» »

Kateri router?

Kateri router?

««
74 / 126
»»

NejcSSD ::

Ma kdo tuki Telekom TurboWifi znači FritzBox in še kšn Fritz mesh repetitor, kako se obnese?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

ropo009 ::

Hi,

odločam sem med temi usmerjevalniki:

ASUS RT-N66U

RT-AC58U AC1300

ASUS RT-AC1200G+

Ali ima kdo katerega od teh in kako je z njim zadovoljen
oziroma za katerega bi se odločili.

Na njega nameravam (občasno) preko usb porta priključit
3g/4g modem za dotop do interneta. Je kdo to poizkusil?

Lp

Han ::

Logična izbira je AC58U, ker je novejši. N66U ne podpira AC standarda.

Skylord ::

Bom kar tukaj vprašal, če ne pa naj moderator prestavi v primernejšo temo.
Kako v Xiaomijevem Mi 4 routerju v nastavitvah na netu nastavit, da ne bo kazalo grabljic ampak vsaj angleščino? Ko se namreč priklopiš prikaže takoj vse v grabljicah in ne znam prit v nastavitve. Obstaja sicer mobilna aplikacija v angleščini toda me zanima, če je kakšna možnost to nastavljat preko pcja v angleščini.

Han ::

Google ne pomaga? Xiaomi Mi 4 router language...

Skylord ::

Han je izjavil:

Google ne pomaga? Xiaomi Mi 4 router language...

Zakaj google, če imam tebe;)
Pa še v slovenščini mi lahko razložiš.;)
Če bi vse iskali preko Googla potem lahko slo-tech dol zaprete.;)
Če pa misliš, da google prevede tisto stran jo pa ne. Vsaj meni ne ponudi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

Han ::

Google ponudi nekaj povezav na Youtube, kjer je zamenjava jezika nazorno prikazana... Ali morda želiš, da pridem na dom in to postorim namesto tebe? 8-O

BorutK-73 ::

Jaz imam RT-AC58U, prej sem imel TPlink wdr3600. Firmware je na asus boljši, imaš še app za telefon. WiFi doseg še nisem testiral ker mi tudi sedaj vleče po celi hiši kot prej tplink.

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Zgodovina sprememb…

chavlji ::

V hiši imamo 6 telefonov, 1 tablico, 4 compe, 3 android tvje,... in star Huawei E5186 velikokrat zmrzne. Po treh letih je odpovedal tudi 2Ghz wifi, tako da je že kar čas za novega.

V svet smo povezani preko LTE.

Zamislil sem si router, ki bi:
- stal 100€ - 130€
- imel režo za sim kartico
- 5 ožičenih portov
- wifi 2.4 in 5 Ghz s solidnim dometom (da mi pokrije celo bajto)
- imel dober hardware in firmware, ki bi z lahkoto servisiral omenjene kliente

Gledal sem Mikrotik in Ubiquity routerje, pa nisem našel niti enega običajnega s parom anten, ki imel režo za sim.

Opcija je, da obdržim Huawei E5186 in uporabim nov router za notranji promet. Ampak mi to ne diši, ker se mi zdi star router podhranjen, pa tudi firmware je zelo omejen.

Mi lahko kak znalec prosim svetuje, ker sem čisto izgubljen :(

ssitcm ::

Poglej si malo to stran:
http://www.ofmodemsandmen.com

chavlji ::

Moj Huawei E5186 žal ne podpira ne DDWrt, ne OpenWrt, pa tudi na seznamu http://www.ofmodemsandmen.com/routers.h... ga ni :(

floyd1 ::

damirj79 je izjavil:

Ja kakšen pa je ta "gaming" router? Za ceno do 200€ ne vem, če se kakšen najde, ampak roko na srce, tudi ubiquiti router +2x AP ne bo samo 200€.

Tu nekje. UAP AC Lite pride 85 eur, ERX kakih 55. Torej komplet 2x AP in router skupaj 225. SLO cene, v tujini bi mogoče prišel tudi pod 200.

Han ::

@chavlji: npr. Asus 4G-AC68U, vendar stane 2× več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

chavlji ::

300 € za router mi je rahlo preveč :( Zakaj so LTE routerji vedno x2 v primerjavi z brati, ki nimajo LTE? A je to tako zapletena tehnologija?

A je sploh opcija, da svoj stari Huawei E5186 uporabljam kot modem? Se pravi da promet usmerja nov router, za LTE del skrbi pa stari Huawei?

A bi kaj pridobil, če bi kupil router brez LTE in v usb vtaknil LTE dongle?

BorutK-73 ::

starfotr ::

LTE naprava mora imeti možnost priklopa zunanje antene, drugače je to stran vržen denar.

Če živite bogu za nogo, kjer ni sodobnih kabelskih povezav, potem tudi tak router ne bo rešil vaših težav. Reši jih edino le tak, ki ima možnost priklopa zunanje antene (ali anten) in nato ustrezna usmeritev v bazno postajo.

In seveda se za dobro opremo plača. Glede na to, da danes telefoni stanejo 1000 in več eur, še sprejemljivi telefoni pa nekje 200-300 eur, potem ta LTE router sploh ni drag, glede na to da z njim rešuješ problem interneta na neki lokaciji, bogu za hrbtom.

chavlji ::

Dobrega zemeljskega neta res nimamo, ampak LTE vleče super. Huawei E5186 konstantnih 20/5 Mbps (omejitev paketa).

Razen kadar je gužva na bazni postaji (ker imamo tak net zdaj vsi v okolici), ampak tega antene ne rešijo I guess... Kakor so mi razložili, preferira bazna postaja tiste, ki so pozicijsko bližje.

MrStein ::

Lahko probaš nov ruter, starega pa uporabiš kot modem (preveri prej, če podpira bridge način ali podobno, ni sicer nujno, ampak prav pride).

Potem pa po potrebi star ruter upokojiš in kupiš kaki USB LTE adapter.

Ali pa najdeš komplet novo rešitev, ampak kot si opazil, je to kar drago.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

damirj79 ::

floyd1 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Ja kakšen pa je ta "gaming" router? Za ceno do 200€ ne vem, če se kakšen najde, ampak roko na srce, tudi ubiquiti router +2x AP ne bo samo 200€.

Tu nekje. UAP AC Lite pride 85 eur, ERX kakih 55. Torej komplet 2x AP in router skupaj 225. SLO cene, v tujini bi mogoče prišel tudi pod 200.


Pa ti ves, da Ubiquiti uap ac lite je samo 2 stream? Kaj ima to veze s 4 ali celo 8 stream nekega drugega routerja, ki se prodajajo za 200 ali 300€, pa ves samo ti.

floyd1 ::

Vem. Pa ne samo jaz. Moraš pa res vse prebrat in celo razumet, ne samo nekaj iz konteksta vzet in bit pameten.

Primerjal sem price/performance. In ker router z 2 ločenima AP (na drotu) po mojem deluje za večino folka boljše kot nek cenovno primerljiv "gaming" router.

Kolikokrat rabiš teh osem streamov, vso to blazno hitrost? In kako je s temi osmimi streami po dveh debelejših (zidanih) stenah? Sploh s tistimi 5GHz? In ko "loviš" signal skozi AB ploščo...? Koliko vas ima router postavljen na idealnem mestu v stanovanju/hiši? V vseh teh scenarijih imajo po mojem AP (čeprav počasnejši) veliko prednost.

Sicer pa za zgoraj omenjenih 300 eur dobiš že tudi malo boljše AP kot ubiquitijeve "lite" modele.

damirj79 ::

Seveda skozi AB steno 5GHz ne gre, ampak to te ne reši niti 2 AP na idealnih mestih. Razen če imaš res majhno odprto stanovanje. Ampak potem gre to komo tudi samo z eno napravo. Te Ubiquiti UAP AP točke so mi drugače super zadeva, jih imam tudi sam, ampak resnici na ljubo, ima vgrajene antene in posledično je ojačanje njih majhno (2-3dbi) skupna oddajna moč je največ 25dbi. To je 3-5db manj kot router z zunanjimi antenami. In se že pozna toliko, da sedim pravkar kakšne 4m stran od Ubiquiti UAP AC Pro točke in je vmes samo steklena stena, hitrost je pa samo 180-200Mbps. Na AP z externimi antenami, pa še dlje se nahaja, je več kot 2x višji speed. Pooleg tega te pozicioniranje AP na idealno mesto ovira tudi napeljava UTP kablov. Če nimaš že vse to prej predpripravljeno, je lahko kar problem ali pa lokacija ne bo idealna. Tako da odvisno od primera do primera, kaj je boljše.

Furbo ::

damirj79 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Ja kakšen pa je ta "gaming" router? Za ceno do 200€ ne vem, če se kakšen najde, ampak roko na srce, tudi ubiquiti router +2x AP ne bo samo 200€.

Tu nekje. UAP AC Lite pride 85 eur, ERX kakih 55. Torej komplet 2x AP in router skupaj 225. SLO cene, v tujini bi mogoče prišel tudi pod 200.


Pa ti ves, da Ubiquiti uap ac lite je samo 2 stream? Kaj ima to veze s 4 ali celo 8 stream nekega drugega routerja, ki se prodajajo za 200 ali 300€, pa ves samo ti.

Nič ti ne pomaga 100 tokov nekega fancy routerja, ki ne pokriva cele hiše. Bolje vzeti ubiquiti, strateško postaviti točke povezane s kablom in gasa.
Pa ne gre zanemariti, da bodo te naprave podpirali in posodabljali še naslednjih 100 let, ker jih je na milijone po svetu, za razliko od nekega routerja, ki ga bo proizvajalec pozabil ob prvi priliki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ekozaver ::

Potrebujem nov router na katerega bi dal VPN(expresm nord,..) Prakticira kdo podobno? Ali raje ne in imam vpn posebej na tvju, racunalnikih,..?

tebodi ::

Skylord je izjavil:


Kako v Xiaomijevem Mi 4 routerju v nastavitvah na netu nastavit, da ne bo kazalo grabljic ampak vsaj angleščino?

Če nimaš, namestiš translator v brskalnik, nato prevedeš stran nastavitev, ni idealno, ampak gre.
Kolikor vem, ni uradne ang verzije, je pa app v ang, ki je ok za pregled statusa in par osnovnih nastavitev (ssid, block ip ipd.).
Sicer dobra izbira za domači router, sam imam predhodno 3G verzijo, za 3x cene ne dobiš boljše variante.

MrStein ::

Furbo je izjavil:


Pa ne gre zanemariti, da bodo te naprave podpirali in posodabljali še naslednjih 100 let, ker jih je na milijone po svetu, za razliko od nekega routerja, ki ga bo proizvajalec pozabil ob prvi priliki.

OpenWRT je tudi podprt "večno". Ni isto kot od proizvajalca, ampak za 99% dovolj dobro.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

damirj79 ::

Furbo je izjavil:

damirj79 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Ja kakšen pa je ta "gaming" router? Za ceno do 200€ ne vem, če se kakšen najde, ampak roko na srce, tudi ubiquiti router +2x AP ne bo samo 200€.

Tu nekje. UAP AC Lite pride 85 eur, ERX kakih 55. Torej komplet 2x AP in router skupaj 225. SLO cene, v tujini bi mogoče prišel tudi pod 200.


Pa ti ves, da Ubiquiti uap ac lite je samo 2 stream? Kaj ima to veze s 4 ali celo 8 stream nekega drugega routerja, ki se prodajajo za 200 ali 300€, pa ves samo ti.

Nič ti ne pomaga 100 tokov nekega fancy routerja, ki ne pokriva cele hiše. Bolje vzeti ubiquiti, strateško postaviti točke povezane s kablom in gasa.
Pa ne gre zanemariti, da bodo te naprave podpirali in posodabljali še naslednjih 100 let, ker jih je na milijone po svetu, za razliko od nekega routerja, ki ga bo proizvajalec pozabil ob prvi priliki.


Nič ni boljše ker tudi Ubiq. je že menjaval program, staro na novo pa ne gre.

BorutK-73 ::

Ekozaver je izjavil:

Potrebujem nov router na katerega bi dal VPN(expresm nord,..) Prakticira kdo podobno? Ali raje ne in imam vpn posebej na tvju, racunalnikih,..?

Samo za info, moj Asus RT-AC58U ima vgrajen VPN, samo ga ne uporabljam(še).
Ni bil Nordvpn hekan?

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Če je slučajno kdo zainteresiran imam opcijo dobit 2 leti star Linksys EA8500 za 100€

Specifikacije
https://openwrt.org/toh/linksys/linksys...

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Zadeva dobro podprta na openwrt-ju:
- https://forum.openwrt.org/t/kong-ipq806...
- https://forum.openwrt.org/t/optimized-b ... r-z2/10480

Baje eden boljših routerjev glede stabilnosti in wifi dometa.

kontakt na zs

xandros ::

ea8500(4x 1dBi antene) je že 5let star(letnik 2015)
nov ac86u(je pa letnik 2018) ga poje že na blizu(3m), na dajše razdalje pa sploh, pa pride nov 170eur

damirj79 ::

EA8500 ima gain na anteni 6dbi, total output 29db: https://fccid.io/Q87-EA8500/RF-Exposure...
Asus AC86 je boljši zaradi višjih hitrosti (je AC2900 proti AC2600) to je pa tudi vse, OpenWRTja ne bo imel, Merlin FW pa ni za vsakogar

Vanadium ::

Si me malo prehitel z odgovorom damir79. Dejansko je tako, da tisti ki ve kaj omogoča IPQ806x procesor, že ve zakaj bi imel raje 2015 letnik router, kot pa če že dlakocepimo 2017 asusa (z broadcom čipom kateri nažalost dlje od merlin firmware nebo očitno prilezel. Ne rečem ni slab router ampak glede določenih zadev pa pač QA chipseti so boljši. Drugače pa kdor bi ga želel imet lahko zrihtam nimam pa nič od tega... samo posredujem naprej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Vanadium ::

Nažalost starega posta ne morem popravit, ga je že njegov sodelavec vzel... tako da ni več na voljo. :D mu je rekel pač da za 100€ je pa ta router steal.

xandros ::

kaj pa dobis z IPQ806x? na routing delu? na wifi delu?
3 streami hkrati na wifi je tako velika razlika, da se nima kaj razmisljat
kaj se bo delalo, da na merlinu ni, na openwrt pa je?

damirj79 ::

Oba sta 4 stream na 5GHz, Asus z BC chipsetom ima drugo, novejšo modulacijo 1024QAM zato malo višji throughput. Rabiš pa tudi klienta, ki pozna to modulacijo, ampak zelo verjetno ga pa nimaš, tako da irelevantno. Ne glede na to, da je 4 stream, ima Asus samo tri zunanje antene, ena je pa interna, tale linksys pa ima 4 antene.

m1h4 ::

kaj bi priporočali danes namesto wrt160nl? Opcija je mirkotik AC RB952Ui-5ac2n D-TC, potrebujem za bajto in 4x IP kamere...kaj se danes dobi price/ performance.

Han ::

Do 50 eur npr. Archer C6, do 90 eur RT-AC58U, do 130 eur RT-AC68U (anni.si).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kody ::

pozdravljeni,
imam čudno situacijo, ki bi jo najbolj elegantno rešil z mesh wifi sistemom...
približuje se black friday...katerega priporočate?
lp

damirj79 ::

Odvisno od $ ?

kody ::

denar ni v prvem planu...recimo za 3 komade...300 €

kody ::

najbolj me mika TP-link ker še funkcionira preko elektrike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kody ()

xandros ::

EA8500 AC86U
wan-lan 702 938
lan-wan 805 943
5Ghz down 246 505
5Ghz up 221 339
primerjava iz enega vira

 se primerjava EA9500 na drugem viru

se primerjava EA9500 na drugem viru



 primerjava

primerjava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

scipascapa ::

ko je ravno Han omenil

Usmerjevalnik (router) brezžični ASUS RT-AC68U, AC1900, giga

Je boljši od tega, ki imam sedaj? TPLINK C9.

Han ::

Definitivno... Zadnja revizija RT-AC68U ima 1 GHz dvojederni CPU.

http://routerchart.com/compare/tp-link-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

damirj79 ::

xandros je izjavil:

EA8500 AC86U
wan-lan 702 938
lan-wan 805 943
5Ghz down 246 505
5Ghz up 221 339
primerjava iz enega vira

 se primerjava EA9500 na drugem viru

se primerjava EA9500 na drugem viru



 primerjava

primerjava



Te stevilke iz prvega vira si malo po svoje napisal, citiram “5 GHz average throughput of 164 Mbps downlink and 263 Mbps up”, kje si ti dobil 505 in 339? To na slikah mi pa sploh disi po reklamni kampanji, so primerjali banane s hruskami.

xandros ::

https://www.smallnetbuilder.com/wireles...
Seveda bos tudi ti kaj pokazal?
Pa sej se ne rabis jeziti. Stevilke oz se bolje primerjava kazejo svoje, vsak ima svojo metodologijo, ampak razmerje pa vseeno ostaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

xandros ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

m1h4 ::

Han ::

Mogoče, a ne za mimovrste napihnjeno ceno.

m1h4 ::

ok hvala. kaj se pa danes potem gor nalaga za en firmware? malce sem že vn iz časov ko smo na gl54 nalagali ddwrt in tomato :)

damirj79 ::

xandros je izjavil:

https://www.smallnetbuilder.com/wireles...
Seveda bos tudi ti kaj pokazal?
Pa sej se ne rabis jeziti. Stevilke oz se bolje primerjava kazejo svoje, vsak ima svojo metodologijo, ampak razmerje pa vseeno ostaja.


Se sploh ne jezim, vidim samo, da si en tistih, ki slikce pogleda, teksta pa ne prebere. Narobe si prepisal za rt-ac86u 5ghz average upload in download, sem ti jih jaz napisal. Maks stevilke, ki jih pa podajajo v testu 5ghz pri asusu pa je v uporabi 4x4 client, pri linksysu pa je 3x3. Pri 4x4 je hitrost ustrezno vecja.
««
74 / 126
»»