kakšno pametno alternativo na google webfonts, če je le mogoče jest uporabljam fonte iz googlove zbirke, tudi zato, ker jih kličeš iz googlovega serverja in zelo mogoče je da ima uporabnik ta font že zhranjen v cache-u.

MrBrdo ::

Lol, prehitro sm klikal, pa se še ni dodalo v tisti seznam ko sem že kliknil Download. :) Ja zdaj skonvertira lepo, samo pri tej verziji s šumniki jo sicer skonvertira, samo še kar ni šumnikov, čeprav sem jih dodal, in mi delajo če ttf uporabim npr. v Photoshopu.
MrBrdo

Elemen_T ::

Pejdi na expert mode / Custom subsetting in označi Slovenian language ter vse ostalo kar potrebuješ.

MrBrdo ::

The best, zdej pa dela. Super, najlepša hvala!
MrBrdo

Elemen_T ::

ni panike sam de deva :-)

MrBrdo ::

Še za referenco če bo kdo rabil: v Fontlabu sem moral shranit v Binary.
MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox Lightbeam (+ uBlock Origin) - sledenje (+ blokada) trackerjev

Oddelek: Omrežja in internet
132103 (1671) Ales
»

Custom font v CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
151036 (703) lebdim
»

Fonti s šumniki za spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
83977 (3837) garamond
»

Generiranje pisave

Oddelek: Izdelava spletišč
131108 (902) HardFu
»

Google Font API

Oddelek: Izdelava spletišč
8815 (708) bluefish

Več podobnih tem