» »

[(Cake)PHP] Shranjevanje povezanih tabel

[(Cake)PHP] Shranjevanje povezanih tabel

Coder ::

Hej.

Ze nekaj dni se jezim s problemom, ki je opisan tule.

Upam, da vas anglescina ne moti in da mi boste lahko pomagali. Za tiste, ki ne zelijo brati vsega, je morda dovolj prvo, predzadnje in zadnje sporocilo na zgornji povezavi.

Hvala!

MrBrdo ::

Sicer Cakea nisem dosti uporabljal, lahko pa probas namesto country nastavit country_id (in mu dat seveda ID). Sicer pa za takšna vprašanja priporočam StackOverflow ali pa IRC.

PS: Sem preletel tvoj zadnji comment tam... Če ti hočeš da ti najde obstoječo ali naredi novo če še ne obstaja, potem ali že obstaja v Cakeu kakšna metoda (v Railsih je npr. find_or_create_by...), čene si jo boš moral pa sam napisat (pač pogledaš, če že obstaja, če obstaja vrneš ID če pa ne obstaja pa najprej narediš in potem vrneš ID, verjetno par vrstic kode).
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Coder ::

MrBrdo hvala. Sam menim, da bi morala za to poskrbeti metoda saveAssociated(), ki je del CakePHP. No, sam lahko implementiram wrapper te metode, ampak bom se pocakal na kak odgovor.

MrBrdo ::

Ja ne, to je kar "specificen" primer in ce bi saveAssociated to pocel bi lahko prislo do problemov kadar to ni intended. Meni se zdi delovanje tako kot je pravilno.
Sicer pa ni dosti vec dela, naredis nekako tako:
$people = array 
( 
    array('id' => 1, 'age' => 23, 'country_id' => find_or_create_country('Belgium')), 

Mislim da napisat to funkcijo ne bi smel bit problem :) Morda pa da celo že obstaja (seveda z drugim imenom)...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Coder ::

MrBrdo, ja metode ne bi bilo tezko implementirati. Ampak ali je res to tako specificen primer? Kot razumem je ena izmed prednosti CakePHPja to, da ponuja model za upravljanje z relacijami, njihovimi odvisnostmi itd. In problem, ki ga imam, je res enostavna, velikokrat uporabljena relacija.

Ne da mi miru! :)

vuego ::

Cakephp ti ne bo iskal country_id glede na naziv države. To moraš izvest na roke, tako kot ti je že napisal MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri programiranju fe

Oddelek: Programiranje
262374 (1524) ducttape
»

Ideje za PHP aplikacije

Oddelek: Programiranje
142031 (1631) Marat
»

Yet another Python mind block

Oddelek: Programiranje
5732 (579) jype
»

Pošiljanje podatkov - Ajax (post) v php file

Oddelek: Izdelava spletišč
162472 (2295) Lion29
»

pošiljajte smse ceneje!

Oddelek: Izdelava spletišč
252145 (1640) njok

Več podobnih tem