» »

Kateri router?

Kateri router?

««
4 / 126
»»

BorutK-73 ::

Gigabitna je ampak meni uspe pridit do 85% hitrosti med dvema pc-ja na lanu, kar je dovolj za moje potrebe.

Zgodovina sprememb…

Klemzz ::

Useen bolš k 10MB/s.

cordoba ::

Jaz prodajam svoj linksys 160 nl rutar , če koga zanima, ker mi je t2 dal svojega

BorutK-73 ::

Klemzz je izjavil:

Useen bolš k 10MB/s.


Je ogromna razlika.

polde66 ::

Jst mam WDR 4300. Sm mel mal komplikacij z wi-fi. Nanj je prključen kot WDS še WDR 1043N, pa en edimax ojačevalnik signala. Mel sem probleme z originalnim firewerom. Mi je vsake tolk časa mal ven pometal pa sem mogu izštekat pa vštekat in je delal naprej. Povezava med rutarjema je bla pa tko tko. nekak se med sabo nista najboljš ujela. S tovarniškim WDS še ampak nikakor nisem mogel potem priti v drugega v nastavitve. Potem se mi je naredl tud to da sem po določenem času hotel povezat telefon v omrežje in tablico tudi pa mi nikakor to ni uspelo. Skratka skoz neki.
Sem potegnu dol ddwrt poinstaliral pa se niso med sabo nekak uspel vidt tako kot treba. Nisem bil zadovoljen. No potem pa sem potegnil dol :
http://www.gargoyle-router.com/
Sedaj dela že kak mesec B.P.. Pridem v nastavitve obeh rutarjev in dela kot treba. Upam, da tako ostane.
polde

Klemzz ::

Sm dubu TL-WDR3600, stvar je za ta denar dobra, prej je laufu Linksys WRT54G s tomato FW in je dobr nadomestek, upam da bo stabilen, škoda je samo to, da ma usb 2.0 podporo.

Dr_M ::

Ti bi usb3? Za to bi moral router imet kar konkretno mocnejsi cpu, da bi prisel do izraza.

zadetek ::

Lastniki TL-WDR3600 in drugi, kateri firmware priporočate ddwrt, openwrt ali gargoyle ?
Na enem starem routerju sem imel ddwrt in sem bil zadovoljen s funkcijami, saj drugega kot vpn server in podporo usb ne bi potreboval. Kateri izmed teh se še najbolj "razvija" in je stabilen ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zadetek ()

BorutK-73 ::

Jaz ti glede ddwrt in ostalih ne morem povedat ker furam default firmware in je ok za mene.

polde66 ::

gargoyyle
polde

Cyclone ::

Tudi sam bi potreboval nov router, iščem nekaj za domačo uporabo in do kakih 60€
Trenutno si ogledujem http://www.pchand.si/vsi-izdelki/izdele... in me zanima če je kul, oziroma če se da kaj boljšega dobit za enak denar.

Spajky ::

Mislim, da bo ta Buffalo kar zadovoljil vse tvoje potrebe; pravijo da je bomba + tudi alternativni firmware-ji se dajo gor počit če treba ... IMHO go for it ... lahko pogledaš tudi za cenejšega iz oglasov, vendar samo če je res brezhiben (bi bil 1/3 ceneje cca. če ga najdeš) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

trnvpeti ::

ta buffalo je star router, tega ne kupuj

kupi tp-link wdr3500 za 50eur, ali wdr3600 za 60eur
oba imata 128M rama, dual band, 560Mhz cpu
razlika med 3500 in 3600, 3600 ima Giga mrezne in 2usb
3500 pa en usb in 10/100 mrezne

na 3600 gre tudi ddwrt gor
usb podpira tudi media server(dlna), usb printer sharing,samba(cca 7MB/s,sicer malo)

Klemzz ::

+1 za WDR3600.

floyd1 ::

Cyclone je izjavil:

Tudi sam bi potreboval nov router, iščem nekaj za domačo uporabo in do kakih 60€
Trenutno si ogledujem http://www.pchand.si/vsi-izdelki/izdele... in me zanima če je kul, oziroma če se da kaj boljšega dobit za enak denar.

Jaz sem imel Buffalo WZR-HP-G300NH in v življenju še nisem imel takega podna od routerja:
- nestabilno delovanje (obešanje, ko je šel kdo preko WL gor)
- signal malo slabši od WRT54GS
- za ponoven zagon je porabil nenormalno veliko časa, hkrati pa je skoraj ob vsaki nastavitvi zahteval, da ga ponovno zaženeš (nastavljanje je bilo res muka)
- nastavitveni menuji kot bi jih oblikovali otroci (totalno neurejeno, nepregledno, nametano, po logiki, ki je verjetno znana le njim)
- zabasal se je pri torrentih in to nenormalno hitro, ko je npr. cenejši WRT-160N (ki sicer tudi ni ravno top router) še lepo delal

Ker je bil to kao 2. router, je hitro šel v omaro. Po pol leta in 2 nadgradnjah sem ga spet sprobal, še vedno je imel težave, a manjše. Takega ga niti prodat nisem mogel. Potem so končno izdali popravke (sem ga posodil kolegu za nekaj dni in mu je delal brez 1 problema), kasneje tudi njihov "uraden" DD-WRT. Ampak od njih ne kupim ničesar več, ca. 1 leto (da so router spravili do delujočega) je odločno preveč. Pa kako so ga hvalili po testih, "le" forumi so bili polni nezadovoljnih uporabnikov.

BorutK-73 ::

trnvpeti je izjavil:

ta buffalo je star router, tega ne kupuj

kupi tp-link wdr3500 za 50eur, ali wdr3600 za 60eur
oba imata 128M rama, dual band, 560Mhz cpu
razlika med 3500 in 3600, 3600 ima Giga mrezne in 2usb
3500 pa en usb in 10/100 mrezne

na 3600 gre tudi ddwrt gor
usb podpira tudi media server(dlna), usb printer sharing,samba(cca 7MB/s,sicer malo)


Tudi jaz priporočam TL-WDR 3600. Končno je Tp Link naredil dober router za dobro ceno.

ScumbagSteve ::

Mene pa zanima kak je s tole zadevo:
http://www.mimovrste.com/artikel/247004...
Scumbag Štefko

eVro ::

ScumbagSteve je izjavil:

Mene pa zanima kak je s tole zadevo:
http://www.mimovrste.com/artikel/247004...


Tale ga poseka v čisto vsem, za pol cene: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

BorutK-73 ::

Mi lahko kdo pove kateri file tukaj: http://www.gargoyle-router.com/download... je za TL-WDR3600.

dukedl ::

gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory.bin
gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade.bin
lp dukedl

BorutK-73 ::

dukedl je izjavil:

gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory.bin
gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade.bin

Hvala, sem ravnokar našel isto.

Zgodovina sprememb…

Andre ::

Iščem poceni in zanesljiv Wi-Fi router.
Odločam se med Linksys E1200 in WRT54GL. Kaj priporočate?

dukedl ::

če izbiraš med tema dvema, vzemi e1200 ker je novejši.
lp dukedl

Han ::

Andre je izjavil:

Iščem poceni in zanesljiv Wi-Fi router.
Odločam se med Linksys E1200 in WRT54GL. Kaj priporočate?


TP-LINK TL-WR841N dobiš za manj kot 20 eur.

Spock83 ::

Koliko routerjev sem spraobal v svojem življenju sem prišel do naslednjega zaključka. In sicer kupuješ kar rabiš. Če rabiš močan WiFi vzemš takega, ki je po testih najboljši, če rabiš visoko preustnost rabiš spet drug model ali proizvajalca. Če hočeš da je top potem se pač "skeširaš" in kupiš drago zadevo (pa tudi to ti ne garantira da je OK). Sam trenutno imam D-Link DIR-845L Smart Beam in dela brez težav. Prej sem imel Linksysa v podobnem razredu pa ni bil najbolj stabilen. Zdaj lahko da je bila kakšna okvara. Bo treba še kakšnea Asusa sprobat.

Dr_M je izjavil:

Ti bi usb3? Za to bi moral router imet kar konkretno mocnejsi cpu, da bi prisel do izraza.



	              DIR-868L DIR-857	Linksys EA6300	Linksys EA6500
FAT32 Write (MBytes/s)	16	13.9	    11.2	4.8
FAT32 Read (MBytes/s)	27	30.9	    17.4	10.7
NTFS Write (MBytes/s)	11.5	7.7	     9.8	7.7
NTFS Read (MBytes/s)	13.8	16.1	    17.2	9.5



Vsi routerji imajo bedne prenose. OK za silo bo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Dr_M ::

Asus RT-AC65 ima okoli 40MB/s, zahvaljujoc dual core Cortex A9 procesorju in USB3.0.

ialexxb ::

Imam optiko 100/10 in bi potreboval boljši router od trenutnega WRT54GL... torej WAN-LAN >100 Mbps itak, ampak predvsem je pomembno, da bo dejanski signal LAN-WLAN močan, torej severno od 80 Mbps.

Po prebiranju različnih tem vas veliko hvali TP-Link WGR3600, ki je price/performance res top izbira. Da bi se prepričal o dejanskih wireless zmožnostih routerja, sem našel test, katerega rezultati so nekako nerealni, ali pač. Ali je to možno za analizirana routerja? Downlink je na obeh frekvencah zelo dober. Predvsem je omembe vredno dejstvo, da bo router uporabljen v 80m2 stanovanju, razdalja med routerjem in wifi napravami prenosu načeloma ne bo več kot 10 metrov (+ 1 tanek zid). Alternativno sem gledal razmeroma dražje TP-Link Archer C7 in Asus RT-AC56U/AC66U v kolikor je pri 3600 wifi signal preslab.

http://uk.hardware.info/reviews/3423/6/...

kokpa ::

Jaz sem tezavo resil s rt n66u, linksys e1200 in e3200 nista bila zmozna dati tistih zelenih vec kot 80. Ce imas moznost pa pojdi v trgovino, odnesi domov in poiskusi ruter, sam sem tako preiskusil tri ruterje na koncu pa le narocil asusa in teza.resena. Sedaj se pa pojavi tezava pri amis modemu ker ne more sfolgat vec kot 1700povezav in mi ena televizija steka ce se gleda na obeh isti program in da imam uttorrent vklopljen z vec kot 1000 povezavami. Tko da bi rad zamenjal se amisov model ali pa ga nekako razbremenil pa ne vem kako.

gkovac ::

Živ!
Mogoče kdo ve kateri router omogoča direktni "priklop" na STB? rad bi si uštimal Amis TV na comp in nimam možnosti dveh mrežnih kartic, kot je to opisano tukaj.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

darkolord ::

Mikrotik zagotovo...

ann ::

Ok. Imam nekaj let star router linksys wrt54g2.
http://www.google.si/?gws_rd=cr&ei=BlxW...
Opazam, da router sploh vec ne vlece v sobo 10 m star in cez eno steno. Ker sem laik pri tej zadevi, me zanima ali se da kaj narediti, da bi bil signal mocnejsi ali bolje kupiti novega, ter katerega priporocate v ceni do 50e.
Ker dost uporabljam wirelles na telefonu, ki ima zgleda slabs sprejem bi res potreboval nekaj ukrenit.
Hvala

darkolord ::

Če so stene iz armiranega betona, potem ti kaj drugega, kot zamenjati routerja z novejšim 802.11n z MIMO tehnologijo, tudi ne preostane.

Malo preberi višje po tej temi, je že kar nekaj priporočil.

Spock83 ::

Tudi to ne pomaga kaj preveč. Še vedno je omejitev max moči po FCC standardu. No kakšen Asus se včasih ne drži tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Dr_M ::

Se tudi asus drzi, 100mW max za EU.

Spock83 ::

Hehe ni ga Netgear zastonj tožil. ;)

darkolord ::

Še vedno je omejitev max moči po FCC standardu.
Sama moč itak ni takšen problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ann ::

darkolord je izjavil:

Če so stene iz armiranega betona, potem ti kaj drugega, kot zamenjati routerja z novejšim 802.11n z MIMO tehnologijo, tudi ne preostane.


Kakšen pa bi bil recimo tak z mimo tehnologijo?
Problem je, ker se res ne spoznam na te routerje.
Želel bi imeti samo boljšega od obstoječega Linksys WRT54G2, takšnega, ki bi brez problema vlekel na 10m in čez 2 steni.
Iz česa je pa stena, pa res ne vem. Lahko samo povem, da je stolpnica z 12 nastropji ;)
Toliko veliko je napisano o tem katerega kupiti, in toliko različnih mnenj, da sem se že mal zgubil.

dottor ::

Jaz imam en problemček z mojim Belkinom F5D8233-4v3. Prejšnji teden smo prešli iz ADSLja na VDSL pri istem ponudniku (podatki so ostali enaki). Od takrat naprej morem router vsaj 1x dnevno ročno resetirat ker se kaže da se ne more povezat na modem (lučka za modem utripa oranžno). Malo sem gledal po nastavitvah routerja pa je vse vredu. Ali je možno da routerju ne diši VDSL in zato meče vn? Router imam že ene 4-5 let (se ne spovnem točno).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

floyd1 ::

ann je izjavil:

Ok. Imam nekaj let star router linksys wrt54g2.
http://www.google.si/?gws_rd=cr&ei=BlxW...
Opazam, da router sploh vec ne vlece v sobo 10 m star in cez eno steno. Ker sem laik pri tej zadevi, me zanima ali se da kaj narediti, da bi bil signal mocnejsi ali bolje kupiti novega, ter katerega priporocate v ceni do 50e.
Ker dost uporabljam wirelles na telefonu, ki ima zgleda slabs sprejem bi res potreboval nekaj ukrenit.
Hvala

Upam, da še bereš tole temo po 10 dneh :8). Poskusi si kje izposoditi drug napajalnik. Pri meni se je z Level1 routerju dogajalo enako - vedno sabše je vlekel WL, nazadnje pa je crknil napajalnik. (ko sem že nabavil Linksysa)

Hogar Grozni ::

Ojla.

Rad bi si nabavil router, ki podpira tudi 3g (4g).
Kolikor sem zasledil so to običajno routerji, kamor moraš še priklopiti usb modem za 3g.
Ima mogoče kdo izkušnje z kakim routerjem, v katerega samega se da sim kartica in ki ni izključno 3g router/modem.

Zadevo bi uporabljal doma, ko pa grem na dopust bi jo pa tam, da potem ne priklapljam usb modema v prenosnik in da imamo vsi odstop do spleta (gsm, tablica,...).
Do sedaj sem uporabljal dostopno točko ZTE MF60, ki je tudi zelo uporabna, vendar bi mi zadeva z routerjem bila še bolj uporabna.

lp,

Spock83 ::

D-Link DWR-921. Testirano zelo dobro dela.

floyd1 ::

Za to ceno skoraj mora dobro delat 8-O. Če ga postaviš tu zraven, Asus RT-AC66U niti ni tako drag...
Je pa tako, da če res rabiš 3g in se ti ne da jeba* z združljivostjo 3g modema in routerja, je tak "komplet" vreden vsakega evra. Čudno pa je, da v današnjem času ni tu malo večje konkurence.

Hogar Grozni ::

Kot je bilo povedano, za to ceno res. In za ta kratek čas dopusta je to absolutno predraga zadeva. Potem je skoraj bolje kupiti ločena routerja.
Hvala vseeno.

lp,

Spock83 ::

No saj če spet priemrjam D-Linka. Vse novejše DIR serije imajo USB vhod ter podpira 3g/4g usb modeme. Imaš pa tudi prenosne routerje kako vidim. Cena? Nimam pojma.

dottor ::

Rabu bi mnenje glede novega routerja, ker star neki crkuje. Ogledujem si TP-LINK N600 Dual Band Gigabit (TL-WDR3600). Doma imam stalno povezane 3 računalnike žično, 4. občasno. Brezžično se večkrat tedensko povežejo še 3 pametni telefoni občasno še kak prenosnik. Veliko se prenašajo datoteke po mreži. Sicer gre za domačo uporabo. Je router dober, ali se da dobit za podobno ceno kej boljšega?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BorutK-73 ::

Imam podobno konfiguracijo razen da se eden od 3h računalnikov povezuje preko wi-fi, veliko prenosa preko mreže (gigabitne na lan-u), vse priklopljeno na WDR3600. Firmware je stabilen plus dovolj nastavitev za povprečno rabo, za kaj več je pa gargoyle (ddwrt ne vem če je podprt).
Je dober router za ta denar. Kje pa kupuješ, ker so včasih akcije za ta router in cena pade pod 60€?

pa še 2 linka za več info:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...
http://uk.hardware.info/reviews/3423/tp...

dottor ::

Gledal sem ga na mimovrste za 70€, bi pa šou še pogledat malo okoli če ga imajo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

black ice ::

70€?! Na mylemon je 52€, verjetno je še kje ceneje.

BorutK-73 ::

Tole so Slovenske trgovine, v tujini ga dobiš verjetno še ceneje ampak te poštnina pride več in si na istem
Tole je najcenejša varianta ampak ne poznam trgovine! (celo prvič čujem)
http://www.internetnatrgovina.com/brezz...

Je pa v Conradu za 62
http://www.conrad.si/TP-Link-Wireless-G...

pa še TTC kjer sem ga jaz nabavil, ampak takrat je bil pod 60.
http://www.ttc.si/165_Mrezna-oprema/281...

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Sej imam namen it pogledat še po Kopru malo (bigbang, harvey norman, digitalnica,...), čene bom pač dal teh 70€.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
4 / 126
»»