» »

Kateri router?

Kateri router?

««
2 / 126
»»

ttommy ::

No- sem preizkusil bratrančev kabel in je res kabel kriv za izpadanje.
Vprašanje sedaj je, kje dobiti enakega. Nekako ne najdem.... Je že kupoval kdo in mi lahko pove kje?
Gamer

hojnikb ::

draciel je izjavil:

Brainstorm je izjavil:

Tudi jaz ravnokar nabavil 1 kom.
Sem prvo mislil vzet cenejšga TP-Link TL-WR1043ND 300Mbps, ki ima tudi 1 gb switch, potem pa sem se raje odločil za tega.


Mam TP-Link 300mbs in so prave čistokrvne jajca. Večjih jajc od ruterja še nisem videl. Sej je vredu, lahko naložiš ddwrt. Samo kaj ko prenašam datoteke po svojem omrežju in nato konstantno izgublja povezavo. Problem sem pogooglal in sem ugotoovil da je to bolezen TP linka. nikada više TP-LINK.

To preko WiFi ?
Mogoče pa ni to problem routerja ..Z ddwrt je isto..
#brezpodpisa

BlaY0 ::

Beacon interval zmanjšaš in se prestaviš na območje (kanal), ki je najmanj zabito. Pa mogoče še sensitivity range zmanjšaš...

mr1two ::

Ima kdo za zdilat tega e3200 mogoče. Ravnokar dušo spustil stari dobri wrt54gl. Še en wrt54g v7 je pa totaln jajc in dela/nedela.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

djordjevic ::

Fantje, e3200 se je včeraj dalo naročiti na nemškem amazonu z dostavo v slo - cena za en komad je 49,99 + slabih 8 evrov poštnine.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aphanisis ::

Tudi jaz sem pravkar naročil e3200 iz nemškega amazona. Zanima pa me, koliko časa bo rabil, da pride v SLO? Thnx za info!

nUUb ::

Aphanisis je izjavil:

Tudi jaz sem pravkar naročil e3200 iz nemškega amazona. Zanima pa me, koliko časa bo rabil, da pride v SLO? Thnx za info!

Jaz sem danes dobil paket iz Nemčije, sicer iz ebay-a in je paket rabil 5 delovnih dni (pon-pet) da je prišel, kar je zelo hitro za 4.4eur poštnine. Torej če imaš res nesrečo bi rekel manj kot 2 tedna (10 delovnih dni). Jaz sem sicer paket pričakoval jutri oz v ponedeljek. Če ti kaj pomaga :)
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

nanoleet ::

Dva delovna dneva po prejetju e-maila, da je blago poslano. To so moje izkušnje.

Aphanisis ::

E3200 že nekaj dni uporbljam in sem zelo zadovoljen, kupil sem ga na Amazon.de. Zdaj pa še nekaj naročam iz Hoh.de in bi za drugo stanovanje kupil še en router. Pri Hoh lahko kupim TP-Link TL-WR1043ND za 41€ in ga dam v isti paket in privarčujem na poštnini.

Vprašanje je potem: a se mi res toliko bolj splača dat 17€ in kupit še en E3200 ali naročim kar TP-Link TL-WR1043ND? Nisem zahteven uporabnik. Max 2 stacionarca sta priklopljena gor in včasih kak notebook oz. telefon. Prenos podatkov znotraj mreže uporabljam res malo. Router služi samo temu, da omoogča sharanje interneta in ščiti pred nepridipravi. :)

Aphanisis ::

Aphanisis je izjavil:

E3200 že nekaj dni uporbljam in sem zelo zadovoljen, kupil sem ga na Amazon.de. Zdaj pa še nekaj naročam iz Hoh.de in bi za drugo stanovanje kupil še en router. Pri Hoh lahko kupim TP-Link TL-WR1043ND za 41€ in ga dam v isti paket in privarčujem na poštnini.

Vprašanje je potem: a se mi res toliko bolj splača dat 17€ in kupit še en E3200 ali naročim kar TP-Link TL-WR1043ND? Nisem zahteven uporabnik. Max 2 stacionarca sta priklopljena gor in včasih kak notebook oz. telefon. Prenos podatkov znotraj mreže uporabljam res malo. Router služi samo temu, da omoogča sharanje interneta in ščiti pred nepridipravi. :)


Anyone? :) Bi rad čim prej oddal naročilo.

extr3m3 ::

Torej, zanima me (predvsem vaši predlogi), kateri router priporočate za cca. 100€ (po potrebi).

Na routerju bo priključen glavni računalnik, ter računalnik za backup datoteke. Glavni namen postavitve mreže je internet za goste lokala. Po mreži se ne bo pretakalo veliko podatkov (sharing, streaming,..).

Hvala!
o_O

Janac ::

E4200
edina slabost je da ga nemores dati an steno!

BlaY0 ::

Lahko ga prilimaš z obojestranskim lepilnim trakom za špegu.

extr3m3 ::

Zanimajo me mnenja za sledeč router: LINKSYS E3200-EE?
o_O

Janac ::

Vsi novi linksysys naj bi bili OK. Jaz imam sicer nizji rang E1500 ampak sem kar zadovoljen po 10M cez 4 stene je signal ze zelo slab, je pa dobro da sem ga nastavil v manj kot 5 minutah.

A DDWR-T bo kdaj an voljo???

BlaY0 je izjavil:

Lahko ga prilimaš z obojestranskim lepilnim trakom za špegu.

kaj pa patafix?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

BlaY0 ::

Ne vem, ne poznam. Patafix kolikor se spomnim je bolj za razne lažje stvari ala plakat, in da jih lahko potem enostavno dol snameš. Tesa lepilni trak za špegle je pa za heavy duty.

DD-WRT imaš tudi za E1500. Pa Peacock thread si preberi prej in še malo pobrskaj po forumu.

Janac ::

Hvala :)

a ta firmware tudi kaj poveca domet?

BlaY0 ::

Ne vem. Power na radiu lahko nabiješ do 100 mW. Jaz ga imam na 40 mW in mi lovi po celi bajti in še za bajto.

Janac ::

Se bojim da ne bom kaj zajebal in se router unicil...

draciel ::

BlaY0 je izjavil:

draciel je izjavil:

Samo kaj ko prenašam datoteke po svojem omrežju in nato konstantno izgublja povezavo.

Meni se to še ni zgodilo. Kakšen imaš pa kaj congestion? Si v bloku ali bajti? A uporabljaš 20 ali 40 MHz?


Oprosti nisem videl odgovora ..
no naj ti odgovorim sedaj. Sem v bajti, uporabljam trenutno 40Mhz. Sem pa tudi 20. Sprobal sem vse možne nastavitve. Uglavnem ta problem sem googlav in ga nimam edini. Sam kakor zgleda je pač samo to napaka točno tega modela kot ga imam jaz.

Bowman94 ::

Zanima me kaj menite o teh dveh routerjih, ter katerega bi priporočali:
-Linksys
-TP-Link

Če ima še kdo kakšen predlog ga naj poda, pogoji so samo:
- cena 50€ max: +10€
- dobra brezžična hitrost in domet
- enostavna konfiguracija

Janac ::

ne kupovat tega linksysa saj je ze mocno zastarel(ne podpira n-stanbdarda)

jaz ti priporocam E1500 ima vse kar rabis, jnaz sem ga nastavo v manj kot 5min

nightbird ::

jaz ti lahko podam mnenje za tp-linka. z linksysom nimam izkušenj. namreč tp link je za konfiguracijo čisto enostaven, saj te program lepo vodi in potem deluje bp, vsaj pri meni od začetne nastavitve nisem nastavljal nič.
sam ga mam za priklop na optično omrežje in sfolga vse. preko njega tudi streamam 720p bp, za 1080p ti ne morem povedati, ker laptop ne prebavi :/
domet mi je dovolj za dvonadstropno hišo (lociran je nekje na sredi hiše), tudi z smartfonom mam dober signal po celi hiši. z laptopom pa je še itaq to območje večje.

hvalijo tudi ta router: mnenje iz prve roke pa ti naj kdo drug pove :)

če te še kaj zanimam just ask :D

lp

Janac ::

talr E3200 je verjetno bestbuy!

BlaY0 ::

draciel je izjavil:


Sem v bajti, uporabljam trenutno 40Mhz. Sem pa tudi 20. Sprobal sem vse možne nastavitve. Uglavnem ta problem sem googlav in ga nimam edini. Sam kakor zgleda je pač samo to napaka točno tega modela kot ga imam jaz.

Misliš modela ali serije? Enako si lastim 1043. Ponavadi prenašam kaj z laptopa na HTPC (scp) in transfer niha med 8 in 13 MB/s. Da bi kdaj izgubil povezavo se mi še ni zgodilo.

Tudi z E3200 sem zaenkrat zadovoljen, gor teče KingKong DD-WRT mod in deluje stabilno v vseh pogledih. Mogoče me je edino razočaral dokaj počasen transfer na USB disk, sem mislil da bo 500 MHz proc zmogel kaj več. Ima 64 MB rama in se ni za bat, da bi zdeva "zapaničarla" zaradi preveč odprtih povezav. Čeprav baje OS driver za BC radio še ni čisto rock-solid, jaz nisem še imel težav kar se tega tiče.

Bowman94 ::

Hvala za nasvete, mislim da se bom odločil kar za TP-ja.

BlaY0 ::

Mogoče še ena stvar... Atheros routerji nimajo (vsaj kar se dd-wrt tiče) MM/VoIP QoS-a, BC routerji pa. BC WiFi modul je na novejših kernelih (3+) dokaj nezanesljiv zato ostajajo na 2.6.24. Aja, TP-Link = Atheros, Linksys = Broadcom.

pohodnik50 ::

Sem čisto "nov" in vse pisanje o ruterjih, ki jih berem na forumih, me je čisto zbegalo. Sem v bloku in imam Gsm Samsung Gallaxy S2. Rad bi se povezal preko Wi-fi in bi zato rabil ruter. Ima kdo kakšen ne drag predlog? Lp

nightbird ::

pohodnik50 je izjavil:

Sem čisto "nov" in vse pisanje o ruterjih, ki jih berem na forumih, me je čisto zbegalo. Sem v bloku in imam Gsm Samsung Gallaxy S2. Rad bi se povezal preko Wi-fi in bi zato rabil ruter. Ima kdo kakšen ne drag predlog? Lp


kaj takega?
http://www.ttc.si/165_Mrezna-oprema/281...
http://www.mimovrste.com/artikel/247000...
http://www.bolha.com/routerji/router-tp...

Reycis ::

Vsi so OK. Telefoni delajo v G načinu tko da vzameš enga poceni 1x1. Pa še telefoni majo zlo slabe antene za wireless tko da vzem tistga, ki ponuja čimveč signala (čimvečjo anteno).

kmetek ::

ste opazili, da ima wd routerje?

mtosev ::

da
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NeMeTko ::

Če misliš Western Digital My Net, ima zadeva kar ponosno ceno 80+€ do 150€+ za malo bolj spodoben model, ki jo ob boku raznih Linksysov in TP Linkov ni pripravljenih plačati ravno veliko domačih uporabnikov.

Za podjetja pa stvar takointako ni mišljena.

LordPero ::

... samo preverim, ker se ravno ukvarjam s podobno problematiko -tisto od počasnega pretoka preko router USBja (E3200) ... saj ne obstaja nobenega routerja v tem rangu, ki bi premogel hitreje mlet skozi USB, ne?
Za medijo je pač najceneje NAS domače izdelave?
LordPero

NeMeTko ::

Ne vem na čemu boš ustvarjal NAS, ampak ne pozabi, da imaš router takointako nonstop prižgan. Če zdaj še en star PC predelaš v NAS, pa še malo preračunaj, koliko elektrike boš dodatno pokuril (in koliko te bo ta stala). Na letni ravni se ti zna zgoditi, da boš zapravil elektrike, da bi lahko vsaj eden malo bolj fancy router nabavil.

Malo preračunaj, kaj se bolj splača.

satfinder ::

Mimogrede, TP-Link TL-WR1043ND
[neflashan/ tovarniski prvi orig. firmware]:
2 steni, Wi-Fi domet: cca. 25 m:

IPTV T-2 dela brez zatikanja/ tekoce,
internet prav tako ...

USB, tiskalonik [kompatibilen],
mobilniki, ...:

nesprobano, ker se ne uporablja ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

satfinder je izjavil:

Mimogrede, TP-Link TL-WR1043ND
[neflashan/ tovarniski prvi orig. firmware]:
2 steni, Wi-Fi domet: cca. 25 m:

IPTV T-2 dela brez zatikanja/ tekoce,
internet prav tako ...

USB, tiskalonik [kompatibilen],
mobilniki, ...:

nesprobano, ker se ne uporablja ...


To prodajaš, kupuješ, ali se zgolj hvališ, da to imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

satfinder ::

Za drobiz se dobi zadovoljivo
delujoc router, ze brez firmware
flashanja. -)
Korak do konca in Naprej :).

NeMeTko ::

Flashanje je za tiste, ki vedo kaj delajo in zakaj to delajo.
Mnogi to počno, ker so nekje slišali, da naj bi bilo cool, potem pa ne vedo ne naprej ne nazaj.

Povprečni domači uporabnik (80+%) ima dovoljšnjo ponudbo kolikor tolikor spodobnih originalnih rešitev za sprejemljivo ceno.

floyd1 ::

Linksysa wrt54gs in wrt160n sem flashal na ddwrt, ker sem s tem dejansko dobil zanesljiv router (obakrat).
E3200 pa (še) nisem flashal na ddwrt, ker za razliko od predhodnikov dela že "out of the box" super.
Kolegu TP-Link TL-WR1043ND ni delal OK (resetiranja, zmrzovanja, večkrat dnevno), po flashu na ddwrt pa brez enega problema. Nekaj je že na tem.

NeMeTko ::

Včasih se pač zgodi, da proizvajalcu uide v obtok nestabilen buggy firmware. Vendar bo spodoben proizvajalec v najkrajšem času odpravil napake in dal na razpolago nov firmware. Vendar pa se mi zdi, da marsikdo niti ne preveri, če je kakšen novejši firmware na razpolago in že hiti flashati na wrt in podobno, 'ker to baje rešuje probleme'.

Jaz vidim v tem bolj potuho proizvajalcem, ki bi jih bilo treba prisiliti, da svoje izdelke bolje preverijo, predenj jih dajo na trg. Resda teoretično lahko vsakdo namesti alternativni firmware, toda koliko je takih uporabnikov, ki jim je to početje dejansko za priporočati? Običajno se zadeva potem tako konča, da mora kakšen kolega, ki se malo bolje spozna, reševati zadevo. Če ti gre zaradi tega početja potem še garancija po zlu, se moraš pa dejansko vprašati, če nebi bilo treba proizvajalcu naviti ušesa, ker te je s svojo polovičarsko rešitvijo sploh spravil v ta položaj.

Pro_moted ::

NeMeTko je izjavil:

Včasih se pač zgodi, da proizvajalcu uide v obtok nestabilen buggy firmware. Vendar bo spodoben proizvajalec v najkrajšem času odpravil napake in dal na razpolago nov firmware. Vendar pa se mi zdi, da marsikdo niti ne preveri, če je kakšen novejši firmware na razpolago in že hiti flashati na wrt in podobno, 'ker to baje rešuje probleme'.

Jaz vidim v tem bolj potuho proizvajalcem, ki bi jih bilo treba prisiliti, da svoje izdelke bolje preverijo, predenj jih dajo na trg. Resda teoretično lahko vsakdo namesti alternativni firmware, toda koliko je takih uporabnikov, ki jim je to početje dejansko za priporočati? Običajno se zadeva potem tako konča, da mora kakšen kolega, ki se malo bolje spozna, reševati zadevo. Če ti gre zaradi tega početja potem še garancija po zlu, se moraš pa dejansko vprašati, če nebi bilo treba proizvajalcu naviti ušesa, ker te je s svojo polovičarsko rešitvijo sploh spravil v ta položaj.



Ja in tega polovičarstva z firmwire je največ pri Linksys-su.
Sploh pa ne razumem kako lahko nekdo pohvali Router ali bilokatero napravo, ki jo že kot novo mora flashat , tako da zgubi garancijo. Da potem normalno dela. Ni tu logike. O tem se sploh nebi smeli pogovarjat. Vsaka stvar bi morala bit dodelana, če jo že dajo na trg.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kakšna je v praksi razlika med Linksys E3200 in EA2700?

O.

LordPero ::

NeMeTko je izjavil:

Ne vem na čemu boš ustvarjal NAS, ampak ne pozabi, da imaš router takointako nonstop prižgan. Če zdaj še en star PC predelaš v NAS, pa še malo preračunaj, koliko elektrike boš dodatno pokuril (in koliko te bo ta stala). Na letni ravni se ti zna zgoditi, da boš zapravil elektrike, da bi lahko vsaj eden malo bolj fancy router nabavil.

Malo preračunaj, kaj se bolj splača.


Razumem glede porabe elektrike (upam, da uspem naredit bujenje NASa preko LAN paketka), ampak nimam druge alternative. USB na usmerjevalniku s par MB/s pač ne bo najbolje feedal HD videa, da ne omenjam kopiranje z/iz njega.

In ja, bi vseeno raje en fancy router imel (NASa itaq ne bi rabil za nič drugega kot za omrežni disk), ampak ne dobim nobenega z dobim USB prenosom. Svetujete kaj?
LordPero

NeMeTko ::

Malo poglej po drugih sorodnih temah o NAS napravah in home-made rešitvah. Nekdo se je nekaj hvalil, da je sestavil neko šparovno zverinico, sem zadnjič videl.

Drugače je pa teško svetovati kaj pametnega, ker ima vsakdo drugačne zahteve in želje. Zame recimo zgolj NAS ni dovolj, imam kar Windows server, kdo drug pa rabi zgolj 'mrežni disk', tretjemu je dovolj, da po potrebi usb disk priklopi na računalnik, skopira video in ga priklopi na tv, da bi gledal.

Je že tako, da ni vsak wc papir dober za vsako zadnjico, čeprav so si jo včasih vsi brisali s časopisom, danes si pa vsak po svoje zmišljuje koliko slojev naj ima, kakšno barvo in vonj mora imeti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

floyd1 ::

Okapi je izjavil:

Kakšna je v praksi razlika med Linksys E3200 in EA2700?
O.

Prvi ima zadaj še USB priklop, drugi pa se hvali s podporo android in ios aplikacij, karkoli naj bi že to pomenilo...

floyd1 ::

LordPero je izjavil:

In ja, bi vseeno raje en fancy router imel (NASa itaq ne bi rabil za nič drugega kot za omrežni disk), ampak ne dobim nobenega z dobim USB prenosom. Svetujete kaj?

Kolikor razumem bi moral imeti tak ruter en precej močen procesor (to je osnova), tega pa danes žal najdeš le na solidnih NAS-ih. Ker če primerjaš - danes imajo ti routerji ca. 500MHz procesoeje, NAS-i ki pa so sposobni solidnih prenosov pa že čez 1GHz. Vem, da je to preveč poenostavljeno razmišljanje, a tu se začne.

Tudi jaz sem po prvih testih na tem področju (Buffalo wzr-hp-g300nh) obupal in potem ko se je leto dni "prašil" v omari, ruter prodal.

medenko ::

mtosev ::

da niso tole neka jajčka katera sploh ne podpirajo dd-wrt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krepki ::

Kako je zdaj z tem routerjem Linksys E3200 sem ga nabavil pa ne znam naštimat ne printerja na usb priklop in ne Utorrent povezav da bi torenti laufali ob ugasnjenem računalniku.
A se kdo spozna na tole.
««
2 / 126
»»