» »

Kateri router?

Kateri router?

««
99 / 126
»»

starfotr ::

Rešitev je čim več kablov in povezava ustreznega dostopnih točk za zadostno pokritje želene površine.

SeMiNeSanja ::

Samo mi je pa res zanimivo, koliko ljudi očitno teka po bajti gor in dol, medtem ko ima video klice, da jim je brezhibni roaming tako visoka prioriteta.

Jaz resno odsvetujem tekanje po hiši med videoklici, ker to lahko vodi do resnih poškodb! (padci po stopnicah in podobno...!)
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

fujtajksel ::

Twixz je izjavil:


Kaj se mi splača kupit da bo signal dost močn da bo pokrival 90m2 bivalnih površin? Pa da signal prebije čez 3-4 stene? A to sploh obstaja?


Moč signala je zakonsko omejena, tudi sam se najbrž ne želiš obsevat bolj kot je treba.
Zelo odvisno kakšne stene. Včasih niti čez eno močno AB steno ne pride, še posebej ta hitrejši 5GHz pas. Čez AB ploščo med štuki tipično zelo slabo.
Sprehodi se po stanovanju Wifi Analyzer ipd appom in pomeri signal.
Nariši si tloris in premisli če obstaja kakšna strateška lokacija.
Vlečenje kablov je vsem odveč, ampak je ponavadi najboljša rešitev.
Alternativa je še več dostopnih točk v brezžičnem meshu, ampak je ponavadi slabše in dražje.

Vuli ::

2.4ghz gre čez ploščo, mam router v sredini in 1 štuk dol in 1 štuk gor gre poln signal, 5Ghz je pa druga zgodba.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

SeMiNeSanja ::

Vuli je izjavil:

2.4ghz gre čez ploščo, mam router v sredini in 1 štuk dol in 1 štuk gor gre poln signal, 5Ghz je pa druga zgodba.

A vsi pozabljate, da mora tudi mobilna naprava oddajati signal tako 'močno', da pride dovolj signala do routerja!

Če pride do routerja popačen šibek signal, ti ne nuca prav nič, če ti na napravi kaže 'polni signal'.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Vuli ::

a -54 dbm je dovolj "šibek signal"?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

SeMiNeSanja ::

Vuli je izjavil:

a -54 dbm je dovolj "šibek signal"?

1,5m proč od AP imam signal, ki niha od -30 do -45dBm.

Kaj torej misliš z -54dBm, če je 'dovolj šibko'?

Poglej si specifikacijo WiFi adapterja (ali routerja - saj niti to nisi na vedel, za kaj se gre) in poišči podatke o "Reception Sensitivity".

Primer:

Archer T3U               Archer T3U Plus          Archer A7           
mini USB adapter         USB adapter z dolgo      WiFi router         
                         anteno                                       
======================================================================
5GHz:                    5 GHz:                   5GHz:               
----------------------------------------------------------------------
11a 6Mbps: -91dBm                                 11a 6Mbps-96dBm     
11a 54Mbps: -76dBm       11a 54Mbps: -77dBm       11a 54Mbps: -79dBm  
11n HT20:-71dBm          11n HT20: -73dBm         11ac HT20: -71dBm   
11n HT40:-70dBm          11n HT40: -71dBm         11ac HT40: -66dBm   
11ac HT20: -68dBm        11ac VHT20: -68dBm       11ac HT80: -63dBm   
11ac HT40: -64dBm        11ac VHT40: -64dBm                           
11ac HT80: -62dBm        11ac VHT80: -62dBm                           
                                                                      
2.4GHz:                  2.4 GHz:                 2.4GHz:             
----------------------------------------------------------------------
11b 11Mbps: -86dBm       11b 11Mbps: -87dBm                           
11g 54Mbps: -73dBm       11g 54Mbps: -73dBm       11g 54M: -77dBm     
11n HT20: -71dBm         11n HT20: -71dBm         11n HT20: -74dBm    
11n HT40: -70dBm         11n HT40: -70dBm         11n HT40: -72dBm    


Kot lahko vidiš zgoraj, je za večino protokolov konec zabave tam nekje okoli -70dBm, na 5GHz in širših kanalih, pa že okoli 60dB.
Je pa zanimivo videti, da router kljub trem paličastim antenam ni prav nič bolje ne 'sliši', kakor tisti mini USB adapter brez 'štrlečih anten'.

Kam potem spada tvojih -54dBm, si pa sam razloži.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Han ::

Twixz je izjavil:

Imamo kabelski internet (koaksialni kabel v router?) in signal seže 4 metre okoli (brez anten, prek UTP kabla direkt vezan na računalnike).
Kaj se mi splača kupit da bo signal dost močn da bo pokrival 90m2 bivalnih površin? Pa da signal prebije čez 3-4 stene? A to sploh obstaja?


Vsi spodaj našteti imajo 2-5× večji domet. Več denarja -> bolj zmogljiv router...

https://shoppster.si/brezzicni_usmerjev...

https://shoppster.si/brezzicni_usmerjev...

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

Telemachov modem/router naj operater preklopi v "bridge mode".

igorpec ::

Han je izjavil:

Vsi spodaj našteti imajo 2-5× večji domet. Več denarja -> bolj zmogljiv router...

Zadnja dva sta opremljena celo z funkcijo "primeren za delo od doma" :D

floyd1 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Samo mi je pa res zanimivo, koliko ljudi očitno teka po bajti gor in dol, medtem ko ima video klice, da jim je brezhibni roaming tako visoka prioriteta.

Jaz resno odsvetujem tekanje po hiši med videoklici, ker to lahko vodi do resnih poškodb! (padci po stopnicah in podobno...!)

Ni fora samo v "brezhibnem" delovanju. Jaz bi bil še eno leto nazaj zadovoljen, da bi mi roaming sploh delal. Ampak telefon velikokrat sploh ni preklopil iz routerja na AP, dokler nisem na njem ugasnil wifi in ga ponovno prižgal, pa čeprav je bilo očitno, da povezava ne deluje več. To pa je tečno delat večkrat dnevno.

floyd1 ::

Kaj se mi splača kupit da bo signal dost močn da bo pokrival 90m2 bivalnih površin? Pa da signal prebije čez 3-4 stene? A to sploh obstaja?

Žal je vsaka hiša/stanovanje zgodba zase in tu ga ni korenjaka, ki bi ti lahko zagotovil, da ti bo točno "ta in ta" naprava pri tebi vlekla skozi 4 stene.
Kakšne stene sploh so? Skozi 4 tanke, montažne - mogoče, skozi 4 zidane ali celo betonske - zeloooo težko. Take probleme se danes reši z:
- prestavitvijo WL routerja na boljšo lokacijo v objektu, ampak včasih to žal ni možno
- več AP po objektu. Najboljše je, da so povezane s kabli, če pa to ne gre, bo OK tudi kak mesh

floyd1 ::

igorpec je izjavil:

Han je izjavil:

Vsi spodaj našteti imajo 2-5× večji domet. Več denarja -> bolj zmogljiv router...

Zadnja dva sta opremljena celo z funkcijo "primeren za delo od doma" :D

Za poznavalce - zgoraj omenjena podpirata tudi IEEE 802.11i(-diot) standard ;)
Eh, marketing, marketing...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

MTm2H37rqt7B ::

pozdravljeni,

končno smo dobili optiko in je potrebno nadgraditi 100mbit mrežo na gbit. trenutna situacija je taka.

1x linksys e1200 router (tomato)
3x linksys wrt54gl kot access pointi (tomato)

po priklopu na optiko, bo routing delal t-2jev innbox, težavo pa imam z izbiro access pointov, saj rabim poleg uplinka, še vsaj 2-3 porte, torej rabim neko zamenjavo za wrt54gl - želje so:

- vsaj 3x gbit porti (nujno)
- usb ni potreben
- stabilno delovanje (openwrt podpora?)
- 2.4ghz vsaj na nivoju wrt54gl, 5ghz ni tako pomemben
- nobenih cloud rešitev

Trenutno je wrt54gl z svojim signalom pokril praktično vse kar sem želel. Ponudbe je pa veliko, bi prosil za kakšno idejo, s čim zamenjati...

hvala že vnaprej...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Najcenejši TP Link z giga porti, združljiv z OpenWrt..

Pa kupi si router, ker drugače ne moreš nič skonfigurirati... A boš odvisen od telekom supporta?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

pozdravljeni,

končno smo dobili optiko in je potrebno nadgraditi 100mbit mrežo na gbit. trenutna situacija je taka.

1x linksys e1200 router (tomato)
3x linksys wrt54gl kot access pointi (tomato)

po priklopu na optiko, bo routing delal t-2jev innbox, težavo pa imam z izbiro access pointov, saj rabim poleg uplinka, še vsaj 2-3 porte, torej rabim neko zamenjavo za wrt54gl - želje so:

- vsaj 3x gbit porti (nujno)
- usb ni potreben
- stabilno delovanje (openwrt podpora?)
- 2.4ghz vsaj na nivoju wrt54gl, 5ghz ni tako pomemben
- nobenih cloud rešitev

Trenutno je wrt54gl z svojim signalom pokril praktično vse kar sem želel. Ponudbe je pa veliko, bi prosil za kakšno idejo, s čim zamenjati...

hvala že vnaprej...

Ne razumem zakaj namesto switchev ljudje nabavljate routerje, potem pa jamrate nekaj o zanesljivosti.
Mislim da imaš idealno priložnost zamenjati logiko in tam, kjer potrebuješ 'porte' postaviti kakšen 5 ali 8-portni switch. Ti so danes dovolj ugodni, da se resnično ne splača improvizirati z routerji. Vsekakor bolj 'zanesljivo', kot switch ne gre.

To ti potem tudi dovoli, da si svoboden pri izbiri WiFi dostopnih točk, ki nenadoma ne rabijo več biti routerji z vso navlako, ki jo ne potrebuješ (in stvar naredijo manj 'zanesljivo').
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MTm2H37rqt7B ::

Invictus je izjavil:

Najcenejši TP Link z giga porti, združljiv z OpenWrt..

Pa kupi si router, ker drugače ne moreš nič skonfigurirati... A boš odvisen od telekom supporta?


Sem dal že vse te zgodbe skozi in se mi s temi stvarmi ne da več ukvarjat, že v službi mam dovolj tega.... drugače imam v pripravljenosti mikrotik hex-a.

Ne rabim vpnjev, port forwardov, ipd. Sam da dela net.

MTm2H37rqt7B ::

@SeMiNeSanja

Sem se želel izogniti dvem napravam in dvem napajalnikom.

Potem recimo bi bila rešitev 5port PoE switch in nek AP, ki ga napajam iz switcha....

poe switch

gre še nižje z ceno?

samo še nek AP najdem :P

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Poceni APjev z PoE podporo ravno ni

https://www.wirelesshack.org/our-picks-...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MTm2H37rqt7B ::

Invictus je izjavil:

Poceni APjev z PoE podporo ravno ni

https://www.wirelesshack.org/our-picks-...


sem ravno gledal EAP225, morm mal naštudirat tole

kolikor razumem, potrebujem potem še kontroler hardware?

Invictus ::

Za 2,5Gb Eth router je po moje tole najceneje...



Gor daš lahko OPNSense, ali kaj podobnega, pa še ostane nekaj CPU za kak docker ala HA...

@MTm2H37rqt7B
Rabiš PoE switch. Pa ni pol panike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

xandros ::

8portni switch, 4Poe, unmanaged je cca 40 eur https://www.amazon.de/TP-Link-TL-SG1008...

managed je cca 60eur https://www.amazon.de/TP-Link-TL-SG108P...

eap225(1x 1G) je cca 70eur, eap245 je pa cca 90eur (ima dva ETH G porta, in si lahko pomagas kot podaljsek)
ne rabis kontrolerja (hw oc200, ali sw na win ali lin), in tudi prevzemanje ti bo delalo ok

za osnovni router vzami nekaj z *wrt podporo, ali pa mikrotik hex

MTm2H37rqt7B ::

@xandros
@Invictus
@SeMiNeSanja

Hvala vsem, sem se odločil tplink 5port PoE switchi z tplink EAP225 in mikrotik HeX

Zimonem ::

xandros je izjavil:

8portni switch, 4Poe, unmanaged je cca 40 eur https://www.amazon.de/TP-Link-TL-SG1008...

managed je cca 60eur https://www.amazon.de/TP-Link-TL-SG108P...

eap225(1x 1G) je cca 70eur, eap245 je pa cca 90eur (ima dva ETH G porta, in si lahko pomagas kot podaljsek)
ne rabis kontrolerja (hw oc200, ali sw na win ali lin), in tudi prevzemanje ti bo delalo ok

za osnovni router vzami nekaj z *wrt podporo, ali pa mikrotik hex

Omada kontroler mora bit prisoten v omrežju za fast roaming nehaj trapat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

xandros ::

I said that 802.11k/v fast roaming works with all devices which fully comply to the IEEE 802.11k/v standards (in other words: which have 802.11k/v and implement it correctly). This includes EAP225 v3 since firmware version 2.3.0.

As forrest wrote above, the client devices also need to have 802.11k/v to make use of it.

kokpa ::

Kaj predlagate naj vzamem asus rt ac86u ali ac88u za čim večjo pokritost, stabilnost, ter največji možni izkoristek brezžične povezave(optika 600/100), na 2.4ghz razmisljam da bi lahko prišel na okoli 200/100, na 5ghz pa na nekih 500/100 če gledalo radius 10m

Invictus ::

Kabel...

Vse ostalo pozabi, razen če bo na wireless samo ena naprava...

Kdo bi si mislil, da bo domača oprema počasi prepočasna za te hitre pakete :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kokpa ::

Invictus je izjavil:

Kabel...

Vse ostalo pozabi, razen če bo na wireless samo ena naprava...

Kdo bi si mislil, da bo domača oprema počasi prepočasna za te hitre pakete :)).


Telefoni, prenosniki (cca.6telefonov, 3prenosniki, )

Zimonem ::

xandros je izjavil:

I said that 802.11k/v fast roaming works with all devices which fully comply to the IEEE 802.11k/v standards (in other words: which have 802.11k/v and implement it correctly). This includes EAP225 v3 since firmware version 2.3.0.

As forrest wrote above, the client devices also need to have 802.11k/v to make use of it.

Aleluja. Svoje cajte so se pogovarjale prek kontrolerja.

Han ::

@kokpa: zgoraj imaš povezavi do dveh novejših Asusov RT-AX...

kokpa ::

Han je izjavil:

@kokpa: zgoraj imaš povezavi do dveh novejših Asusov RT-AX...


Ax serije so preko 200eur(ax86u in ax88u). To se mi zdi veliko denarja. Upal sem, da bi bil ac86u ali ac88u dovolj.

Zimonem ::

Zaenkrat ostani na ac razen kak Xiaomi, ki je res pocen. Vsi imajo še probleme.

M.B. ::

Han je izjavil:

Že Archer C6 za 36 eur je občutno boljši.

https://www.enaa.com/brezzicni-usmerjev...

Če rabiš več portov, dokupiš stikalo...

https://www.enaa.com/koncentratorji-in-...

Za okrog 100 eur vzameš AX router.

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

Na Telemach se bo router povezal samodejno.


Hvala, sem nabavil Archer in dela bistveno bolšje. Še na kablu je hitrost za 50% hitrejša. Wifi pa vleče boljše in je bolj stabiln.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Han ::

@kokpa: če bi kliknil na povezavo, bi videl, da je AX56U 119, AX58U pa 155 eur.

Kumbaja ::

Iz nule postavljam omrežje v novogradnji in imam par vprašanj. Osnovna ideja je, da bo osrednja komunikacijska omarica, kjer bo hardwear in potem od tam naprej po sobah.

1. Ali vleč v sobe 2 ethernet kabla ali enega in potem po potrebi switch v sobi? Recimo v dnevni že vem da bom rabil switch (ca 6 naprav), enako v delovni sobi. A je kakšna dodana vrednost da kjerkoli vlečem po dva kabla ali je lažje, če preprosto po potrebi dodam v sobi POE switch(po možnosti skupaj z AP), če se bo pojavila potreba?
2. Ali je potreba po managed switchu? Kolebam med unify in mikrotikom. Vem, da bo oboje bolj kot ne overkill.. Gledal sem RB3011UiAS-RM ali pa dream machine (pro). Ali ima kak smisel potem še ločen smart switch rad bi imel ločene IoT, ki bo tako ali tako bolj kot ne vse na wifi in ločeno IP kamere (4 kosi). Ali pa zadostuje, da za notranjo mrežo uporabim unmanaged switch, kamere pa priklopim direktno na router, IoT pa na guest wifi? Ali bi bilo boljše kamere priklopit na ločen switch in ostalo direktno v router? Če ne bom vlekel dvojnih kablov bo načeloma 10 potrov dovolj za hišo brez kamer (5 sob, NAS, rpi), ne pa za vse tako da vsaj nek switch bom rabil.
3. Ali je z vidika domačega omrežja RB3011UiAS-RM totalen overkill in bom enako dosegel z kakim hEX in potem večjim, recimo 24 portnim (un)managed switchom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Voluharr ::

1. Več switchew več vzdrževanja in več mest za napako. Povleci raje več kablov do glavne komunikacijske, začetni strošek je morda višji, vendar se splača.
Verjetno boš, dal v omaro tudi UPS, in tako ti mreža ne bo padla.
2. Uporabiš managed 24 portni PoE switch.
3. Hex bo zadostil tvojim potrebam.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Kumbaja ::

Super hvala za odgovor. Bom razmislil o kombinaciji HEX in 24 managed switch. Če ne drugega bo denarnica vesela:) ali z vidika varnosti/zemesljivosti/hitrosti kaj bistveno pridobim z dražjim routerjem?

Poznaš mogoče CRS125-24G-1S-2HnD-IN?

Samo potrditev, če pravilno razmipljam: Če uporabim managed switch, potem so lahko vse naprave priklopljene na njega in tam urejam vlane (kamere, IOT, lan) in ne rabim ločenih switchov za vsako stvar?

Kaj bi bil pri unify ekvivalent hex, da ne rabim dream machine gledat? Nisem se še čisto odločil al dodatno delo z mikrotik odtehta razliko v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Vanadium ::

Poglej še malo v smer omada od tp linka. Baje kar hvalijo. Glede gradbenega dela ti pa predlagam, da delaj napeljave podobno kot za elektriko. Od mesta kjer boš imel komunikacijsko omaro povleči v vsako sobo vsaj dve ali raje tri rebraste inštalacijske cevi vsaj fi 13 mm naj bojo, še bolje pa je če so fi 16mm. Pazi na radije (tu majstri radi po liniji najmanjšega dela delajo ostre krivine in ti noben gel ne pomaga ko kabla ne dobiš čez) in če se štukajo pazi kako se spojene da je prehodnost cevi zagotovljena. V sobah te cevi pripelješ do podometne doze, ki je vozlišče za tisto sobo, od tam pač vlečeš spet cevi do posameznih doz ki bojo zaključene npr z utp vtičnico. Zdaj se bo kdo vprašal zakaj tako delat. Ker nikoli ne veš kaj boš čez 10 let not v cevi dajal, in če imaš povsod cevi napeljane, razdelilne doze ipd... Je dosti lažje napeljat novo inštalacijo.

Če boš sam vlekel kable za podmazovanje ne uporabljaj žajfe, olja ipd... Ampak namenski proizvod kateri raspade v prah in se ne zlepi...

scipascapa ::

Ideja oz. želje je izboljšati hitrost/domet v 55m2 stanovanju. Router je v spalnici, trenutno TPLINK C9. Imam možnost spremeniti v ASUS RT-AC86U.
Ali je kak poceni TPLINK MESH ok?

broken/link ::

v 55m2 stanovanju ti router ne pokrije vsega? a maš betonske stene, ali si obkrožen z maljon wifiji? hitrost izboljšaš s tem, da odjemalce nadgradiš s karticami, ki podpirajo 5GHz.

mtosev ::

Danes mi je ze 2x zmrznil archer c5 v4. Wifi izgine in gori samo power lucka in nic drugo. Izklopim iz elektrike in pol dela vse okay, kasneje danes se isto ponovi. Najnovejši firmware je ze nekaj casa gor. Star pa je 1.5 leto. Ce se ponavlja, a naj probam open wrt ali kaj. Na factory restore sem danes ze dal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Voluharr ::

Si poskusil drug primeren napajalnik ?
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

igor0203 ::

scipascapa je izjavil:

Ideja oz. želje je izboljšati hitrost/domet v 55m2 stanovanju. Router je v spalnici, trenutno TPLINK C9. Imam možnost spremeniti v ASUS RT-AC86U.
Ali je kak poceni TPLINK MESH ok?


Vzemi Tp-Link EAP225 ali pa Ubiquiti AC Lite, dražji router ti ne bo kaj dosti pomagal

scipascapa ::

ne želim nič kablov vlečt od routerja do apjev......

polde66 ::

@scipascapa Asus RT-AC86U ni slab rutar, če bi ga vzel takrat ko je bil 117 eur iz španskega amazona ok ampak sedaj so predragi. Je pa dejstvo da sta moč in domet enaka kot ga imam na 70 eur vredni tendi. Zato je šel Asus nazaj. Moj nasvet: vzemi na mimovrste tendo ac23 sprobaj in še vedno če ti ne bo všeč jo zapakiraš nazaj v roku 14 dni vrneš. Lahko pa si nabaviš asus iz kakega amazona in ga če si nezadovoljen vrneš v roku 1 meseca. A izogibaj se španskega ker tam zadeve delujejo zelo po svoje, počasi in roba včasih pride šele po 1 mesecu, da ne govorim o vračilu. Obup. Nemški amazon ima free poštnino za vračilo. Seveda dobiš iz vsakega amazona vse stroške nazaj a s šanskega čakaš 1 mesec.
polde

Gapi ::

scipascapa je izjavil:

ne želim nič kablov vlečt od routerja do apjev......



A res ne gre potegnt kabla? Najemniško stanovanje ali kaka druga prepreka? Ker v repeater modu zgubiš polovico hitrosti. Razen če vzameš dual band router in imaš eno frekvenco samo za povezavo med routerji. Kabl potegnt iz ene sobe v drugo je mala malca z dobrim svedrom in mašino. Kabl lahko skriješ pod razne letvice ali tepihe in podobno.
No person is rich enough,to buy back his past.

mtosev ::

Voluharr je izjavil:

Si poskusil drug primeren napajalnik ?

Ta ideja je meni tudi prišla na pamet. Vceraj mi je še enkrat friznil pa sn ga dal v drugo vticnico in factory reset naredil. Za zdaj vse dela. Mam ac adapterje od wrt160nl in od še enega linksysa pa rabim preveriti, ce so primerni za tp-linka.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bajsibajsi ::

Twixz je izjavil:

Ok, nevem kako se naj lotim vprašanja ampak...

Imamo kabelski internet (koaksialni kabel v router?) in signal seže 4 metre okoli (brez anten, prek UTP kabla direkt vezan na računalnike).
Kaj se mi splača kupit da bo signal dost močn da bo pokrival 90m2 bivalnih površin? Pa da signal prebije čez 3-4 stene? A to sploh obstaja?

Ker vrtat pa kabel vlačit ni zaželjena opcija (razen v nujnih primerih).


Brez vrtanja in kabliranja.
https://www.amazon.com/Powerline-Comput...
https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte...

kokpa ::

polde66 je izjavil:

@scipascapa Asus RT-AC86U ni slab rutar, če bi ga vzel takrat ko je bil 117 eur iz španskega amazona ok ampak sedaj so predragi. Je pa dejstvo da sta moč in domet enaka kot ga imam na 70 eur vredni tendi. Zato je šel Asus nazaj. Moj nasvet: vzemi na mimovrste tendo ac23 sprobaj in še vedno če ti ne bo všeč jo zapakiraš nazaj v roku 14 dni vrneš. Lahko pa si nabaviš asus iz kakega amazona in ga če si nezadovoljen vrneš v roku 1 meseca. A izogibaj se španskega ker tam zadeve delujejo zelo po svoje, počasi in roba včasih pride šele po 1 mesecu, da ne govorim o vračilu. Obup. Nemški amazon ima free poštnino za vračilo. Seveda dobiš iz vsakega amazona vse stroške nazaj a s šanskega čakaš 1 mesec.


Zdravo, koliko hitrosti pa dobis z tendo ac23? Je Tenda stabilna? Uporabljaš mogoče tudi kaksno novejso mrezno kartico za prenosnik(ciljam na intel ax200), sedaj intel 3165

polde66 ::

@kopka Jaz imam še zaenkrat Tenda AC18, Je podoben tendi ac10 po obliki. Ta tenda, ki jo imam je stabilna, nanjo pa lahko namestim tudi asus oz merlinov firmware če bi mi pasalo. Ampak je simpl, pregleden in ne dela težav, nanjo pa je obešeno cel kup naprav. V prenosnikih imam serijske kartice, en je star 6 let drug 8, tretji 12 let, pa 2x nuc pa 2x android boxi na wifiju, ki pretežno obratujejo v večernem in popoldanskem času. Filmi in serije preko PC-ja. Deluje. V kuhinji je tablica z bluetooth zvočnikom na wifi za to da se radio posluša cel dan. Imam še en asusuov RT-N66 u v AC s katerim pokrivam spodnji štuk. V klet pa je še preko powerline speljana povezava, ki se rabi občasno. No ta je bolj tako tako, ampak bistvo je da internet dobim toliko kot ga rabim za kak youtuve. 3 telefoni pa non stop na mreži. Imam še en komp ki je za BF3 namenjen vsake tolk časa. Kaj naj rečem. V glavnem to vse skup dela. Tendin ruter je za mene ok. Bi rad sprobal tole tendo AC23 za foro. Škoda ker nima 4 lan porte. Ampak ni blem ker mam itaq še en tp-link 5 portni razdelilnik. Signal preko 2 sten na wifi 5 ghz dobim čisto odličen na drug tv in box in brez zatikanj in problemov preko kodija stremam filme in serije. Je pa res da sem se malce poigral, da sem dobil pravo lokacijo ruterja.
polde

kokpa ::

polde66 je izjavil:

@kopka Jaz imam še zaenkrat Tenda AC18, Je podoben tendi ac10 po obliki. Ta tenda, ki jo imam je stabilna, nanjo pa lahko namestim tudi asus oz merlinov firmware če bi mi pasalo. Ampak je simpl, pregleden in ne dela težav, nanjo pa je obešeno cel kup naprav. V prenosnikih imam serijske kartice, en je star 6 let drug 8, tretji 12 let, pa 2x nuc pa 2x android boxi na wifiju, ki pretežno obratujejo v večernem in popoldanskem času. Filmi in serije preko PC-ja. Deluje. V kuhinji je tablica z bluetooth zvočnikom na wifi za to da se radio posluša cel dan. Imam še en asusuov RT-N66 u v AC s katerim pokrivam spodnji štuk. V klet pa je še preko powerline speljana povezava, ki se rabi občasno. No ta je bolj tako tako, ampak bistvo je da internet dobim toliko kot ga rabim za kak youtuve. 3 telefoni pa non stop na mreži. Imam še en komp ki je za BF3 namenjen vsake tolk časa. Kaj naj rečem. V glavnem to vse skup dela. Tendin ruter je za mene ok. Bi rad sprobal tole tendo AC23 za foro. Škoda ker nima 4 lan porte. Ampak ni blem ker mam itaq še en tp-link 5 portni razdelilnik. Signal preko 2 sten na wifi 5 ghz dobim čisto odličen na drug tv in box in brez zatikanj in problemov preko kodija stremam filme in serije. Je pa res da sem se malce poigral, da sem dobil pravo lokacijo ruterja.


Hvala za odgovor, se odločam kaj naj vzamem ker mi tale modem od telekoma vztrajno nagaja. Se zgodi da kar zmanjka interneta za par minut, tvja zgubita sliko, modem se obesi, po cca.10dneh(šolanje preko interneta). To se vse zgodilo ko smo prešli iz modrega paketa na neo c(600/100), dva tv boxa. Vse skupaj pa je uporabnikov(cca.12naprav) ničelno glede. na povezavo. Modem innbox pa na frekvenco sprejme max. 16uporabnikov). Seveda Telekoma to veliko ne zanima, kao itak nimam naprav ki bi to hitrost lahko izkoristile. Posledično mi lahko posodobijo firmware ampak samo z mojo pomocjo(dejansko morm bit na liniji in jim jaz ne vem kaj delat ko oni posodabljajo firmware). Ne vedo pa če bi to kaj pomagalo... ponujajo pa preko neo boxa za tv 5ghz omrežje samo je omejeno na 100mbps. Mi ne preostane drugega kot da nabavim en svoj router.
««
99 / 126
»»