» »

Drugačen obraz krize

Drugačen obraz krize

1
2
»

krneki0001 ::

Sam vedno kupujem z gotovino. In ko mi crkne pralni stroj, pridem v štacuno, če je cena 500 evrov, ponudim 380. Če ne proda, grem drugam. Trgovin je dosti in ponudbe tudi, nekdo bo že isti stroj prodal za toliko manj, da se bo meni splačalo.

Ko sva kupovala skrinjo in hladilnik (vsako stvar posebej - torej 2 stvari), sem hotel na obe 50% popusta, drugače nebi kupil. Očitno jim je potegnilo, da bodo le tako obe stvari prodali in tak popust sem dobil v dveh štacunah (ker grem vedno prej po predračune, potem pa še malo prespim). Vzel sem potem tam, kjer so mi na ta popust dali zraven še 120 litrvo zale (vode) na vsako stvar zraven.

Uglavnem cene so prenavite in samo ovce plačujejo polne cene. Povsod se da dobit vsaj 25 če ne več % popusta. Sploh če plačuješ z gotovino. Ponudbe je pa tudi dosti, da če v eni trgovini ne proda, boš v drugi dobil za isto ceno.

Pač za svoj denar hočem dobit največ. In nakup nečsa za 600 evrov, samo zato ker je otvoritev + nekaj kar ne rabiš, ampak ti dajo zraven, je zame potrata denarja. Na takih razprodajah itak ne kupujem, ker se mi ne da drenat. Grem pa kasneje in jim pač ponudim manj denarja. Če pač nočejo prodat, bom pa drugje kupil.

In če kdo misli, da je to napačno kar počnem, se moti. Vsaj 75% prebivalstva na zemlji se cenka za vsak cent, samo pri nas pridemo v štacuno in kupimo za tok kot gor piše, ker smo OVCE.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

samo pri nas pridemo v štacuno in kupimo za tok kot gor piše, ker smo OVCE.


Ne, zato ker NISMO cigani na trznici.
:>

Okapi ::

ne rečem, da bi bil Bauhaus,
Mala reklama za Bauhaus - tam ti garantirajo najnižjo (redno) ceno za vse stvari. Če v 14 dneh po nakupu kje v Sloveniji enak izdelek dobiš po nižji (redni) ceni, ti vrnejo razliko + še 12%.

Povsod se da dobit vsaj 25 če ne več % popusta. Sploh če plačuješ z gotovino.
Ja, "barantanje" je pa drug način za cenejše življenje, ki ga tudi marsikdo ne prakticira. Marsikje sme že navaden prodajalec ceno spustiti za 5 ali 10%, samo reči moraš. Za več se pa meniš s poslovodjo ali lastnikom trgovine.

O.

krneki0001 ::

Dr_M je izjavil:

samo pri nas pridemo v štacuno in kupimo za tok kot gor piše, ker smo OVCE.


Ne, zato ker NISMO cigani na trznici.
:>


Ne gre se za ciganjenje. Gre zato, da so ovce za strič in ovce tega ne dojamete. Naši trgovci to vedo in zato se dogovarjajo za cene in jih višajo stalno, ovce pa pridno plačujejo vse skupaj. Če en dan nebi nihče kupil kruha, bi imeli trgovci že problem. Če ga en teden nebi kupili, bi se pa resno vprašali kaj je narobe - če mogoče niso oni krivi. In če veš, da ima prodajalec 200% maržo, mu boš malo tega odtegnil in s tem sam prišparal kak evro.

Sicer ti plačuj kolikor hočeš, jaz polne cene ne bom nikomur več plačal (razen državi pri davkih), še bencina mi ni treba plačat polne cene - grem na avtomatsko in prišparam par centov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Company ::

krneki0001 je izjavil:

Od kolega mati ima po možu 190 evrov pokojnine, ona je bila pa doma gospodinja na kmetiji (manj kot 2 hektara gorske kmetije). To je kriza. Preživet s tem denarjem cel mesec. Jaz imam položnic več za plačat, kot ima ona pokojnine.
In take stvari se mi zdijo sramotne za državo, da človek, ki je celo življenje garal, nima pokojnine tok, da bi lahko preživel mesec normalno, kaj šele, da bi lahko šel v dom upokojencev.
(njen mož je bil pri partizanih (samo ni bil komunist) in bil je dvakrat ranjen v bojih - tako da ne bo kdo govoril, da so borčevske pokojnine visoke - so, za tiste komuniste, ki so se skrival med vojno po rovih in jamah in po vojni na veliko govorili o bojih, za tiste, ki so se res borili očitno niso)


Hja, najbrž bo izgledalo, da sem krut, ampak: koliko je pa skozi delovno dobo vplačala za pokojninsko zavarovanje, da bi ji zdaj pripadala večja pokojnina? So jo okoli prinesli na SPIZ-u?

LP!

krneki0001 ::

Noben ni govoril da jo je kdo okoli prinesel. Ne vem od kje si to potegnil sedaj. Pač je bilo včasih dost drugače in je bila ona doma gospodinja, mož je bil pa v službi. In ker je mož prej umrl, je sedaj po tvojih besedah treba take osebe pustit da crknejo. Češ, saj niso nikoli v pokojninsko blagajno nič plačevali.

Za moje pojme, bi takim ljudem lahko dali vsaj toliko, da lahko dostojno živijo. In 190 evrov ni dovolj za dostojno življenje. Če je za socialce minimum 290 evrov, bi bil lahko tudi za upokojence.

Poznam pa kar nekaj primerov ko niso nikoli nič delali. Tudi hoteli niso delat, večinoma so kradli, pa potem samo štepal otroke (da jim ni bilo treba v zapor - izgovor skrb za otroke - 11 jih je bilo), sedaj ne plačujejo ničesar, ne elektrike, ne vode, ne davkov in za zemljišče niso nič plačali, pa dobivajo vsak mesec socialo, nekaj pa jih dobiva že pokojnino - starostno. Pa ker niso dovolje velike te pokojnine (so sicer večje od 190 evrov), jim sociala še dodatno daje denar (iz prve roke).

Tok o tem, kdo ni plačeval v pokojninsko blagajno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

guest #44 ::

Ljudje naj bodo neodgovorni kolkr si želijo, ampak naj jih ne pol država futra iz mojega žepa ko se bodo pritoževali, da nimajo dovolj za jest ko gledajo poročila na svoji 81" plazmi.

Od države še želim, da me zavaruje pred takimi debili, če bi slučajno kradli na okoli oz povzročali kriminal.

Dr_M ::

Gre zato, da so ovce za strič in ovce tega ne dojamete.


Jest ze tako ali tako vedno iscem najnizje cene, pa normalno, da zatezim za kaksen popust, ampak ciganit pa ne grem, toliko pa se imam samospostovanja.
Precej tudi kupujem v tujini, ker je pri nas res predrago.
Vem pa, da znate bit eni tok tezko pri tezenju, da vam dajo napol zastonj, samo da se vas resijo. Ce vam uspeva s takim izsiljevanjem, dobr za vas.

kmetek ::

krneki0001 je izjavil:

Sam vedno kupujem z gotovino. In ko mi crkne pralni stroj, pridem v štacuno, če je cena 500 evrov, ponudim 380. Če ne proda, grem drugam. Trgovin je dosti in ponudbe tudi, nekdo bo že isti stroj prodal za toliko manj, da se bo meni splačalo.

Ko sva kupovala skrinjo in hladilnik (vsako stvar posebej - torej 2 stvari), sem hotel na obe 50% popusta, drugače nebi kupil. Očitno jim je potegnilo, da bodo le tako obe stvari prodali in tak popust sem dobil v dveh štacunah (ker grem vedno prej po predračune, potem pa še malo prespim). Vzel sem potem tam, kjer so mi na ta popust dali zraven še 120 litrvo zale (vode) na vsako stvar zraven.

Uglavnem cene so prenavite in samo ovce plačujejo polne cene. Povsod se da dobit vsaj 25 če ne več % popusta. Sploh če plačuješ z gotovino. Ponudbe je pa tudi dosti, da če v eni trgovini ne proda, boš v drugi dobil za isto ceno.

Pač za svoj denar hočem dobit največ. In nakup nečsa za 600 evrov, samo zato ker je otvoritev + nekaj kar ne rabiš, ampak ti dajo zraven, je zame potrata denarja. Na takih razprodajah itak ne kupujem, ker se mi ne da drenat. Grem pa kasneje in jim pač ponudim manj denarja. Če pač nočejo prodat, bom pa drugje kupil.

In če kdo misli, da je to napačno kar počnem, se moti. Vsaj 75% prebivalstva na zemlji se cenka za vsak cent, samo pri nas pridemo v štacuno in kupimo za tok kot gor piše, ker smo OVCE.


A v Mercatorju in ostalih trgovinah s hrano, narediš isto? Pa v restavracijah, lokalih ipd? Kje ti delaš, da probamo še pri tebi 50% popust, deal? ;)

krneki0001 ::

Delam na banki. Lahko dobiš 50% manj obresti. (pozitivnih)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

To pojasni vse.

Mipe ::

Nekaj nakupovalcev je kar naenkrat cela Slovenija?

Gray_Warden ::

za T-h-o-r-a:

Tudi sam grem v trgovine ko je akcija. So what? Ali potrošniki ne smemo privarčevati?

Tudi ti ljudje, ki so zapravili menda okoli 600 eur, da so zastonj dobili televizor so privarčevali. Kaj pa če imajo doma nek izjemno star televizor, ki so ga hoteli zamenjati vendar si tega niso mogli privoščiti???

Tako pa so pač kupili robe za celo hišo v vrednosti 600 eur in zastonj dobili televizijo.

kaj točno je narobe s tem?

in kje piše, da tega niso vzeli na obroke?? ali imaš pisni dokaz, da so vsi plačali 600 eur na enkrat in da niso vzeli 600 eur na 12 mesecev????

nazadnje pa...kaj misliš da revni ljudje lahko še počnejo, razen gledanja televizije. Misliš da hodijo na 2-tedenski dopust? Če kupijo robe za 600 eur enkrat na leto v upanju da bodo s tem dobili zastonj televizijo in s tem kak euro prihranili jih zaradi tega še ne moreš obsojati.

meni se prej smilijo.

Zgodovina sprememb…

Macketina ::

krneki0001 je izjavil:

Sam vedno kupujem z gotovino. In ko mi crkne pralni stroj, pridem v štacuno, če je cena 500 evrov, ponudim 380. Če ne proda, grem drugam. Trgovin je dosti in ponudbe tudi, nekdo bo že isti stroj prodal za toliko manj, da se bo meni splačalo.

Ko sva kupovala skrinjo in hladilnik (vsako stvar posebej - torej 2 stvari), sem hotel na obe 50% popusta, drugače nebi kupil. Očitno jim je potegnilo, da bodo le tako obe stvari prodali in tak popust sem dobil v dveh štacunah (ker grem vedno prej po predračune, potem pa še malo prespim). Vzel sem potem tam, kjer so mi na ta popust dali zraven še 120 litrvo zale (vode) na vsako stvar zraven.

Uglavnem cene so prenavite in samo ovce plačujejo polne cene. Povsod se da dobit vsaj 25 če ne več % popusta. Sploh če plačuješ z gotovino. Ponudbe je pa tudi dosti, da če v eni trgovini ne proda, boš v drugi dobil za isto ceno.

Pač za svoj denar hočem dobit največ. In nakup nečsa za 600 evrov, samo zato ker je otvoritev + nekaj kar ne rabiš, ampak ti dajo zraven, je zame potrata denarja. Na takih razprodajah itak ne kupujem, ker se mi ne da drenat. Grem pa kasneje in jim pač ponudim manj denarja. Če pač nočejo prodat, bom pa drugje kupil.

In če kdo misli, da je to napačno kar počnem, se moti. Vsaj 75% prebivalstva na zemlji se cenka za vsak cent, samo pri nas pridemo v štacuno in kupimo za tok kot gor piše, ker smo OVCE.

To je BS. Hoces reci da si dobil na hladilnik in skrinjo skupaj -50% + 120l Zale?

T-h-o-r ::

krneki0001 je izjavil:

Sam vedno kupujem z gotovino. In ko mi crkne pralni stroj, pridem v štacuno, če je cena 500 evrov, ponudim 380. Če ne proda, grem drugam. Trgovin je dosti in ponudbe tudi, nekdo bo že isti stroj prodal za toliko manj, da se bo meni splačalo.

Ko sva kupovala skrinjo in hladilnik (vsako stvar posebej - torej 2 stvari), sem hotel na obe 50% popusta, drugače nebi kupil. Očitno jim je potegnilo, da bodo le tako obe stvari prodali in tak popust sem dobil v dveh štacunah (ker grem vedno prej po predračune, potem pa še malo prespim). Vzel sem potem tam, kjer so mi na ta popust dali zraven še 120 litrvo zale (vode) na vsako stvar zraven.

Uglavnem cene so prenavite in samo ovce plačujejo polne cene. Povsod se da dobit vsaj 25 če ne več % popusta. Sploh če plačuješ z gotovino. Ponudbe je pa tudi dosti, da če v eni trgovini ne proda, boš v drugi dobil za isto ceno.

Pač za svoj denar hočem dobit največ. In nakup nečsa za 600 evrov, samo zato ker je otvoritev + nekaj kar ne rabiš, ampak ti dajo zraven, je zame potrata denarja. Na takih razprodajah itak ne kupujem, ker se mi ne da drenat. Grem pa kasneje in jim pač ponudim manj denarja. Če pač nočejo prodat, bom pa drugje kupil.

In če kdo misli, da je to napačno kar počnem, se moti. Vsaj 75% prebivalstva na zemlji se cenka za vsak cent, samo pri nas pridemo v štacuno in kupimo za tok kot gor piše, ker smo OVCE.



da še jaz povem eno trgovsko finto, ki se tiče kupovanja avtomobilov


naš lokalni ford trgovec oglašuje 10 ali 15 % popust na novo vozilo

potem pa ob pogovoru ugotoviš, da lahko ta popust dobiš le, če vzameš avto na lizing pri točno določeni banki


če hočeš večino plačati takoj in vzeti nek manjši kredit, pa tega popusta ne dobiš


debilni trgovci = debilni


in res je, ponudbe je toliko, da slej kot prej boš naletel na to, kar si želiš
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krneki0001 ::

Macketina je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sam vedno kupujem z gotovino. In ko mi crkne pralni stroj, pridem v štacuno, če je cena 500 evrov, ponudim 380. Če ne proda, grem drugam. Trgovin je dosti in ponudbe tudi, nekdo bo že isti stroj prodal za toliko manj, da se bo meni splačalo.

Ko sva kupovala skrinjo in hladilnik (vsako stvar posebej - torej 2 stvari), sem hotel na obe 50% popusta, drugače nebi kupil. Očitno jim je potegnilo, da bodo le tako obe stvari prodali in tak popust sem dobil v dveh štacunah (ker grem vedno prej po predračune, potem pa še malo prespim). Vzel sem potem tam, kjer so mi na ta popust dali zraven še 120 litrvo zale (vode) na vsako stvar zraven.

Uglavnem cene so prenavite in samo ovce plačujejo polne cene. Povsod se da dobit vsaj 25 če ne več % popusta. Sploh če plačuješ z gotovino. Ponudbe je pa tudi dosti, da če v eni trgovini ne proda, boš v drugi dobil za isto ceno.

Pač za svoj denar hočem dobit največ. In nakup nečsa za 600 evrov, samo zato ker je otvoritev + nekaj kar ne rabiš, ampak ti dajo zraven, je zame potrata denarja. Na takih razprodajah itak ne kupujem, ker se mi ne da drenat. Grem pa kasneje in jim pač ponudim manj denarja. Če pač nočejo prodat, bom pa drugje kupil.

In če kdo misli, da je to napačno kar počnem, se moti. Vsaj 75% prebivalstva na zemlji se cenka za vsak cent, samo pri nas pridemo v štacuno in kupimo za tok kot gor piše, ker smo OVCE.

To je BS. Hoces reci da si dobil na hladilnik in skrinjo skupaj -50% + 120l Zale?


Hočem rečt da sem dobil 50% popusta na skrinjo, 50% popusta na hladilnik in 2x 120 litrov vode (enkrat za hladilnik in enkrat za skrinjo - electroluxova akcija, da dajo na vsak kos bele tehnike še 120 litrov zale, ki je bila lansko jesen).

Star slovenski pregovor pravi: Kdor jezika špara, kruha strada.

T-h-o-r je izjavil:

da še jaz povem eno trgovsko finto, ki se tiče kupovanja avtomobilov

naš lokalni ford trgovec oglašuje 10 ali 15 % popust na novo vozilo

potem pa ob pogovoru ugotoviš, da lahko ta popust dobiš le, če vzameš avto na lizing pri točno določeni banki

če hočeš večino plačati takoj in vzeti nek manjši kredit, pa tega popusta ne dobiš

debilni trgovci = debilni

in res je, ponudbe je toliko, da slej kot prej boš naletel na to, kar si želiš


Trgovci z avtomobili bodo počasi propadat začel, pleha je tok, da se drek dela iz njega, ponudbe preveč in ljudje brez denarja.
Pa še ena o trgovcih in njihovi prodaji. Prodajajo robo o kateri ne vedo nič.
Kolega je pred tremi meseci kupoval novo kio sportage. Prodali so mu kao 2WD model za 17k evrov. Po podrobnem pregledu avta je ugotovil, da je 4WD model, v trgovini pa o tem ne vedo nič.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Matako ::

No ja... 50% popusta itak ni nobena posebnost pri raznih likvidacijah. V bistvu je še malo.

Če nam gre res tako slabo bi morala biti kje kaka vsak dan. Bolj ali manj reklamirana.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

krneki0001 ::

Ponudbe je dovolj, da se splača malo okol hodit in na koncu prišparat kar nekaj denarja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Matako ::

Jaz sem to tudi počel svoje čase. Dokler nisem ugotovil

a) da mi je tečno, ne da se mi.
b) imam itak preveč denarja za svoje želje in potrebe (beri natančno)

Ok za večje stvari ja, za ostalo sem pa ko Rus v zlatarni! :D

Zdaj, če s tem kvarim sceno za ostale, ker razvajam trgovce... boili me džoka! :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

T-h-o-r ::

pač prva stvar, ki jo moraš vedno vprašat je, če ti dajo kak popust


in velikokrat dajo :)



aja, pa še ena kritika slovenskih trgovcev


včasih vidim, kako neko stvar oglašujejo AKCIJA AKCIJA, ZNIŽANO, potem pa pogledaš malo cene na internetu ter v avstriji, pa vidiš, da je za isti izdelek to normalna cena, pri nas pa oglaševano kot znižanje :8)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Oberyn ::

Evo stanje v tem Baumaxu v Šenčurju (oz. med Kranjem in Šenčurjem) danes okoli poldneva. Na cesti nobene gneče, parkirišče dobil brez problema tik pred vhodom (ne za invalide, nisem tak model), trgovina pol prazna, na blagajnah max po dva človeka, prodajalci v grozdih visijo na vsakem vogalu, vsake dva koraka ti prileti doberdanalahkokajpomagam. To je tretji dan po otvoritvi. Točno kot sem napovedal, samo še prej.

Macketina ::

krneki0001 je izjavil:

Hočem rečt da sem dobil 50% popusta na skrinjo, 50% popusta na hladilnik in 2x 120 litrov vode (enkrat za hladilnik in enkrat za skrinjo - electroluxova akcija, da dajo na vsak kos bele tehnike še 120 litrov zale, ki je bila lansko jesen).

Star slovenski pregovor pravi: Kdor jezika špara, kruha strada.

No, to ze bolj verjetno :) hvala za pojasnilo.

kmetek ::

Naval je pomoje bil samo zaradi teh TVjev...zdaj bo pa počasi umiranje na obroke, kakor večina ogromnih centrov. Čudno, da lastnikov ne kapne.

Star slovenski pregovor pravi: Kdor jezika špara, kruha strada.
Zanimivo, da tega dejstva ne moreš uveljaviti v nobeni trgovini s hrano, lokalom, gostilni itd.

Matako ::

kmetek je izjavil:


Zanimivo, da tega dejstva ne moreš uveljaviti v nobeni trgovini s hrano, lokalom, gostilni itd.


Saj kafiči imajo v teh kriznih časih strank še preveč. Če dobesedno prodajaš toplo vodo za 1+ evra in imaš polno ni nobene potrebe po barantanju s strankami.

Situacija je tukaj ravno obratna kot pri pralnih strojih.

Oberyn je izjavil:

Evo stanje v tem Baumaxu v Šenčurju (oz. med Kranjem in Šenčurjem) danes okoli poldneva. Na cesti nobene gneče, parkirišče dobil brez problema tik pred vhodom (ne za invalide, nisem tak model), trgovina pol prazna, na blagajnah max po dva človeka, prodajalci v grozdih visijo na vsakem vogalu, vsake dva koraka ti prileti doberdanalahkokajpomagam. To je tretji dan po otvoritvi. Točno kot sem napovedal, samo še prej.


Škoda čisto dobre njive, ki so jo zabetonirali. :/
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

BALAST ::

Seveda je bil naval ob otvoritveni akciji, kje si pa še videl da je bilokatera otvoritev ostala brez firbca?

Je pa ta Baumax dobra pridobitev zraven Kranja, ker Merkur in OBI nista ravno sinonima za kvaliteto.

Zanimivo, da tega dejstva ne moreš uveljaviti v nobeni trgovini s hrano, lokalom, gostilni itd.

Seveda lahko, jaz vedno naročim zraven še 2dcl vode ob kavi ali zraven đusa in dodatno košaro kruha ob juhi. Tako ni potrebno kupovat "dražjih" pijač in jedi. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Furbo ::

BALAST je izjavil:

Je pa ta Baumax dobra pridobitev zraven Kranja, ker Merkur in OBI nista ravno sinonima za kvaliteto.:D


A Baubau pa je sinonim za kvaliteto? Sama navlaka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411471 (9170) HappyPills
»

Kako jim uspe, da ljudi prepričajo v nakup nepotrebnih stvari? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
617883 (4892) TheBlueOne
»

Odkup "zavrnjenih" izdelkov od trgovin

Oddelek: Kaj kupiti
436524 (3980) The Player
»

Vsakdanje pocenitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8111116 (9749) Buggy
»

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7314274 (11911) BigWhale

Več podobnih tem